dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Np.sprawnosc z etykiet erp panasonic 5kw 130% lg 5kw 126% nimbus40s 135%
    Dla minus 7 odpowiednia kolejnosc panas cop 1,9. Lg 2,0 ariston 2,35
    Halas pan 65db ,lg 65db ,ari 56db
    Max temp pan 55 lg57 ari 60
    W kilku pozycjach panasonic lepszy ale te nibe valianty i viesmany to juz lipa.
    Którą codix wybrałeś bo ja się zastanawiam poważnie nad Aristonem. Tylko nie wiem od jakiej temperatury się grzałki włączają w Aristonie ???

  2. #42

    Domyślnie

    Witam.
    Też myślę nad pompa ariston flex 90. Dostałem od producenta tabele cop i max mocy do temperatur - 20 i wydaje mi się że całkiem to dobrze wygląda. Nie mogę ich zalaczyc. Postaram się je jutro ogarnąć na kompie i może uda się wrzucić to porównać je bo sam jestem ciekaw waszych opinii. Apropo jak wam te pompy działają? Macie jakieś problemy?

    Nie wiem jak wkleić tabele z wartosciami ciagle wychodzi ze plik za duzy wiec napisze cop i maks mocy dla poszczególnych temperatur. -7 max 9,97kw, dla -10 9,16kw, dla -15 7,75kw, dla -20 6,33kw to jest dla temperatury wody 35 stopni..Wartości cop dla +7 4,87, dla +2 3,78, dla -2 3,45, dla -7 3,08 dla -10 2,50, dla -15 2,25, dla -20 1,96 dla temperatury 35 stopni. co o tym sadzicie?
    Ostatnio edytowane przez brzozas ; 18-05-2019 o 09:08

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    Pewnie nie ma zawiele użytkowników tych pomp. Ja też się przymierzam ale do 7kw

    Z ciekawości masz jakąś wycenę?

  4. #44

    Domyślnie

    Nimbus flex 70 s net zestaw 20tys flex 90 s net 25tys. ceny z 8% vat. Duzo poczytalem na forum apropo innych pomp ciepla i raczej nie zdecyduje sie na aristona, Wystarczy ja porownac z innymi markowymi pompami i wychodzi dosc slabo jesli chodzi o moc jaka uzyskac mozna w niskich temperaturach. Mysle ze raczej wejde w Panasonica moze w Mitshubishi sprawdzone w naszym klimacie. Co do aristona to przemawia za nia jak dla mnie tylko cena za caly zestaw i 7 lat gwarancji ( 5 lat standardowa plus 2 mozna wykupic ).
    Ostatnio edytowane przez brzozas ; 19-05-2019 o 09:43

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    Bez montażu tak? Na 23%?

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzozas Zobacz post
    Nimbus flex 70 s net zestaw 20tys flex 90 s net 25tys. ceny z 8% vat. Duzo poczytalem na forum apropo innych pomp ciepla i raczej nie zdecyduje sie na aristona, Wystarczy ja porownac z innymi markowymi pompami i wychodzi dosc slabo jesli chodzi o moc jaka uzyskac mozna w niskich temperaturach. Mysle ze raczej wejde w Panasonica moze w Mitshubishi sprawdzone w naszym klimacie. Co do aristona to przemawia za nia jak dla mnie tylko cena za caly zestaw i 7 lat gwarancji ( 5 lat standardowa plus 2 mozna wykupic ).
    Witam, Podaj przykłady dlaczego Panasonic jest lepszy od Aristona, masz jakieś porównanie bo ja twierdzę że raczej Ariston lepiej wychodzi. Przekonaj mnie w tym bo raczej widzę odwrotnie.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Wchodzisz w śliskie tematy -COP, SCOP . To może poczytaj jak to producenci manipulują osiagami
    https://blog.karbon.com.pl/pc-powiet...estiwal-copow/
    blog prowadzi autoryzowny dealer Daikin i siłą rzeczy porównuje do Daikina, ale naprawdę wie o czym pisze!

    EDIT: jeszcze lepsze https://blog.karbon.com.pl/pc-powiet...comment-174489
    ten wpis wyżej to absolutna lektura obowiązkowa
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 20-05-2019 o 14:30
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    Rozmawiałem z jednym z instalatorów Aristona, ponoć 60 sztuk zamontował i ponoć Ariston to jest Toshiba że zmieniona automatyka. A Toshiba chyba lipy nie robi

  9. #49

    Domyślnie

    Każda pompa to w jakimś stopniu składak.
    Prawdopodobnie Ariston ma tylko sprężarki z Toshiby.
    Elektroniki już nie, a to własnie ona ulega najczęściej usterkom.

  10. #50
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Cześć,
    Odnośnie Aristona - zdecydowałem się na Nimbusa 70 + zbiornik 300litrów bez żadnego bufora. Nie będę chwalił dnia przed zachodem - coś więcej opiszę po sezonie zimowym. Na razie jestem na etapie wykańczania więc nawet wody nie grzeje. Ogólnie sterownik dość intuicyjny i bez problemu można go zaprogramować. Co mnie zaskoczyło na plus to to, że sam agregat jest spory - na pewno to nie jest jakieś maleństwo jak do klimatyzacji. Co do samych parametrów SCOPów COPów i innych wg doboru do mojego zapotrzebowania grzałki będą wspomagały od około -14. Niestety słabsza wersja jest za mała.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    220

    Domyślnie

    Z ciekawości ile cię wyszło wszystko bbbo też myślałem o nimbus 7kw

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    makthom

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-368
    Posty
    39

    Domyślnie

    Polecani instalatorzy w mazowieckim? Myślę o kierunku Aristona.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Fugaz

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    188

    Domyślnie

    Jako, że pierwszy sezon grzeje to mogę coś więcej napisać. Bałem się taktowania bo nimbus 70 to kawał pompy. Włączyłem tryb auto bez podziału na godziny taryfy itp. No i pompa idzie cały czas spokojnie sobie radzi przy temp nawet +7. Niestety automatykę można oszukać odpalając kominek lub gdy słoneczko w dzień nagrzewa dom, a mam sporo szkła więc o to nie trudno. Tak więc podsumowując działa wyśmienicie i jak ktoś ma obawy to może je schować i kupować.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony