dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: jakie okna preferujesz? (ocena jak najbardziej subiektywna wskazana )

Głosujących
1100. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • drewniane?

    411 37,36%
  • PVC?

    689 62,64%
Strona 17 z 17
Pokaż wyniki od 321 do 336 z 336
  1. #321

    Domyślnie

    A wtem....przyszedł luty
    szkoda, że nie można sprawdzić jak się kształtowały odpowiedzi w czasie
    R.

  2. #322
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Roinim - cały czas przewaga PVC nad drewnem, od samego początku powstania ankiety
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #323

    Domyślnie

    mi bardziej chodziło o pokazanie tendencji - czy w kolejnych latach zwiększa się czy zmniejsza ilość osób zainteresowanych pcv?
    np
    rok 2004 - 80 os. drewno, 120 os. pcv (40% i 60%);
    rok 2005 - 85 os. drewno, 123 os. pcv (41% i 59%)
    pokazuje że ludzie coraz bardziej przekonują się do drewna Przy 2 latach nic to nie mówi, ale przy 5 latach może jakaś tendencja by się zarysowała?
    R.

  4. #324

    Domyślnie

    to chyba nikt tak dokladnie nie pamieta,poza tym glosujacych jest bardzo malo(1000 osob od 2004),wiec te badania tez nie sa wiarygodne...
    wiarygodne informacje na pewno maja sprzedawcy okien,wiec jareko pewnie cos skrobnie

  5. #325

  6. #326
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowapoznan

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-683
    Posty
    13

    Domyślnie

    pvc ze względów praktycznych...wizualnych też...a najważniejsze, by się podobały i nie było z nimi problemu...najczęściej u inwestorów spotykam się z oknami pvc i takie wybiorę do swojego domu...

  7. #327

    Domyślnie

    Drewno z aluminium,pomimo tego że cenowo wyszy prawie połowę więcej.(wszystkie okna o niestandardowych wymiarachOd poczatku nie brałem pod uwagę okien PVC.Drewno to drewno i nawet najbardziej wymyślna okleina go nie zastąpi.Myśle,że dla większośc inwestorów( zachwalających okna PVC),największą wada dobrze wykonanych okien drewnianych jest ich cena.

  8. #328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roinim Zobacz post
    mi bardziej chodziło o pokazanie tendencji - czy w kolejnych latach zwiększa się czy zmniejsza ilość osób zainteresowanych pcv?
    np
    rok 2004 - 80 os. drewno, 120 os. pcv (40% i 60%);
    rok 2005 - 85 os. drewno, 123 os. pcv (41% i 59%)
    pokazuje że ludzie coraz bardziej przekonują się do drewna Przy 2 latach nic to nie mówi, ale przy 5 latach może jakaś tendencja by się zarysowała?
    R.
    Chyba jednak ogólne statystyki pokazują, ze udział drewna w ostatnich 10 latach spadł do ok 20-30%. I sądzę ze tak już pozostanie (a może lekko się wzniesie?)
    Kiedyś najtańszym było okno drewniane. Po roku 2000 relacja cen się odwórciła i stąd spadający udział drewna.

  9. #329
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MR Mauy

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Łomianek
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    laschlo,te same argumenty podaja milosnicy drewnianych podlog w watkach o panelach-cena
    mam okna pcv i widze jak po latach wygladaja moje pcv,a jak u innych drewniane(nie konserwowane)
    Bo to są sensowne argumenty - sama je potwierdzasz...
    (nie konserwowane) = oszczędności / brak finansów na konserwacje
    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    bede zamawiala takze drzwi pcv,w tym przypadku duzo drozsze od drewnianych,wiec nie ma argumentu oszczednosci
    Myślę że nikt nie twierdzi że jest jakiś materiał, który jest jedyny słuszny do każdego zastosowania (ja np. będę miał drewniane okna i aluminiowe drzwi wejściowe) więc nie jest to raczej argument odnośnie okien
    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    nie wiem zupelnie co znaczy powiedzenie"drewno to drewno"
    to znaczy że materiał naturalny (kamień, drewno) ma to coś czego nie ma plastikowa podróbka - każdy odrobinę obiektywny przyzna że tak jest (nie oznacza to wcale że to co naturalne to lepsze - czasami wręcz przeciwnie - naturalne ma swoje ogromne konsekwencje (np. koszty zakupu, pielęgnacji i ew. wymiany)

    Chyba przyznasz, że z jakiegoś powodu większość paneli próbuje "udawać" drewno... z oknami może mniej - ale chyba jednak popularność białych okien wynika w dużej części właśnie z kosztów...

    Cytat Napisał prawdziwy.anika Zobacz post
    osobiscie mam powyzej dziurek w nosie swojej drewnianej podlogi i chetnie zamienie ja na beton
    Brakuje finansów na pielęgnacje ? odnowienie ? czyli jednak kasa...

    Moim zdaniem jednak kasa jest jednym ze znaczących elementów (przejawia się to zresztą we wpisach) - i to także ta kasa związana z późniejszym utrzymaniem i ewentualną wcześniejszą wymianą - ale ciągle kasa ogranicza i determinuje w dużej części nasz wybór...

    Ja wybrałem drewno - bo takich okien jak chciałem nie robią w pvc (wielkość przeszkleń)...

  10. #330

    Domyślnie

    u mnie plastiki okleina z 1 strony
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #331
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar F*ewnian
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Chciałbym zaktualizować motyw dla okien drewnianych.
    Na początek - Przepraszam za mój polski (mieszkam na Ukrainie).
    Może ktoś ma pytanie na drewniane okna z podwójnymi szybami? Zadawaj pytania, będziemy się komunikować.
    Po prostu kocham życie

  12. #332
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar F*ewnian
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    19

    Domyślnie Okna drewniane

    Od 5 lat temat się nie rozwinął.
    Jeśli regulamin forum nie zabrania, to zamieszczę kilka zdjęć naszej pracy na oknach drewnianych.
    Okna drewniane z podwójnymi szybami to przyjazne dla środowiska i energooszczędne rozwiązanie do szklenia domów prywatnych.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	изображение_viber_2022-01-27_16-14-01-556.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	458644
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	изображение_viber_2021-11-23_13-20-22-821.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	106,5 KB
ID:	458645
    Po prostu kocham życie

  13. #333
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Podwojnymi szybami? To nie spelnia chyba obecnych norm/wymogow energetycznych

  14. #334
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar F*ewnian
    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Słubice
    Kod pocztowy
    99-300
    Posty
    19

    Domyślnie

    Podwójne szyby formuła:
    6Titan70/54ESG/12CUAr /6 ESG/12CUAr /6i ESG ,
    ciepły dystans: Chromatech Black RAL 9004
    Po prostu kocham życie

  15. #335

    Domyślnie

    Ja chyba jestem mimo wszystko za oknami PCV Drewniane są okay, ale na pewno nie w domu, który jest narażony na warunki atmosferyczne.

  16. #336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał MartaOska Zobacz post
    Ja chyba jestem mimo wszystko za oknami PCV Drewniane są okay, ale na pewno nie w domu, który jest narażony na warunki atmosferyczne.
    Większej bzdury nie czytałem. To są gdzieś domy nie narażone na warunki zewnętrzne?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 17 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony