dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kredyt, terminy, zdolność i Bóg raczy wiedzieć jak to zgrać :)

    Serwus, witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post na forum

    Proszę Was o poradę w kwestii sposobu rozwiązania dosyć złożonej sytuacji finansowo-terminowej.

    Input:
    - Oszczędności 300k, z czego 200k na budowe i stówa poduszki finansowej.
    - w perspektywie nadchodzacego sezonu budowa szkieletu 125m2 z 200k oszczędności i 100k kredytu hipotecznego. Myślę, że wykonalne. Ziemia jest.
    - Obecnie pracuje w UK, żona i syn w Polsce i tu zaczyna się żonglerka. Kredyt w wys. 100k na pewno dostane, dopóki pracuje w Anglii. Pko i Alior udzielaja tychże w GBP. Ale, nie mam pojęcia jak rozwiązać temat etapów budowy, transzy bankowej i terminu mojego powrotu do kraju bo wracając do Polski zdycha moja zdolność kredytowa na min. 6 miesięcy albo dluzej jesli nie znajde pracy a zatem w idealnym swiecie opcje są takie i moje pytanie, ktora jest do zrealizowania, albo co Wy zrobili byście w mojej sytuacji.
    A) rozpocząć budowę za kase z banku i dokonczyc za swoją. Czy to jest mozliwe? Śmiem wątpić.
    B) wziąć kredyt na całość i po powrocie do PL, splacić 200k jednorazowo, godząc się na koszt takiej operacji.
    C) rozpocząć za swoje, starać sie o 100k kredytu i po akceptacji wrócić do PL, tylko czy przed przelewem bank nie zacznie sprawdzać ponownie zdolności kred. i wszytko psu w budę?

    Wiem, że w Polsce na stałe muszę być we wrześniu bo tak zostalo ustalone z moją piękniejszą połową

    Dzięki za każdą odpowiedź i jesli trzeba dam wiecej info.

    Pozdrawiam
    _gringo

  2. #2

    Domyślnie

    A na ile lat chcesz ten kredyt? Ja np brałem 3 lata temu nie kredyt, a pożyczkę hipoteczną na 5 lat, 60tyś - zależało mi żeby dostać wszystko od razu. W ing całkowity koszt kredytu wyniósł wtedy 8 tys zł - a przez spadek stóp procentowych na dzień dzisiejszy jest jeszcze niższy Tak więc jak na niedużo lat to bierz pożyczke pod zastaw działki. U mnie to była różnica chyba 2 tys w kosztach

  3. #3

    Domyślnie

    Kredytów w GBP udziela również DB i tam warunki są najkorzystniejsze.
    A) Opcja nie jest możliwa - to bank musi zamykać finansowanie inwestycji.
    B) Owszem.
    C) Do momentu uruchamiania kredytu nie dokonywałbym zmian w zatrudnieniu. Teoretycznie bank raczej by nie wnikał, ale jeśli w warunkach umowy będzie dokonywanie przelewów wynagrodzenia, a takie wynagrodzenie na rachunek banku wpływać nie zacznie, to bank może poprosić o aktualne zaświadczenie w celu potwierdzenia zatrudnienia.
    Budowa szkieletowa charakteryzuje się szybkim tempem budowy. Jeśli budowę możesz zacząć w niedługim czasie, to staraj się o kredyt już teraz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony