dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 13
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 251
  1. #1

    Domyślnie Kasjopea by miss_piggy

    Witajcie,
    postanowiłam założyć oddzielny wątek o budowie i aranżacji domu Kasjopea. Projekt nieznacznie został zmieniony. Postaram się na bieżąco opisywać zmiany i prace. Dla ułatwienia oglądania zdjęć postanowiłam udostępnić album --> https://goo.gl/photos/J1qwyBcEHYgBH6Xr7
    Zapraszam wszystkich do oglądania a przede wszystkim do wpisywania uwag przede wszystkim konstruktywnych (można bez obaw krytykować), opinii i mile widziane podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Ostatni dzień lutego a u nas praca wre. Dzisiaj zaczęliśmy urządzać łazienki. Materiały "przyjechały" w zeszłym tygodniu. Kotłownia posiada już piec i zbiornik na ciepłą wodę z solarów.

    Na ścianach zawisły kaloryfery i klimatyzator.






    Sufity podwieszane się robią.


    Udało się nam również zapalić w kominku

    Ostatnio edytowane przez miss_piggy ; 29-02-2016 o 19:56
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    To ta Kasjopeaa? http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea
    Nie dało się tych 2 grzejników inaczej rozwiązać? Przecież one bedą grzać siebie nawzajem... No i róg sypialni wykluczony z użytkowania

  4. #4

    Domyślnie

    joliska to jest Kasjopea 3 http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea-3 czyli z dodatkowym pokojem na parterze, który u mnie powiększył salon.
    Jeśli chodzi o grzejniki to oczywiście można było dać np. jeden długi pod oknem, ale mi to nie pasowało bo chciałam tam wstawić narożne biuro i wtedy wystawałby poza niego.

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    To ta Kasjopeaa? http://www.mgprojekt.com.pl/kasjopea
    Nie dało się tych 2 grzejników inaczej rozwiązać? Przecież one bedą grzać siebie nawzajem... No i róg sypialni wykluczony z użytkowania
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  5. #5

    Domyślnie

    Złe rozwiazanie jeśli chodzi o grzejniki obok siebie....

  6. #6

    Domyślnie

    dlaczego?
    Cytat Napisał fajna kobieta Zobacz post
    Złe rozwiazanie jeśli chodzi o grzejniki obok siebie....
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  7. #7

    Domyślnie

    Maleńka próbka wc na parterze. Płytkarze pracują wraz z hydraulikami. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli zobaczyć całość.

    Ragno Rewind Decore Cementine 21x18,2 http://www.homebook.pl/produkty/1225...a-dekoracyjna#


    A taki zarys łazienki mamy na wizualizacji.
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    dlaczego?
    Juz pominę aspekt estetyczny bo chodzi głownie o funkcjonalność a te grzejniki tak umiejscowione bedą kompletnie niefunkcjonalne.Beda odbijały ciepło od siebie( grzały siebie nawzajem) a skumulowane tak ciepło nie odda temperatury na resztę pomieszczenia.Poza tym szkoda miejsca pod oknem.

  9. #9

    Domyślnie

    Fajna kobieto to jakbyś je inaczej ustawiła? Znasz ten pokój.
    Cytat Napisał fajna kobieta Zobacz post
    Juz pominę aspekt estetyczny bo chodzi głownie o funkcjonalność a te grzejniki tak umiejscowione bedą kompletnie niefunkcjonalne.Beda odbijały ciepło od siebie( grzały siebie nawzajem) a skumulowane tak ciepło nie odda temperatury na resztę pomieszczenia.Poza tym szkoda miejsca pod oknem.

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Eveline
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    blisko Łodzi
    Posty
    500

    Domyślnie

    O nareszcie nowy watek Będę podglądać, chociaż u mnie tradycyjnie sie wydłuża wszystko, ale był czas przywyknąć

  11. #11

    Domyślnie

    U mnie też wszystko się wydłuża. Plan początkowy na wprowadzenie był na 31.12.2015 r. a ja dopiero zaczynam łazienki. Jeszcze trzeba kuchnię zamówić.
    Cytat Napisał Eveline Zobacz post
    O nareszcie nowy watek Będę podglądać, chociaż u mnie tradycyjnie sie wydłuża wszystko, ale był czas przywyknąć
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  12. #12

    Domyślnie

    Co do funkcjonalności to wydaje mi się, że spełniają swoją funkcję. Ciepłe powietrze unosi się do góry a nie na boki, zatem ciężko mówić o ogrzewaniu siebie nawzajem.
    Cytat Napisał fajna kobieta Zobacz post
    Juz pominę aspekt estetyczny bo chodzi głownie o funkcjonalność a te grzejniki tak umiejscowione bedą kompletnie niefunkcjonalne.Beda odbijały ciepło od siebie( grzały siebie nawzajem) a skumulowane tak ciepło nie odda temperatury na resztę pomieszczenia.Poza tym szkoda miejsca pod oknem.
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    Co do funkcjonalności to wydaje mi się, że spełniają swoją funkcję. Ciepłe powietrze unosi się do góry a nie na boki, zatem ciężko mówić o ogrzewaniu siebie nawzajem.
    Z prawa fizyki wynika.Rownoczesne przekazywanie sobie ciepła nawzajem.Swoja droga upierałaby sie przy takim montażu grzejników czy to pomysł niedouczonego hydraulika? Z czystej ciekawości pytam.Ten pokój jest tak mały ze zdecydowanie wystarczy jeden grzejnik moze nawet nie wielkości tych dwoch.Zyskujesz jedna ścianę do zagospodarowania.

  14. #14

    Domyślnie

    Grzejniki powinny być pod oknem i są. Pomysł na montaż dwóch grzejników zamiast jednego długie wyszedł od mojej projektantki. Hydraulicy nie wnieśli żadnego sprzeciwu mimo, że wspólnie z nimi było ustalone rozmieszczenie grzejników oraz ich wielkość. Mam zaufanie zarówno do nich jak i do projektantki.
    Poza tym można kupić również grzejniki narożne Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	incorner-800x900.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	54,4 KB
ID:	348734. Ktoś chyba to przemyślał.

    Jeśli chodzi o zagospodarowanie przestrzeni w tym pokoju to wszystko znajdzie swoje miejsce Zaznaczę, że troszeczkę zmniejszyłam ten pokój w celu powiększenia gabinetu.

    Cytat Napisał fajna kobieta Zobacz post
    Z prawa fizyki wynika.Rownoczesne przekazywanie sobie ciepła nawzajem.Swoja droga upierałaby sie przy takim montażu grzejników czy to pomysł niedouczonego hydraulika? Z czystej ciekawości pytam.Ten pokój jest tak mały ze zdecydowanie wystarczy jeden grzejnik moze nawet nie wielkości tych dwoch.Zyskujesz jedna ścianę do zagospodarowania.
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Artur D

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał miss_piggy Zobacz post
    U mnie też wszystko się wydłuża. Plan początkowy na wprowadzenie był na 31.12.2015 r. a ja dopiero zaczynam łazienki. Jeszcze trzeba kuchnię zamówić.
    A kiedy (data) wbiliście pierwszą łopatę? ja planuję się przeprowadzić do 17.12.2016. chociaż jak rozpisałem sobie grafik to może też być mało realne.
    W sumie krytyczne punkty to tynki i glazurnik. Tynkarz ma pracować od początku kwietnia do połowy maja. Później wylewki około 3 tyg. przestoju i glazurnik z płytkami i k-g. około 2-3 m-cy. Jak to wygląda u Was?

  16. #16

    Domyślnie

    Arturze 19.01.2015 wylaliśmy ławy fundamentowe. Mój plan mógłby zostać wykonany tzn. przeprowadzka do 31.12.2015 r. ale mieliśmy duże opóźnienia z dachem a wiadomo, że jest on konieczny aby dalej prowadzić prace. Dach skończono w sierpniu, w październiku zamontowano okno i zrobiono tynki. Wylewki koniec listopada. Styczeń 2016 r. robiliśmy strop na poddaszu i ocieplenie dachu, zamontowaliśmy grzejniki, podłączyliśmy piec. Wcześniej nie było sensu bo nie mieliśmy podłączonego gazu. Teraz jak widzisz robimy łazienki. Płytki, kabiny, wannę i baterie kupiliśmy w listopadzie 2015 r.

    Jeśli będziesz miał przyłącza i wcześniej przygotujesz sobie materiały i ekipę na każdy etap to masz szansę. Pamiętaj na wszystko się czeka. Na płytki, na grzejniki, na okna, drzwi i podłogi.
    Ostatnio edytowane przez miss_piggy ; 05-03-2016 o 13:48
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  17. #17

    Domyślnie

    Niezbędny sprzęt każdego fliziarza. Patyczki do lodów
    Ostatnio edytowane przez miss_piggy ; 07-03-2016 o 15:39
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  18. #18

    Domyślnie

    Ostatnio u nas dużo się dzieje. Płytki w wc na parterze położone i miska wc osadzona. Teraz musimy wytapetować i kupić szafkę i drzwi do szafy, aby projekt został w całości zrealizowany. Teraz układane są płytki w łazienkach na piętrze. Poniżej mała próbka tego co robimy.

    Łazienka wspólna




    Łazienka przy sypialni
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  19. #19

    Domyślnie

    Od kilku tygodni zajmuje mnie dość mocno temat sprzętu kuchennego. Początkowo chciałam kupić najpopularniejszy model lodówki z ostatnich miesięcy tzn. dużą dwudrzwiową z brakiem podziału na środku. Cena do przyjęcia. Lodówka ma wszystko co potrzeba "no frost", "fresh box" i jak ktoś chce to nawet kostkarkę Tylko, że jak zrobiliśmy wizualizację kuchni z tą lodówą to kompletnie mi na pasowała . Zaburzyła mi harmonię szafek zatem wróciłam do tematu lodówki do zabudowy. Zaczęłam szukać, czytać i na sam koniec doszłam do wniosku, że wymiękam. Lodówki do zabudowy z funkcjami jak wyżej są dużo droższe niż bez nich. I co tutaj zrobić? Musiałam odpowiedzieć sobie na pytania co ja chcę a czego nie chcę. Chcę mieć dużą chłodziarkę podobno na rodzinę 4 osobową 210 litrów jest optymalne. Nie chcę kostkarki. Chcę zamrażalnik ale nie musi być w kuchni, mogę wstawić ją do kotłowni. "No frost" i "fresh box" fajnie byłoby mieć. Po 2 tygodniach przemyśleć doszłam do wniosku, że czas z tym skończyć i podjąć decyzję. Może za dużo wiem, jakbym wiedziała o nich mniej nie byłoby mi tak trudno. Zagadnęłam paru zaprzyjaźnionych kucharzy i podjęłam decyzję.
    Liebherr IK 3510 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	48fbad1d50b9ac25ea445c7fd4dfe159.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	349568 334 litry chłodziarki do zabudowy bez zamrażarki.
    Dodatkowo zamrażarnik AEG AGS58200F0Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f-aeg-ags-58200-f0.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	349569 98 litrów.
    Przy wyborze płyty gazowej i piekarnika postanowiłam już nie spędzać tyle czasu bo pewnie psychicznie by mnie to wykończyło. Czasami lepiej wiedzieć mniej. Postanowiłam skorzystać z portalu www.oleole.pl i wybrać te sprzęty, które mają dobre opinie. Płyta gazowa Siemens EC745RB90EKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ADPLGSIEEC745RB90E-1.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	14,6 KB
ID:	349570 - siostra posiada od 4 lat i poleca.
    Piekarnik Bosch HBG36T650Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	f-bosch-hbg-36t650.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	349571 o nim to już kompletnie nic nie wiem. Zawierzyłam opiniom. Wiem jedynie, że nie ma funkcji pary. Stwierdziłam, że mając możliwość gotowania na parze w Thermomixie mogę sobie tego oszczędzić w piekarniku.
    Zmywarka Bosch SMV58L60EUKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MCSA00773842_E6984_SMV58L60EU_421341_def.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	23,9 KB
ID:	349572 - małe zużycie wody bo 7,5 litra oraz całkiem spora pojemność czyli 13 kompletów naczyń.

    Został jeszcze okap oraz lodówka na wino i tutaj muszę się chwilę zastanowić.
    Wytrwałości dla wszystkich podczas podejmowania tak trudnych decyzji.
    Ostatnio edytowane przez miss_piggy ; 11-03-2016 o 16:56
    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

  20. #20

    Domyślnie

    Tak na szybko wrzucam zdjęcia z łazienek i kotłowni. Nie są one jeszcze skończone, jak widać brakuje luster, szaf.






    ZAPRASZAM
    Kasjopea by miss piggy - co ciekawego u nas na budowie
    Galeria zdjęć - zobaczmy jak to wszystko wygląda

Strona 1 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony