dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    haito

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    04-545
    Posty
    20

    Domyślnie Powłoki na szkło od prysznicy - czy to coś daje ?

    Witam

    Droższe prysznice mają powłoki na szkło, żeby woda spływała bardziej. Tylko, że te powłoki po jakimś czasie się wycierają (2 lub trochę więcej lat).
    Czy w takim razie ma sens kupować droższy prysznic skoro on za któryś rok będzie miał takie same szkło jak tańszy ?

    Pozdrawiam

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Taką powłokę można regenerować, ba, można ją nałożyć samodzielnie. Być może będzie nie tak skuteczna jak fabryczne, ale 55 PLN inwestycji nie będzie wyjątkowo bolesne

    Np. Ravak anticalc :

    "Przeznaczony do kabin i drzwi prysznicowych, parawanów i drzwi nawannowych ze szklanym wypełnieniem, zabezpieczonych powłoką RAVAK AntiCalc;
    Zalecamy odnawianie powłoki ochronnej preparatem RAVAK AntiCalc Conditioner co dwa - sześć miesięcy w zależności od częstotliwości użytkowania i twardości wody. Przed użyciem środka należy oczyścić szklane wypełnienia produktu na całej powierzchni preparatem RAVAK Cleaner, a następnie nanieść RAVAK AntiCalc Conditioner na suchą ściereczkę lub gąbkę i rozprowadzić równomiernie po całej powierzchni wewnętrznej szkła. Po dziesięciu minutach działania preparatu szkło wypolerować do sucha lub opłukać wodą i zetrzeć gumową ściągaczką. Regularne stosowanie preparatu RAVAK AntiCalc Conditioner przedłuża żywotność produktu, a RAVAK gwarantuje całkowitą skuteczność zabezpieczenia powierzchni"

  3. #3

    Domyślnie

    nam każdy sprzedawca powtarzał że te powłoki nie są wieczne a nawet dość krótkotrwałe i właśnie trzeba sobie je odnawiać takim preparatem. My przy składaniu prysznica popełniliśmy błąd i jedną ściankę założyliśmy odwrotnie, gdybym miała wskazać tą prawidłową stronę ścianki, nie wiedziałabym. Woda spływa inaczej ale krople zostają na każdej sciance. Używamy sciągaczki.
    Jestem ciekawa czy te płyny coś dają.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Tego Ravaka jeszcze nie używałem, używałem za to czegoś innego - trochę partyzancko ale użyłem środka o potocznej nazwie "magiczna wycieraczka", akurat firmy Autoland. Jest to taki środek hydrofobowy, przeznaczony do nakładania na szybę w samochodzie. Gdy jedzie się z prędkością powyżej powiedzmy 50 km/h nie ma potrzeby używania wycieraczek, woda świetnie sama spływa, nie tworzą się krople itp. Zastosowałem to na kabinie prysznicowej testowo, zadziałało. Niestety żona przy okazji porządków zmyła kabinę cifem i powłokę szlak trafił. No ale to produkt do zupełnie innego zastosowania więc nie miałem wielkich oczekiwań.

    Ravaka muszę przetestować. Choć z drugiej strony w końcu chyba założę stację zmiękczającą wodę i problem rozwiąże się od innej strony.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    haito

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    04-545
    Posty
    20

    Domyślnie

    A czy do kabin Koła jest coś takiego? I czy od raz po kupnie należy to robić co 2-6 miesięcy, czy najpierw ze 2-3 lata odczekać bo jest przecież ta fabryczna powłoka i dopiero potem malować ?
    I jakim środkiem myjecie takie kabiny ? Cif wiadomo odpada. Czy tylko samą wodą ? I brodzik jeszcze trzeba umyć.

  6. #6
    Banned
    wera.1989

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bujaków
    Kod pocztowy
    43-356
    Posty
    50

    Domyślnie

    sama woda nie pomoże... a ty powłoki gdzie można kupić? nie robi sie wtdy taki osad przydki, trudny do zmycia?

  7. #7

    Domyślnie

    Daje. Mam to w wersji Maxi Clean od Roca i jest zdecydowanie lepiej. Przede wszystkim zaletą jest to, że osad z mydła czy żelu nie osiada tak łatwo. Natomiast trzeba nieco uważać przy szorowaniu, by utrzymywać tę powłokę jak najdłużej.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Doskonale sprawdza się nabłyszczacz do zmywarek. Nanosi się go na umytą, odkamienioną powierzchnię, wciera szmatką, poleruje, i ponownie myje szkło.
    U mnie jedno skrzydło drzwi tak potraktowane sprawuje się świetnie od jakichś dwóch lat. Drugiego nie mam czasu zrobić

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Hmm, dzięki za pomysł, przetestuję

  10. #10

    Domyślnie

    Ja też może przetestuję. A może sprawdzałaś owy patent na ceramice? Na nią też fabrycznie nanosi się powłokę w stylu Maxi Clean, może warto poszerzyć pole działania?

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dzabij

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Skąd
    Henryków Urocze gm. Piaseczno
    Posty
    2.194

    Domyślnie

    Ceramika łazienkowa jest szkliwiona, więc w sumie dlaczego miało by nie zadziałać, jeżeli z kabiną działa ?

  12. #12

    Domyślnie

    Ja polecam powłoki hydrofobowe z nanocape (nie wiem, czy nie będzie to potraktowane jako reklama), ale właśnie tych produktów ostatnio używałam do zabezpieczenia różnych powierzchni (powłoka do tkanin - zaimpregnowałam kanapę i woda nie wsiąka w tapicerkę, tylko perli się na powierzchni, powłoka do metalu i chromu - teraz utrzymanie lśniących baterii bez zacieków jest duzo prostsze, powłoka do szkła i ekranów lcd - ślady łapek schodzą bez trudu, a kurz tak nie osiada). Kabiny prysznicowej jeszcze nie potraktowałam tym specyfikiem, ale sądząc po tym, jak działa na innych powierzchniach, tu też pewnie się sprawdzi.
    Tylko tu i teraz.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatah Zobacz post
    Doskonale sprawdza się nabłyszczacz do zmywarek. Nanosi się go na umytą, odkamienioną powierzchnię, wciera szmatką, poleruje, i ponownie myje szkło.
    U mnie jedno skrzydło drzwi tak potraktowane sprawuje się świetnie od jakichś dwóch lat. Drugiego nie mam czasu zrobić
    Hmm, przecież nabłyszczacz do zmywarek to nic innego jak płyn do mysia naczyń.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaris

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-100
    Posty
    172

    Domyślnie

    Bardzo ciekawa propozycja, rozumiem, że taka powłoka może być dostępna od nowości?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony