dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 29
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 571
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Kendra 2m w Małopolsce - zaczynamy :)

    Witam,

    początkowo miałam prowadzić dziennik w dziale dzienników budowy, ale po sugestiach postanowiłam go przenieść.
    był tam tylko 1 wpis, więc żalu nie ma

    Po wielu perypetiach związanych ze znaleznieniem ekipy w końcu nam się udało znaleźć tą właściwą, która pracuje (a jakże... po znajomości - chociaż każda inna też była po znajomości a nas wystawiali do wiatru ).

    Wybraliśmy projekt kendra 2m z malutkimi zmianami i jedną dużą - dodaniem piwnicy.
    Piwnicę chcieliśmy zrobić z lanego betonu, do tego najlepsze są szalunki systemowe, co bardzo ograniczyło nas co do wyboru ekipy... bo niektóre nawet nie wiedziały co to jest, a inne przekonywały, że z betonu to bez sensu.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter2.jpg
Wyświetleń:	634
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	348949
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze2.jpg
Wyświetleń:	420
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	348950

    Ale udało się i obecnie jesteśmy na etapie właśnie piwnicy
    Dziś byliśmy na działce razem z 6-tyg. dziedzicem żeby zobaczyć co ekipa zrobiła. Pracują od zeszłego poniedziałku i narazie jestesmy bardzo zadowoleni, bo niekiedy pogoda nie rozpieszcza sami zamawiają sobie niektóre materiały - małe rzeczy biorą ze składu przez nas wskazanego, a przy duzych ja ogarniam dostawcę i warunki a oni dzwonią i się umawiają na godzinę.

    A jeszcze jakies podstawowe dane! Budujemy z silikatów, piwnicę lejemy z betonu, po zrobieniu OZC narazie zdecydowaliśmy sie na bufor ciepła jako ogrzewanie. Ewentualnie potem pomyslimy o pompie ciepła, bo posiadanie bufora nie zamyka drzwi do PC.
    W domu zastosowana zostanie rekuperacja oraz ogrzewanie podłogowe na całości.

    A na koniec 2 zdjęcia stanu obecnego ściany zalane, zostawione na weekend by wyschły
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160305_140614_AO_HDR.jpg
Wyświetleń:	574
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	348952
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160305_140557_AO_HDR.jpg
Wyświetleń:	374
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	348953

  2. #2

    Domyślnie

    O! Dziennik! Na forum zdecydowanie lepiej xD

    Bufor czym grzany? Prądem?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    O! Dziennik! Na forum zdecydowanie lepiej xD

    Bufor czym grzany? Prądem?
    tak z wężownicą dobra, nie wiem co to wężownica, ale podobno nie zamyka się wtedy drogi do PC

  4. #4

    Domyślnie

    A ciepła woda? Też przez bufor?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #5

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Yee! To pokaż teraz małego Liliputka.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    A ciepła woda? Też przez bufor?
    tak, chociaż mąż marzy o solarach

    i dobra! oto liliputek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wojtek.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	348967

  8. #8

    Domyślnie

    Mały Liliputek cudny

    No to w buforze albo masz dwie wężownice (górna do CWU i dolna do ewentualnych solarów) albo wężownicę + zbiornik akumulacyjny na CWU.

    Zadajcie sobie pytanie: czy w przyszłości planujecie panele fotogalwaniczne (czyli tzw. solary tylko do podgrzewania ciepłej wody) czy raczej panele fotowoltaiczne (do wytwarzania prądu). Przy opcji drugiej nie trzeba podrażać kosztu bufora o wężownicę, jedynie musi być w nim miejsce i podpięcie pod grzałkę elektryczną - a to w większości gotowych buforów jest.

    U nas będzie bufor z wężownicą do przepływu CWU (ogrzewanie przepływowe wody jest bardziej higieniczne i jest wtedy praktycznie zerowa szansa na rozwój legionelli), bez żadnych dodatkowych wężownic (na solary czy coś), z możliwością podłączenia grzałki z ewentualnych przyszłych paneli foto.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  9. #9

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    i dobra! oto liliputek
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wojtek.jpg
Wyświetleń:	331
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	348967
    Buziaki dla Małego Słodkiego Liliputka

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziękujemy on taki słodki na zdjęciach i jak śpi


    Ja jestem na etapie zbierania ofert na silikaty i dachówkę
    a rozstrzał jest spory! na silikatach ok. 1zł, co daje z 4000 zł na wszystkich...
    na dachówce podobnie, tylko różnica ogólna to 2000 zł

    Narazie najlepsza oferta dachówki jest ze sklepu w Krakowie, a silikatów ze składu we wsi obok Czyli nie zawsze w mieście jest drożej
    I niestety nie zaopatrzymy się w jednym składzie.

    Rzeczy drobne kupujemy w jednym składzie na WZ, a potem raz w miesiącu regulujemy fakturę i na szczęście skład jest blisko i ma dobre ceny
    Porównywałam z najtańszymi ofertami w internecie i ceny mają te same, lub niższe jeśli wliczymy koszt przesyłki.

    Widać, że z Krakowa jestem, w głowie mi tylko ceny

    ach powiem Wam, że mamy super sąsiada który ostatnio mówił nam, że nie może złego słowa powiedzieć o ekipie bo widział, że pracują ciągle, z wyjątkiem śnieżycy.
    Wie nawet ile betoniarek przyjechało ale uwielbiam go. Taka prawda, że betoniaka na tej małej wsi to wydarzenie więc nic dziwnego, że każdy się interesuje
    Ostatnio edytowane przez Liliputek ; 06-03-2016 o 10:11

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    ach powiem Wam, że mamy super sąsiada który ostatnio mówił nam, że nie może złego słowa powiedzieć o ekipie bo widział, że pracują ciągle, z wyjątkiem śnieżycy.
    Wie nawet ile betoniarek przyjechało ale uwielbiam go. Taka prawda, że betoniaka na tej małej wsi to wydarzenie więc nic dziwnego, że każdy się interesuje
    Taki sąsiad to skarb

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Dziękujemy on taki słodki na zdjęciach i jak śpi
    Fajny! Ale jakiś taki niedożywiony... Ja to już zapomniałem jak to jest z tą "słodyczą", a żona chce koniecznie sobie przypomnieć. Inna sprawa, że nie dalej jak tydzień temu wykoncypowałem, że warto córce w końcu dać telefon do szkoły żeby każdorazowo nie dymać z parkingu do szkoły (jest to tak genialnie u nas wymyślone, że parking jest z tyłu i trzeba okrążyć cały budynek szkoły aby odebrać dziecko) i stać jak ta pała kolejne 15 minut czekając aż się dziecko pozbiera ze świetlicy... Tydzień już system działa i się sprawdza. Dzwonię z domu żeby się zbierała, jak podjeżdżam, to dziecko już czeka na parkingu i gra gitara. Ale, ale, żeby to działało wygrzebałem jakąś starą słuchawkę z szafy, podpiąłem do kompa i moim oczom ukazały się filmiki z podobnie małym brzdącem. Śmiechu było co niemiara, zalewała się także główna bohaterka. Wiec za chwilę będziecie tak musieli "tresować" https://www.youtube.com/watch?v=lSobsGcsIIs Pamiętaj, konsekwencja to podstawa! Raz dasz się złamać i przepadłaś.

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Rzeczy drobne kupujemy w jednym składzie na WZ, a potem raz w miesiącu regulujemy fakturę i na szczęście skład jest blisko i ma dobre ceny
    Porównywałam z najtańszymi ofertami w internecie i ceny mają te same, lub niższe jeśli wliczymy koszt przesyłki.
    Nie dało się dogadać aby ściągali dla Was inne towary na minimalnej marży?

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Widać, że z Krakowa jestem, w głowie mi tylko ceny
    Etam. Wiadomo, piniondze to nie fszsytko, ale fszystko bez pienięndzy to hój.

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Wie nawet ile betoniarek przyjechało ale uwielbiam go. Taka prawda, że betoniaka na tej małej wsi to wydarzenie więc nic dziwnego, że każdy się interesuje
    Czy Twój mąż wie o tej fascynacji sąsiadem? Swoją drogą, ja zamiast inwigilacji sąsiada (choć sąsiadka, od której zresztą kupowaliśmy "ojczyznę" jest spoko, mieszka za miedzą od wschodu i jest dosyć "czujna") chcę powiesić kamerę obejmującą plac budowy, oczywiście podpiętą do netu, a przy okazji zrobić "time lapse" z budowy domu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #14

    Domyślnie

    ale fajne Lilipuciątko z twarzy dałabym mu więcej niż 6 tygodni - spojrzenie jak dwumiesięczniak, co najmniej Śpiochy w temacie ciężkiego sprzętu

    Taki sąsiad to skarb! Co do cen, bardziej opłaca mi się zamówić beton z betoniarni oddalonej o 20km niż z takiej, którą mam pod nosem. Wliczając transport, klasa betonu ta sama.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niechaj Zobacz post
    ale fajne Lilipuciątko z twarzy dałabym mu więcej niż 6 tygodni - spojrzenie jak dwumiesięczniak, co najmniej Śpiochy w temacie ciężkiego sprzętu
    on od początku często otwierał oczy, jak miał 10min to od razu otworzył i oglądał lekarzy, chociaż pewnie za dużo nie widział te śpiochy kupiłam mu specjalnie z okazji budowy

    my beton też mamy z betoniarni, która jest dalej od nas niż inna... ale tam cena brutto była tej samej wysokości co cena netto w tej bliżej nas...


    Myjk to akurat, będzie dom i kolejny potomek chociaż czasem myślę, że to wyciąga z człowieka masę siły... noworodek plus budowa to niełatwe zadanie co do materiałow, to niestety nie umawialiśmy się w ten sposób ale trudno. Generalnie wszystkie materiały są po naszej stronie.

    mąż wie o fascynacji, bo sam też lubi bardzo sąsiada a on zagrożeniem nie jest, bo jest ode mnie dwa razy starszy
    z tą kamerą to dobra myśl... ale musiałaby mieć dysk, albo chmurę by nagrywać za to już widzę potem taki przyspieszony film z budowy

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Myjk świetne są takie filmiki!! mój tata też nas z siostrą nagrywał, ale nie od niemowlaka, bo nie miał wtedy jeszcze kamery. Za to filmiki 20 letnie mamy i przyjemnie się je teraz ogląda
    i fakt, mały Liliputek typem michelin nie jest chociaż je jak smok...

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Potomek się robi od 2 lat i coś nie chce chwycić. My jakoś specjalnie źle nie wspominamy "macierzyństwa", może dlatego że nie daliśmy się zwariować przy pierwszym dziecku. Majka spała od początku w oddzielnym pokoju, mając rok robiła ka-ka do nocnika, a pół roku później już zupełnie nie robiła siku w pieluszki (tylko na noc zakładaliśmy dla zabezpieczenia jakby się wymsknęło, ale nic się nie działo, więc niebawem przestaliśmy w ogóle zakładać). Brak pieluszek po roku od urodzenia i konieczności sprzątania z nich bałaganu był zdecydowanym odciążeniem.

    Moja córa była rzadko spotykanym grubasem. Urodziła się z wagą 4kg (naturalnie), mając rok ważyła 12kg a pół roku później było już 18kg. Masakra. Na szczęście się wyciągnęła jak zaczęła się w miarę sprawnie poruszać.

    Kamera nie musi mieć dużego dysku. Jak ma łącze z netem to puszcza obraz na żywo (jak się chce podejrzeć co się dzieje), natomiast "time lapse" to wyłapywanie poszczególnych klatek, np. co 20 min i zapisywanie albo na zdalnym serwerze albo na karcie SD.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wiec za chwilę będziecie tak musieli "tresować" https://www.youtube.com/watch?v=lSobsGcsIIs Pamiętaj, konsekwencja to podstawa! Raz dasz się złamać i przepadłaś.
    Ahahaha, świetny filmik
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U nas dziś zdejmowano szalunki i układano ponownie na sciany konstrukcyjne w piwnicy pogoda sprzyjała, mąż mówił, że zajeżdża na działkę a tam panowie w podkoszulkach... mam nadzieję, że mi się nie rozchorują jakbym tam była to bym prosiła by się ubrali

    Potem strop... i koniec z piwnicą ekipa mówi, że byleby wyjść z ziemi potem idzie szybciej. Chociaż w 2 tyg zrobili piwnicę, więc chyba nie jest źle.

  20. #20

    Domyślnie

    Liliputku czad! Cieszę się prawie jak na własną! 2 tyg na piwnicę to błysk, byle szybko zalać strop i już będzie z górki.
    PS dobrze widziałam na zdjęciu z szalunkami, że będzie okno w piwnicy?

Strona 1 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony