dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie Folia przeciwsłoneczna.

    Zastanawiam się nad pokryciem wschodnich okien i południowych dachowych folią przeciwsłoneczną. Macie z tym jakieś doświadczenia?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nikt nic?

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Pokrywaliśmy taką folią (p/słoneczna i chroniąca przed promieniowaniem UV) okna w archiwum w firmie gdzie pracuję.
    To było w 2014 r. cena była spoko, a folia spełnia swoją rolę, pomieszczenia nie nagrzewają się jak dotąd.

  4. #4
    Banned
    wera.1989

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Bujaków
    Kod pocztowy
    43-356
    Posty
    50

    Domyślnie

    a gdzie taką mozna dostać ??

  5. #5

    Domyślnie

    Masz bana na google ?

    Kilka sekund z wyszukiwarką i pełno ofert z foliami zewnętrznymi. Patrząc na ceny, to już lepiej roletę zewnętrzną montować jeśli jest taka możliwość.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Roleta zewnętrzna ma inne funkcje a folia p/słoneczna inne.
    Roleta zaciemnia całkowicie, folia chroni przed promieniami UV.

  7. #7

    Domyślnie

    Zapoznaj się jakie funkcje posiadają obydwa produkty, może wtedy zrozumiesz moją wypowiedź.

    Roleta nie służy tylko do całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Tak się składa, że jedno i drugie użytkuję, znam więc ich funkcje oraz wiem do czego służą

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Zastanawiam się nad pokryciem wschodnich okien i południowych dachowych folią przeciwsłoneczną. Macie z tym jakieś doświadczenia?

    Witaj Liwko,
    Temat folii na oknach dachowych wraca co jakiś czas, tylko pod różnymi wątkami. Folia moim zdaniem jest mało bezpiecznym rozwiązaniem, bo nigdy nie wiadomo, jak zachowa się pakiet szybowy w oknie dachowym, do którego tę folię wkleisz. I kto potem pokryje koszty wymiany pakietu? Nie chce być złym prorokiem, ale oby to nie była pozorna oszczędność...


    Domyślam się, że szukasz takiego rozwiązania co skutecznie ochroni Cię przed ciepłem i słońcem. Jednak najlepiej wybierać sprawdzone rozwiązania przeciwsłoneczne oferowane przez producenta okna. Są one technologicznie dostosowane i dopracowane tak, by pasowały idealnie do każdego typu okna z oferty.
    W przypadku okien od strony południowej, gdzie to nasłonecznienie jest najsilniejsze zdecydowanie polecam markizy.
    Wykonane z tkaniny w formie siateczki z polichlorku winylu są najskuteczniejszą ochroną przed nagrzewaniem się poddasza. Rozwijane od strony zewnętrznej szyby idealnie zatrzymują na sobie promienie, które dzięki temu nie wnikają do środka pomieszczenia. Przy czym nie zasłaniają widoku za oknem i nie zaciemniają pomieszczenia.
    Montowane i obsługiwane z wnętrza pomieszczenia, pasują do każdego okna VELUX.




    Więcej informacji o naszych markizach i roletach znajdziesz nahttp://www.velux.pl/produkty/rolety-i-markizy lub w naszym sklepiewww.veluxshop.pl


    Pozdrawiam
    Paweł, Doradca Velux

  10. #10

    Domyślnie

    My montowaliśmy taką folię w oknach dachowych fakro kilka lat temu i nic się nie dzieje, a okno mniej się nagrzewa latem - jest to wyczuwalne w pomieszczeniu.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Velux Zobacz post

    W przypadku okien od strony południowej, gdzie to nasłonecznienie jest najsilniejsze zdecydowanie polecam markizy.
    Mam od początku jak mieszkam. Faktycznie bardzo poprawiają sytuację, ale są nieco upierdliwe z rozwijaniem i zwijaniem. W dodatku przy nieco silniejszym wietrze obijają o szybę i hałasują.
    Z oknami dachowymi jeszcze się zastanowię czy będę je "foliował".

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Faktycznie bardzo poprawiają sytuację, ale są nieco upierdliwe z rozwijaniem i zwijaniem.
    Witam ponownie,
    Markizy można rozwinąć wczesną wiosną i zwinąć dopiero późną jesienią, zanim spadnie śnieg.
    Nie musimy ich zwijać i rozwijać każdego dnia. Mogą sobie "leżakować" na oknie przez cały sezon

    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wiem, ale przy pochmurnej pogodzie w pokoju jest dość ciemno. No i ten hałas przy wietrze...
    Jednak mimo tych kilko niedogodności nadal polecam.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    hałas przy wietrze...
    Powiem tak - Hałas przy wietrze nie powinien mieć miejsca.
    Jeśli coś takiego u Ciebie występuje to znaczy, że coś jest nie tak.
    Prawidłowo działająca markiza to znaczy siatka naprężona na całej długości i nie ma możliwości, żeby wiatr nią łopotał o szybę. Markiza jest wytrzymała na podmuchy wiatru, a dodatkowo przy opadach deszczu wycisza, niwelując efekt bębnienia deszczu o szybę.

    Może powinieneś skontaktować się z działem obsługi i skonsultować ten przypadek.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Doradca VELUX

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Bez przesady. Ta folia jest napięta, ale przy sporym oknie ma jednak promień ugięcia podczas większego wiatru na tyle duży, że jednak obija o szybę.
    Nie tylko ja na tym forum o tym pisałem.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem folii przeciwsłonecznej na dwóch wschodnich oknach. Powiem wam, że jestem mile zaskoczony. Wybrałem średni filtr i spisuje się nad wymiar dobrze. Do tego od wewnątrz jak ktoś nie wie, to się nawet nie skapnie, a od zewnątrz lekkie lustro.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No to już nie bądź taki samolub i podaj namiar. To niby będzie jakaś reklama, ale w końcu zasłużona i innym może się przydać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Nie znam
    Kleił ją mój znajomy, który okleja samochody. Mogę zapytać o firmę.
    Dodam tylko, że mam folię wewnętrzną na pakiecie trzyszybowym. Okazuje się, że po kilku latach można ją właśnie kleić od wewnątrz, przy nowych zaleca się zewnętrzną, inaczej od ciepła może pęknąć szyba.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ok, czyli zostajemy przy określeniu "folie przeciwsłoneczne".
    Zaciekawiłeś mnie kwestią tego, że po kilku latach można wewnątrz.. chętnie poznam uzasadnienie - bo szczerze jestem ciekaw.
    Zamierzałem napisać, że przy foliach trzeba uważać - bo zbyt ciemne (i/lub/ naklejone na części szyby) mogą spowodować przegrzanie i pęknięcie szkła.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Informacja jest wprost od dostawcy folii i ponoć bierze za to pełną odpowiedzialność. Ponoć po kilku latach po argonie jest tylko wspomnienie, a to właśnie ponoć przez argon może dojść do pęknięć.
    Zaufałem i jak na razie jestem zadowolony. Zbliżają się upały, będzie test prawdziwego ognia.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony