dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Arturo72
    Co do tych drabinek dałbyś je z grzałką ale wpiete do instalacji CO czy calkowicie odseparowane?

  2. #22
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    A to dlaczego???

    Poza tym, kominek z płaszczem wodnym jako podstawowe ogrzewanie to ...hmm, bardzo specyficzne uwarunkowania muszą zaistnieć żeby zafundować sobie coś takiego. Zdecydowanie odradzam.
    Mogę pokazać 2 domy , mojego ojca i brata , które są tak ogrzewane .
    Ze względu na koszty POLECAM !

    Szczególnie polecam do nowych dobrze ocieplonych domów , grzejesz BUFOR jak akumulator, potem stopniowo przesyłasz ciepło tam gdzie potrzebujesz i ile dokładnie w tym momencie jest straty ciepła.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat_solar+wkład-4-a.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	349250  
    Darek B

  3. #23
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post


    Tak trzymać.

    i Jak się bardzo boisz, to zakup alkohol z biokominkiem -- to potrafi dawać z 3-4kW. Ja zresztą też będę mieć taką grzałkę na "wódkę".


    .
    Najgorszy zamiennik kominka...
    Spalanie alkoholu wylanego na blachę ...
    SPALINY pięknie wypełniają kubaturę pomieszczenia......

    Szczególnie "mądre" rozwiązanie dla małych sypialni w blokach bez wentylacji lub nowoczesnych domów z wentylacją mechaniczną / rekuperacją ...
    Darek B

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Najgorszy zamiennik kominka...
    Spalanie alkoholu wylanego na blachę ...
    SPALINY pięknie wypełniają kubaturę pomieszczenia......
    Te spaliny to CO2, "produkowany" także przez ludzi w wyniku oddychania vel spalania tlenu. Oraz H2O "produkowane" dla odmiany też przez ludzi. I "spaliny" nie wypełniają pomieszczenia, bo jest wentylacja do tego aby nie wypełniały. I oczywiście, że trzeba to uwzględnić, bo wszystko jest dla ludzi trzeba tylko należycie używać. Ale biokominek kosztuje 300-1000 zł czyli 10-20x mniej niż kominek z płaszczem, kominem i buforem jak tutaj próbujesz upchnąć. Ponadto to tylko dodatek a nie JEDYNE źródło ciepła które będzie kotłowane codziennie jak klasyczny kominek jako jedyne źródło ciepła.

    PS Jak się otwiera klasyczny kominek żeby dowalić paliwa do jedynego słusznego źródła ciepła w domu, to pewnie fiołkami z niego pachnie...

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Szczególnie "mądre" rozwiązanie dla małych sypialni w blokach bez wentylacji lub nowoczesnych domów z wentylacją mechaniczną / rekuperacją ...
    Akurat do WM i rekuperacji to się wręcz idealnie nadaje, a tym bardziej do nowoczesnych domów, które kominów nie posiadają. Klasyczne kominki do ogrzewania (a nawet dla "klimatu") to przeżytek -- coraz więcej ludzi to rozumie i rezygnuje z tego elementu -- bo zwyczajnie szkoda na to pieniędzy i zdrowia, szczególnie jako jedynego źródła.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 09-03-2016 o 09:54
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Mogę pokazać 2 domy , mojego ojca i brata , które są tak ogrzewane .
    Ze względu na koszty POLECAM !
    ile kW daje to przez szybę? trzeba palić codziennie żeby mieć ciepłą wodę? ile to kosztuje z kominem?

    dodam, że u mnie w grudniu średnie obciążenie domu to 700W, sporadycznie ponad 1kW się zdarzało (wg pomiarów). w okresach przejściowych obciążenie jeszcze niższe.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał imrahil Zobacz post
    ile kW daje to przez szybę? trzeba palić codziennie żeby mieć ciepłą wodę? ile to kosztuje z kominem?

    dodam, że u mnie w grudniu średnie obciążenie domu to 700W, sporadycznie ponad 1kW się zdarzało (wg pomiarów). w okresach przejściowych obciążenie jeszcze niższe.
    Też na początku projektowania mojego domku, byłem napalony jak szczerbaty na suchary, na kominek z płaszczem wodnym i buforem, ale po zasięgnięciu informacji o emisji połowy ciepła przez szybę kominka, przegrzania tym samym salonu/kotłowni zrezygnowałem z tego rozwiązania. Został bufor z grzałkami elektrycznymi. Natomiast nie wyleczyłem się jeszcze całkowicie z umieszczenia w salonie pieca kaflowego, z masą akumulacyjną i paleniskiem za szybą.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  7. #27
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    coraz częściej ludzie chcą wracać do kominków ze względu na koszty chyba najbardziej
    ale to wydajny sposób ogrzewania z tego co mi wiadomo od lat jest na topie nie jak nowoczesne trendy co chwila nowe

  8. #28
    Banned
    piotrstefanski222

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Szczecinek
    Kod pocztowy
    70-003
    Posty
    29

    Domyślnie

    teraz to nawet piecyki na drewno sa jak kiedyś kiedyś a nawet te nowsze na pelet więc wybór jest

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrstefanski222 Zobacz post
    coraz częściej ludzie chcą wracać do kominków ze względu na koszty chyba najbardziej
    ale to wydajny sposób ogrzewania z tego co mi wiadomo od lat jest na topie nie jak nowoczesne trendy co chwila nowe
    Na jakiej podstawie takie stwierdzenie?, z mojej praktyki wynika calkiem odwrotny trend, a mam rocznie do czynienia z okołem tysiacem zapytan, porad, obliczen ozc, projektów instalacji ogrzewania podłogowego, charakterystyk energetycznych. Nawet czytając to forum nie mzna zauważyc takiego wrozstu zainteresowania kominkami.
    Zauwazalny jest za to wzrost ilosci postów na ten temat ze strony spamerów. Kominki na topie??? Jezeli to spam to niezbyt wyszukany.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony