dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 111 z 130
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 2590
  1. #2201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Tego do ciebie nie kierowałem li tylko do uzdolnionego inaczej.One nie są przypalone one są z czarnuszką . Wybacz ale nie chcę z Tobą polemizować bo wiesz do czego doprowadzisz. Unikajmy siebie jak woda ognia.Niech tak pozostanie.
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    ...

    ...

    ...
    Od kiedyż to, przypaloną nać nazywamy czarnuszką ?
    unde venis et quo tendis

  2. #2202
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Od kiedyż to, przypaloną nać nazywamy czarnuszką ?
    Powiększ, przecież umisz i przypalony jest tam pomidor ze słoika .Chodziło by barankowi kulinarnego pokazać jak można inaczej zjeść cebulę. Dalsza polemikę uważam za bardzo niestosowną, chyba że pokażesz jak jaja w reklamówce z wody w porównaniu z podobnie wyglądająca niespaloną cebulą i to nie szalotką .
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 05-02-2020 o 15:45

  3. #2203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Powiększ, przecież umisz i przypalony jest tam pomidor ze słoika .Chodziło by barankowi kulinarnego pokazać jak można inaczej zjeść cebulę. Dalsza polemikę uważam za bardzo niestosowną, chyba że pokażesz jak jaja w reklamówce z wody w porównaniu z podobnie wyglądająca niespaloną cebulą i to nie szalotką .
    Nie ma potrzeby powiększania
    Na przedstawionej przez Ciebie fotografii, widać wyraźnie przypaloną natkę.
    Jak wygląda czarnuszka wie każdy, kto jej używa jako przyprawy.
    Nie rozumiem dlaczego coraz bardziej się ośmieszasz tymi twierdzeniami mijając się z prawdą ?

    ps - "jaja w reklamówce" ? ... masz jakieś "zwidy"
    Historię "szalotki" widzę pamiętasz, choć niczego Cię ona nie nauczyła.
    unde venis et quo tendis

  4. #2204
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Nie ma potrzeby powiększania
    Na przedstawionej przez Ciebie fotografii, widać wyraźnie przypaloną natkę.
    Jak wygląda czarnuszka wie każdy, kto jej używa jako przyprawy.
    Nie rozumiem dlaczego coraz bardziej się ośmieszasz tymi twierdzeniami mijając się z prawdą ?

    ps - "jaja w reklamówce" ? ... masz jakieś "zwidy"
    Historię "szalotki" widzę pamiętasz, choć niczego Cię ona nie nauczyła.
    Jaja w worku foliowym mam i nie są to zwidy. Gotowałeś je by mi udowodnić jaki jesteś wspaniałomyślny. Nie wiem dlaczego nie chcesz uznać najpierw cebuli ,prostej cebuli jako fajnego dania ,a czepiasz się jako instruktor kulinarny że natka się przypaliła.Z Gessler gadałeś ?

    W owej cebuli (już nie dla ciebie) jest sucha kiełbasa, czosnek , suszony pomidor, gorgonzola ,sól selerowa, pieprz ,natka pietruszki.Znowu się czepiasz. Pokaz cebule w innym wydaniu by mi oko zbielało.Jeśli nie to pokuszę się ,że znowu wciągasz mnie w jakaś swoja stara gierkę.

    p.s

    gdybym nie przypalił pietruszki to byś nic nie napisał.?

  5. #2205
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post

    Elokwetny i “poprawny” gramatycznie ( tak lubi innym wytykac ) jak zawsze





    Ta...
    Temat to "Wariacje kulinarne NS." poprzedzony przez "Przepisy kulinarne " i ty śmiesz jako laik ze mną dyskutować? O czym?

  6. #2206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Jaja w worku foliowym mam i nie są to zwidy. Gotowałeś je by mi udowodnić jaki jesteś wspaniałomyślny. Nie wiem dlaczego nie chcesz uznać najpierw cebuli ,prostej cebuli jako fajnego dania ,a czepiasz się jako instruktor kulinarny że natka się przypaliła.Z Gessler gadałeś ?

    W owej cebuli (już nie dla ciebie) jest sucha kiełbasa, czosnek , suszony pomidor, gorgonzola ,sól selerowa, pieprz ,natka pietruszki.Znowu się czepiasz. Pokaz cebule w innym wydaniu by mi oko zbielało.Jeśli nie to pokuszę się ,że znowu wciągasz mnie w jakaś swoja stara gierkę.

    p.s

    gdybym nie przypalił pietruszki to byś nic nie napisał.?
    "worek foliowy" (a raczej worek plastikowy stosowany w gastronomii) to nie "reklamówka" ... i co tutaj "wspaniołomyślność" ma z tym wspólnego ?

    "gorgonzola" ? ... gdzie ? ... na poniższej fotografii ?
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...

    ...
    Czemu ma służyć to Twoje "koloryzowanie" ? ... brniesz coraz głębiej w tej swojej fantazji

    Twoje "koncerty życzeń" co mam ugotować, mnie nie interesują. Gotuję to na co mam ochotę.

    Gdybyś wykonał danie prawidłowo i nie obrażał innych forumowiczów, być może pominął bym ten post milczeniem.

    ps - Tutaj nie odpowiem:
    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...Jeśli nie to pokuszę się ,że znowu wciągasz mnie w jakaś swoja stara gierkę.
    ...
    ... gdyż naprawdę nie rozumiem na co się "pokusisz" ?
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 05-02-2020 o 18:02 Powód: ps
    unde venis et quo tendis

  7. #2207
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    "worek foliowy" (a raczej worek plastikowy stosowany w gastronomii) to nie "reklamówka" ... i co tutaj "wspaniołomyślność" ma z tym wspólnego ?

    "gorgonzola" ? ... gdzie ? ... na poniższej fotografii ?

    Czemu ma służyć to Twoje "koloryzowanie" ? ... brniesz coraz głębiej w tej swojej fantazji

    Twoje "koncerty życzeń" co mam ugotować, mnie nie interesują. Gotuję to na co mam ochotę.

    Gdybyś wykonał danie prawidłowo i nie obrażał innych forumowiczów, być może pominął bym ten post milczeniem.

    ps - Tutaj nie odpowiem:

    ... gdyż naprawdę nie rozumiem na co się "pokusisz" ?
    Taki spostrzegawczy juror jesteś i nie widzisz w powiększeniu sera gorgonzola.Jest ukryty pod serem żółtym . Tego też twoje oczy nie widzą? Znawca wyłapie w mig że są tam części sera i suszonych spalonych pomidorów i natki czarnej. Czepiasz się. Nie obrażam przecież nikogo tylko w założeniu hipotetycznym mam tego ananimowego barana daleko.Bo to baran który nie potrafi gotować. Przecież nie wiesz o kim piszę.Baran jest baran.

  8. #2208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Taki spostrzegawczy juror jesteś i nie widzisz w powiększeniu sera gorgonzola.Jest ukryty pod serem żółtym . Tego też twoje oczy nie widzą? Znawca wyłapie w mig że są tam części sera i suszonych spalonych pomidorów i natki czarnej. Czepiasz się. Nie obrażam przecież nikogo tylko w założeniu hipotetycznym mam tego ananimowego barana daleko.Bo to baran który nie potrafi gotować. Przecież nie wiesz o kim piszę.Baran jest baran.
    "ukryty", powiadasz (a o tym "na wierzchu" nie wspomniałeś przez zapomnienie zapewne)
    ... "tragikomedia"

    Może bardziej dobieraj fotografie do opisów ?
    ... choć w pewnym stopniu uniknąłbyś ośmieszania się
    unde venis et quo tendis

  9. #2209
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    "ukryty", powiadasz (a o tym "na wierzchu" nie wspomniałeś przez zapomnienie zapewne)
    ... "tragikomedia"

    Może bardziej dobieraj fotografie do opisów ?
    ... choć w pewnym stopniu uniknąłbyś ośmieszania się
    Kończąc obiecuje ,że będę pokazywał co ukrywam w głupiej cebuli jak to ten baran mi zarzucił.Pokaże krok po kroku byś uwierzył ,że gorgonzola albo inne ustrojstwo ekologiczne jest w mojej potrawie.Tyle i aż tyle mogę ci obiecać.To co pokażesz cebule na gorąco tak jak ja?

  10. #2210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Kończąc obiecuje ,że będę pokazywał co ukrywam w głupiej cebuli jak to ten baran mi zarzucił.Pokaże krok po kroku byś uwierzył ,że gorgonzola albo inne ustrojstwo ekologiczne jest w mojej potrawie.Tyle i aż tyle mogę ci obiecać.To co pokażesz cebule na gorąco tak jak ja?
    Może kiedyś i pokażę, jeżeli będę miał ochotę na "cebulę na gorąco"

    ps - uważasz, że przedstawiając 7 zdjęć swego "cebulowego dania" z "czarnuszką" i "gorgonzolą" ("ukrytą"), to zbyt mało
    unde venis et quo tendis

  11. #2211
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Może kiedyś i pokażę, jeżeli będę miał ochotę na "cebulę na gorąco"

    ps - uważasz, że przedstawiając 7 zdjęć swego "cebulowego dania" z "czarnuszką" i "gorgonzolą" ("ukrytą"), to zbyt mało
    Uważam ,że to fajne żarełko bez tych .............................udowadniając temu barankowi ,że nie umie nawet przypalonej cebuli zrobić.

  12. #2212
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Dyskutowac? Z toba ( czy tam wami, bo pisales juz o sobie w liczbie mnogiej ) ?
    Na tym poziomie ?




    Starasz sie byc zabawny?

    A nadgorliwy moderator moze poswieci tez troszke czasu na twoja “elokwecje”?
    Nie przesadzaj, ... stara się jak może
    unde venis et quo tendis

  13. #2213
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie



    Skórki z chleba razowego moczone w mleku ,mielona łopatka ,dużo natki pietruszki ,5 jajek skłóconych ,sól i pieprz.Nadzienie do kurczaka który leżał natarty w lodówce dobę w majeranku , soli .Upieczony , a na koniec z pieczoną gruszką i jabłkiem.Szara reneta i konferencja.

    Śniadanie także w siedmiu etapach by Paweł nie posadził mnie ,że np. w ośmiu.Fajne danie chyba 7 w 1.

    Chleb póki co z regionalnej piekarni ,pszenny.(zakwas się robi 4 dni będzie regionalny NS) .Na rozpuszczone masło kromki chleba i zeszklona nie szalotka nie miałem.



    Na to rozbite jajka z czarnuszką ,mlekiem , sól ,pieprz.



    Po ścięciu na druga stronę i układamy kolejne warstwy .



    Najpierw wędlina i pomidor.



    Szczypiorek



    Mozzarella



    Na drugą stronę by się rozpuściła i delikatnie zapiekła.



    Starałem się nie przypalić.Smakuje wybornie.

  14. #2214
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Nietradycyjny "przydaś" na talerzu w śniadanie.Choć składa się z kilku propozycji, wykonanie proste ale czasochłonne.

    Trzy pasty .Jedna na bazie pomidorów suszonych ,druga sardynek w pomidorach, a trzecia ta rodem z PRL-u na bazie jajka na twardo ,szczypioru, musztardy i odrobiny śmietany- majonezu.Porcja śledzia z cebulą na miodzie lipowym i octu winnego.Reszty nietradycyjnej komentować nie trzeba.Herbata tradycyjnie parzona już tu pokazywana.





    Nie jest to może pięknie podane śniadanie ale smaki są jak dla nas bardzo trafione.

  15. #2215
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Specjalnie ukryłem ,żeby pokazać efekt końcowy. Roztopiłem czekoladę gorzką wedlowską ,5 kostek. Dodałem twaróg,śmietanę i cukier waniliowy. Smarowałem naleśniki.Moja przebiegła małża zapytała dlaczego jej nie starłem na tartce.Jak była w płynie to fajnie połączyła się z serem.Naleśniki z wiśniami na spircie i brzoskwinie bez spirtu, dały fajny deser.




  16. #2216
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Takie tam wariacje kulinarne bez żadnej tradycji.

    Golonka rozebrana w cebulce z dodatkami.



    Marynowałem w przyprawach schab.Pokroiłem w plastry i bez tłuszczu usmażyłem. Pycha.




    sos do tego zestawu sałat mam powalający.



    Posadziłem jajo na tym tłuszczyku co się zrobiłem ze schabiku. Odlot.




    smacznego

  17. #2217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    To wszystko zjadłeś jednego dnia?
    Golonka+schab+jajko+zestw sałat ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  18. #2218
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    To wszystko zjadłeś jednego dnia?
    Golonka+schab+jajko+zestw sałat ?
    Odpowiem choć niekoniecznie wiem jak to zrobić.Fakt ,zjedliśmy te spontany. Wkleiłem te fotki by pokazać jak można sobie urozmaicić pojęcie kubków smakowych w różnych zestawach. Chcąc mnie zaczepić doszukujesz się jakiejś swojej ideologi w moim wolnym od twojej przesady słownej , watku. Odpowiem. Tak zjedliśmy to na jednym posiedzeniu rodzinnym.Zanim zapytasz poszukaj jednak odpowiedzi w sieci ,to doskonale znasz.Zapytaj także babcie co robi z tłuszczem - okrasą powstałą po wypieku mięs. To przybliży ci zagadnienie tak bardzo ci nieznane.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 18-02-2020 o 09:06

  19. #2219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.777

    Domyślnie

    Tak tylko pytałem bo jadam dużo mniej.
    Jeżeli spotkanie rodzinne to czasami może być nawet za mało

    PS To nie była zaczepka.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #2220
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dla złagodzenia prostota w kryzysie bo żyć trzeba.





    Proste danie drugie.





    Pizza na cienkim cieście z serem Edam Rycki sosem i pieczarkami.Fajnie ,brązowy chrupiący.



    Kanapki wiosenne jajo,majonez,sałata,karkówka pieczona na dnie,kiszony.



    Ptasie mleczko dwuwarstwowe z ananasem z puszki.





    Naleśniki z pieczonym jabłkiem.Tak upiekłem w piekarniku jabłka dwa.Odkroiłem dupki,wydrążyłem środki wlałem miód ,dodałem cynamon.Obrałem ze skórki i pokroiłem na małe cząstki. Posmarowałem naleśniki,polałem śmietana i posypałem cukrem trzcinowym.

Strona 111 z 130

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony