dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 116 z 130
Pokaż wyniki od 2.301 do 2.320 z 2590
  1. #2301
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Mamuniu człowiek nie da mi spokoju ma te swoje kulinaria i tam wchodzić nie będę. Jest tam dwóch najlepszych kucharzy świata. W dup.....mam tą wieczną krytykę i to jest już chore i te zawsze trwające zaczepki słowne. Niech tworzy i pisze te rybne , przepisy ,krewetki 7 razy w tygodniu ,steki z bawoła i mięso z aligatora. Mam to gdzieś. Jem jak jem i dziele się tym co potrafię. Amen.


    p.s

    Przystawka pod piwo.



    Do jakiego rodzaju piwa? Bo nawet chmielone piwo chmielem Galaxy, nie zharmonizuje sie z spalenizna zalana tluszczem i ketchupem. Jak wiadomo Galaxy ma super wysoka zawartosc alfakwasow nawet 13%. Jestem ciekawy, bo jestem smakoszem piwa.

    Czemu ma sluzyc 20% ketchupu w tym smietniku spalenizny?

  2. #2302
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mini mini do browarka numer dwa. Smakowicie polecam natchniony kulinarną poezją smaku
    Ja to nazywam mega syfem............Czemu ma sluzyc 20% ketchupu w tym smietniku spalenizny?






    Maczanda czyli ostry mus truskawkowy z chili , pieczona karkówka i rzodkiewka . bez skórki ,zaznaczam z działki ale bez skórki.

  3. #2303
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Mini mini do browarka numer dwa. Smakowicie polecam natchniony kulinarną poezją smaku







    Maczanda czyli ostry mus truskawkowy z chili , pieczona karkówka i rzodkiewka . bez skórki ,zaznaczam z działki ale bez skórki.
    A to, do jakiego piwa?
    Piwo jak wino, chyba ze ma sluzyc do zalania mordy. Byle co , z byle czym.

  4. #2304
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Małe skromne śniadanko w nieco zmienionym zestawię.







    Biała kiełbasa z kanapkami i jajeczkiem z ostrą ćwikłą to palce lizać danko.

    Taki cocktail z awokado to mnie powala na kolana.Zapewne miałbym trudności w wykonaniu ale przynajmniej popatrzę na cudowne podane z awokado czyli" Cocktail z awokado z serii wytworne przystawki " .

    https://www.doradcasmaku.pl/przepis-coctail-z-awokado-z-serii-wytworne-przystawki-296198



    Prawdziwa przystawka godna inspiracji. Jest się czym pochwalić .

    Albo ta pasująca do mojego talerza obfitości. .



    Awokado ,jajo przepiórcze i parmezan .Cudna baza.Inspiracja murowana. Jakoś się postaram bo na awokado bo jest przecież sezon .Jak pięknie podano.

    https://www.facetikuchnia.com.pl/awo...-przepiorczym/

    Ale Ci to dopiero potrafią zrobić wspaniałą przystawkę z awokado.

    https://pl.pinterest.com/konelka/awokado/

    Tu dopiero robią awokado.



    To z łososiem no cudne.

    https://lepszysmak.wordpress.com/201...-i-twarozkiem/
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 29-09-2020 o 11:58

  5. #2305
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Miałem ochotę na krupnik ale nie na żeberku ale na kaczorku z latająca pupcią

    Dodatek i zupka kleikowa gotowa.





    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 29-09-2020 o 13:46

  6. #2306
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Mam ochotę na spokojny lunch. Taki naprawdę lajtowy.

  7. #2307
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Mam ochotę na spokojny lunch. Taki naprawdę lajtowy.
    Ja wlasnie koncze, super skromy i apetyczny. Wszystko gotowe w 10 minut, prostota i proza dnia powszedniego skomponowana pod piwo. Idelna kompozycja smakowa pod ten mega piwny majstersztyk.


    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 29-09-2020 o 21:32

  8. #2308
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Małe skromne śniadanko w nieco zmienionym zestawię.







    Biała kiełbasa
    Przechodzilem z tragarzami, ktorzy niesli osprzet do kielbasy, i organiczna wieprzowine wolnowybiegowa.



    Przepis na prawdziwa niechemiczna biala kielbase, mam od Mistrza Pawla.

    Jutro na sniadanie niechemiczna (mom) podroba, tylko prawdziwa Polska Biala Kielbasa.

  9. #2309
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Pomysł na obiadokolację. Zainspirowany chyba 10 lat temu gęsim smalcem jako tłuszczem w obróbce cieplnej potraw ,frytki usmażyłem właśnie na nim. Jest bardzo specyficznym tłuszczem nadającym się do wielu moich wariacji kulinarnych ,Kiełbasa i szynkowa kminkowa takie mocno chrupiące jak z ogniska. Choć sałaty nie powinno się siekać ale z tą wymyśleć nic nie mogłem ponieważ w środku (liście najsmaczniejsze ) posiekałem. Trybulka ,rzodkiewka i odrobina śmietany. Młoda kiszona kapusta z curry .







    Ja tak jak P. Gessler w Kuchennych Rewolucjach dużo i konkretnie.

    Jakość to doskonałość, której nie da się osiągnąć, lecz do której trzeba uporczywie zdążać.
    Autor: Lao Tsu, Złota Księga
    Jakość to sposób myślenia, który powoduje, że stosuje się i bez przerwy poszukuje najlepszych rozwiązań.
    Autor: Edward Deming
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 30-09-2020 o 06:25

  10. #2310
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Śniadanie Gosiuś z grzanką (nacinam bułkę paryską i w to miejsce wkładam pastę czosnkową ,zapiekam) i chipsami z grubej góralskiej. Reszta to tylko skromne dodatki.







    Ja mniej obfity talerz ze skromna pieczarka z rusztu.







    Skromniej się nie da.

  11. #2311
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    O jaki zbieg okolicznosci. Ja rowniez mam kielbaske, tylko z organicznej wolnowybiegowej wieprzowiny.(Swinki zyjace na farmie w lesie juz prezentowalem) Bez palenia na chrupiaca podeszwe, u mnie parzona,aby mozna bylo sie delektowac z uzytego miesa i przypraw. Prawdziwa Polska Biala Kielbasa , nieprzemyslowa z fabryki, tylko domowa z najlepszych skladnikow jak za dawnych lat.

    Prostota z najlepszych skladnikow, smak z najlepszych aromatow wydzielajacych sie z produktu. Palce lizac!



    i ostatni "gryz", mniam mniam, jeszcze raz palce lizac...

    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 30-09-2020 o 13:57 Powód: plus foto

  12. #2312
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Moja popularność wzrasta i laików (przepraszam lajków) przybywa. Tak więc pieczony boczuś w skromnej odsłonie. Jeszcze ciepły.





    Prosta marynata. Sok z limonki ,pieprz ,Vegeta domowa ,mielony kminek ,oliwa z oliwek delikatna ,czosnek w nakłuciach.







    180 stC, termo obieg ,1 h pieczenia.





    Acha . . . musztarda z odrobiną cukru trzcinowego bo musi mieć kolor.


    aż ślinka cieknie po brodzie. Boczek jak wystygnie będzie wyglądał podobnie.


    http://www.dibloguje.pl/2018/06/bocz...marynacie.html
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 30-09-2020 o 15:25

  13. #2313
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Moja popularność wzrasta i laików (przepraszam lajków) przybywa. Tak więc pieczony boczuś w skromnej odsłonie. Jeszcze ciepły.





    Prosta marynata. Sok z limonki ,pieprz ,Vegeta domowa ,mielony kminek ,oliwa z oliwek delikatna ,czosnek w nakłuciach.







    180 stC, termo obieg ,1 h pieczenia.





    Acha . . . musztarda z odrobiną cukru trzcinowego bo musi mieć kolor.


    aż ślinka cieknie po brodzie.
    Ponownie troche podstawowej wiedzy. Musztarda ma kolor od skladnikow, zolta prawdziwa niechemiczna jest zolta, nie mylic z ta masowka przemyslowa. Musztarde miesza sie z innymi skladnikami, odpowiednio do danej potrawy. Np. do prawdziwej domowej organicznej bialej kielbasy nie uzywamy mocnej czystej, jest za intensywna i zabija smak kielbasy. Odpowiednio przyprawiona chrzanem , czosnkiem i miodem pieknie odda smak kielbasy.



    Czyli nawet taka prostota musztarda musi byc z najlepszych skladnikow, cialo ludzkie nie jest smietnikiem, jest swiatynia. Zamiast pakowac sie syfem , lepiej rozkoszowac sie najlepszymi skladnikami , ktore sa odpowiednio dobierane do rodzaju potrawy, miesa itp.. To tyle o prostej musztardzie...

    A-ha, przy takiej ilosci tkanki tluszczowej(50%, a nawet wiecej) jak w tym pozagatunkowym boczku, jesli mozna to nazwac boczkiem. Bardziej przerosnieta paria okolicy boczku, dla zabicia takiej ilosci pieczonej tkanki tluszczowej, zolta idealnie zamaskuje pozagatunkowosc tego kawalku tluszczu.
    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 30-09-2020 o 13:45 Powód: a-ha

  14. #2314
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie



    Przykłady estetycznie podanej smażonej z cebulką białej polskiej kiełbasy. Myślę ,że znalazło by się wiele osób nawet tu na FM które mają w swoim zestawie świątecznym właśnie taką.

    https://aniagotuje.pl/przepis/biala-...azona-z-cebula



    Ileż finezji jest w tych niemieckich kiełbasach. Krótki opis i porównanie w przenośni do polskiego bigosu.

    Niemieckie kiełbasy

    Niemiecka kiełbasa to absolutny przysmak zachodnich sąsiadów Polski. Być w Niemczech i nie zjeść wursta (czyli niemieckiej kiełbasy), to jak nie spróbować bigosu w Polsce. I nie chodzi tutaj wyłącznie o znane wszystkim frankfurterki, lecz także o tradycyjną niemiecką Weisswurst lub oryginalną Currywurst.
    Na tym tle wyróżnia się jednak Weisswurst, czyli tradycyjna biała kiełbasa obowiązkowo robiona z cielęciny, a nie wieprzowiny. Wszystkie wędliny są przy tym bardzo wysokiej jakości. Berlińskie specjały, czyli Bratwurst i Currywurst, zawierają aż 85% czystego mięsa, reszta to boczek i przyprawy.
    • Bratwurst – podstawowy rodzaj kiełbasy, powstający z mięsa wieprzowego, wołowego oraz cielęcego;
    • Rohwurst – kiełbasa wyrabiana z surowego mięsa i specku (wędzonej szynki) z przyprawami, wędzona lub suszona (miękkie – Mettwurst, Teewurst, twarde – salami, Landjäger, Zervelatwurst);


    https://www.pyszne.pl/foodwiki/niemc...ckie-kielbasy/

    https://beszamel.se.pl/kielbasa/bial...se-wideo,4148/

    Źródła tych cudownie wyglądających białych - smażonych kiełbas.

  15. #2315
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Żeby coś spróbowac zrobic ,wyprodukować samodzielnie potrzeba bodźca - inspiracji takich




    http://kuchnia.ugotuj.to/szukaj/kuch...do+ciasta+filo
    http://www.platynoweszparagi.pl/jajka-w-ciescie-filo/

    takie prawie francuskie ciasto.Wygląda cudownie.Przepis w linku.To co wklejam z sieci spróbuje zrobić.



    https://urodaizdrowie.pl/owoce-morza-frutti-di-mare

    Tez tak chciałbym.Kolor jest zarąbisty .



    No cudny majstersztyk.Pisza ,że to tatar ze śledzia z awokado.

    https://zpierwszegotloczenia.pl/prze...dzia-z-awokado

    Zrobię sam i pokażę.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 01-10-2020 o 23:34

  16. #2316
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Kurde "zrób to sam jak Adam Słodowy". No to robię .Dziś Roku Pańskiego 2020 w godz. przedpołudniowych nastąpi zrobienie nietypowego burgera. Przygotowania w toku. Surówka dotąd nie prezentowana. Sos guacamole własny. Pierwowzór ,takiego jeszcze nie było może to pierwszy na świecie rodzaj burgera . W wariacjach można teoretycznie wszystko nawet nazwa do tego zobowiązuje ,przypalać , zasmażać , mączyć ,złuszczyć itp. Ale jeśli chodzi o konkret to już niekoniecznie. Podaję Państwu jak dane potrawy winny wyglądać. Tak z sieci bo skąd. Tu ludzie pokazują kwintesencje danego dania ,a nie że moja jest najmojsza i najlepsza ona jest kultywowana i sprawdzona.Dobra.

    No i przyszedł czas na burgerka


    Usmażyłem na gęsim smalcu tą kanię





    Oczywiście z akcentem awokado (dip guacamole i dodatki ) widać ściemy nie ma.





    Nakładamy




    Gotowe




    O szybie z kanią za nią i sosu guacamole nie wspomnę. Nie da się lizać jak się nie ma kani.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 02-10-2020 o 10:39

  17. #2317
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Kurde "zrób to sam jak Adam Słodowy". No to robię .Dziś Roku Pańskiego 2020 w godz. przedpołudniowych nastąpi zrobienie nietypowego burgera. Przygotowania w toku. Surówka dotąd nie prezentowana. Sos guacamole własny. Pierwowzór ,takiego jeszcze nie było może to pierwszy na świecie rodzaj burgera . W wariacjach można teoretycznie wszystko nawet nazwa do tego zobowiązuje ,przypalać , zasmażać , mączyć ,złuszczyć itp. Ale jeśli chodzi o konkret to już niekoniecznie. Podaję Państwu jak dane potrawy winny wyglądać. Tak z sieci bo skąd. Tu ludzie pokazują kwintesencje danego dania ,a nie że moja jest najmojsza i najlepsza ona jest kultywowana i sprawdzona.Dobra.

    No i przyszedł czas na burgerka


    Usmażyłem na gęsim smalcu tą kanię





    Oczywiście z akcentem awokado (dip guacamole i dodatki ) widać ściemy nie ma.





    Nakładamy




    Gotowe




    O szybie z kanią za nią i sosu guacamole nie wspomnę. Nie da się lizać jak się nie ma kani.
    Podstawa to wiedza kulinarna. Istnieje masa gatunkow grzybow smaczniejszych od kani, bardziej "miesistych" i kulinarnych.

    Przyklad, jak mozna bardzo skromnie i szybko wykorzystac je np. w burgerze ...



















    Czyli, bardzo skromnie, bardzo szybko, super smacznie. Palce lizac!

    Ostatnio edytowane przez Władca Przysmaków ; 02-10-2020 o 14:24 Powód: plus kilka fotek

  18. #2318
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Wykorzystałem pozostałe kanie do tak spektakularnego połączenia. Nie trzeba mieć wiedzy kulinarnej by takiego połączenia dokonać.












  19. #2319
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Piątkowa kolacja



    Bardzo skromna i zarazem prosta ,ekspresowa do wykonania ,a przy tym mega smakowita .










    Najwięcej czasu zabiera ugotowanie na twardo jajka przepiórczego . Wiecznie sucha i dojrzewająca ,kabanosy to dosłownie kilka minut.



    Zrobienie suróweczki z kabanosami to bardzo pracochłonne zajęcie.






    Super skromnie ,prosto i z wyczuciem smaku .Paluszki lizać.

  20. #2320
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Władca Przysmaków
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    01-376
    Posty
    1.060

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Wykorzystałem pozostałe kanie do tak spektakularnego połączenia. Nie trzeba mieć wiedzy kulinarnej by takiego połączenia dokonać.











    Jakbys mial minimum wiedzy, to bys wiedzial ze nalezy do rodziny pieczarkowatych. Wystepuje w Ameryce Polnocnej, nie jest niczym specjalnym, bo nie jest. Zwyczajnie w porownaniu do innych gatunkow nie ma wartosci kulinarnych. To tak jak porownywac szczura do krolika, jako danie. Tyle podstaw.

Strona 116 z 130

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony