dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 130
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 2590
  1. #2521
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witojcie kochane kuchciki i kuchci-kunie.







    Panierowana mortadela od Cioczkai surówka z lekkim vinegret.





    Mikst sałat z sosem czosnkowym typu Cezar. Biała surowa gotowana w porach tej ich białej części. Oddzielnie cebula.Potem biała pieczona.

    Smaczności dla zdrowotności.

  2. #2522
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witojcie kuchciki i kuchcikunie.

    Kilka spontanicznych propozycji na dzisiejszą kolację. Mięso zamarynowane wczoraj z wieczora. Cztery jego rodzaje.



    I tak : pierś z kurczaka w przyprawie do grilla i majonezie kieleckim naszym jednak ulubionym. Polędwiczka wieprzowa ,sól himalajska z suszonymi pomidorami ,sok z limonki i oliwa grecka. Karczek w przyprawie do grilla soku z limonki i oliwie greckiej , schab pieprz sól i majonez .Polecam jako sprawdzoną marynatę. Dla przypomnienia.
    MAJONEZ KIELECKI BEZ KONSERWANTÓW to kultowa marka majonezu i najważniejszy produkt WSP „Społem”, dostępny na rynku już od 1959 roku. Doskonały smak, kremowa konsystencja i najwyższej jakości składniki sprawiają, że Kielecki od pokoleń cieszy się uznaniem rodzimych i zagranicznych konsumentów oraz ekspertów kulinarnych. Dowodem na to są liczne nagrody i wyróżnienia oraz fakt, że Kielecki to obecnie drugi najchętniej kupowany majonez w naszym kraju. Jego receptura stała się podstawą do opracowana Polskiej Normy majonezu.............Olej rzepakowy rafinowany, musztarda (woda, ocet, gorczyca, cukier, sól, przyprawy), woda, żółtka jaj kurzych (7,0%)
    Skład dań na ciekawą jak dla mnie kolację. Mięso będzie grillowane na grillu elektrycznym .Pokroje je w dużą kostkę .Kwadratowe grzanki. Do zabawy w "maczankę " użyję Fondue ,

    Będzie także dip czosnkowy i koperkowy jako "maczanka" , a do niej kalafior, kalarepka , opiekane ziemniaczki ,marchew.

    Pozdrawiam smakowicie życząc jak zawsze zdrówka.

  3. #2523
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Sobota po kolacji, a przed śniadaniem. Kolacja była przepyszna. Możliwość kombinacji w "maczance" była zaskakująca. Kubki smakowe wariowały. Gorąco polecam to proste danie. Ser topiony Fondue jest niepodrabialny .Jego smak w połączeniu z tym co zaproponowaliśmy do "maczanki" jest niesamowity.

    Mięsa zostały jednak usmażone na patelni. Dlaczego ? Bo byliśmy bardzo głodni .Smakowało równie smacznie jak z elekt. grilla.





    Polędwiczka , karczek ,schab i pierś z kurczaka po kilkunastogodzinnej marynacie był bardzo soczyste i miękkie .



    Ser z zestawu do Fondue (rondelek wcześniej nasmarowany czosnkiem) , w połączeniu z mięsem czy w moim przypadku z ziemniaczkami (są odlotowe i smażyłem je na plancie ) jest bardzo smaczny.







    Dip i najsmaczniejsze dodatki do niego .Sam sos musi być potraktowany po babcinemu .Najpierw trzeba utrzeć posiekany koperek razem z przeciśniętym przez praskę czosnkiem i solą. Ta kolejność pozwoli na wydobycie z dip super aromatu. Do swojego dodaję 5 łyż. majonezu kieleckiego i 5 łyż . jogurtu naturalnego





    Surowy kalafior jest zaje- fajny.

    Polecam ten przepis na kolacje życząc zdrówka i smaczności.

  4. #2524
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witojcie w sobotę .Śniadanko dość obfite z akcentem z filmu "kiler".









    smakowitego poranka życzę. Pudełkowy szał czasami jest potrzebny.

  5. #2525
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam .skromna kolacja dla czworga.













    Sery bardzo drogie ale ten z orzechami super. Tatar z ligawy z szalotką marynowanymi borowikami ,kiszonym ogórkiem i marynowaną białą papryką ,oliwa z oliwek ,żółtka bez białek .

    Zdrowia i smaczności.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 27-01-2021 o 07:52

  6. #2526
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam wszystkich spontanicznie gotujących. taki spontan na talerzu który wstawił w osłupienie mojego młodego. Dojrzewająca kiełbasa z grilla ,pierożki z pastą z krewetek , na gorącym smalcu gęsim. dodatki bardzo aromatyczne i marynowane.







    Szybka kanapka na gorąco z grilla . Trochę czerstwa skiba grahama ,pieczarki ,cebula ,salami ,ser Edam Rycki .



    Zdrówka.

  7. #2527
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.

    Surówka z pora z tej zielonej części nie musi być gorzkawa. Trzeba ją sparzyć dobrze delikatnie osłodzonym wrzątkiem .Kotlet ziemniaczane nie musi bys z samych ziemniaków ,które zostały po wczorajszym obiedzie . Wystarczy dodać jajko ,podsmażoną cebulkę i ugotowany ryż. Surówka ,a właściwie sałatka z suszonych pomidorów i fety i szpinaku nie musi być z pomidorami .Miast nich można dać pikle z odrobina skwarków .Świerzenka nie musi być z łopatki można ją zastąpić szpondrem.







    Zdrowinsimo.

  8. #2528
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam .





    Wywar i klej z kurzych łapek , golonki indyczej i marchewki i pietruszki .





    Danko jak danko .Gotowany kurczak i zapieczony w marynacie miodowej . Pieczarki smażone w tym samym. Ogórki w sosie musztardowym.





    Deser taka pana cotta .

    Jak zawsze zdrówka.

  9. #2529
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam na FM w dziale zrób wariacje kulinarną jak potrafisz . Przy okazji .Znalazłem fajną "łychę". Wiedziony instynktem znalazłem w swiecie trunków. Najpierw kilka słów o tej rybie . Wedkuje to i miętusa z rzeki Wieprz, jadam. Ten to poezja smaku. Normalnie pyszny.







    Takie tam kęski .



    Odrobina czerwonego wina i wspaniały w smaku oryginalny sos, bez żadnych marynat przed duszeniem.. Zostało mi mięsa z zabawy w Fondue to rozmroziłem i powoli smażyłem. Sos to moje nowe odkrycie .Polecam.



    Do tego w/w "łycha" ,





    No to ...zdrówka.

  10. #2530
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam .Pomysł na kanapkę na gorąco .Będą krewetki w sosie salsa. Takiej mojej salsie.









    Idę robić zapiekankę ,a krewetki będą .Zdrowia.

  11. #2531
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam. Miałem 4 szt. skrzydełka z kaczki ,1kg łapek kurzych , szponder ,włoszczyznę ,czosnek .Ugotowałem wywar ,Dosmakowałem i zrobiłem takie tymbaliki .Podzieliłem obrane mięsko (bez skórek i błonek ) na pół .Usmażyłem jak wczoraj delikatnie ziemniaki w duże talary ,cebulę z mięskiem, ser, żółty i pomidorki koktajlowe .Zapiekanka jak się masz.

















    Proste i smaczne .Zdrówka.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 08-02-2021 o 06:11

  12. #2532
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Idę do marketu po :
    1. sery
    2. czosnek
    3. gałkę
    4. wytrawne białe wino
    5. paprykę
    6. dużą cebulę
    7. majonez (kielecki)
    8. mąkę kukurydzianą
    9. szczypior
    10 .koperek
    11. pomidorki koktajlowe

    Komplet do przystawki i swojaka Fondue .

  13. #2533
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam i jest jedno .a krewetki będą .

















    Zdrówka ,a przystawka niczego sobie .
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 09-02-2021 o 17:49

  14. #2534
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam i od razu mówię ,że nie potrzeba nam żadnego gotowca Fondue za 30 zł. Zrobiłem wariacje kulinarna kupując składniki czyli Grujer i Niderlandzki z pesto . No "maczanda" z dodatkiem hiszpańskiego wytrawnego EL TORETE.

    Moje składniki :

    1. 25 dkg Grujer
    2. 25 dkg Niderlandzkiego z pesto
    3. 2 łyżki skrobi kukurydzianej (mąki )
    4. 250 ml. hiszpańskiego El TORETE
    5. 1/3 łyż . soli
    6. 1/3 łyż . gałki muszkatołowej
    7. ząbek czosnku

    Wykonanie :

    Wysmarowałem dno naczynia czosnkiem . Wlałem wino i zagotowałem .Na małym ogniu ,partiami wrzucałem ser .Na koniec posoliłem i dodałem gałkę .













    Fantastyczny gorąco polecam ,sprawdzony zmodyfikowany przepis życząc j/z zdrówka .

  15. #2535
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam (krewetki będą ) .Przygotowuje ciekawa wariację . Zupę - dziadowską z jajkiem po wiedeńsku. Zanim zrobię krótki przepis .Najpierw jednak sos do krewetek .Siostra mi go podała ,a ja go zrobię .

    Składniki :

    1. trzy żółtka
    2. sok z limonki (około 3 łyż .)
    3. łyż masła 83 %
    4. łyż. majonezu (kielecki)
    5. łyż. koncentratu pomidorowego
    6. sól + pieprz do smaku.

    Ciepłe żółtka (j/z) ubijamy z sokiem z limonki sola i pieprzem . Następnie ubijając nadal dodajemy rozpuszczone masło . To typowy sos holenderski. Do takiej ubitej konsystencji dodajemy majonez i koncentrat. To jest prosty sos do krewetek .Wystarczy na rozgrzanej oliwie z dodatkiem masła podsmażyć (jak steka po 3 min. z każdej strony) krewetki uprzednio posolone i popieprzone .Jak przewrócimy dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek i skrapiamy sokiem z np. limonki - cytryny.

    Sprawdzone .Realizacja w toku. Zdrowia.

  16. #2536
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Witam (krewetki będą ) .Przygotowuje ciekawa wariację . Zupę - dziadowską z jajkiem po wiedeńsku. Zanim zrobię krótki przepis .Najpierw jednak sos do krewetek .Siostra mi go podała ,a ja go zrobię .

    Składniki :

    1. trzy żółtka
    2. sok z limonki (około 3 łyż .)
    3. łyż masła 83 %
    4. łyż. majonezu (kielecki)
    5. łyż. koncentratu pomidorowego
    6. sól + pieprz do smaku.

    Ciepłe żółtka (j/z) ubijamy z sokiem z limonki sola i pieprzem . Następnie ubijając nadal dodajemy rozpuszczone masło . To typowy sos holenderski. Do takiej ubitej konsystencji dodajemy majonez i koncentrat. To jest prosty sos do krewetek .Wystarczy na rozgrzanej oliwie z dodatkiem masła podsmażyć (jak steka po 3 min. z każdej strony) krewetki uprzednio posolone i popieprzone .Jak przewrócimy dodajemy przeciśnięty przez praskę czosnek i skrapiamy sokiem z np. limonki - cytryny.

    Sprawdzone .Realizacja w toku. Zdrowia.
    Zrobiłeś tak ... sprawdziłeś
    ... znowu zaczynasz uprawiać kulinarne bajkopisarstwo ?

    ps - podkreślenia i pogrubienia moje
    unde venis et quo tendis

  17. #2537
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    ...
    Moje składniki :
    1. 25 dkg Grujer
    ...
    Wykonanie :
    Wysmarowałem dno naczynia czosnkiem . Wlałem wino i zagotowałem .Na małym ogniu ,partiami wrzucałem ser .Na koniec posoliłem i dodałem gałkę .
    ...
    Fantastyczny gorąco polecam ,sprawdzony zmodyfikowany przepis życząc j/z zdrówka .
    Co to jest "grujer" ... wróciły fantazje ?
    ... wrzucałeś ser ? ... partiami ? ... ...
    unde venis et quo tendis

  18. #2538
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek Zobacz post
    ...
    Ale może na tym polega ta wariacja .
    "wariacje" ostatnio polegają tylko na "wariacjach"... culinary master by ns
    unde venis et quo tendis

  19. #2539
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Grujer to to samo co np. kokakola ,koktail , crewetka ,Pałl ,kloszard ( clochard -zapożyczone z postu wyżej) .Wrzucać partiami t/z (dla trudno kojarzących upierdliwych clochardów)

    partia
    część stanowiąca kawałek jakiejś całości;
    wrzucićwrzucać
    rzucając, umieścić coś lub kogoś gdzieś
    To to samo co wrzucać partiami czyli umieść coś - kawałek jakiejś całości w czymś .W moim przypadku umieszczałem starte sery do rozgrzanego półwytrawnego wina , część po części - kawałku w rondlu .....................Tu podobnie bo w rzeczy samej to półwytrawne a nie wytrawne on zapewne używa np. zwrotu nie porucznik li tylko Panie podporuczniku gdzie Pan idzie albo Panie sierżancie starszy sztabowy a Pan gdzie ?

    https://www.frisco.pl/pid,12171/n,en...ku/stn,product

    https://www.ceneo.pl/41206634

    https://www.vipdelikatesy.pl/sery-i-...zwajcaria.html

    https://houseofcheese.pl/produkt/ser-gruyere-150-g/

    https://przepisy.co/top-5-zamienniko...-gruyere-C7019

    ciekawostka
    Ciekawostką jest, że ser gruyère może być zastąpiony niektórymi norweskimi serami. Najpopularniejszy z nich to Jarlsberg. Sprawdzi się w fondue albo zapiekankach serowych. Zadziwiające jest, że często do wspomnianych wcześniej serów dodaje się odrobinę startego parmezanu.


    Nie jestem garkotłukiem ,kloszardem ,parweniuszem . Fobie ,frustracje , inwektywa , pomówienia ,wróciły .Proszę Redakcje muratora o reakcję. Było spokojnie i przyjemnie. Człowiek nie mający nic wspólnego z gotowaniem zdolny jest do wszystkiego. gdybym ja go tak zwyzywał , Finlandia wysłał by mnie na urlop bananowy.

  20. #2540
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Grujer to to samo co np. kokakola ,koktail , crewetka ,Pałl ,kloszard ( clochard -zapożyczone z postu wyżej) .Wrzucać partiami t/z (dla trudno kojarzących upierdliwych clochardów)


    To to samo co wrzucać partiami czyli umieść coś - kawałek jakiejś całości w czymś .W moim przypadku umieszczałem starte sery do rozgrzanego półwytrawnego wina , część po części - kawałku w rondlu .....................Tu podobnie bo w rzeczy samej to półwytrawne a nie wytrawne on zapewne używa np. zwrotu nie porucznik li tylko Panie podporuczniku gdzie Pan idzie albo Panie sierżancie starszy sztabowy a Pan gdzie ?

    https://www.frisco.pl/pid,12171/n,en...ku/stn,product

    https://www.ceneo.pl/41206634

    https://www.vipdelikatesy.pl/sery-i-...zwajcaria.html

    https://houseofcheese.pl/produkt/ser-gruyere-150-g/

    https://przepisy.co/top-5-zamienniko...-gruyere-C7019

    ciekawostka



    Nie jestem garkotłukiem ,kloszardem ,parweniuszem . Fobie ,frustracje , inwektywa , pomówienia ,wróciły .Proszę Redakcje muratora o reakcję. Było spokojnie i przyjemnie. Człowiek nie mający nic wspólnego z gotowaniem zdolny jest do wszystkiego. gdybym ja go tak zwyzywał , Finlandia wysłał by mnie na urlop bananowy.
    Nie pytałem o nazewnictwo (błędne zresztą) a o produkt (czyli w tym przypadku ser) gdyż to na twoim obrazku nie jest tym co opisujesz
    Ponadto, gdzie Ciebie "zwyzywałem" ?

    ps - gdzie te krewetki "sprawdzone" "...Wystarczy na rozgrzanej oliwie z dodatkiem masła podsmażyć (jak steka po 3 min. z każdej strony) krewetki uprzednio posolone i popieprzone ..." ?
    unde venis et quo tendis

Strona 127 z 130

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony