dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 63 z 130
Pokaż wyniki od 1.241 do 1.260 z 2590
  1. #1241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    noc - usunęłam ten wpis, bo był prowokacyjny.

  2. #1242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Kto uprawia owies i żyto (na ziarno) na małej powierzchni?
    Mój ojciec. Ma niewielkie stado królików i nie potrzeba im owsa z 3 ha. Ot takie hobby na emeryturze. Nie wolno? Wyobraź sobie, że siano dla gryzoni pozyskuje z łączki o powierzchni 20 arów.

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    Ciekawym dodatkiem do pasz, dla domowych kur jest makuch i sruta poekstrakcyjna z rzepaku. Oczywiscie “znafcy” kur stwierdza ze jest ok, bo tesc ma swojski
    Makuch jest świetnym dodatkiem dla królików. Ładnie po nim błyszczy się futro gryzonia.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-12-2018 o 20:13

  3. #1243

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    noc - usunęłam ten wpis, bo był prowokacyjny.
    Prowokacyjny czy niewygodny. To wielka różnica. Obstawiam za tym drugim.

  4. #1244
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Siana nie pozyskuje się ze zbóż.
    Mnie na przykład zastanawia aspekt łuskania ziarna gdy zbiory są na własny użytek. Przecież na pół hektara kombajnu się nie wprowadzi (chyba, ze ktoś ma taką fantazję), bo to nieopłacalne.
    Chyba, że ręczna młocka?

  5. #1245

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Siana nie pozyskuje się ze zbóż.
    Mnie na przykład zastanawia aspekt łuskania ziarna gdy zbiory są na własny użytek. Przecież na pół hektara kombajnu się nie wprowadzi (chyba, ze ktoś ma taką fantazję), bo to nieopłacalne.
    Chyba, że ręczna młocka?
    Elfir, Ty dobrze się czujesz? Poważnie pytam. Kombajn zbożowy wjedzie i na 2 ary, a kto za to zapłaci to już nie Twój problem. Druga sprawa, gdzie ja pisałem, że siano pozyskujemy ze zbóż? Elfir, ja wieś znam od podszewki, Ty widać z opowiadań. Nie obca dla mnie jest orka, wywalania gnoju z obory czy dojenie krów, na koniach też miałem okazję pracować i nie mam nic do ukrycia w tej materii. Nie pisz Elfir bzdur bo aż w oczy szczypie od tego Twojego agro zarozumialstwa.

  6. #1246
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    noc - usunęłam ten wpis, bo był prowokacyjny.
    Cały, czy tylko część?
    Jeśli pierwsza część to rzeczywiście, był zabarwiony prowokacją i ironią, ale trudno mi się pogodzić z takim postrzeganiem rzeczywistości. Nie protestuję, miałaś prawo.
    Jeśli chodzi o drugą część, to protestuję, mam wiarygodne źródło informacji, odnośnie traktowania rzepaku dla lepszej wydajności z ha. Może trudno się z tym pogodzić, ale niestety, może lepiej byłoby, gdyby kucharze i "kucharze" posiadali większą wiedzę na temat używanych produktów?

  7. #1247
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie pisz Elfir bzdur bo aż w oczy szczypie od tego Twojego agro zarozumialstwa.

    Zamiast się denerwować i obrażać rozmówców, przeczytaj jeszcze raz, o czym cały czas pisałam - o ziarnie dla kur i perliczek oraz o tym co znaczy "organiczny, certyfikowany".
    Skaczesz tematycznie (teraz piszesz o sianie, o którym nikt wcześniej nie wspominał) i potem masz problem ze zrozumieniem rozmówcy.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-12-2018 o 20:43

  8. #1248
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Zamiast się denerwować i obrażać rozmówców, przeczytaj jeszcze raz, o czym cały czas pisałam - o ziarnie dla kur i perliczek oraz o tym co znaczy "organiczny, certyfikowany".
    Skaczesz tematycznie (teraz piszesz o sianie, o którym nikt wcześniej nie wspominał) i potem masz problem ze zrozumieniem rozmówcy.
    Elfir, dla mnie ta "dyskusja" z "wg" na tematy produktu ekologicznego straciła jakikolwiek sens ... on poprostu "wie lepiej bo jest ze wsi" jego jest najlepsze, certyfikacja to fikcja a wszystko "poza jego" to "zasmarkane bio i org i cos tam w nazwie. ..." ...

    Z mej strony EOT na ten temat z tą osobą.
    unde venis et quo tendis

  9. #1249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Chef - nie można wykluczać z góry, że jego produkty są złe, bo nie mają certyfikatu.
    Jeśli uprawiam niecertyfikowane pomidory w ogrodzie, na własnym kompoście, to są gorsze od tych z certyfikatem?

    wg39070 niepotrzebnie traktuje wszystkie wpisy bardzo osobiście, nawet jak nie mają złych intencji.

    ***

  10. #1250
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Chef - nie można wykluczać z góry, że jego produkty są złe, bo nie mają certyfikatu.
    Jeśli uprawiam niecertyfikowane pomidory w ogrodzie, na własnym kompoście, to są gorsze od tych z certyfikatem?

    wg39070 niepotrzebnie traktuje wszystkie wpisy bardzo osobiście, nawet jak nie mają złych intencji.

    ***
    ... ależ ja absolutnie nie neguję jego produktów.
    Neguję sposób w jaki się odnosi w dyskusji na tematy produktów ekologicznych. Z mej strony temat uważam za wyczerpany w dyskusja z tą osobą w powyższej sprawie.
    unde venis et quo tendis

  11. #1251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    ... ależ ja absolutnie nie neguję jego produktów.
    Neguję sposób w jaki się odnosi w dyskusji na tematy produktów ekologicznych. Z mej strony temat uważam za wyczerpany w dyskusja z tą osobą w powyższej sprawie.
    Odnoszę się 10 razy delikatniej niż Twój kolega władca..., on jest prześmiewcą i szydzi z ludzi. Życie takich weryfikuje ...mimo jedzenia "organiki".

  12. #1252
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Odnoszę się 10 razy delikatniej niż Twój kolega władca..., on jest prześmiewcą i szydzi z ludzi. Życie takich weryfikuje ...mimo jedzenia "organiki".
    Jakieś kulinarne propozycje z Twoich produktów ?
    unde venis et quo tendis

  13. #1253
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Odnoszę się 10 razy delikatniej niż Twój kolega władca..., on jest prześmiewcą i szydzi z ludzi. Życie takich weryfikuje ...mimo jedzenia "organiki".
    Zrobiłem coś z baraniną i piersią z kurczaka.Baraniny 3 % piersi 60 %





    Widzisz tu gdzieś baraninę? Ja niestety widzę .
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 16-12-2018 o 13:11

  14. #1254
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FB_IMG_1544578375347.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	423405

    ps baraninę również widzę
    unde venis et quo tendis

  15. #1255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Władca Przysmaków Zobacz post
    No to jak wg39070 ?

    Chef zaprezentowal klasyczne Etoufee, takie palce lizac. Ja dodam dobra 90tke...



    Raj na ziemi!



    A ja dodam lubelski samogon. Pasi? NS zaczai o co kaman. Pozdro dla Ciebie NS.

  16. #1256
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    A ja dodam lubelski samogon. Pasi? NS zaczai o co kaman. Pozdro dla Ciebie NS.
    Uśmiałem się po pachy. .Chociaż raz będzie mocne rozczarowanie.. Pozdro i dla Ciebie.

  17. #1257
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Komuś się watki pomyliły. Ale mniejsza oto.

  18. #1258

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Uśmiałem się po pachy. .Chociaż raz będzie mocne rozczarowanie.. Pozdro i dla Ciebie.
    Mocne i to bardzo, tylko żeby degustatorom ciuków nie popaliło (o ile w ogóle przeżyją degustację).

  19. #1259
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mocne i to bardzo, tylko żeby degustatorom ciuków nie popaliło (o ile w ogóle przeżyją degustację).
    Brawo Ty .Na osłodę bezalkoholowe wydanie w trzech odsłonach innego bigosu świątecznego .







    w tym roku w bigosie świątecznym jako inne dodatki są jabłko suszone , morela , śliwka kalifornijska , suszone prawdziwki i prawdziwki z lasu

  20. #1260
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Dla przypomnienia nieświątecznie














Strona 63 z 130

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony