dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie Okleina na drzwiach

    Witam mam pytanie, podczas czyszczenia drzwi żonę trochę "poniosło" i w jednym miejscu okleina z drzwi trochę "wyjaśniała". Czy jest jakiś sposób/korektor/okleina by to uzupełnić/sciemnić? Może jakiś korektor albo coś.
    Ktoś jakieś doświadczenia?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    Serio nikt i nic? Podobno są woski, czy skutkują?

  3. #3

    Domyślnie

    Przetarcie okleiny jest realnie nie do zamaskowania
    Kazde dzialanie przyniesie tylko pogorszenie wygladu

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Pytanie co to jest za okleina - czy naturalne drewno (tu możesz coś zdziałać) czy też folia lu inne tworzywo (zapomnij) ?
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Pytanie co to jest za okleina - czy naturalne drewno (tu możesz coś zdziałać) czy też folia lu inne tworzywo (zapomnij) ?
    co ty mówisz na okleiny są specjalne sposoby woski i tym podobne zależy od skali uszkodzenia i rodzaju uszkodzenia także najlepiej jak byś wrzucił fotkę uszkodzenia

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2905 Zobacz post
    co ty mówisz na okleiny są specjalne sposoby woski i tym podobne zależy od skali uszkodzenia i rodzaju uszkodzenia także najlepiej jak byś wrzucił fotkę uszkodzenia
    pawel2905 - ja Cię bardzo proszę o interpunkcję. I nie pisanie głupot. Jak okleina sztuczna (np "folia finish" która jest na większości wyrobów "budżetowych") to żaden wosk Ci nie pomoże - potestuj na foliowej reklamówce

    Jeśli okleina naturalna - tak, jak napisałem, jest szansa.
    A fotki jak najbardziej się przydadzą - będzie łatwiej.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 13-03-2016 o 17:27
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    pawel2905 - ja Cię bardzo proszę o interpunkcję. I nie pisanie głupot. Jak okleina sztuczna (np "folia finish" która jest na większości wyrobów "budżetowych") to żaden wosk Ci nie pomoże - potestuj na foliowej reklamówce

    Jeśli okleina naturalna - tak, jak napisałem, jest szansa.
    A fotki jak najbardziej się przydadzą - będzie łatwiej.
    autor wątku nie napisał o jakie drzwi chodzi także mogą tez być wejściowe, co do pokojowych to się zgodzę z toba

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    Witam, przepraszam - są to drzwi wejściowe, stalowe.
    Czytałem na forum, że są specjalne preparaty (posiadają je monteży drzwi/okien) do "zlewania" takich uszkodzeń/wyblaknień. Podobno nawet po przejechaniu benzyną da się odzyskać kolor. Jutro zadzwonię i się spytam.
    W sumie chodzi tu tylko o "ściemnienie" elementu wytartego...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20160313_130411 (1).jpg
Wyświetleń:	489
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	349775

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Możesz dopytać, jednak wygląda to na drzwi wejściowe stalowe oklejone folią, raczej wiele nie podziałasz. Ale problem jest mało widoczny, myślę, że szybko do tego przywykniecie i przestaniecie zauważać .
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    No właśnie, żona też tak mówi, aczolwiek wiecie, chciałbym by było perfekcyjnie.
    Podobno monteży mają takie preparaty 2 składnikowe, nanoszone w kolorze okna, by ewentualnie takie przebarwienia zlikwidować.
    Jutro zadzwonię.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekFTW Zobacz post
    No właśnie, żona też tak mówi, aczolwiek wiecie, chciałbym by było perfekcyjnie.
    Podobno monteży mają takie preparaty 2 składnikowe, nanoszone w kolorze okna, by ewentualnie takie przebarwienia zlikwidować.
    Jutro zadzwonię.
    powiem ci tak ten preparat dwuskładnikowy(mazak maskujący) rzeczywiste jest kolorze drzwi ale stosuje się na małych powierzchniach bo struktury drewna nie odzwierciedli.
    Woski odpadają stosuje się raczej na ubytki ,zadrapania, tu macie tylko przytarty kolor. ja bym osobiście to zostawił bo próby zrobienia tego mazakiem będą opłakane

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Podstawowe woski czy "kantenfixy" nie sprawdzą się przy maskowaniu tego przetarcia.
    Zaryzykowałbym twierdzenie, że delikatny retusz specjalnym pisakiem (nie pamiętam symbolu) mogło by trochę pomóc. Nie sądzę by przeciętna skrzynka serwisowa miała ten wariant - najlepiej zwróć się z tym zdjęciem do firmy Ottimo - może zaproponują odpowiedni kolor. Flamasterek moze kosztować ok 100zł.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #13

    Domyślnie

    zostawić
    Jeszcze raz - zostawić
    Nie jesteś w stanie przywrócić miejsca przetartego do stanu poprzedniego
    Uwierz, każda próba pogorszy tylko sytuacje i stanie się to miejsce jeszcze bardziej widoczne i skończy się na wymianie skrzydła skoro jesteś aż tak pedantycznie podchodzący do tego..... duperela jaki ukazałeś na zdjęciu
    Nawet jak kupisz odpowiednie mazaki i zabawisz się w Picasso by odwzorować rysunek słoi i tła będzie raziła różnica w połysku powierzchni
    Poza tym.... za rok... dwa... gdy dzieciaki bądź ty sam będziesz łapał za skrzydło okleinę i tak wytrzesz jak nie w tym to w innym miejscu.
    Niestety niektórych czasem trudno przekonać że przy okleinie należy korzystać tylko i wyłącznie z klamki

    Uwierz i zostaw jak jest
    Kup żonie kwiatki, ucałuj i szepnij do ucha - kochanie, nic się nie stało
    I zacznij żyć w tej chałupie a nie duperelami się przejmujesz

  14. #14

    Domyślnie

    Moim zdaniem każda próba retuszowania uwidoczni tylko to przetarcie. Nikt z nas tu zebranych Matejką nie jest aby pisakiem dorysować słoje.

    EDIT:
    Nikt ważny też o tym samym pisze jak widzę

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jarekFTW

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Poznań
    Posty
    252

    Domyślnie

    Ok, dziękuję za wszystkie rady, trzeba będzie z tym żyć
    Jak to mówią, pierwszy dom dla wroga, drugi na sprzedaż - trzeci dla siebie

  16. #16

    Domyślnie

    nieeeee.... pierwszy na sprzedaż, drugi na sprzedaż a trzeci za friko dla siebie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony