dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 135
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Miałem 3 okna czasowe grzania po 2-4h, teraz mam 3x 4-6h.
    4-10 12-16 18-24
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Miałem 3 okna czasowe grzania po 2-4h, teraz mam 3x 4-6h.
    4-10 12-16 18-24
    A jakie masz temperatury zasilania ustawione np przy 0 na dworze czy -5 i czy wymuszasz grzanie żeby kocioł grzał wg tych okien czy zależnie od sterownika tak że np jakieś okno pominiesz?
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ok 29-30C. Okno jest pominięte, jeśli zyski bytowe/słoneczne podbiją temp
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ok 29-30C. Okno jest pominięte, jeśli zyski bytowe/słoneczne podbiją temp
    Czy bez tych okien jestes w stanie utrzymac stała temperature wewnętrzna przy stałej Tz niezaleznie od temperatury zewnetrznej. Czy to bedzie -20 czy +10 to czy zawsze bedziesz miał stała temperature wewnątrz bez pogodówki?

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No oczywiście, pod warunkiem , że TZ przy -20 będzie gwarantowała pokrycie strat.
    Ponieważ od kiedy mieszkam nie nie wystąpiła sytuacja, ze przez 24h średnia temp dobowa wynosiła -20C nie jestem w stanie powiedzieć, ile musiałaby wynosić.
    Natomiast przy temp + 10 ta sama temp zasilania przy krótszym czasie pracy też potrafiłaby otrzymać temp blisko zadanej, choć wahania byłyby większe, w uwagi na większy udział zysków bytowych i słonecznych w bilansie dostarczonej energii
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No oczywiście, pod warunkiem , że TZ przy -20 będzie gwarantowała pokrycie strat.
    To po co stosujesz okna czasowe?

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To po co stosujesz okna czasowe?
    mojego układu nie pojmujesz a chcesz okna czasowe ogarnąć ?

    może lepiej zostań przy obliczaniu rozstawu rurek... łazienka 10, salon 15 itd...

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    mojego układu nie pojmujesz a chcesz okna czasowe ogarnąć ?

    może lepiej zostań przy obliczaniu rozstawu rurek... łazienka 10, salon 15 itd...
    Dziekuje wujku dobra rada za porade. Nie masz zielonego pojecia o ozc i rozstawach, zresztą nie tym ta dyskusja. A tak przy okazji monitorujesz temperaturę ze twierdzisz ze jest stała? Kaizen mierzy i podaje wykresy temperatur w swoim domu, to jest wiarygodne, pokaz swoje pomiary.
    Pytałem fotohobby o sens stosowania okien czasowych skoro bez nich równiez jest stała temperatura. Skoro cos jest zbedne to po co to stosowac?
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 13-02-2021 o 21:31

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Dziekuje wujku dobra rada za porade. Nie masz zielonego pojecia o ozc i rozstawach, zresztą nie tym ta dyskusja. A tak przy okazji monitorujesz temperaturę ze twierdzisz ze jest stała? Kaizen mierzy i podaje wykresy temperatur w swoim domu, to jest wiarygodne, pokaz swoje pomiary.
    Pytałem fotohobby o sens stosowania okien czasowych skoro bez nich równiez jest stała temperatura. Skoro cos jest zbedne to po co to stosowac?
    pojęcia mi starczyło na zrobienie dobrego układu do domu. całe szczęście nie brałem takiego speca jak Ty, miałbym pewnie teraz okablowanie w liczbie xxx metrów, i najsprawniej działający system w całym powiecie ...

    co do pomiarów, owszem mam dwa termometry leżą sobie raz tu raz tu. zawsze około 22,5 stopnie
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 13-02-2021 o 21:39

  10. #70
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    pojęcia mi starczyło na zrobienie dobrego układu do domu. całe szczęście nie brałem takiego speca jak Ty, miałbym pewnie teraz okablowanie w liczbie xxx metrów, i najsprawniej działający system w całym powiecie ...

    co do pomiarów, owszem mam dwa termometry leżą sobie raz tu raz tu. zawsze około 23 stopnie
    A z tym się zgodzę
    asolt zarabia na takich fikuśnych i bezsensownych instalacjach czy sterowaniach i łapie tak zielonych listków
    A zielone listki, które o tym bladego pojęcia nie mają, wychwalają takie rozwiązania pod niebiosa

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To po co stosujesz okna czasowe?
    Bo lubie mieć cieplejszą podłogę wówczas kiedy wstaję, wracam z pracy, idę wieczorem pod prysznic
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    A z tym się zgodzę
    asolt zarabia na takich fikuśnych i bezsensownych instalacjach czy sterowaniach i łapie tak zielonych listków
    A zielone listki, które o tym bladego pojęcia nie mają, wychwalają takie rozwiązania pod niebiosa
    To ciekawe co piszesz o fikusnych instalacjach, moze rozwin temat. Jezeli zwykla podłogowka jest dla Ciebie fikusna to w takim razie czym jest nie fikusna instalacja.
    Co do sterowania to owszem są tacy ktorzy chca miec sterowanie strefowe i tym zalecam połozenie kabli na wypadek gdyby sie zdecydowali je faktycznie miec. Ci którzy nie chca ,a są tacy pozostają przy pogodowce która okazuje sie byc fikusna bo jest rzekomo calkowicie zbedna. Faktycznie nikomu nie odradzałem pogodówki przy ogrzewaniu gazowym, ale teraz widze ze jednak powinienem. Co bedzie dalej?, zapewne znajda sie tacy którzy bedą odradzac pogodówkę w PC, z tym bedzie problem bo nie znam producenta PC który ma modele bez pogodówki.

  13. #73
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    To ciekawe co piszesz o fikusnych instalacjach, moze rozwin temat. Jezeli zwykla podłogowka jest dla Ciebie fikusna to w takim razie czym jest nie fikusna instalacja.
    Co do sterowania to owszem są tacy ktorzy chca miec sterowanie strefowe i tym zalecam połozenie kabli na wypadek gdyby sie zdecydowali je faktycznie miec. Ci którzy nie chca ,a są tacy pozostają przy pogodowce która okazuje sie byc fikusna bo jest rzekomo calkowicie zbedna. Faktycznie nikomu nie odradzałem pogodówki przy ogrzewaniu gazowym, ale teraz widze ze jednak powinienem. Co bedzie dalej?, zapewne znajda sie tacy którzy bedą odradzac pogodówkę w PC, z tym bedzie problem bo nie znam producenta PC który ma modele bez pogodówki.
    Nie przytoczę konkretnego cytatu bo to było już dawno, dawno temu ale jednak w pamięć mi zapadła wypowiedź "uszczęśliwionej" kobitki, która miała kocioł węglowy na pokładzie i której wykonywałeś sterowanie strefowe.
    Piala nad takim rozwiązaniem

    Nick jej był truskawka, czy malinka ale na pewno coś ze słodkich owoców

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie przytoczę konkretnego cytatu bo to było już dawno, dawno temu ale jednak w pamięć mi zapadła wypowiedź "uszczęśliwionej" kobitki, która miała kocioł węglowy na pokładzie i której wykonywałeś sterowanie strefowe.
    Piala nad takim rozwiązaniem
    Przytocz, nie znam takiego przypadku, nie instaluje i nie instalowałem kotłow weglowych. Nie montuje sterowania strefowego do obcych instalacji. Poszukaj tego cytatu.
    Z drugiej strony zastosowanie sterowania strefowego przy kopciuchu to niebezpieczenstwo i to wielkie dla uzytkownika. Nic mi nie wiadomo o takich instalacjach, Ty zawsze wiesz lepiej

  15. #75
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Przytocz, nie znam takiego przypadku, nie instaluje i nie instalowałem kotłow weglowych. Nie montuje sterowania strefowego do obcych instalacji. Poszukaj tego cytatu.
    Z drugiej strony zastosowanie sterowania strefowego przy kopciuchu to niebezpieczenstwo i to wielkie dla uzytkownika. Nic mi nie wiadomo o takich instalacjach, Ty zawsze wiesz lepiej
    Znajdę chwilkę to poszukam i zapodam bo to naprawdę było dawno z 5-6 lat temu, sam tam odpowiadałem także kojarzę "truskawkę"
    A i Ty też brałeś udział w odpowiedziach .
    Ostatnio edytowane przez Arturo1972 ; 13-02-2021 o 23:06

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Znajdę chwilkę to poszukam i zapodam bo to naprawdę było dawno z 5-6 lat temu, sam tam odpowiadałem także kojarzę "truskawkę"
    A i Ty też brałeś udział w odpowiedziach .
    Byc moze brałem udział w dyskusji, czesto dyskutuje, czy to jest zle?. Jezeli Ty odpowiadasz jest ok, jak ja to be.

  17. #77
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Byc moze brałem udział w dyskusji, czesto dyskutuje, czy to jest zle?. Jezeli Ty odpowiadasz jest ok, jak ja to be.
    Nie mówię, że jest to złe. Mówię, że w pamięci mi zapadło wyznanie tejże "truskawki" a później Twoje odpowiedzi, że Twoi klienci są zadowoleni bo odczuwają różnicę 0,2st.C i uważając, że to jest super sprawa.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.476
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Nie mówię, że jest to złe. Mówię, że w pamięci mi zapadło wyznanie tejże "truskawki" a później Twoje odpowiedzi, że Twoi klienci są zadowoleni bo odczuwają różnicę 0,2st.C i uważając, że to jest super sprawa.
    Niektórzy odczuwają, coz moge na to poradzic. Mam pytania o regulatory strefowe o histerezie 0,1 oC. Niestety takich modeli jest bardzo mało o ile w ogole są.
    A propo kotłów weglowych, skoro masz taką dobą pamiec to chyba pamietasz ze nazwałes mnie "sprzedajną ku...ą" dlatego ze policzyłem komus ozc kto miał instalowac kocioł weglowy z podajnikiem. Moze to wtedy była ta dyskusja i dlatego to zapamietałes.

  19. #79
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    A propo kotłów weglowych, skoro masz taką dobą pamiec to chyba pamietasz ze nazwałes mnie "sprzedajną ku...ą" dlatego ze policzyłem komus ozc kto miał instalowac kocioł weglowy z podajnikiem. Moze to wtedy była ta dyskusja i dlatego to zapamietałes.
    Skoro tak było to musiała być to prawda.
    Bo ja mówię to co myślę

  20. #80

    Domyślnie






    Czyli podsumowując, nie ma odpowiedzi? Każdy ma rację ?

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony