dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mopsiq83

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    J-aw City
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    1

    Domyślnie Zadaszenie tarasu

    Witam, proszę o fachową pomoc w zrobieniu zadaszenia tarasu. W załączniku jest rzut do podglądu

    Mam balkon, który jest nad wyjściem tarasowym, chciałbym zrobić zadaszenie nad tarasem ok 8x4 mkw i chciałbym do tego wykorzystać płytę balkonową.
    Koncepcja: 2 słupy przy ścianie oraz 4 słupy na długości 8mb, na słupy belka, na belke krokwie, daszek ze spadem w 3 strony. Krokwie w górnej czesci opieraja się na belkę zamontowaną do płyty balkonowej. I tu rodzi się pytanie jak? Na rysunku wymyśliłem 2 opcje:
    1. Do boku płyty balkonowej mocuję belkę (na jakiś dyblach, prętach - nie wiem jeszcze), na nią montuję krokwie
    2. Do spodu płyty balkonowej montuję belkę (pręt na wylot przez beton i płytki) nastepnie do belki jakieś uchwyty na krokwie

    Belka ma się trzymać płyty balkonowej, nie może być podparta słupami od spodu, ponieważ wypadają na środku tarasu a chcę tego uniknąć. Który patent jest bardziej pewny, a może ktoś coś innego doradzi? Całość będzie pokryta blachodachówką aby sie wkomponować w cały budynek


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	taras (Medium).jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	349927

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marek88.8

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-001
    Posty
    249

    Domyślnie

    Do balkonu lepiej nie mocuj konstrukcji zadaszenia. Balkon nie jest zapewne przewidziany na większe obciążenia. Osobne słupy lub belka na ścianie jednak belkę trzeba przykręcić do ściany czyli elewację trzeba ruszyć.

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie też przydałoby się zadaszenie tarasu, ponieważ w słoneczne dni taras bardzo się nagrzewa. Myślałem nad kupnem gotowych daszków, albo zrobieniem czegoś na stałe.

  4. #4

    Domyślnie

    może warto skorzystać z firmy któa wykonuję takie zadaszenia?

    Mój kuzyn korzystał z firmy https://aluboss.pl/zadaszenia-taraso...iniowo-szklane i był zadowolony

  5. #5

    Domyślnie

    fajną saunę sprzedajecie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony