dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Uszczelnienie podłogi (płytka) ze ścianą (tynk)

    Położyłem płytki na podłodze w kuchni. Dylatacje przy ścianach mam zamiar wypełnić silikonem aby ewentualna wylana woda nie przechodziła przez szczeliny i do sąsiada. Pomyślałem, iż dobrze byłoby silikon położyć nie tylko na podłodze ale tak z 0,5 cm podnieść przy ścianie aby woda w nią nie wsiąkała. Pytanie:
    Jaki silikon będzie najlepszy do uszczelnienie szczeliny płytka podłogowa i tynk gipsowy (ściana).
    Zostało mi trochę foli w płynie po łazience. Mogę te szczeliny dylatacyjne przejechać folią - czy silikon będzie się trzymał foli?

  2. #2

    Domyślnie

    Zamierzasz robić basen w kuchni? : ) Wydaje mi sie że przesadzasz : )

  3. #3

    Domyślnie

    Nie widzę w tym nic śmiesznego
    Przykład:
    Awaria zmywarki np. nieszczelny wąż lub zawór przecieka. Woda dostaje się do miejsca gdzie kończą się płytki podłogowe, wpada w niezabezpieczoną szczelinę dylatacyjną i sąsiad ma potop.

    Na ścianach postanowiłem położyć płytki na wysokość ok 6 cm i uszczelnić łączenia silikonem. Meble będą miały nóżki 8 cm, także ładnie dojdą do ściany.
    Pozostaje jednak otwarta sprawa jednej ściany, do której chciałbym maksymalnie dosunąć lodówkę.

    Pytanie nadal aktualne:
    Czym wypełnić szczelinę (płytka podłogowa - ściana) aby zabezpieczyć przed skutkami ewentualnego wycieku wody.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak bez wnikania , co do zasadności uszczelniania podłogi w kuchni : taśma narożnikowa +folia w płynie .
    Jeżeli zaś chodzi o przenikanie wilgoci przez płytki , to gresy pewnie będą leżały na podłodze , mają zazwyczaj poniżej 0.1 nasiąkliwości . Płytki ścienne zaś , powyżej 7.5% .

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał vadiol Zobacz post
    taśma narożnikowa +folia w płynie .
    Taśma już nie wejdzie gdyż płytki podłogowe już leżą.
    Sama folia jak najbardziej, tym bardziej, że zostało mi trochę z łazienki.

  6. #6

    Domyślnie

    Żeby było szczelnie , to bez taśmy narożnikowej się nie da . Zastępczo zastosuj akryl . Co jakiś czas musisz skontrolować jego stan , czy nie ma pęknięć . Jak powszechnie wiadomo , podłoga pracuje inaczej niż ściana . Taśma narożnikowa kompensuje te różnice .
    Nie piszesz nic na temat rodzaju płytek jakie masz i fugi . Tędy właśnie również może przenikać wilgoć .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony