dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    spolkaNH

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ew_Ho Zobacz post
    Znam firmę od lat. Zbudowali mi 2 domy od A-Z. W 100% polecam. Dobra komunikacja, sprawdzeni fachowcy. Oczywiście zdarzały się poślizgi w wejściu kolejnych ekip na budowę, wzgl. harmonogramu, ale z perspektywy całej inwestycji to peanut. W 100% polecam!!!
    Odpowiedz:

    Dziękujemy za miłe słowa. Pozdrawiamy, New-House
    Ostatnio edytowane przez spolkaNH ; 23-02-2018 o 00:14 Powód: literówka

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    spolkaNH

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mir98 Zobacz post
    Z czystym sumieniem mogę zarekomendować New-House jako solidną, w pełni przygotowaną do kompleksowej realizacji zadań budowlanych. Zbudowali nam dom w Łodzi w 8 miesięcy. Byliśmy mile zaskoczeni obsługą klienta, sprawnością obsługi oraz rzetelnością. Wysoka jakość usług, pozytywne relacje z klientem, sprawdzeni fachowcy. Dali nam gwarancje na 10 lat i w jej ramach już poprawili nam dachówki, których kilka spadło po burzy. Pan Tadek- dekarz do rany przyłóż...
    Odpowiedź:

    Dziękujemy za rekomendacje. pozdrawiamy, New-House
    Ostatnio edytowane przez spolkaNH ; 23-02-2018 o 00:14 Powód: literówka

  3. #23
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    spolkaNH

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał dar-ek Zobacz post
    Witam,
    Ja nie miałem do czynienia z tą firmą ,wykonali mi tylko ofertę ale to było dojść dawno.Nie wybrałem jej ponieważ , nie było możliwości zobaczenia budowy .Jak dla mnie to absurd jakiś.Skoro jeśli ktoś komuś powierza swoje oszczędności to chciałby zobaczyć co i jak.Wybrałem firmę z polecenia i się udało.Teraz zaczynam niebawem drugą budową z innej strony warszawy i ta sama firma będzie budowała mi.Jestem realistą i chcę wiedzieć za co się płaci.pozdrawiam
    Odpowiedz:

    Każdy nasz inwestor przed podpisaniem umowy ma możliwość zobaczenia zrealizowane przez nas projekty pod warunkiem wstępnej akceptacji warunków finansowych. Z tej możliwości korzysta większość inwestorów. Zdjęcia niektórych realizacji zamieszczamy na stronie www.
    Być może w Pana przypadku nie doszło do tego etapu rozmów.
    Serdecznie pozdrawiamy,
    New-House
    Ostatnio edytowane przez spolkaNH ; 23-02-2018 o 00:13 Powód: blad

  4. #24

    Domyślnie

    Do PM.
    Witam! Jak oceniasz teraz współpracę z New-House? Przymierzam się do budowy z nimi - wycena wygląda dobrze w porównaniu do domu prefabrykowanego od jednej z firm na pomorzu.
    Pozdrawiam.

  5. #25
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    spolkaNH

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    7

    Domyślnie

    Szanowny Panie,
    Firma New-House daje gwarancje na swoje prace na 10 lat i nie zdarzyło się, żebyśmy nie respektowali tego zapisu. Opóżnienie prac na Pana budowie, za które bardzo przepraszamy, wynikają z bardzo wymagającej w tym roku sytuacji na rynku pracowników budowlanych. Jesteśmy przecież umównieni na 15 stycznia na dokończenie prac przy dachu. Serdecznie pozdrawiamy- New House

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dwa+dwa

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    My mielismy wycene New house na stan surowy zamkniety, ale zdecydowalismy sie szukac sami ekip na kolejne etapy, i koszt ssz wyszedl nas o 100 tys mniej niz wycena tej firmy, a na niczym nie oszczédzalismy, okna np bralismy ms proewolution 3 szyby z cieplá ramká i tarasowym przesuwnym, czego wycena tej firmy nie uwzglédniala. Wiec moim zdaniem nie warto
    Ostatnio edytowane przez dwa+dwa ; 21-12-2017 o 09:08 Powód: bledy

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał spolkaNH Zobacz post
    Szanowny Panie,
    Firma New-House daje gwarancje na swoje prace na 10 lat i nie zdarzyło się, żebyśmy nie respektowali tego zapisu. Opóżnienie prac na Pana budowie, za które bardzo przepraszamy, wynikają z bardzo wymagającej w tym roku sytuacji na rynku pracowników budowlanych. Jesteśmy przecież umównieni na 15 stycznia na dokończenie prac przy dachu. Serdecznie pozdrawiamy- New House
    Dlaczego "Panie"...Od razu zakładacie, że tylko chłopy budują dom?! Z nikim nie umawiałam się na 15 stycznia. A opóźnienie na mojej budowie licze w miesiącach. Pozdrawiam Inwestorka - Elżbieta

  8. #28

    Domyślnie

    Witam, nie wchodzę na forum aby dyskutować z pracownikami firmy New-House. Uważam,że dyskusje na takie tematy prowadzi się poza forami. Myślę,że nie będzie to dla firmy dobra reklama jeżeli temat tej budowy trafi na forum.Jestem ciekawa jak to wygląda u innych klientów, czy tylko my tak pechowo trafiliśmy. Mam do takich informacji pełne prawo. Nie piszę nieprawdy, opieram się na swoich doświadczeniach. Firma mocno pilnuje aby do nikogo z takimi pytaniami nie trafić, jak wygląda z przeczytanych wpisów. Szkoda, że nie śledzicie Państwo tego co dzieje się z budowanym przez Was domem tak jak skrupulatnie sprawdzacie wpisy na forach. Nie mam złych intencji, nie rozumiem dlaczego obiecujecie budowę w parę miesięcy, pomimo że wiecie że nie dacie fizycznie z nią rady. Mogłam wybrać inną firmę. Długo szukałam i wydawało mi się,że trafię na firmę z dużym doświadczeniem. Teraz patrzę jak rozpaczliwe poszukiwani są podwykonawcy do naszej budowy, chyba nieważne czy mają doświadczenie czy nie (przykład ostatniego Pana dekarza, który nawet w urzędzie nie miał aktywnej działalności i jeszcze nie zdążył z dachówką a inspektor wypunktował jego błędy). Przyznacie Państwo,że mieliśmy do tej pory dużo cierpliwości. Budowa stała cały czerwiec, lipiec i sierpień bez tygodnia, listopad. I tak ciągnie się od września po tygodniu lub dwa budowania na miesiąc. Faktycznie, jesteśmy umówieni w styczniu na dokończenie prac. Prac,które zaczęły się w marcu a miały skończyć we wrześniu. Mój dom jest przykryty dziurawą folią po naprawie więźby, woda leje się po kominach a na poddaszu jest basen, dobrze że od tygodnia jest zabezpieczona więźba nad garażem. Dom miał sezonować w okresie jesienno-zimowym, w styczniu mieli wejść hydraulicy itd. Nie będę pisać o innych problemach. Podpowiem tylko Państwu, że lepiej jest klientowi powiedzieć prawdę,że coś nie wyszło i dążyć do naprawienia tego niż kłamać i wpierać,że jest wszystko dobrze. Kłamstwo zawsze wyjdzie na jaw a do oceny są odpowiedni fachowcy i z ich ust ta prawda inaczej wygląda. Ja również serdecznie pozdrawiam i życzę Radosnych Świąt i lepszych decyzji w Nowym Roku.

  9. #29
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    spolkaNH

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    7

    Domyślnie

    2017 r zaskoczył cała branże budowlaną wieloma niedogodnościami, skutkujące nie tylko zwyżką cen materiałów i robocizny ale również opóźnieniami w pracach, dlatego rozumiem Państwa zdenerwowanie i rozczarowanie, że wymarzony dom nie buduje się tak szybko, jak było w założeniach.
    Obecnie koncentrujemy się, aby jak najszybciej dokończyć prace dachowe. Terminy prac mamy z Państwem ustalone. Życzymy dobrych Świąt i obiecujemy, że zrobimy wszystko, żeby zatrzeć złe wrażenie. Pozdrawiamy

  10. #30

    Domyślnie

    Witam Państwa. Chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami z firmą New-House. Przeglądając Państwa wpisy na forum mogę zweryfikować te informacje w kontekście swojej budowy i podzielić się naszymi obserwacjami jak działa firma N-H. Jak już się zdecydujecie na budowę z tą firmą przyjedzie do Was sam szef i będzie Was przekonywał, żeby nie wpisywać do umowy terminu zakończenia prac ze względu na same problemy w urzędach. Bzdura. Przedyskutujcie Waszą umowę z prawnikiem przed podpisaniem jej. Nasza budowa trwa już 11 miesięcy. W marcu br. będzie rok. Uważajcie co firm zawarła pod poszczególnymi etapami, potem Wam powiedzą,że tego nie było w wycenie. Nie mamy wykształcenia budowlanego. Stan surowy to stan surowy. Potem będą Wam pisali, że uziemienia fundamentów nie ma w umowie to nie zrobili; że deski czołowej czterostronnie struganej i impregnowanej nie było w umowie itd. Pozornie podstawowe rzeczy, takie oczywiste. Warto zapoznać się z prawem budowlanym i zakresem obowiązków kierownika budowy.

    Firma wynajmuje podwykonawców faktycznie zupełnie przypadkowo. Mieliśmy przypadkowego geodetę- nie wpisał się nawet do dziennika budowy. Nie ma z nim kontaktu. Rozpłynął się.

    Przypadkowy hydraulik, który źle położył rurę doprowadzająca wodę do domu i teraz zastanawiamy się co z tym zrobić- inspektor ocenił jako wada trwała.Hydraulik też nieznany.

    Mieliśmy cieśli- więźba dachowa niezgodna z projektem, długo były dyskusje jak to poprawić, ostatecznie dach się buduje od września 2017 i jeszcze nie jest skończony.

    Dekarze - dwie firmy, jedni nawet działalności w urzędzie nie mieli, tak mi po docinali krokwie na dachu, że teraz mamy krokwie dosztukowane na długości, folia źle położona, łaty poprzybijane niecynkowanymi gwoździami, które po chwili zardzewiały i zwykłą budowlaną zbutwiałą deskę czołową. Drudzy dekarze z Ukrainy (też podwykonawcy) poprawiali po pierwszych, nawet dobrze połatali jak mogli.Oczywiście skończyło się na dokładaniu krokwi, wymianie folii, wymianie łat i kontrłat. I wszystko to zimą, ponieważ latem, przez cały czerwiec, lipiec i sierpień bez jednego tygodnia ekipy pracowały na innych budowach. Nasza stała i czekała na swoją kolej.
    Jedynie murarze chyba dłużej z firmą pracują, żal ludzi bo odnoszę wrażenie że bardziej rozgarnięci od kierowników zatrudnianych przez firmę. Pomimo ich pracy kierownik nie dopilnował zrobienia uziemienia fundamentów, izolacji przeciwwilgociowej - u nas oceniono jako wada trwała.

    Firma będzie gwarantować Wam kierownika budowy i prowadzenie dziennika. Nic bardziej mylnego. Kierownika budowy możecie nigdy na oczy nie zobaczyć. Na naszej budowie z pracy zrezygnowało dwóch- twierdzili telefonicznie że firma im nie płaci wystarczająco za przyjazdy na budowę. Mają odbierać tylko grube rzeczy i pojawiać się jak coś się stanie. Trzeci został do końca, arogancki i z takim wielkim ego. My mamy dziennik budowy nieuzupełniony od fundamentów po więźbę- kierownik budowy za to odpowiedzialny powiedział,że wpisze jak mu firma zapłaci zaległości. Dziennik leżał w siedzibie firmy w Warszawie, ponieważ Pan Skulimowski twierdził,że to zgodne z prawem. Można było wpisy robić w W-wie i nie jechać przez pół Polski żeby budowę zobaczyć.

    Proponuję zatrudnić inspektora nadzoru inwestorskiego, ma większe uprawnienia niż kierownik- my tak zrobiliśmy, posypały się protokoły wad i błędów na budowie. Wszystko mamy udokumentowane, porobione zdjęcia. Kierownik budowy z firmy N-H przestał się stawiać i zmienił podejście.

    Dodatkowo byliśmy zmuszeni do powiadomienia inspektora powiatowego o błędach związanych z fundamentami i ogólnie z dziennikiem. Pan Skulimowski miesiącami przekonywał nas i gwarantował swoim 30-letnim doświadczeniem, że z dziennikiem jest wszystko w porządku. Oczywiście potwierdziły się nasze przypuszczenia- musimy zrobić ekspertyzy pierwszych etapów budowy.

    Podpowiadamy- nie płaćcie jak macie wątpliwości, na takich firmach wrażenie robi pieniądz. Jak się zaczęło psuć, to Pan Skulimowski powiedział mężowi, żeby go pozwał do sądu, może go do czegoś zmusi po kilku latach.

    Na koniec zatrudniliśmy prawnika. Odstąpiliśmy od umowy z winy wykonawcy. Mamy wiele błędów trwałych, zgrzybiałą więźbę dachową, w którą na chwilę obecną nie możemy wstawić okien połaciowych.

    Jak się zaczął firmie palić grunt pod nogami to na koniec zaczęli zlecać dekarzom naprawiającym dach,żeby poprawiali rurę, którą hydraulik źle położył pod fundament.

    Jeszcze odniosę się do jednej informacji, która pojawiła się na forum. Ekipy mieszkają na Waszej budowie, na Wasz koszt- prąd i woda na cele socjalne, co nie jest ujęte w umowie. Spodziewajcie się kosmicznych rachunków za prąd, szczególnie za ogrzewanie kontenera zimą.

    Marketing w firmie bardzo dobrze rozwinięty. Pilnują opinii w internecie jak nikt, szczególnie Pani Skulimowska. Będą się zasłaniać złymi warunkami atmosferycznymi, brakiem ekip, które są przerzucane na kolejne budowy a Wasza budowa będzie stać i niszczeć.

    Ogólnie pomimo dużej ilości pracowników biurowych, bałagan w przekazie informacji. Warszawa nie wie co jest na budowie. Sekretarka będzie Wam pisać o rzeczach , które na budowie z podwykonawcą są już uzgodnione. Robotnicy bardzo często siedzą i nic nie robią, ponieważ materiał jest zamawiany z opóźnieniem.
    Teraz po roku zmagań uważam,że lepiej samemu znaleźć i zatrudnić z polecenia poszczególne ekipy do budowy domu, niż liczyć na kompleksowe załatwienie sprawy przez tą firmę i podwójnie płacić za zatrudnianie podwykonawców.

    W naszej miejscowości pobudowały się nowe domy w kilka miesięcy a nasz twór stoi dalej bez okien dachowych. Musimy odczekać aż wyschnie, odgrzybiać więźbę i liczyć na to że krokwie nie popękają i nie poskręcają się jak przygrzeje słońce. Musimy dorabiać brakujące rzeczy przy fundamentach, zastanawiać się co z wadami trwałymi. A Pan Skulimowski pyta tylko kiedy mu zapłacimy!.
    Pozdrawiam wszystkich czytających ten tekst. Państwa Skulimowskich i pracowników firmy N-H tym bardziej pozdrawiam.

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    budowlaniec 1970

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ta firma to obecnie potentat w branży budowlanej w dziedzinie budowy domków jednorodzinnych. Teraz majac juz reklame zdobywaja zlecenia ale nie maja tylu pracowników wiec podnajmują firmy lokalne. Wiec tym samym podwykonawców. Taniej jest po prostu wynajac kogos z okolicy niż New-House bo oni jeszcze musza na podwykonawcy zarobić. takie są prawa rynku. pracują dla nich obecnie firmy zaczynające swoja przygodę z budowlanka, nie mające wielu zleceń. u podwykonawców obecnie jest wielu ukrainców. Wiem o tym dobrze bo sam wybudowałem dla nich parę domków.

    to tyle w temacie mam nadzieje ze udzieliłem wyczerpujących informacji jako zwykły budowlaniec

    jesli lubicie przepłacać i szybko wybudować chatę to polecam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony