dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Tak jak już pisałem. zgłoś się do swojego kierownika budowy bo adaptacje instalacji w projekcie budowlanym albo on albo ktoś znajomy mu robił więc na 100% kogoś Ci poleci.
    A jak nie to Google i hasło: 'Projekty przyłączy gaz Raszyn"
    Odnośnie speców od instalacji to koledzy z pogotowia gazowego chętnie wykonują takie po godzinach.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 18-03-2016 o 11:43
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  2. #22

    Domyślnie

    Witam, czy jeśli mam warunki przyłączenia jeszcze ważne i jest tam informacja o budowie rurociągu 14metrów to kolejny etap to pójście do biura obsługi i podpisanie umowy czy najpierw jakieś ogarnianie projektu rurociągu? Dziękuję za pomoc bo na razie nie uzyskałem takiej informacji

  3. #23

    Domyślnie

    Hej
    A ja mam pytanie odnośnie wypełnienia wniosku o określenie warunków przyłącza gazu.
    Dom stoi od 10 lat do tej pory ogrzewałem ekogroszkiem. W projekcie nie mam wewnetrznej instalacji gazowej. Pytania laika.
    Wypełniam wniosek. Co mam wpisać w miejscu
    1. Lokalizacja gazomierza?
    2. Lokalizacja szafki i kurka?
    3. Przewidywany termin poboru paliwa?. Jak wpiszę sierpień to bedzie ok w sensie takim ze zdaze zrobić instalacje oraz gazownia mi zdazy wszytsko podlaczyc?
    4. Pkt. 5.2 wewniosku.Cel wykorzystania paliwa gazowego. Jesli będzie to kocioł jednofunkcyjny to rozumiem ze mam zaznaczyć przygotowanie ciepłej wody i ogrzewanie pomieszczeń? Czy tylko ogrzewanie pomieszczeń?
    5. Przewidywane roczne zapotrzebowanie na paliwo? Nie mam nawet pojęcia
    6.
    Moc przyłaczeniowa?
    7
    I teraz pkt 5.5
    Jesli bedzie kocioł jednofunkcyjny z bojlerem to zaznaczam tylko w tym punkcie kociop jednofunckyjny czy rowniez kocioł gazowy do przygotowania cieplej wody? ( Ale jak zaznacze oba to tak jakbymiały być 2 kotly chyba)
    Dzieki za pomoc

  4. #24

    Domyślnie

    Czy może najpierw umowoc sie z jakims instalatorem zeby coś podpowiedział. Mlcy kotla tez nie znam do wypelnienia

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Zacznij od kominiarza. Zobaczy pomieszczenie na kotłownie gazową (wysokość, kubatura, wentylacja) . Występujesz o warunki zasilania do operatora gazu (ogrzewanie + ciepła woda?). Mając warunki -> projektant + mdcp.

  6. #26

    Domyślnie

    z kominiarzem to raczej będzie ok bo w projekcie kotłownia miała być gazowa ale zmieniłem na paliwo stałe, i jest wentylacja jak w projekcie, zresztą to raczej nie będzie chyba to duży problem coś lekko zmienić w razie co, bardzje na początek mi chodzi jakie wartości wstawić we wniosku. Ogrzewanie plus woda. Piec będzie 1 funkcyjny czyli z jednego kotła,

  7. #27

    Domyślnie Oświadczenie kierownika budowy

    Przebrnąłem już prawie wszystko, aby mieć gaz:
    • projekt instalacji gazowej wewnętrznej
    • przyłącze gazu - skrzynka jest w granicy działki
    • wykonana instalacja gazowa wewnętrzna od skrzynki do kuchenki gazowej i pieca
    • kominiarz
    • próba szczelności i protokół z wykonania szczelności


    Do kompletu brakuje mi teraz oświadczenia Kierownika Budowy, bo tego żąda PSG (Polska Spółka Gazownictwa).

    Niestety ekipa, która wykonała mi instalację wewnętrzną zgodnie z projektem oznajmiła, że nie ma kierownika budowy.
    Mój kierownik budowy budynku (w którego projekcie jest też instalacja gazowa) mówi, że on ma uprawnienia KB w kategorii konstrukcyjno-budowlanej, a nie instalacyjnej i on może podpisać odbiór stropu, a nie instalacji gazowej...
    Wykonawca instalacji twierdzi, że osobny KB instalacyjny jest potrzebny tylko na dużych inwestycjach, a nie w domku jednorodzinnym...

    Jak to teraz rozwiązać?
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 05-12-2019 o 21:11

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony