dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 22
Pokaż wyniki od 401 do 420 z 423
  1. #401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał ggdh Zobacz post
    4 godziny w ciągu doby wystarczą do utrzymania temperatury?
    Ustawiłem tak jak pisał Jasiek. Nawet nie sprawdzałem zbyt często temperatury, więc wygląda na to, że działa. Jedyny problem jest, gdy w okienku 13-15 jest zbyt ciepło i pompa się nie odpali. Wtedy na wieczór czuć, a raczej termometr pokazuje, że jest chłodniej.

    Cytat Napisał kubiak666 Zobacz post
    Moglbys rozwinac te dwa punkty ? Drugi raz rowniez zrobil bys plyte czy tradycyjny fundament ? Myslisz ze przelozylo sie to znaczaco na energooszczednosc ?
    BK jest łatwiejszy w murowaniu i późniejszej obróbce (konkretnie bruzdowanie). Mniej styropianu, to mniejszy koszt. 8 cm wylewki pozwala na w miarę bezproblemowe mijanie się instalacji. Przy 6,5 cm musiałem mocno kombinować... Drugi raz również robiłbym płytę. Co do energooszczędności, to nawet nie chce mi się analizować. Zresztą dużo rzeczy mi się nie chce. W ten weekend po ponad 2 miesiącach udało mi się skończyć zabudowę garderoby oraz spiżarni... Mam nadzieję, że z nadejściem wiosny będzie lepiej, szczególnie, że na marzec i kwiecień zapowiadają się prace na zewnątrz (brama + furtki oraz utwardzenie terenu na froncie).

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    Ile obiektów to tyle rozwiązań a na samym końcu i tak wszyscy w tym samym miejscu...
    Czyli na cmentarzu. ;]

  2. #402

    Domyślnie

    Dzieje sie cos u ciebie czy odpoczywasz po budowie ? Jak po zimie koszty ogrzewania i cwo ? Przy kuchni masz spiżarnie/schowek. Czy nie jest w niej chłodniej niz w pozostalej części domu ? Nie ma w niej wilgoci czy czegos w tym stylu ? Sciana kuchenna jeat w calosci nie liczac okna pokryta szafkami. Czy jest ona wystarczającą dogrzana ? Nie ma odczucia chlodu stojac przy szaflach ? No i pytanie o okapy dachowe. Wpuszczaja odpowiednio duzo swiatla podczas zimy ? Nie zacieniaja okien ? Czy jak bys dal okna jednak troche wyzsze na stronie poludniowej to zbieraly by wiecej slonca ? Jak szeroki jest ten twoj daszek/ okap ?

  3. #403
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Barth3z
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    8.922

    Domyślnie

    Witaj Thoreg, świetny projekt domu Coś dziwnie swojsko się czuje oglądając zdjęcia twojego domu. Jakbym był u siebie, nawet stół w salonie mamy identyczny
    Jamnik - pasywna parterówka, projekt indywidualny - dom izolowany od wewnątrz, OZC by asolt: 10kWh/m2/rok i 17W/m2, ściany zewn. BK YTONG 400 + 30cm EPS 032 + 6cm wełny SuperRock, wewn. SILKA 8cm, podłoga 30cm EPS 031, strop 30cm EPS 032 + 20cm wełny 0,034 + 15cm proszku PUR, okna w większości to pakiety szybowe LowE o U=0,6 i 0,5, opaska wokół domu 1,5mx0,5m wykonana z proszku od pigeona, reku i odzysk ciepła z wody tymi recami

    Komentarze do dziennika budowy

  4. #404
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubiak666 Zobacz post
    Dzieje sie cos u ciebie czy odpoczywasz po budowie ? Jak po zimie koszty ogrzewania i cwo ? Przy kuchni masz spiżarnie/schowek. Czy nie jest w niej chłodniej niz w pozostalej części domu ? Nie ma w niej wilgoci czy czegos w tym stylu ? Sciana kuchenna jeat w calosci nie liczac okna pokryta szafkami. Czy jest ona wystarczającą dogrzana ? Nie ma odczucia chlodu stojac przy szaflach ? No i pytanie o okapy dachowe. Wpuszczaja odpowiednio duzo swiatla podczas zimy ? Nie zacieniaja okien ? Czy jak bys dal okna jednak troche wyzsze na stronie poludniowej to zbieraly by wiecej slonca ? Jak szeroki jest ten twoj daszek/ okap ?
    Dzieje się: głównie odpoczywam. A tak na poważnie, to coś tam dziergam z doskoku, ale motywacja jest słaba... Na ten moment CO+CWU+dezyfenkacja zbiornika (ok. 200 kWh) to ok. 2200 kWh. 99% w okiengach drugiej taryfy. W spiżarni jest odczuwalnie chłodniej, głównie przez płytki. Wilgoci nie ma, jest tam zamontowany anemostat wywiewny. Czy ściana jest dogrzana, to nie wiem. Nie ma odczucia chłodu. Ktoś już się mnie pytał na PW o ilość światła w domu (chodziło akurat o grudbość ocieplenia i montaż okien w murze): w naszym domu jest naprawdę jasno. Ilość wpadającego słońca jest naprawdę duża. W mrozy, przy świecącym słońcu, temperatura w domu podnosiła się nawet o 1,5-1,8 stopnia. I jest to odczyt z czujnika zamontowanego w zacienionym korytarzu. Okap ma 1,5 m. Wyliczony jest mniej więcej, żeby w zimę wpuszczał słońce, natomiast w lato zatrzymywał. Z moich obserwacji wynika, że powinno się udać osiągnąć ten cel.

    Cytat Napisał Barth3z Zobacz post
    Witaj Thoreg, świetny projekt domu Coś dziwnie swojsko się czuje oglądając zdjęcia twojego domu. Jakbym był u siebie, nawet stół w salonie mamy identyczny
    Pewnie, że świetny projekt. W końcu miałem dobrą inspirację w postaci francuskiej oraz Twojej stodoły. Jeśli chodzi o stół, to miałem zamiar iść w stronę wykonania jak M.A.G., ale wybrałem Twoją koncepcję, bo była zdecydowanie szybsza w wykonaniu i paradoksalnie lżejsza. Jak kiedyś będziesz w Warszawie, to zapraszam na kawę.

    Żeby nie było tak goło w poście, to wrzucę zdjęcie ostatniego projektu, mianowicie łóżeczka dla córki:



    Następne w kolejce jest wykonanie szklarni dla mojej mamy z desek pozostałych po budowie oraz stworzenie konstrukcji na winogrona. Później powrót na front robót u siebie. Po świętach mają montować bramę oraz furtki, natomiast w maju jestem umówiony na prace brukarskie z frontu domu.

  5. #405
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Dawno nic nie pisałem... Żeby nie było, że nic się nie dzieje:


  6. #406
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Świetnie!
    Poproszę o więcej fotek, zapowiada się bardzo ciekawie!!
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post
    Dawno nic nie pisałem... Żeby nie było, że nic się nie dzieje:

    Wow, świetne te płyty, możesz zdradzić co to jest i jaki koszt za m2 i jaki maja wymiar ?
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #408
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Thoreg, o ile docelowo masz obniżony "sufit" w tym wgłębieniu od frontu domu, na gotowo z tynkiem oraz sama dolną część nawisu wiązara? Robię podobne manewr u siebie i wydaje mi się, że planowane u mnie 22cm dobite do dolnego pasa wiązara który też ma 22cm to trochę za mało. Sama rynna i obróbki to pewnie 20cm

  9. #409

    Domyślnie

    Rewelacyjne płyty chodnikowe - bardzo prośba o więcej informacji i kosztów, jeśli można
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  10. #410
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Thoreg, jak tam Ci się żyje w nowym domku, jak się sprawiła pompa w obecnym sezonie? Jestem ciekaw jak wygląda u Ciebie temat temperatur w lecie które było dość ekstremalne? Czujesz potrzebę montażu klimy? Dawaj znac bo jestem na etapie sso z zamkniętym dachem i kombinuje czy montować od razu kanalowke

  11. #411
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał ig0r- Zobacz post
    Wow, świetne te płyty, możesz zdradzić co to jest i jaki koszt za m2 i jaki maja wymiar ?
    Bruk-Bet Planta, 120x100 cm, cena ok.100 zł/m2.














    A tak na poważnie to zbieram się już jakieś 3 miesiące, aby zrobić jakieś podsumowanie... Jak mnie najdzie wena, to coś skrobnę. Generalnie tak zmienił się front działki przez te 3 lata:

    Ostatnio edytowane przez thoreg ; 31-05-2021 o 23:34

  12. #412

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post
    Bruk-Bet Planta, 120x100 cm, cena ok.100 zł/m2.

    A tak na poważnie to zbieram się już jakieś 3 miesiące, aby zrobić jakieś podsumowanie... Jak mnie najdzie wena, to coś skrobnę. Generalnie tak zmienił się front działki przez te 3 lata:

    g[/IMG]
    Bardzo ładnie zagospodarowany front.
    Brałam od Ciebie namiar na dekarzy...wydawało się wszystko ok, dopiero kwiatki wyszły podczas robienia elewacji....ocieplenie miało być 20 cm, niestety za mało wystawili blachy. U Was było wszystko w porządku?

  13. #413
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    Cytat Napisał thoreg Zobacz post
    A tak na poważnie to zbieram się już jakieś 3 miesiące, aby zrobić jakieś podsumowanie... Jak mnie najdzie wena, to coś skrobnę. Generalnie tak zmienił się front działki przez te 3 lata:
    Czekam zdecydowanie na podsumowanie. Twój dziennik przeczytałem jakoś na przełomie 20/21 roku. Utwierdziło mnie to w decyzji co do wyboru takiej bryły domu. Generalnie wszystko mi odpowiada
    I kiedyś zupełnie przypadkiem przejeżdzałem skrótem ze stajni Złoty Koń do Jabłonny i natrafiłem na Twój dom. Przystanąłem na chwilę by przyjrzeć się bryle i na 100% wiedziałem że idę w takie gabaryty. Pozdrowienia i czekam na finał

  14. #414
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał margaryt Zobacz post
    Bardzo ładnie zagospodarowany front.
    Brałam od Ciebie namiar na dekarzy...wydawało się wszystko ok, dopiero kwiatki wyszły podczas robienia elewacji....ocieplenie miało być 20 cm, niestety za mało wystawili blachy. U Was było wszystko w porządku?
    U mnie był jeden mały problem/detal z obróbką pasa podrynnowego (ciężko wymierzyć co do milimetra ile zajmie styropian + siatka + klej + tynk). Zgłosiłem po 2 latach, przyjechali i poprawili. Współczuję sytuacji. Udało się to jakoś sensownie załatwić?

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    Czekam zdecydowanie na podsumowanie. Twój dziennik przeczytałem jakoś na przełomie 20/21 roku. Utwierdziło mnie to w decyzji co do wyboru takiej bryły domu. Generalnie wszystko mi odpowiada
    I kiedyś zupełnie przypadkiem przejeżdzałem skrótem ze stajni Złoty Koń do Jabłonny i natrafiłem na Twój dom. Przystanąłem na chwilę by przyjrzeć się bryle i na 100% wiedziałem że idę w takie gabaryty. Pozdrowienia i czekam na finał
    Udało mi się dzisiaj zrobić najgorszą robotę, mianowicie posortować/powybierać zdjęcia ze zmian w ciągu ostatnich 3 lat, to może jutro najdzie mnie na pisanie.

  15. #415
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Uprzedzam, że post będzie długi i obfitujący w zdjęcia. Jest tego dużo i piszę z pamięci, więc jakbyście mieli pytania, to śmiało zadawajcie, bo pewnie pominąłem multum rzeczy.

    W maju 2018 przybyli brukarze, żeby ogarnąć front działki. Wybraliśmy płyty Bruk Bet Planta uzupełnione grysem granitowym. Ciekawy był sposób układania z uwagi na to, że jedna płyta waży 160 kg.

















    Po robotach brukarzy zrobiłem jeszcze dojście do furtki.





    Pod koniec lipca posiałem ok. 120 m2 trawy, aby ograniczyć rozrost chwastów przynajmniej na części działki.



    Na tym skończyłem prace w 2018. Plany na 2019 były ambitne. Zacząłem od osadzenia obrzeży, które miały nadać finalny kształt tarasu, trawnika - generalnie całej działki.





    Pod koniec marca przyszedł czas na pergolę. Konstrukcja z 4 słupów 10x10x3 połączonych profilami 10x5x3/4 za pomocą dospawanych uszu z profila 50x50x4. Na początku złożyłem konstrukcję "na sucho" na ziemi, obspawałem i powierciłem dziury. O dziwo wszystko dosyć dobrze do siebie pasowało. Samą konstrukcję udało mi się postawić i połączyć samemu przy pomocy dwóch drabin. Słupy osadzone 1 metr wgląb ziemi i zalane betonem.













    BTW piasek przy pionowej opasce płyty fundamentowej był tak zagęszony, że przy kopaniu dołu na słupy czułem się jakby kopał w glinie.



    Z początkiem kwietnia zaczął się projekt taras. Za radą znajomego ze składu drewna poszedłem w dosyć niestandardową konstrukcję, mianowicie (idąc od dołu) bloczki fundamentowe, agrotkanina, kantówka 75x45, kantówka 45x45, "deska tarasowa" ze świerku skandynawskiego 120x45. Deski mocowane w systemie Spax. Drewno impregnowane gruntem Remmersa i później poszły 2 warstwy oleju Remmersa. Przy przykręcaniu desek bardzo pomocny okazał się zestaw do montażu tarasu od Wolfcrafta. Mogę z czystym sumieniem polecić. W międzyczacie przyjechało też 20 ton grysu granitowego.









































    Po prawie 3 tygodniach walki z tarasem nadszedł czas na wykonanie systemu nawadniania wedlug projektu od MAG. Zdecydowałem się na zraszacze i sterownik Huntera. 2 maja z pomocą taty, sąsiada i kolegi wykopaliśmy rowy pod rury nawadniające. Wyzwaniem był istniejący trawnik, ale za pomocą wycinarki darni własnego pomysłu udało się położyć nawadnianie bez większych strat.











    Tu fragment już po ułożeniu rur i zraszaczy.







    4 maja zawisły żagle nad tarasem.



    W międzyczasie równałem teren, kładłem agrotkaninę i sypałem kamień.





    Oraz wziąłem się za skończenie systemu nawadniania.









    Pojawiła się również ziemia, którą planowałem przykryć nasiona trawy.





    1 czerwca z pomocą rodziców oraz 2 kolegów zasiałem ostatnie 400 m2 trawnika. Trawa taka sama jak na poprzednim kawałku, czyli Barenbrug Exclusor. 3 dni przed siewem przyjechał sąsiad i spulchnił mi ziemię przy pomocy traktora z glebogryzarką. Później 2 dni ubijania ziemi i równania za pomocą palety.









    Trawa po 7 dniach od siewu.



    Z początkiem sierpnia stwierdziłem, że teren przed ogrodzeniem wygląda obskurnie, więc odchwaściłem, wyrównałem, położyłem agrotkaninę i wysypałem grys.









    I to by było na tyle jeśli chodzi o rok 2018 i 2019. Zrobiłem jeszcze mały domek narzędziowy, ale zdjęcia będą w kolejnym poście. W następnym odcinku 2020 i 2021, ale nie wiem kiedy znowu złapię wenę.

  16. #416
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    2020 to był ciekawy rok. W sumie od marca do teraz pracuję z domu dzięki czemu 1-2 h dziennie zyskałem dzięki braku konieczności dojazdu do pracy. Na początku maja 2020 zamontowalem siatkę zacieniającą. Niestety z dwóch stron działki mam dużo chwastow, które przebijały się przez ogrodzenie. Ciężko to było usuwać, a dodatkowo rozsiewały nasiona. Siatka w znacznym stopniu rozwiązała ten problem.



    Poniżej widać domek narzędziowy (3x1,5 m), który zbudowałem w 2019.



    W połowie maja przyszedł czas na ogarnięcie roślin. Kupiłem 4 klony palmowe (2 sztuki padły totalnie, 2 przeniosłem do domu i jakoś żyją) i około setki traw ozdobnych od przemiłego Pana spod Poznania.























    W czerwcu stwierdziłem, że domek narzędziowy jest za mały i potrzebuję zrobić większy. Rozwaliłem starą konstrukcję, przeniosłem szafę i narzędzia na taras (zrobił się niesamowicie wielki bałagan za oknem). Jak już to zrobiłem, to dosłownie 5 minut po tym dostałem telefon od lekarza, że zdiagnozowano u mnie nowotwór tarczycy. Na szczęscie budowa narzędziowni skutecznie zajęła mi umysł i pozwoliła w miarę spokojnie dotrwać do operacji. Podwalinę domku zrobiłem z kantówki 145x45 mm, ściany oraz dach z 95x45. Wszystko (podłoga, ściana, dach) obite płytą OSB 18 mm i obłożone jakąś deską elewacyjną. Na dachu położyłem papę i zamocowałem obróbki blacharskie.













    Po 3 latach od rozpoczęcia ogrodzenia, skończyłem zasypywać gabiony... 2 lata nawet nie chciałem na to patrzeć pamiętając ilość zabawy z układaniem, ale pewnego dnia wkurzyłem się, że to takie niedokończone i w ciągu 6 godzin zamknąłem temat ogrodzenia.



    2 tygodnie po operacji już mnie zaczęło nosić i stwierdziłem, że trzeba zajać się ogrodem. Jedną z rzeczy na projekcie ogrodu był żywopłot z grabu/buku/żywotnika przeplatany platanami klonolistymi. Szukałem na allegro oraz OLX i już miałem wstępnie namierzoną ofertę, aż któregoś dnia na OLX pojawiły się 6-metrowe drzewa w cenie 220 zł sztuka (jeśli dobrze kojarzę, to wtedy drzewa 200-250 cm były w cenie 100-150 zł). Długo się nie namyślałem: telefon do sprzedawcy, wypożyczenie samochodu i po 4 godzinach od znalezienia ogłoszenia byłem pod Zambrowem. Później z pomocą kolegi zasadziłem 10 platanów na działce.









    Bawiłem się również trochę z trawnikiem: aeracja, piaskowanie, równanie za pomocą własnoręcznie skonstruowanego level lawn. W sumie poszło jakieś 7 ton piasku na 550 m2 trawnika.















    1. zdjęcie po wyrównaniu i "wczesaniu" piachu w trawnik. Kolejne 4 po 3 dniach.











    W styczniu 2021 zrobiłem sobie power racka, żeby mieć w dupie obostrzenia dla siłowni.



    W kwietniu 2021 dopełniłem dzieła jeśli chodzi o żywopłot. Zdjąłem grys granitowy, agrotkaninę, zasadziłem 140 grabów i zaściółkowałem korą sosnową. Po posadzeniu graby od razu przyciąłem na 30 cm (zostały tylko badyle wystające z ziemi). Teraz w czerwcu czeka je kolejne radykalne cięcie. Po 1,5 miesiąca wyglądają jak na ostatnich zdjęciach. Co najdziwniejsze, chyba wszystkie się przyjęły.















    That's all folks. W następnym tygodniu na dachu ląduje PV (stąd też mój powrót na forum ). BTW roczne zużycie pompy ciepła w sezonie 2020-2021 (grzanie, CWU oraz wygrzewanie zbiornika) to ok. 2400 kWh

  17. #417
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Pięknie macie zrobione wokół domu
    Twoje graby przypominają moje z 2017
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	457161

    Teraz już musiałem zainwestować w nożyce spalinowe i dmuchawe - mam ich 140m i ciecie wymaga duużo wysiłku a potem to sprzątanie....
    Nie zapomnij też wczesną wiosną, jak pękają pąki robić opryski Promanalem - graby łatwo "łapią" lokatorów niszczących liście...

    Teraz u mnie wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1623834818687.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	100,0 KB
ID:	457165

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1623833816758.jpg
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	99,8 KB
ID:	457162

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1623833816763.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	100,6 KB
ID:	457163

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1623833816764.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	100,8 KB
ID:	457164
    Ostatnio edytowane przez uciu ; 16-06-2021 o 11:15
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  18. #418
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    Jak łączyłeś te drewniane filary z poprzecznymi przy konstrukcji "zadaszenia" tarasu ? I jak te filary kotwiłeś w podłożu ?

  19. #419
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar thoreg
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Legionowo
    Kod pocztowy
    05-120
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Pięknie macie zrobione wokół domu
    Twoje graby przypominają moje z 2017
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2017.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	457161

    Teraz już musiałem zainwestować w nożyce spalinowe i dmuchawe - mam ich 140m i ciecie wymaga duużo wysiłku a potem to sprzątanie....
    Nie zapomnij też wczesną wiosną, jak pękają pąki robić opryski Promanalem - graby łatwo "łapią" lokatorów niszczących liście...

    Teraz u mnie wygląda tak: [...]
    Dzięki za podpowiedź w sprawie oprysku. Podzielisz się jeszcze wiedzą jak i kiedy ciąć graby, żeby uzyskać efekt jak u Ciebie? Z tego, co czytałem to tnie się w lutym/marcu, czerwcu i sierpniu. I teraz się zastanawiam czy ciąć w tym czerwcu jak na razie mają jakieś 5-10 cm przyrostu po kwietniowym przycinaniu...

    Cytat Napisał coachu13 Zobacz post
    Jak łączyłeś te drewniane filary z poprzecznymi przy konstrukcji "zadaszenia" tarasu ? I jak te filary kotwiłeś w podłożu ?
    To nie jest drewno - to stal. Łączenia zrealizowałem za pomocą dospawanych uszu z profila 50x50x5. Filary zostały zalane betonem na głębokość ok. 1 metra.

  20. #420
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    To ładnie to wymyśliłeś. Profile wchodzą na te uszy? Bo na zdjęciach nie widać miejsc mocowania.

Strona 21 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony