dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 10
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 199
  1. #41

    Domyślnie

    Problem polega na tym, że Wykonawcy, którzy natryskują zarówno piany zachodnie (Demilec Quadfoam ICynene) i stosują również piany polskie mówią, że nie ma różnicy. Teraz (w przeciwieństwie do do 2013r.) piany muszą mieć atesty, znak CE, deklarację własności użytkowych itp. Weź sobie karty techniczne tych pian i porównaj parametry. Nie ma różnicy na papierze, wizualnie nie ma różnicy. Podpaliłem obydwie piany palnikiem i zachowały się TAK SAMO. Dla mnie nie ma sensu przepłacać.

    Aha zachodnie piany nie uważam za zło. Uważam, ze jakościowo są bardzo dobre. Z tym, że są dużo droższe. A jeżeli nie ma różnicy to po co przepłacać? Napisz jakieś konkrety bo narazie to pisze o czymś co było w 2013 roku. Ja się nie upieram przy swoim. Jak narazie podałem konkrety, a Ty tylko gdybasz, że to, że tamto. Jakieś linki do aktualnych badań itp. Twoje dotychczasowe argumenty kompletnie nie przekonują bo opierasz się na zamierzchłej wiedzy.

    Co do palności pian to ITB dało polskim pianom (prodex i polychem) dokładnie tą samą klasę palności czyli klasę E.
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 25-03-2016 o 19:30

  2. #42

    Domyślnie

    A teraz trochę konkretów właściwości użytkowych dla prodexu i quadfoam:

    1. Krótkotrwała nasiąkliwość wodą przy częściowym zanurzeniu wg normy PN-EN 14315-1
    a) Quadfoam: brak danych
    b) Prodex: 0,85 kg/m2

    2. Współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej wg normy PN-EN 14315-1
    a) Quadfoam: 3,5
    b) Prodex: 3

    3. Klasyfikacja w zakresie reakcji na ogień
    a) Quadfoam: Bs1d0 (norma PN-EN 13501-1+A1:2010), E (PN-EN 14315-1)
    b) Prodex:Bs1d0 (norma PN-EN 13501-1+A1:2010), E (PN-EN 14315-1)

    Ja jestem w stanie zapłacić więcej za zachodnie piany ale chciałbym widzieć, że płacę za rzeczywistą różnicę w jakości a nie za wybujałe fantazje Wykonawców, którzy związani są z konkretną pianką i czymś muszą uzasadnić dużo wyższą cenę.

  3. #43

    Domyślnie

    Przetniesz sobie swoją polską piankę po natrysku to zobaczysz różnicę.
    Przed wyborem izolacji przeczytałem wszystko co było w sieci w PL i za granicą, rozmawiałem z wieloma wykonawcami, nie tylko tymi co robią na polce ( tacy będą polecać tylko to bo nie potrafią sprzedać piany zachodniej klientowi ) i wiesz co mi mówili, że polska piana jest lepszym rozwiązaniem niż wełna ale jeśli mieliby wybierać między pianami to zawsze wybiorą te zza oceanu.
    Bierze się to z wielu czynników, a Ty nie atakuj tylko czytaj ze zrozumieniem co napisałem o adhezji itd.
    Z ich relacji bywało tak, że po natrysku polką odpadały całe płaty...a natrysk zimą był całkowicie niewykonalny.
    To wykonawcy i pokazali mi próbki pian i ja je przecinałem przy nich...polskie piany miały pustki powietrzne i dziwne rozrosty wewnątrz.
    Także nie gadaj o braku konkretów bo ja mówię od początku o konkretach a Ty się starasz przegadywać.
    Weź sobie karty techniczne i wrzuć do kosza...liczą się KONKRETY !
    W ITB piany Prodexu masz podaną np. lambdę 0,040...i tego się trzymajmy.

    Idąc dalej, mówisz o palności...
    Klasa palności dla całej przegrody z płytą G-K to Bs1-d0 a gdzie dla samej piany ?
    Amerykańskie mają E dla samej piany !

    Pokaż mi wykonawcę, który mówi, że nie ma różnicy między pianą PL a USA a od razu jego wiarygodność spadnie.
    Namawianie na polskie bierze się z walki o klienta, poprzez zaniżanie cen oraz nieumiejętność sprzedaży lepszego a co za tym idzie droższego materiału.
    Ale wiesz...Renault to samochód i BMW to też samochód...oba jeżdżą a jednak coś je różni.

  4. #44

    Domyślnie

    Przecież Ci napisałem, że polskie mają dla samej piany klasę E (przebadana przez ITB)!!. CZYTAJ CAŁE POSTY ZE ZROZUMIENIEM.

    Kiedy rozmawiałeś z tymi Wykonawcami? W 2013 roku? Teraz też z nimi rozmawiałeś i masz takie same informacje? Wiesz, że jakościowo polskie piany teraz a w 2013 roku to przepaść? Napisz mi konkretne info adekwatne do teraźniejszości a nie zamierzchłych czasów sprzed 3 lat. Dla Wykonawców, którzy stosują zachodnie piany i polskie to wsio ryba co mi natrysną na dach. Nie mają interesu w tym, żeby mnie przekonywać do konkretnej piany.

    Ale OK. Ty wiesz, że polskie piany w 2013 roku były BE. Napisz mi jak jest OBECNIE!

    Co do przecinania pian. Jak pisałem mam polską i zachodnią. I wyobraź sobie przecinałem je. I wiesz co? Nie ma żadnych pustek, wolnych przestrzeni. Tak jak wcześniej napisałem wizualnie są identyczne.

    Reasumując napisz mi coś o dzisiejszych pianach. Jeżeli opierasz się na zamierzchłych czasach to nie ma sensu kopać się z koniem i na tym kończę.
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 25-03-2016 o 20:12

  5. #45

    Domyślnie

    Tutaj masz deklarację zgodności Prodexu :
    http://www.polpur.pl/file/Nr_01-2015-PL.pdf
    Ja widzę tutaj klasę palności F !!!
    Skończ już z tym zamierzchłym czasem bo przez rok nic się nie zmieniło na tym polu ( deklaracja z 2015 ) !!

    Przecinałeś próbkę...brawo. pewnie na dachu też będziesz miał próbkę...
    Kończę bo za stary jestem na przepychanki a Ty wracaj do lektury bo dużo Ci brakuje do dysputy ze mną...

    PS. Życzę naprawdę porządnie wykonanej izolacji polską pianą , bo przecież liczy się tylko cena

  6. #46

    Domyślnie

    Nie masz żadnych argumentów więc przytaczasz stare deklaracje, które są nieaktualne. Prodex od dwóch tygodni ma badanie ITB w zakresie palności. Nie omieszkam wstawić linka gdy upublicznią dokument. Natomiast Polychem ma taką klasę od zeszłego roku:

    http://www.polychem-systems.com.pl/p...x-ng-0808nf-b2.

    http://pianasystemowa.pl/dokumenty/D...-0808NF-B2.pdf

    Nie masz bladego pojęcia jak szybko zmieniają się polskie piany. Dalej twierdzę, że nie ma różnicy i przepłacanie byłoby największą głupotą.
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 25-03-2016 o 21:11

  7. #47

    Domyślnie

    Przytaczam aktualne...
    Więc mówisz, że masz dostęp do nowych, jeszcze nieupublicznionych badań... a może Prodex to Ty...
    Dziwne, że nie wziąłeś pod uwagę moich konkretnych informacji od wykonawców...albo i nie dziwne w sumie, nie masz po prostu kontrargumentów.
    Nie pogrążaj się szczekaczu forumowy bo nie jesteś godnym dla mnie przeciwnikiem.
    Tym miłym akcentem kończę z Tobą dywagację bo nie zejdę do tego niskiego poziomu, a Ty dalej przegaduj się, kłóć i udowadniaj sobie swoją pseudo wyższość ...tylko sobie bo reszta userów wie co w trawie piszczy

  8. #48

    Domyślnie

    Ktoś kto nie ma merytorycznych argumentów zaczyna schylać się do argumentów ad personam co właśnie uczyniłeś. Ja się nie zniżę do twojego poziomu. Właśnie pokazałeś swoje prawdziwe oblicze Jestem zwykłym forumowiczem, który stoi przed dylematem czym ocieplić dach, a jeśli pianą to którego producenta. Inni czytający z pewnością wysupłają te konkretne argumenty z twojej strony sprzed 3 lat. Śmiać mi się chce Wiek już masz nie ten co kiedyś i myślenie też coraz słabsze. Powodzenia i pogódź się z tym, że świat idzie do przodu

    PS. Napisz do prodexu to przyślą ci wyciąg z badania ITB. No chyba, że uważasz, że jak czegoś nie ma w google to to nie istnieje
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 25-03-2016 o 21:27

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Baka890

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Z tego co wiem to polychem faktycznie ma od zeszlego roku klase niepelnosci E . Jeden z wykonawcow mi to mowil ale nie byl na 100% pewien bo robi na ianach PCC a nie polychem.

    MD. Czyli ty idziesz w polskie pianki ?

  10. #50

    Domyślnie

    Narazie jestem zdecydowany na polską bo nie widzę wystarczających korzyści, żeby przepłacać za amerykańskie bądź kanadyjską. W moim przypadku różnica w koszcie na całym dachu sięga 7 tys. zł. Dla mnie jest to kwota znacząca. Mam czas do lipca, żeby ostatecznie zdecydować.

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Baka890

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Ja mam juz metlik w glowie na ta chwile..mam nadzieje ze jeszcze sie ktos wypowie,,moze jakis wykonawca co na roznych rodzajach piany robi..albo ktos kto ma i sobie chwali .zobaczymy

  12. #52

    Domyślnie

    Oprócz piany ważny jest również (jak nie ważniejszy) Wykonawca, jakość jego pracy i sprzęt na którym pracuje. Ja znam opinie zarówno użytkowników pian polskich jak i amerykańskich. Nikt nie narzeka, wszyscy zadowoleni Tylko zwykły użytkownik nacodzień już potem nie dostrzega czy piana jest taka czy owaka chyba, że są błędy w wykonawstwie albo nastąpi jakaś awaria na dachu.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Baka890

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    No wlasnie tez nie wiem czy odczuje jako zwyklu uzytkownik roznice w tych piankach.... a orientujesz sie jaki sprzet najlepiej zeby mieli wykonawcy?jakiej firmy maszyny?

  14. #54

    Domyślnie

    Poniżej zdjęcia próbki piany:

    Polska piana prodex:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5897.jpg
Wyświetleń:	1121
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	351327


    Piana Demilec:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5898.jpg
Wyświetleń:	926
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	351329

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Baka890

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    148

    Domyślnie

    Ja nie widze roznicy. Prodex to to samo co pcc? Czy cos pomieszalem?

  16. #56
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    perry_84

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Ogrodniki
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    Ja również jestem przed wyborem producenta piany. Firma która wstępnie wybralem wykonuje albo na piance firmy Demilec albo na Soudal. Demilec wiadomo dość kosztowna piana ale Soudal cenowo przystępny i niewiele droższy od pianek polskich. Pan wykonawca mówił ze pracuje na tym Soudal ponad 5 lat i porównując wizualnie piankę Demilec i Soudal to strukturowo to samo i parametry rowniez. O polskich piankach ma złe zdanie. Czy może ktoś coś wie więcej o tej piance Soudal bo w necie niewiele znalazłem.

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Baka890 Zobacz post
    Ja nie widze roznicy. Prodex to to samo co pcc? Czy cos pomieszalem?
    Tak, to samo. Może być też CROSSIN.

  18. #58

    Domyślnie

    Pierwsze słyszę, aby Soudal robił piany do izolacji natryskowej...
    Baka890 a widzisz różnicę między podróbką Iphone a oryginałem na oko ?
    Niesamowite, że wybieracie materiał po jego wyglądzie a nie parametrach, atestach i opinii wykonawców/klientów.

  19. #59

    Domyślnie

    Parametry i atesty dawno zostały sprawdzone. Kilka postów wstecz przytoczyłem ci porównanie parametrów twojej wybitnej piany i polskiego odpowiednika to napisałeś, że można je do kosza wyrzucić. A teraz nagle są ważne? Opinie wykonawców natryskujących różne piany są jednoznaczne: nie ma różnicy. Nie wiem co jeszcze trzeba napisać, żebyś zrozumiał, że 2013 rok już dawno minął próbka piany to jest ostatni element tej układanki.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    perry_84

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Ogrodniki
    Kod pocztowy
    17-100
    Posty
    18

    Domyślnie

    No a jednak Soudal robi. Bardzo mało informacji jest na polskich stronach odnośnie piany, ale u zachodnich naszych sąsiadów już jest trochę więcej o tej pianie: TDS - Soudafoam SPF o3, mam kartę charakterystyki tej piany to jedyny minus to klasa palności F.

Strona 3 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony