dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Banned
    ilion

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Gdańsk/Poznań
    Kod pocztowy
    30-004
    Posty
    38

    Domyślnie Jaka kuweta dla kotki?

    Mam dylemat z wyborem kuwety dla kotki. Czy powinna być ona zamknięta czy otwarta? Zależy mi też na tym, aby była łatwa w utrzymaniu w czystości. Zastanawiałem się też aby nauczyć kota załatwiania się do toalety. Tylko podobno to trudny temat?

  2. #2

  3. #3
    Banned
    telka

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Chełmek
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Nie kupuj małej kuwety. Warto jest kupić większą bo jest zdecydowanie wygodniejsza dla kota oraz w takiej kuwecie nie będzie on rozsypywał piachu, nie zdarzy mu się niespodzianka. Jakiś czas temu kupowałam nową kuwetę dla kota. Zdecydowałam się na zamkniętą. Kot bardziej zadowolony Ja również bo nic sie nie rozsypuje poza kuwetę. Nie ma również niespodzianek poza kuwetą.

  4. #4
    Banned
    ilion

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Gdańsk/Poznań
    Kod pocztowy
    30-004
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał arztin2 Zobacz post
    Jakaś dziwna ta maszyna


    Cytat Napisał telka Zobacz post
    Nie kupuj małej kuwety. Warto jest kupić większą bo jest zdecydowanie wygodniejsza dla kota oraz w takiej kuwecie nie będzie on rozsypywał piachu, nie zdarzy mu się niespodzianka. Jakiś czas temu kupowałam nową kuwetę dla kota. Zdecydowałam się na zamkniętą. Kot bardziej zadowolony Ja również bo nic sie nie rozsypuje poza kuwetę. Nie ma również niespodzianek poza kuwetą.
    No właśnie przeglądam na allegro i strasznie dużo tego. Trudno się na cokolwiek zdecydować. I ta rozpiętość cenowa. Od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

  5. #5

    Domyślnie

    Moja kotka ma taką kuwetę:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	300_300_productGfx_b213759a0ba2f1193aa0dfe1012fff82.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	351422

    Sypiesz żwirek i kotek od razu powinien zatrybić o co chodzi. Polecam kupić czarną - z praktycznych względów.

  6. #6
    Banned
    telka

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Chełmek
    Kod pocztowy
    22-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Są różne kuwety różnych producentów ale nie warto jest kupować najtańszej . Lepiej jest zainwestować raz a w coś dobrego. Zobacz sobie na przykład tą kuwetę:


    Nie każę Ci kupować kuwety oczywiśćie w tym kolorze bo ten ostry zielony nie każdemu będzie się podobał ale zerknij sobie głównie na kształt.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 05-05-2016 o 20:05

  7. #7

    Domyślnie

    Kuweta dla kota powinna być zamknięta żeby kociak czuł sie komfortowo (przeciez nikt nie lubi kiedy sie go podgląda )a poza tym żwirek nie będzie rozsypany po całej podłodze. powinna być też duża . w małej kuwecie kotkowi nie będzie sie wygodnie załatwiało

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jakiś czas temu kupiłam taką kuwetę - Savic Nestor
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap101.jpg
Wyświetleń:	1625
Rozmiar:	10,4 KB
ID:	357529
    Ma filtr węglowy i uchylany front, tak że nie trzeba zdejmować całej góry, żeby usunąć qpki
    Póki co te plastikowe drzwiczki są zdjęte, żeby moje koty się przyzwyczaiły do zamkniętej (do tej pory korzystały ze zwykłej odkrytej). Żałuję, że tak późno się na nią zdecydowałam
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  9. #9

    Domyślnie

    Używałem otwartej kuwety. Minusy: żwirek na podłodze porozsypywany, smród. Plus- niska cena ok. 20 zł.
    Zobaczyłem u znajomych zamkniętą. Plusy: żwirek nie wydostaje się poza kuwetę - czysto w pokoju, nie ma przykrego zapachu- filtr węglowy niweluje je. Kupiłem przypadkowo kilka dni temu w Lidlu za 44,99 zł. Warto było. Ma łopatkę i filtr węglowy. Nie wiem ile kosztują w innych sklepach. Poszukaj.
    Ps.
    Mam nadzieję, że moderator nie będzie miał nic przeciwko temu, że podałem nazwę sklepu i cenę kuwety.
    agamon

  10. #10

    Domyślnie

    Zamknięta na pewno lepsza ale na początku kicia może się jej bać szczególnie jak ma uchylane drzwiczki, więc początkowo można zdjąć wieko, potem jak się przyzwyczai to wieko założyć ale bez drzwiczek, a drzwiczki na sam koniec

  11. #11

    Domyślnie

    Jeśli najbardziej zależy Ci na czystości, to zdecydowanie zamknięta kuweta. Czy warto inwestować w drogą? Nie wydaje mi się, z artykułami zwierzęcymi jak z każdymi innymi - często płacisz za "markę", a niekoniecznie jakość.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tyrionn

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Wieliszew
    Kod pocztowy
    05-135
    Posty
    11

    Domyślnie

    A ja się zgadzam z tym, też przez obserwację, że koty wolą otwarte kuwety, to dla nas zamknięte sa lepsze bo eliminują częsciowo porozrzucany żwir.

  13. #13

    Domyślnie

    Mój kot ma zamkniętą, raz że kot ma trochę intymności a dwa, że nie widać tego co wyprodukował

  14. #14
    Banned
    crle

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wielkie Gowino
    Kod pocztowy
    22-065
    Posty
    65

    Domyślnie

    Mój kot obecnie ma taką"


    Jest ok. łatwo się ją sprząta.

    Swoja drogą to moja kotka nie chciała korzystać z kuwety otwartej...... Musiała być zamknieta ( widocznie została tak nauczona w domu rodzinnym).
    http://www.zoonauci.pl/
    Ostatnio edytowane przez crle ; 28-04-2017 o 13:58

  15. #15

    Domyślnie

    Mam otwartą i kot jakoś sobie radzi, trochę żwirku czasami wysypie, ale tragedii nie ma.

  16. #16
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kotełkowy

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Janowiec Wielkopolski
    Kod pocztowy
    07-564
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja się przekonałem, że najwygodniejsza jest kuweta kryta. Ma ona wiele zalet, poza tym kot czuje się zdecydowanie bardziej komfortowo. Myślę, że nie bez powodu kuwety zamykane dla kota pojawiły się na rynku. Nie jest to drogi gadżet, a bardzo ułatwia między innymi sprzątanie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony