dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adamgajewski

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-846
    Posty
    2

    Domyślnie Dziwny zapach ścian po malowaniu.

    Witam serdecznie.

    Po remoncie pokoju pojawił się problem, do którego nie wiem jak się zabrać. W internecie jest pełno "porad" natomiast nie są one poparte żadnymi doświadczeniami.

    Z góry będę wdzięczny za pomoc/poradę a poniżej przedstawiam prace, które się odbyły.

    W pomieszczeniu było palone.
    W pierwszej kolejności został położony Unigrunt Cekolu i po kolejnych kilku godzinach, gdy już wysechł położona została gotowa gładź Knaufa- Goldband.
    Po wyschnięciu i starciu nadmiaru gładzi powierzchnia ponownie została zagruntowana tym razem gruntem Caparolu Samtgrund B1. Odczekałem całą noc i zostały położone dwie warstwy farb Caparolu Samtex 3 ELF B1, w kilku godzinnych odstępach.

    Przez pewien czas po skończonym remoncie wszystko było dobrze natomiast od kilku dniu, gdy zrobiło się cieplej zauważyłem, że ściany zaczęły oddawać dziwny zapach. Pomieszczenie śmierdzi i całonocne wietrzenie niezbyt pomaga.

    Czy znacie może przyczynę powyższego problemu oraz jakieś "najłagodniejsze" rozwiązanie, które pomogłoby zabić ten zapach?
    Nie chciałbym rozwalać ścian do gołej cegły ani zrywać nowo położonej warstwy.
    Wspomnę, że ściany są najprawdopodobniej z tynków cementowo-wapiennych, pod spodem cegła- nie beton.
    Nowe farby zostały położone na starą. Co do krycia wszystko jest wyśmienicie. Nie ma żadnych "przebić".

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie chce cię martwić, ale problem może być podobny do
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...40#post7118140
    To jakaś plaga ostatnio.
    Ja aktualnie zdzieram farbę w nowo pomalowanym domu.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    adamgajewski

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-846
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał talar Zobacz post
    Nie chce cię martwić, ale problem może być podobny do
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...40#post7118140
    To jakaś plaga ostatnio.
    Ja aktualnie zdzieram farbę w nowo pomalowanym domu.
    Dzięki za informację. Będę obserwował problem i zobaczymy. Na razie finanse nie pozwalają na roz... pokoju i robienia go od nowa. :/

  4. #4

    Domyślnie

    Mi opadły piórka. Kupiłem szlifierkę mimośrodową, zrobiłem może połowę ściany z 4 które musze zeskrobac i ręce opadają. W domu wszedzie pył (nie musze dodwac ze mieszkam od 4 tygodni i mieszkanie mialem super wysprzatane przed wprowadzeniem). Chyba zrobie tak, ze w tym miejsu gdzie bedzie szafa zabudowana zedrę farbe a resztę ktora bedzie odslonieta i do ktorej bede miec dostep pozniej jakby co pomaluje magnatem tak jak podpowiedzial przedstawiciel sniezki. Zobaczymy czy to pomoze.

  5. #5

    Domyślnie

    Remont robiony latem 2019 roku. Od tego czasu często zdawało mi się, że coś w mieszkaniu lekko śmierdzi, ale myślałam, że może to taki poremontowych zapach i samo przejdzie przy regularnym sprzątaniu. Od dwóch tygodni przy upalnej i wilgotnej pogodzie problem się nasilił, a ja zaraz po wejściu do domu zaczynam pokasływać. Ciągły zapach amoniakowego szczocho-potu, wyprałam i wyszorowałam już WSZYSTKO i nic nie pomogło. Aż wreszcie dziś powąchałam ścianę i BINGO.... Poczytałam forum, poradziłam się znajomej, która jest chemikiem i sugeruje zneutralizowanie amoniaku jakimś kwasem, najlepiej 3% octem. Jutro zrobię pierwsze podejście. Może obędzie się bez skuwania tego cholerstwa i ponownego malowania świeżych ścian. Całą frajdę z wyremontowanego mieszkania diabli wzięli. Poza tym pod szafkami w kuchni już przecież octu nie zastosuję, więc ten cholerny zapach już tu zostanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony