dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie projekt TYTAN 4 pracownia MGPROJEKT

    Witam,
    Planuje budowę domu
    http://www.mgprojekt.com.pl/tytan-4
    czy podane przez pracownie koszty są chociaż trochę realne? Ile może wynieść SSZ?
    Dodatkowo chcemy zrobić rekuperacje.
    Proszę o opinie i na co zwrócić uwagę. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    GUS podaje do stanu deweloperskiego (czyli z tynkami, ociepleniem, instalacjami) średnią 2-2,5 tyś zł/m2 pow. całkowitej.
    Na forum są ludzie, którzy przy prostych domkach i pracy własnej osiągnęli 1,6 tyś/m2, ale to nie jest prosty domek.

    Pracownia podaje:
    Realizacja stanu surowego zamkniętego 164 832,00 zł
    Koszt robót wykończeniowych 207 292,00 zł
    Realizacja domu pod klucz 372 124,00 zł

    Jak dla mnie to te 400 tyś to jest najwyżej do stanu deweloperskiego a nie pod klucz.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. A czy możesz mi bardziej przybliżyć co sprawia że ten dom nie jest prosty? Jestem zupełnym laikiem i zupełnie nie wiem na co zwracać uwagę bo o ile zdaje sobie sprawę z kosztów jakie trzeba ponieść na duże okna, tak o samej budowie wiem jeszcze niewiele.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    To duży dom piętrowy, z garażem dwustanowsikowym i prawie 226 m powierzchni. Nie może być tani, do tego skomplikowany dach.

    Chciałem kiedyś budować Tytana (pierwszego) i oglądałem na żywo.

    Minus (jak dla Mnie) to mały wiatrołap i WC praktycznie w salonie.

    Masz wjazd od Zachodu/Południa?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przykładowo - koszty generują wielkie okna.

    "Prosty domek" to chodziło o niewielki parterowy prostopadłościan, kryty dachem dwuspadowym.
    Taki, który można budować samemu bez specjalistycznego sprzętu.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post

    Masz wjazd od Zachodu/Południa?
    Wjazd będzie północny wschód.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    to nie jest projekt na Waszą działkę,

    salon od północy a kuchnia od południa...??? Powinno być na odwrót. Szukaj innego projektu.

    Ja się interesowałem Tytanem, bo miałem wjazd od Zachodu

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    Wraz z żoną szukamy projektu na naszą działkę.
    Wymiary działki to 24x30. Wjazd od krótszego boku od strony zachodnio-pólnocnej (odchylenie na północ o ok 17 stopni).
    Działka nie jest zbyt duża, a zależy nam na 2 stanowiskowym garażu. Powierzchnia domu do 140m użytkowej, prosta konstrukcja. W grę wchodzi tylko dom piętrowy żeby zostało odrobinę ogrodu. Plan zagospodarowania zezwala na przesuniecie domu do 1,5m scianą bez okien i będziemy chcieli z tego skorzystać.

    Wstepnie wybraliśmy projekt Tytan 4 pracowni mgprojekt:
    http://www.mgprojekt.com.pl/tytan-4

    Chcielibyśmy dokonać w nim parę zmian i zstanawiamy się czy kupno tego projektu z tymi przeróbkami będzie miało ekonomiczne uzasadnienie, czy lepiej zlecić indywidalne wykonanie projektu?

    Zmiany które chcemy wprowadzić:
    Oryginał:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	galleries_mirror,index,id,34368.html.jpg
Wyświetleń:	183
Rozmiar:	28,9 KB
ID:	358155

    Na dole chcemy powiększyć łazienkę i w miejscu powiększenia wstawić WC, a na wprost kabinę prysznicową. Likwidacja umywalki w garażu. Rezygnumey też tradycyjnego kominka więc komin będzie do likwidacji. W garażu będzie dodatkowo kanał, który chciałbym dodać do projektu tak by wybudować go na etapie fundamentów.

    Po zmianach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dol.jpg
Wyświetleń:	301
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	358156

    Oryginał:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	galleries_mirror,index,id,34367.html.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	28,4 KB
ID:	358157

    Na piętrze będzie likwidowana łazienka w sypialni, powiększana łazienka ogólna, zmieniana garderoba. Chcemy też zlikwidować 2 okna w garderobie oraz luksferę w łazience.

    Po zmianach:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gora.jpg
Wyświetleń:	239
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	358158

    Prośba o opinię kogoś obeznanego, czy te zmiany są istotne, czy raczej proste. Na pierwszy rzut oka to głównie ściany działowe plus likwidacja okien i luksfer. Jakie mogą być realne koszty budowy tego domu pod przy średnim zaangażowaniu własnym?
    Wykończenie na standard średni, bez udziwnień.
    Planuję wykonać we własnym zakresie elektrykę, wszelaką automatykę, alarm itp, kuchnię, meble do zabudowy, rekuperację, klimatyzację, zabudowy karton gips i inne drobne prace wykończeniowe jak malowanie, jak czas pozwoli to także podłogi z bambusa skręcanego itp.

    Ogrzewanie gazowe z piecem kondensacyjnym i podłogówka.
    Ostatnio edytowane przez Owczar ; 10-06-2016 o 16:11

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Minęło trochę czasu od ostatniego postu i ostatecznie zmieniliśmy projekt na tytan 3.

    Chcieliśmy wyeliminować wady tytan 4. Łazienka nie otwiera się na salon - jest dodatkowy pokój na dole. Poszerzyliśmy też dom o 1.4 w części garażowej i gabinecie.

    Na górze też totalna przeróbka - jeden pokój mniej. Likwidacja wszystkich kominów - nie będzie kominka, a grzanie pompą.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resize5-625-1.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	408567

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Minęło trochę czasu od ostatniego postu i ostatecznie zmieniliśmy projekt na tytan 3.

    Chcieliśmy wyeliminować wady tytan 4. Łazienka nie otwiera się na salon - jest dodatkowy pokój na dole. Poszerzyliśmy też dom o 1.4 w części garażowej i gabinecie.

    Na górze też totalna przeróbka - jeden pokój mniej. Likwidacja wszystkich kominów - nie będzie kominka, a grzanie pompą.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	resize5-625-1.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	408567
    Witam take zastanawiam się nad tym projektem, tylko zastanawia mnie czy koszty budowy podawane na stronach z tym projektem są realne, a Widzę że Państwo już po budowie więc pytam się u najbardziej zorientowanych pozdrawiam

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Ostatecznie wybudowalismy tytan 3. Jesli chodzi o koszty, to przebiliśmy kwotę ze strony prawie 2 krotnie...

    Co prawda sporo wodotrysków, ale dużo rzeczy robiliśmy sami. Do tego okolice Warszawy.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony