dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 13
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 260
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monos23 Zobacz post
    ...kto wykonuje ogrzewanie podczewone płaszczyznowe dla państwa ??? Pozdrawiam.
    Pan Jerzy z firmy TEK PROFI, bardzo fajny gość. Będzie nam też zakładał fotowoltaikę.

  2. #22

    Domyślnie

    Mieliśmy małą przerwę techniczną związaną z poprawianiem projektu domu (robimy to od początku budowy co zaczyna być męczące). Ta firma projektowa to jakaś zemsta ale jakoś posuwamy się naprzód, mimo ich strasznych błędów i niewiedzy. Tym razem padło na elementy więźby. W skrócie: architekci postanowili, że krokwie jak i cały dach będą spoczywać na krawędzi murłaty (bez podcinania). Tak więc jutro przyjeżdżają nowe płatwie. A żeby nie było przestoju i żeby nie marnować materiału murłatę zrobiono z przewymiarowanych płatwi i zaczęto wykonywać podcięcia do jutrzejszego montażu. Stan na dziś:






    W międzyczasie zleciłem obliczenia OZC i wyszedł kolejny błąd architektów a mianowicie nie dali izolacji między krokwiami na strychu.



    Mimo to wyniki nie wyszły tragicznie jak na dom z lekko ogrzewanym dużym garażem w środku i sporym nieogrzewanym, średnio zaizolowanym strychem:

    Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 288,4 m2
    Kubatura ogrzewana budynku VH: 849,2 m3
    Wskaźnik ΦHL odniesiony do powierzchni φHL,A: 23,1 W/m2
    Wskaźnik zapotrzebowania - ogrzewanie EAH: 33,9 kWh/(m2·rok)

    Oczywiście pocieszam się tym, że obliczenia są przeprowadzane dla zimy tysiąclecia bo trudno mi uwierzyć w temperaturę 1*C pod płytą fundamentową. Mam nadzieję, że uda się to zweryfikować przy pomocy czujników temperatury umieszczonych pod płytą w kilku miejscach domu. A przestrzenie między krokwiami oczywiście zaizolujemy.

  3. #23
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Jak będzie izolowana stalowa konstrukcja dachu ?
    Darek B

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdun Darek B Zobacz post
    Jak będzie izolowana stalowa konstrukcja dachu ?
    Oprócz tego, że znajdzie się pod izolacją nadkrokwiową co da izolację od płyty aż po dach to będzie prawdopodobnie oklejona styropianem.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam zainteresowała mnie technologia Izodom ... napisz gdzie budujesz , i daj namiary na firmę wykonującą , a i napisz jak mają się koszty budowy w tej technologii do tradycyjnej jeśli masz rozeznanie . Pozdrawiam i powodzenia

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    Witam zainteresowała mnie technologia Izodom ... napisz gdzie budujesz , i daj namiary na firmę wykonującą , a i napisz jak mają się koszty budowy w tej technologii do tradycyjnej jeśli masz rozeznanie . Pozdrawiam i powodzenia
    Firmą stawiającą dom jest producent systemu. Co do porównania kosztów to ciężko mi to oceniać bo nie mam doświadczenia w tradycyjnym murowaniu. Poza tym koszty budowy w sensie drożej/taniej to indywidualna sprawa. Ciężko jest wycenić zaoszczędzony czas w stosunku do tradycyjnych metod stawiania domu. Dla każdego czas ma inną wartość

  7. #27

    Domyślnie

    Na dzisiaj koniec prac z więźbą, pogoda nas nie rozpieszczała od rana.

    Zostało jeszcze kilka krokwi do zamocowania:




    No i jak widać jeszcze brakuje jętek:



    Tak to wygląda od południa (te łaty przymocowane do ściany posłużyły za ślizgacze podczas wciągania płatwi):


  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pan Kejk Zobacz post
    Firmą stawiającą dom jest producent systemu. Co do porównania kosztów to ciężko mi to oceniać bo nie mam doświadczenia w tradycyjnym murowaniu. Poza tym koszty budowy w sensie drożej/taniej to indywidualna sprawa. Ciężko jest wycenić zaoszczędzony czas w stosunku do tradycyjnych metod stawiania domu. Dla każdego czas ma inną wartość
    Jasne rozumiem że nie kalkulowałeś kosztów w budowy metodą tradycyjną tylko od razu miałeś plan na izodom .
    A mógłbyś napisać coś o ogrzewaniu jakie będziesz miał .

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Monos23
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-605
    Posty
    11

    Domyślnie

    a cóż to za niekompetentna pracownia projektowa przygotowała Ci projekt ???

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    Jasne rozumiem że nie kalkulowałeś kosztów w budowy metodą tradycyjną tylko od razu miałeś plan na izodom .
    A mógłbyś napisać coś o ogrzewaniu jakie będziesz miał .
    Tak właśnie było. Od samego początku nie brałem pod uwagę murowania, do szkieletówki nie jestem wciąż przekonany, prefabrykatów keramzytowych nie znałem a prefabrykaty betonowe ze styropianem od środka i tak wymagały docieplania od zewnątrz (czas i prawdopodobieństwo błędów wykonawczych). Priorytetem dla nas był dom nie murowany ale też nie drewniany no i z krótkim czasem budowy. Jest na rynku sporo pustaków styropianowych, wybraliśmy technologię Izodom.

    Co do ogrzewania to są to maty grzejne z włókien węglowych http://www.thermaltt.com/en/carbon/index.html. Pierwsza rzecz to brak pól elektromagnetycznych w stosunku do kabli metalowych. Po drugie bardzo wysoki opór i brak bezwładności cieplnej. Po trzecie producent twierdzi, że te włókna potrzebują mniej mocy żeby nagrzać się do danej temperatury, np. kabel o mocy 100W osiąga temp. 80*C w 6 minut a metalowy w 10 więc mamy tutaj oszczędność energii. Nie wiem na ile to marketingowa papka ale na czymś trzeba się opierać przy wyborze. Poza tym produkty tej firmy wykorzystywane są do produkcji koców grzewczych do opon w sportach motorowych a to jest dla mnie wystarczający argument. Sprawdzimy to w zimie

    Cytat Napisał Monos23 Zobacz post
    a cóż to za niekompetentna pracownia projektowa przygotowała Ci projekt ???
    Na razie nie będę podawał firmy ponieważ jestem na etapie odzyskiwania części pieniędzy jakie kosztowały nas poprawki projektu na poszczególnych etapach budowy. W każdym razie pracownia nie potraktowała tego projektu poważnie mimo chęci pomocy ze strony producenta kształtek do budowy domu. Nie chciało im się jechać na szkolenie do siedziby firmy, nie chciało im się korzystać z dokumentacji udostępnianej dla architektów i konstruktorów. O tym wszystkim dowiedziałem się dopiero na etapie składania dokumentów do pozwolenia na budowę. Firma Izodom bardzo nam pomagała przy modyfikacji zakresu robót ziemnych i projektu płyty fundamentowej i przy dozbrajaniu stropu bo też im to nie wyszło. Teraz jeszcze konstrukcja dachu jest nieprzemyślana. Zaprojektowali też rolety okienne nad oknami (mostek cieplny) zamiast mocować je do nadproży. Ciekawe co jeszcze wyjdzie przy pokryciu dachu. Podejrzewam, że będzie jeszcze zabawa z oknami kolankowymi, które mogą być w projekcie za niskie do okien dachowych mocowanych w warstwie ocieplenia nadkrokwiowego, którego jest przecież 25cm ponad krokwiami, zobaczymy.

  11. #31

    Domyślnie

    A czemu przeprojektowywałeś z parterówki na użytkowe poddasze za duża płyta wychodziła i kosztowo było mało opłacalne ?
    Podaj jeśli możesz koszty płyty i SSO przy tej technologii na priv .

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Monos23
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Świętochłowice
    Kod pocztowy
    41-605
    Posty
    11

    Domyślnie

    hmm na stronie wcześniej pisałeś, że będziesz miał przewody grafitowe bądź z włókien węglowych, a teraz piszesz, że tylko z włókien węglowych, dużo wyższą sprawność oferują aniżeli przewody grafitowe ???

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    A czemu przeprojektowywałeś z parterówki na użytkowe poddasze za duża płyta wychodziła i kosztowo było mało opłacalne?
    Wg mnie taka duża płyta fundamentowa w technologii Izodom nie ma sensu ekonomicznego. Trzeba by robić tę płytę z XPSa (styroduru) i docinać samemu, jakoś wykombinować narożniki i zadbać o ciągłość izolacji - co w moim przypadku odpadało. Dodatkowo dach byłby większy więc i tam poszło by więcej izolacji nadkrokwiowej i między krokwie (znowu koszty).

    Cytat Napisał Monos23 Zobacz post
    hmm na stronie wcześniej pisałeś, że będziesz miał przewody grafitowe bądź z włókien węglowych, a teraz piszesz, że tylko z włókien węglowych, dużo wyższą sprawność oferują aniżeli przewody grafitowe ???
    Wydaje mi się, że użyłem zwrotu "czy" mając na myśli, że dla mnie to jest to samo. Nie znam się aż tak na chemii ale włókna węglowe to dla mnie grafit.

  14. #34

    Domyślnie

    Mały update.
    Gdy cieśle zrobili już główną konstrukcję dachu i wszystkie ciężkie elementy poszły już na dach, zdemontowano podpory i szalunki. Zaczęło się murowanie ścianek działowych. Wiatrołap bardzo mi się podoba, przyjmie swobodnie kilka osób podczas ubierania i rozbierania. Wejście z wiatrołapu na hol główny tez fajnie wyszło, jest szeroko a schody nie atakują od razu z wejścia do domu.



    Tak patrzę na zarysowujące się ścianki pomieszczeń na poddaszu i nie wiem co mają na myśli ludzie mówiący nam, że budujemy za duży metraż. Ja tutaj nie widzę pomieszczeń, które można jeszcze zmniejszyć.





    A na tym zdjęciu wprawne oko dostrzeże działalność chochlika, który pociągnął górę ściany szczytowej do środka stodoły Praca domowa dla wykonawcy i też nauka dla inwestorów czy samorobów: przemyśleć lepsze podpory przy takich wysokich ścianach.


  15. #35

    Domyślnie

    Jak "dzień po dniu" to lecimy
    Dzisiaj moi dachowcy zaczęli kłaść izolację nadkrokwiową. Robią to pierwszy raz w życiu więc liczę na "efekt pierwszego razu" Idzie im bardzo sprawnie i nawet są szybsi od Izodomu bo skończył się materiał a transport reszty izolacji może będzie jutro rano.





    Zamówiłem dzisiaj blachę Plannja Emka Click (rąbek stojący) oraz okna kolankowe i dachowe z Roto. Kolankowe WFA R1 H niestety z Roto Deutchland a czas oczekiwania to 21 dni.

  16. #36

    Domyślnie

    Wczoraj był ostatni dzień pracy ekipy Izodomu. Było komisyjne sprawdzanie i podpisywanie protokołów - wszystko zgodne z projektem i normami. Nasz kierbud obleciał każdą ścianę z kątem prostym, poprzykładał łatę tam gdzie tylko można i orzekł, że nie ma się do czego przyczepić

    Panowie zostawili po sobie porządek i to się chwali.

    Przed:



    Po:








    W międzyczasie nasi dachowcy zakończyli prace nad ocieplaniem dachu. Reszta otworów zostanie obrobiona i zaizolowana przy układaniu blachy i podczas tynkowania. Widoczne łaty są zamocowane tylko tymczasowo, w celu zabezpieczenia płyt styropianowych przed wiaterkiem:


  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Super, że ekipa taki porządek zostawia po sobie. U nas było tak samo
    Nie mogę doczekać się Waszych okien kolankowych.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Super, że ekipa taki porządek zostawia po sobie. U nas było tak samo
    Nie mogę doczekać się Waszych okien kolankowych.
    Trochę się oczekamy ale w Polsce nie ma w ofercie pakietów trzyszybowych do okien kolankowych (dziwne) a to przecież teraz standard.

  19. #39

    Domyślnie

    Świetnie to wszystko wygląda
    Jaką kładziesz izolację nakrokwiową grubość i firma i jaki jest koszt 1m2 , blachę będziesz układał bezpośrednio na izolację ?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pagu ; 22-05-2016 o 12:07

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał pagu Zobacz post
    Świetnie to wszystko wygląda
    Jaką kładziesz izolację nakrokwiową grubość i firma i jaki jest koszt 1m2 , blachę będziesz układał bezpośrednio na izolację ?
    Pozdrawiam
    Izolacja nadkrokwiowa ma jakieś 22cm chociaż jest oznaczana jako 25cm i jest z Izodomu, za metr kwadratowy wychodzi ok. 110zł. Można by to zrobić ze zwykłych płyt ale trzeba by wynająć kogoś kto powycina wszystkie zamki i rowki pod łaty a to oznacza czas, pieniądze no i odpad czyli znowu pieniądze. Tak było dla nas wygodniej a może i taniej.
    Na izolację pójdą płyty OSB/3 22mm, gruba membrana i dopiero blacha.

Strona 2 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony