dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 235 z 235
  1. #221
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Biorąc pod uwagę, że PGE ma 1,5 roku na wykonanie przyłącza, to za długo bym się nad tym co konieczne nie zastanawiał.
    A co do kosztów budowy przyłącza budowlanego wraz z taryfą budowlaną. Trzeba usiąść i policzyć czy warto. Może okazać się, że agregat tańszy.

  2. #222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    Biorąc pod uwagę, że PGE ma 1,5 roku na wykonanie przyłącza, to za długo bym się nad tym co konieczne nie zastanawiał.
    A co do kosztów budowy przyłącza budowlanego wraz z taryfą budowlaną. Trzeba usiąść i policzyć czy warto. Może okazać się, że agregat tańszy.
    To zależy ile ma trwać budowa. u mnie dom powstał w 7 miesięcy, Pge odpisze, że z przyczyn obiektywnych potrwa to dłużej i co im zrobsz? Walniesz focha czy potupies zi się obrazisz? W umowach o przyłączenie zawsze zostawiają klauzule wyłączające odpowiedzialność na taki wszelki przypadek.

  3. #223
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    freedom18

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Brzesko
    Kod pocztowy
    32-800
    Posty
    27

    Domyślnie

    Za jakiś czas planuję kupić działkę i postawić domek 35 m2 na pozwolenie. Ale potrzebny prąd. Po przeglądnięciu tego tematu doszedłem do wniosku że najrozsądniej było doprowadzić prąd do mojej działki na tak zwaną studnię. Chcę żeby mi postawili słupa a na nim skrzynkę z licznikiem. Chyba że będę musiał postawić garaż to tak zrobię. Myślę że dostanę taryfę G11, bo o to mi też chodzi.
    Za rok/dwa mam zamiar postawić już domek jednorodzinny. Czy przy budowie domu muszę to zgłosić do nich że rozpocząłem budowę ? Nie chcę żeby mi zmienili na C11. Fajnie by było żebym po zrobieniu instalacji w domu zrobił tylko przyłącze od tej skrzynki do domu i tyle.

    Czy wnioskować od razu o 14 kw do skrzynki ? Nie chcę później przerabiać.
    Jakiego dostawcę najlepiej wybrać?
    Jakie są miesięczne stałe opłaty przy C11 i G11?
    Muszę mieć jakiś projekt gdzie ten słup ze skrzynką ma stanąć ?

  4. #224

    Domyślnie

    Nic im po starcie budowy nie zgłaszasz. WLZ jest Twoje i przerabiasz je do nowego domu jak potrzebujesz.

  5. #225
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Panakota

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-283
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie chcąc zakładać nowego tematu zapytam w niniejszym.

    Na działce mam stary, drewniany domek, do którego drogą napowietrzną jest doprowadzony prąd. Domek ten po wybudowaniu nowego zostanie wyburzony.
    Na etapie projektowanie nowego domu, projektantowi należy dostarczyć warunki techniczne przyłączy, m.in. energetycznego.

    Zastanawiam się co będzie dla mnie bardziej opłacalne - tworzenie nowego przyłącza (nowa skrzynka, czyli kilkaset złotych w zależności ile kw) czy modyfikowanie obecnego? Po drugie co będzie bardziej efektywne przy budowie nowego domu?
    Prosto myśląc, obecny prąd pozwoli mi spokojnie przeprowadzić budowę (właściwie kiedy zechcę), nawet gdybym wykupił nowe przyłącze. Z drugiej strony gdybym nie chciał nowego, tylko modyfikowałbym obecne, to co dać projektantowi?
    Co będzie mądrzejsze i tańsze?

    Pozdrawiam

  6. #226
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Panakota

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-283
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Miałem podobną sytuację.
    Wystąpiłem do PGE zwiększenie mocy zamówionej w istniejącym przyłączu ze zmianą przyłącza napowietrznego na ziemne z nową skrzynką przy płocie.
    PGE potrzebował 2 lata na wykonanie tej pracy a ja w tym czasie budowałem nowy dom korzystając z dotychczasowego przyłącza.
    Dziękuję, a wyniosło to drożej, czy taniej niż nowe przyłącze?

  7. #227

    Domyślnie

    Na pewno taniej, bo płacisz tylko za przydział mocy. W tym wypadku płacisz tylko za to co więcej od tego co masz

  8. #228

    Domyślnie

    Ja robiłem tak samo - zwiększenie mocy. Tylko trzeba było ją zwiększyć o tyle żeby "przeskoczyć" na kolejne większe zabezpieczenie. Bo w ramach tego samego, to pewnie tylko nową umowę dadzą do podpisania.

  9. #229
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Panakota

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-283
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja robiłem tak samo - zwiększenie mocy. Tylko trzeba było ją zwiększyć o tyle żeby "przeskoczyć" na kolejne większe zabezpieczenie. Bo w ramach tego samego, to pewnie tylko nową umowę dadzą do podpisania.
    Czy mógłbyś rozwinąć o co chodzi z owym "przeskoczeniem".

    Dziękuję za wszystkie powyższe wpisy.

    Chcąc na chwilę obecną zostawiać obecne przyłącze z wnioskiem o zwiększenie mocy i ustawienie skrzynki dla linii podziemnej, co powinienem dostarczyć projektantowi żeby wywiązać się z niezbędnych dokumentów do sporządzenia projektu?

    Druga wątpliwość, to gdyby w moim przypadku uwinęli się wcześniej niż we wspomniane 2 lata z nową skrzynką, to jak duże koszty musiałbym ponieść żeby na razie w sposób tymczasowy budować nowy dom? Docelowo wiadomo, że musiałbym wykopać dość długi dół (ok 100 m) i WLZ. Zastanawiam się, czy po ustawieniu obecnie skrzynki przez PGE sytuacja ta nie wymusi na mnie ciągnięcia docelowej linii do zasilania samej budowy nowego domu.

    Jednym słowem nie wiem jak ugryźć temat żeby z jednej strony projektant był zadowolony, z drugiej strony można było swobodnie budować nowy dom, a z trzeciej strony nie zostać naciągnięty finansowo przez PGE

    Pozdrawiam

  10. #230

    Domyślnie

    Mają taką tabelkę jakie zabezpieczenie do jakiego przedziału mocy. Chodzi o zwiększenie mocy o tyle żeby musieli dać większe zabezpieczenie.

    Warunki techniczne w momencie posiadania prądu nie są wymagane do PNB. Ode mnie nikt tego nie wymagał. Albo od jakiegoś czasu w ogóle nie są wymagane? Nie wiem jak w lubelskim, ale w mazowieckim PGE zrobiło mi to w 2 czy 4 miesiące.

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Również dzisiaj taryfa "C" nie jest dotowana przez państwo jak "G"
    Takie porównanie na moich 2 rachunkach:
    C11 (7 kW), zużycie 6 kWh za 2 i pół miesiąca - cena 175 zł
    G11, zużycie 900 kWh za 6 miesięcy - cena 575 zł

  12. #232
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Panakota Zobacz post
    Jednym słowem nie wiem jak ugryźć temat żeby z jednej strony projektant był zadowolony, z drugiej strony można było swobodnie budować nowy dom, a z trzeciej strony nie zostać naciągnięty finansowo przez PGE Pozdrawiam
    A tak go ugryźć że dowiedzieć się dokładnie czego potrzebuje projektant. Bo to nie jest tak, że warunki PGE ograniczają projektanta. Niech projektant określi zapotrzebowanie mocy (ilość faz) i wystąp z tym do PGE o warunki dla nowobudowanego domu. Być może właśnie wystarczy zmienić zabezpieczenie w skrzynce (i zapłacić jedynie za zwiększenie mocy) i położyć nowy kabel od skrzynki do domu (na starym napowietrznym kablu raczej bym nie polegał). Jaki projekt chcesz sporządzać? Ułożenia kabla w ziemi???? Masz prąd, to się ciesz, a nie kombinuj.

  13. #233
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Panakota

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-283
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo_11 Zobacz post
    A tak go ugryźć że dowiedzieć się dokładnie czego potrzebuje projektant. Bo to nie jest tak, że warunki PGE ograniczają projektanta. Niech projektant określi zapotrzebowanie mocy (ilość faz) i wystąp z tym do PGE o warunki dla nowobudowanego domu. Być może właśnie wystarczy zmienić zabezpieczenie w skrzynce (i zapłacić jedynie za zwiększenie mocy) i położyć nowy kabel od skrzynki do domu (na starym napowietrznym kablu raczej bym nie polegał). Jaki projekt chcesz sporządzać? Ułożenia kabla w ziemi???? Masz prąd, to się ciesz, a nie kombinuj.
    Dziękuję za odpowiedź. Może źle to napisałem.

    Obecnie stary dom (z linią napowietrzną) stoi na działce nr 1 (bezpośrednio przylegającej do drogi).
    Ja chcę budować dom na działce nr 2 (działka ta jest bezpośrednio za działką nr 1).
    Obu działek jestem właścicielem

    Projektantowi domu na działce nr 2 (nowego domu) są potrzebne "warunki techniczne przyłączy" - tak napisał.

    Projekt, o którym wspominałem to tylko i wyłącznie projekt domu, a od projektanta dostałem listę niezbędnych dokumentów do przygotowania.

    Oczywiście rozumiem, że dzięki dostępności prądu na działce nr 1 nie będę miał problemów z budową domu na działce nr 2. Nie chciałbym tylko poczynić teraz jakichś kroków (chodzi mi o zawarcie umów), które będą dla mnie niekorzystne finansowo, a jednocześnie projektant (podkreślę - domu na działce nr 2) będzie usatysfakcjonowany.

    Pozdrawiam

  14. #234

    Domyślnie

    Ponoć nie ma głupich pytań więc zadam
    Kto zapewnia skrzynkę podczas wykonywania przyłącza prądu do działki? ENEA dostarcza i instaluje ją w własnym zakresie czy to zleceniodawca ma zapewnić ją dla ENEA? W umowie o przyłącze prądu mam tylko informacje jak poniżej

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	enea.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	22,8 KB
ID:	436802

    Z góry dzięki za odpowiedź.

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeremies Zobacz post
    Ponoć nie ma głupich pytań więc zadam
    Kto zapewnia skrzynkę podczas wykonywania przyłącza prądu do działki? ENEA dostarcza i instaluje ją w własnym zakresie czy to zleceniodawca ma zapewnić ją dla ENEA? .
    Raczej nie wieżę w to że to Ty masz wybudować to przyłącze od granicy 53/7 do swojej działki 54/12 we własnym zakresie.
    Jest to część standardowej umowy ENEA Operator. W dalszej części dokumentu chyba w paragrafie 3 i lub 4 są opisane obowiązki poszczególnych stron umowy.
    Zamieść całość dokumentu. Tam w tekście jest wyjaśnione co leży po stronie odbiorcy a co po stronie zakładu.
    Całość wykonuje ENEA i ich podwykonawcy wraz ze skrzynką czyli złączem kablowym na Twojej granicy.


    Całość w zaznaczonym czerwonym kwadracie leży już w Twojej gestii.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 11-01-2020 o 20:01
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony