dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wybór kołków do sufitu

    Cześć,
    kupiłem niedawno drążek do podciągania i chciał bym go przymocować w mieszkaniu. Mieszkanie wykonane z wielkiej płyty, strop żelbetonowy z jakimiś otworami, nie wiem jak się to nazywa. W zestawie miałem plastikowe kołki rozporowe 12ki, ale po wywierceniu pierwszego otworu trafiłem na około 3cm betonu a następnie pustą przestrzeń i wydaje mi się że na takich kołkach to się nie utrzyma. Czy do takiego stropu da się jakoś pewnie przymocować drążek? Jeżeli tak to jakich kołków/kotw użyć.

  2. #2

    Domyślnie

    Strop terriva, akerman, po prostu płyta z dziurami, jak kto woli, więc dlatego dziura, najlepiej i najpewniej by było przez strop u sąsiada, tak to wg mnie nic nie jest pewne, chyba ze na minimum 4 kołkach. Zobacz sobie kanał mario budowlaniec na YT, testuje tam kołki do m.in pustrzych przestrzeni

  3. #3

    Domyślnie

    To jest drążek który kupiłem: link
    Mocowany jest na 8 kołków, kanał zaraz zobaczę.

  4. #4

    Domyślnie

    Zakładając że kołki wytrzymają to jaką masę udźwignie taki drążek mocowany w 8 punktach, jeżeli w w każdym trafił bym w pustą przestrzeń? Grubość betonu w tych miejscach to około 3cm.
    Ostatnio edytowane przez quadziorr ; 15-04-2016 o 11:56

  5. #5

    Domyślnie

    Ja Ci tego nie powiem, to trzeba WYCZUĆ : ) jakkolwiek to zabrzmi, ja bym to czuł : ) ale wczesniej bym poszukał jakis kołków w sklepie do pustych przestrzeni długich, 8 kołków na raz nie wyleci raczej., ale długie i do pustych przestrzeni. Zobacz sobie na yt. kanał mario budowlaniec test kołków, i tam do pistych przestrzeni pokazuje małe rozmiary ale kołek jak się wkręca to się zwija i trzyma

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony