dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Maddalena123

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-001
    Posty
    1

    Domyślnie Dofinansowanie do energooszczędnego domu

    Cześć wszystkim, czytałam, że można wnioskować o dofinansowanie do domu energooszczędnego i tu pojawia się moje pytanie, bo w artykule, który czytałam: [moderowono] napisali, że to jest dofinansowanie do kredytu, ktoś pod spodem nawet w komentarzach pytał czy to dotyczy tylko kredytów, no i zastanawia mnie czy to się da jakoś obejść, bo budujemy z mężem dom za gotówkę i bez sensu byłoby zaciągać kredyt kiedy nie jest potrzebny dla samego dofinansowania. Czy ktoś z Was starał się o coś takiego i może mi przybliżyć szczegóły? Jeszcze druga sprawa, bo w artykule napisali o rekuperacji i ogrzewaniu centralnym, a czy można starać się o dofinansowanie na przykład na kolektory słoneczne? To też energooszczędność w końcu.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 19-05-2016 o 21:42

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maddalena123 Zobacz post
    Cześć wszystkim, czytałam, że można wnioskować o dofinansowanie do domu energooszczędnego i tu pojawia się moje pytanie, bo w artykule, który czytałam: http://www.ekspertbudowlany.pl/artyk...szczednego?p=1 napisali, że to jest dofinansowanie do kredytu, ktoś pod spodem nawet w komentarzach pytał czy to dotyczy tylko kredytów, no i zastanawia mnie czy to się da jakoś obejść, bo budujemy z mężem dom za gotówkę i bez sensu byłoby zaciągać kredyt kiedy nie jest potrzebny dla samego dofinansowania. Czy ktoś z Was starał się o coś takiego i może mi przybliżyć szczegóły? Jeszcze druga sprawa, bo w artykule napisali o rekuperacji i ogrzewaniu centralnym, a czy można starać się o dofinansowanie na przykład na kolektory słoneczne? To też energooszczędność w końcu.
    Witam, nie znalazłem daty kiedy materiał by napisany, ale warto sprawdzić, co NFOŚiGW mówi w tym temacie - bezpośrednio u nich.
    Z moich ostatnich informacji wynika, że NFOŚiGW analizuje wszystkie programy dotacyjne, a obecnie trwają dopiero konsultacje w sprawie wszystkich programów.
    Oni powinni być najbardziej zorientowani

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ekosolardom

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-215
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam serdecznie.
    Dofinansowanie można otrzymać w kwocie do 30 tys. zł na dom energooszczędny i do 50 tys. na dom pasywny jednak tylko i wyłacznie w momencie zaciągniecia kredytu na inwestycje. jednak jeżeli myślicie o zainstalowaniu kolektorów słonecznych lub małej elektrowni fotowoltaicznej to można na nią uzyskać dofinansowane nawet do 40%. mówimy również o kredycie na zainstalowanie. ale kredyt ten ma bardzo korzystne warunki. wystarczy wziaść kredyt w BOŚ banku otrzymać dofinansowanie i na następny dzień spłacić całość bo istnieje taka możliwość. Nasza firma zajmuje sie montażem takiego sprzętu oraz fachowym doradztwem. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania zapraszamy do kontaktu. zupełnie nie zobowiązującego. :]
    [email protected]
    Beata 577206992

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ekosolardom Zobacz post
    witam serdecznie.
    Dofinansowanie można otrzymać w kwocie do 30 tys. zł na dom energooszczędny i do 50 tys. na dom pasywny jednak tylko i wyłacznie w momencie zaciągniecia kredytu na inwestycje. jednak jeżeli myślicie o zainstalowaniu kolektorów słonecznych lub małej elektrowni fotowoltaicznej to można na nią uzyskać dofinansowane nawet do 40%. mówimy również o kredycie na zainstalowanie. ale kredyt ten ma bardzo korzystne warunki. wystarczy wziaść kredyt w BOŚ banku otrzymać dofinansowanie i na następny dzień spłacić całość bo istnieje taka możliwość. Nasza firma zajmuje sie montażem takiego sprzętu oraz fachowym doradztwem. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania zapraszamy do kontaktu. zupełnie nie zobowiązującego. :]
    [email protected]
    Beata 577206992
    Ja mam pytanie!
    W jaki sposób realizujecie takie dofinansowania skoro program prosument z BOŚ Banku nie działa, ponieważ nie jest prowadzony nabór wniosków? (narazie są to nabory dla gmin i to tylko w kilku województwach) - podejrzewam, że to o tych 40% mówicie.

    Jeśli chodzi o BOŚ bank to można tam wziąć rzeczywiście kredyt na takie instalacje - mają dedykowane oferty własnie pod fotowoltaikę, ale bez dotacji.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony