dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 690 z 693
Pokaż wyniki od 13.781 do 13.800 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13781
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GabrielaPiotrowska

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Krzydlina Wielka
    Kod pocztowy
    56-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zubinho Zobacz post
    Również zależy mi na naturalności, jednak dla mnie musi iść w parze z izolacyjnością. Nie trzymanie ciepła powodujące konieczność zużycia więcej surowca do ogrzania nie ma dla mnie nic wspólnego z naturalnością, z resztą tak samo jak utrata izolacyjności ścian ocieplanych wełną mineralną, o której można tutaj przeczytać. Poza tym czy dwie folie i wełna bądź piana w ścianie ma coś wspólnego z naturalnością? I tak właśnie się zastanawiam, jak zrobić naturalnie i zachować dobrą izolacyjność. Stąd moje pytanie. Spodziewam się, że nie tylko ja mam takie dylematy .
    Jak masz takie preferencje dot domu, to poczytaj o systemie Thoma Holz100.
    W grudniu będzie rok odkąd mieszkamy w takim domu - nic nie siada, nic nie pęka, jest mega ciepło (zima) i przyjemnie chłodno (lato). Ze względu na ograniczone koszty zewnętrzne ściany mamy cieńsze (bo tylko 24) do nich jest przykręcana wełna drzewna prasowana a na to idą już tylko deski elewacyjne (bez pianki, bez kleju , tylko wkręty-bo jakoś musieli tą wełnę przymocować.)

    Dom ogrzewany pompą ciepła-powietrzną najmniejszą jaka była na rynku (6 albo 8 kw), gdzie wg obliczeń projektanta to i tak była za duża.
    Zimą było mega ciepło (pomimo, ze ja jestem zmarzluchem)

  2. #13782

    Domyślnie

    Witam. Czy ktoś posiada opinie na temat firmy Eurobrus i Pana Pawła Kapery ? Nie ma opinii o tej firmie w internecie, mimo że kilka lat już działają. Widziałem że jeden użytkownik "zdanek" z nimi budował. Przymierzam się do podpisania umowy z tą firmą, ale brak opinii właśnie troszkę mnie zastanawia. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

  3. #13783

    Domyślnie

    Czy możecie polecić jaks firmę, która ma doświadczenie w projektowaniu domów z bali w terenie górskim? najlepiej z Małopolski
    Czy ktoś korzystał z projektów z firmy extradom?

  4. #13784
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Narciarz 2 - z mojego doświadczenia wynika tak: najpierw wybierz technologię, potem wykonawcę, na koniec projektanta. Bierz projekt indywidualny - jak zaczniesz dostosowywać projekt typowy finansowo wyjdzie na to samo.
    Ja zapłaciłem za 1,5 projektu, nie popełnij tego błędu

  5. #13785
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Maciek z kim Ty budujesz, mam inne doświadczenia. Masz rację co do kolejności, technologia, wykonawca, projektant. Fajnie jest jak wykonawca i projektant są powiązani.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #13786
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cześć! Forum ma dziś 19ste urodziny warto coś napisać

  7. #13787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Mój dom zbudował Roman Trochanowski - logs.com.pl
    Dom na planie prostokąta o wymiarach 8,5x13m w osi bala, w połowie dłuższego boku przedzielona ścianą z bala, rozdzielającą przestrzeń dzienną od sypialni z łazienką. Cały dom pomyślany został tak, abym nie musiał chodzić po schodach w przyszłości, tzn na poddaszu dwa pokoje dziecięce i gościnny. Dach prosty, dwuspadowy, z gankiem od frontu - klasyka. Użyte zostały grubsze bale, tzn jest ich 8 w ścianie.
    Czy jestem zadowolony - zdecydowanie tak, i polecam wszystkim współpracę z p Romanem. Można spokojnie go zostawić i nie patrzeć na ręce, zrobi wszystko jak było ustalone, rozliczenie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, żadnych niespodzianek "prac dodatkowych". Jeśli inwestor ma życzenia - p Roman zawsze stara się im sprostać, proponuje rozwiązania itd. Jeśli go słuchać - uchroni przed "wpadkami".

  8. #13788
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Czy były wpadki - w zasadzie jedna, i to nie do końca z winy Wykonawcy. Mianowicie użycie desek z zielonym impregnatem na dach. Spadł deszcz, i bale się odbarwiły - pilnujcie aby deski były bez zielonego barwnika!!! nawet jeśli ma to kosztować parę groszy więcej!
    Ostatnio edytowane przez Maciek 3miasto ; 07-01-2021 o 21:18

  9. #13789
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Czego się dowiedziałem - zrobienie "ścian" to pikuś, nie dajcie się namówić na fachowca, który nie potrafi zrobić dachu dla domu drewnianego, tylko kleci jak w murowańcu, nawet jeśli ten fachowiec był chwalony na forum
    Dach w domu drewnianym musi wystawać daleko poza obrys ścian. Jeśli wybierzecie inny projekt/wykonawcę - będzie walczyć z deszczem i czerniejącymi balami
    Ostatnio edytowane przez Maciek 3miasto ; 04-12-2020 o 17:21

  10. #13790
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Maciek dach jest w projekcie domu i tak ma być wykonany ktokolwiek by to robił. Czasami nie da się zrobić tak wystającego dachu by ochronił ścianę i nie ma znaczenia kto to robi. Kiedy ja budowałem z P. Romanem On współpracował z biurem projektowym. Opłacało się zmienić gotowca całkowicie i doprojektować płytę fundamentową za naprawdę małe pieniądze.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #13791
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks, dach oczywiście jest w projekcie. Tym niemniej nie zmieniam wpisu, Wszystkich namawiam do szukania wykonawcy, który zrobi dobry dach, daleko wystający poza obrys ścian. I takiego, który potrafi powiedzieć co w projekcie warto zmienić
    Myślę, że wiesz do kogo piję 2km ode mnie jest dom z dachem ledwo przykrywającym ściany, robionym przez innego wykonawcę, mam porównanie.

  12. #13792

    Domyślnie

    Planuje budowe z pełnego bala, na działce z dość dużym spadkiem. Punktem wyjścia jest projekt domu Jaworzynka dostępny np tutaj: https://www.extradom.pl/projekt-domu...-dws-4-KRP1802
    Zakładam, że będzie pełne podpowniczenie żeby zrobić tam garaż, siłownie itp Jako ogrzewanie przewisuje PV + maty/folie grzewcze
    Zastanawiam się jaki rodzaj fundamentów wybrać: klasyczna ława fundamentowa czy płyta fundamentowa? Projektant proponuje klasyczną ławę fundamentową ale przeczytałem sporo wpisów na temat PF i są tam zalety w postaci min równego osiadania, lepszej izolacji (grzania płyty nie przewiduję). Czy dom z bala, pochyłosć działki i ogrzewanie głównie prądem ma znaczenie przy wyborze rodzaju fundamentu?
    Ostatnio edytowane przez narciarz_2 ; 10-12-2020 o 09:21

  13. #13793
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Narciarz - jak masz duży spadek to bądź ostrożny z fundamentem. Pogadaj z innymi projektantami i sam wyciągnij wnioski.
    Ze względu na spadek na mojej działce wybrałem opcję indywidualnego projektu, po to by "właściwie" rozplanować pomieszczenia dostosowując do widoków, skarpy i słońca

  14. #13794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    co do ogrzewania - napisz coś więcej: masz już jakieś obliczenia, wystarczy Ci prądu na maty?
    ja zdecydowałem się na PC powietrzną z fotowoltaiką

  15. #13795

    Domyślnie

    Projekt indywidualny się robi właśnie ale chciałem przedyskutować z architektem pomysły i sugestie z forum. Jest na forum kilka wpisów, że projekt, nawet indywidualny, był do poprawki. Projekt projektem ale uwagi osób, które już wybudowały sa bardzo cenne i wierzę, że dobrze jest je przedyskutować z projektantem.
    Co do ogrzewania to rozważam aby ominć pompe ciepła i oprzeć się na dostatecznie dużej ilości paneli + solar dla cwu. PC to koszty instalacji a także utrzymanie dodatkowego systemu. Dodatkowo przez pierwsza lata dom będzie zamieszkany głównie w weekendy co także ma wpływ na analize, który system wybrać . Chciałbym też ogrzewać w jakimś podstawowym stopniu poziom -1. Czy podłogówka (maty/folie jeśli tylko PV lub rurki z woda jesli PC+PV) w poziomie -1 to jedyna rozsadna budżetowo opcja?

  16. #13796
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o ogrzewanie to nic jeszcze nie mam, więc jestem teoretykiem
    solary - z tego co wyczytałem kalkuluje się tylko jak dostaniesz dopłatę.
    maty grzewcze - jeśli się zdecydujesz to pamiętaj o wylewce, która zapewni Ci dużą bezwładność. Inaczej będziesz miał ciepło w ciągu dnia i zimno w nocy

  17. #13797
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Caiman
    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Puszczykowo
    Kod pocztowy
    62-040
    Posty
    21

    Domyślnie

    Wczoraj postawiłem na ścianie pierwszy szczyt . Dom, mimo, że jest parterowy z antresolą wyszedł bardzo wysoki, co jest zasługą mpzp dla działki, na której docelowo dom będzie stał. Ciężko za względu na wysokość, będzie mi teraz prowadzić prace przy więźbie, ale dam radę. Stawiając pierwsze belki na ścianie też był stres, czy podołam, a jednak się udało. Do końca budowy został już tylko dach, słupy na zadaszonym wejściu i w ścianie frontowej oraz schody na antresolę. Wszystko ma być z bali, żeby dom był jak najbardziej naturalny.
    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201212_153226_resized_20201213_120709431.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	451116
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201212_095223_resized_20201213_120708488.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	451117
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201212_095238_resized_20201213_120708814.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	451118
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201212_095305_resized_20201213_120708938.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	451119
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20201212_140455_resized_20201213_120709305.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	451120
    Ostatnio edytowane przez Caiman ; 13-12-2020 o 12:28

  18. #13798

    Domyślnie

    Hej, mój brat chciałby namiar na solidną ekipę budowlaną od domów z bali. Możesz polecić swoją ekipę? Pisałeś że masz dom z bala 28cm a to już duży przekrój więc fachowcy też musieli być dobrzy.

    Ja mogę od siebie polecić Ci rozwiązanie grzewcze piecokominkiem akumulacyjnym. Możemy się zdzwonić.

    Pozdrawiam,
    Tomek

  19. #13799
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Caiman - szacun! fajne foty!

  20. #13800
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    maty grzewcze - jeśli się zdecydujesz to pamiętaj o wylewce, która zapewni Ci dużą bezwładność. Inaczej będziesz miał ciepło w ciągu dnia i zimno w nocy
    A niby dlaczego ma mieć ciepło w ciągu dnia a zimno w nocy przecież będzie miał panele i instalację on-grid. Z matami grzewczymi i akumulacją w wylewce byłbym ostrożny.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 690 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony