dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 662 z 693
Pokaż wyniki od 13.221 do 13.240 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13221

    Domyślnie

    Krokwie mam Bliżej od komina ale w odległości przepisowej . ponadto komin systemowy wyizolowany który jak dotkniesz to jest przy ostrym paleniu zimny . Między kominem a krokwiami -pustka powietrzna . Jeśli chodzi o sufit nad kominkiem owszem mam drewniany i legary są bliżej niż 2 metry ale nie są zabudowane jak wkład kominkowy . Tu chodzi o to , żeby nie zamknąć wkładu kominkowego wraz z drewnianą konstrukcją o czym dobrze wiesz . A to że zrobi się tam izolację to nie znaczy ,że będzie okay ! Jeśli wyizolujesz drewnianą ścianę to za kominkiem( zbudujesz ściankę np z cegieł ) nie będzie już drewnianej ściany tylko ta ścianka z cegieł - to takie trudne do ogarnięcia ? czy chcesz na siłę udowodnić ,że drewno w zabudowie wraz z wkładem może być i jest fajnie . Ostrzegam tu kolegę przed zabudowaniem tego co pokazał na fotce a on zrobi jak będzie chciał. A dorabianie wszelkich teorii o bezpieczeństwie przy wysokich temperaturach i drewnianej konstrukcji jest po prostu śmieszne i nie przystoi użytkownikowi domu drewnianego który w sposób szczególny powinien dbać o bezpieczeństwo .
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 07-06-2018 o 20:15

  2. #13222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Krokwie też masz 2m od komina?
    Krokwie nie zapalą się tak jak drewno opałowe, papiery czy szczapy, które leżą wokół kominka w najbliższej odległości. Drzwi widzę masz harmonijkowe, więc je szczelnie zamykaj, bo jak lekko będą uchylone to iskry mogą uciec. Mam chyba taki sam wkład (jotul) więc wiem co mówię.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  3. #13223
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Krokwie nie zapalą się tak jak drewno opałowe, papiery czy szczapy, które leżą wokół kominka w najbliższej odległości. Drzwi widzę masz harmonijkowe, więc je szczelnie zamykaj, bo jak lekko będą uchylone to iskry mogą uciec. Mam chyba taki sam wkład (jotul) więc wiem co mówię.
    Fakt krokwie palą się inaczej niż drewno opałowe bo są z iglastego, lepiej się palą Co ma ściana drewniana za kominkiem do szczapek i śmietnika wokół kominka. Gdzie to widziałeś drzwi harmonijkowe u mnie? A wkład jest mój anie żadnego tula
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #13224
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał butynski Zobacz post
    Krokwie mam Bliżej od komina ale w odległości przepisowej . ponadto komin systemowy wyizolowany który jak dotkniesz to jest przy ostrym paleniu zimny . Między kominem a krokwiami -pustka powietrzna . Jeśli chodzi o sufit nad kominkiem owszem mam drewniany i legary są bliżej niż 2 metry ale nie są zabudowane jak wkład kominkowy . Tu chodzi o to , żeby nie zamknąć wkładu kominkowego wraz z drewnianą konstrukcją o czym dobrze wiesz . A to że zrobi się tam izolację to nie znaczy ,że będzie okay ! Jeśli wyizolujesz drewnianą ścianę to za kominkiem( zbudujesz ściankę np z cegieł ) nie będzie już drewnianej ściany tylko ta ścianka z cegieł - to takie trudne do ogarnięcia ? czy chcesz na siłę udowodnić ,że drewno w zabudowie wraz z wkładem może być i jest fajnie . Ostrzegam tu kolegę przed zabudowaniem tego co pokazał na fotce a on zrobi jak będzie chciał. A dorabianie wszelkich teorii o bezpieczeństwie przy wysokich temperaturach i drewnianej konstrukcji jest po prostu śmieszne i nie przystoi użytkownikowi domu drewnianego który w sposób szczególny powinien dbać o bezpieczeństwo .
    To że komin jest zimny przy normalnym użytkowaniu to raczej normalne a przepisy i zdrowy rozsądek doradzają odległości na wypadek pożaru komina. Mam nadzieję że potrafisz przeczytać ze zrozumieniem co napisałem dotychczas o ścianie za kominkiem. Nikomu nie doradzałem zamykanie ściany drewnianej w obudowie kominka ale też nie doradzałem odsuwanie na 2m kominka od wszelkich konstrukcji drewnianych.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #13225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Fakt krokwie palą się inaczej niż drewno opałowe bo są z iglastego, lepiej się palą Co ma ściana drewniana za kominkiem do szczapek i śmietnika wokół kominka. Gdzie to widziałeś drzwi harmonijkowe u mnie? A wkład jest mój anie żadnego tula
    Palić a zapalić to są dwa różne nie tożsame ze sobą pojęcia. Czytaj ze zrozumieniem skoro sam innych do tego zachęcasz. Spróbuj podpalić swojego bala zapalniczką, powodzenia

    Pisałem odnośnie autora zdjęcia

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7670876

    bo o tym dyskutujemy a nie o Twoim kominku.

    Dla uspokojenia emocji wrzucam zdjęcie swojego:



    A przy okazji chciałbym bardzo ale to bardzo polecić jego wykonawcę, Jasia Wrzecionkę z Iwli. Wspaniała osobowość o równie wspaniałym fachu w ręku, a tak w ogóle człowiek z innej epoki. Z wielką przyjemnością patrzyłem na jego pracę. Buduje głównie z gliny i kamienia. Więcej o tej osobie:

    https://www.youtube.com/watch?v=0BQZeEfiFww

    Jakby ktoś potrzebował namiary to zapraszam na PW.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  6. #13226

    Domyślnie

    Co zrobić, jeśli do domów z bali wdały się korniki? Czy warto zatrudnić profesjonalną firmę?

  7. #13227

    Domyślnie

    A jesteś pewna, że to korniki?
    Ja swego czasu z robactwem walczyłem terpentyną i folią Najlepiej robić to strzykawką i słuchawkami lekarskimi, ale to trochę walka z wiatrakami.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  8. #13228
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Palić a zapalić to są dwa różne nie tożsame ze sobą pojęcia. Czytaj ze zrozumieniem skoro sam innych do tego zachęcasz. Spróbuj podpalić swojego bala zapalniczką, powodzenia

    Pisałem odnośnie autora zdjęcia

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7670876

    bo o tym dyskutujemy a nie o Twoim kominku.
    Staram się czytać ze zrozumieniem niestety nie wszystkie posty się da.
    Jeśli ktoś cytuje mój wpis a pod nim pisze:
    "Krokwie nie zapalą się tak jak drewno opałowe, papiery czy szczapy, które leżą wokół kominka w najbliższej odległości. Drzwi widzę masz harmonijkowe, więc je szczelnie zamykaj, bo jak lekko będą uchylone to iskry mogą uciec. Mam chyba taki sam wkład (jotul) więc wiem co mówię."
    To może mnie oświecisz i napiszesz jak to rozumieć?
    A spróbuj zapalić szczapki w kominku zapalniczką, oczywiście mowa o zapalniczce jednorazówce do papierosów
    Piszesz bzdury, krokwie zapalają się nie od zapalniczki a od pożaru komina gdzie temperatura może przekraczać i 1000 stopni. A wokół kominka należy utrzymać porządek i odsunąć łatwopalne materiały na odpowiednią odległość. Zagrożenia zupełnie różnie i nie ma co ich mieszać.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #13229

    Domyślnie

    Nie, nie będę nic tłumaczył, bo już to zrobiłem wcześniej. Musisz się więc bardziej postarać z tym czytaniem ze zrozumieniem a mniej czepiać
    Rozumiem, że chcesz pełnić rolę guru na forum, ale pamiętaj o tym,aby zachować szacunek i kulturę wobec wypowiedzi innych użytkowników. Stwierdzenia typu: "czytaj ze zrozumieniem" są nie na miejscu, dlatego odbiłem piłeczkę. Jak widzisz, nic w tym przyjemnego. Wytłumacz zamiast się mądrzyć. I skoro inni użytkownicy uważają Cię za cwaniaka, czy że się przemądrzasz a Twoje wpisy męczą, to może jednak się zastanów nad tym, czy nie czas zmienić styl treści swoich postów i odpowiedzi.Z mojej strony koniec dyskusji.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  10. #13230
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Nie, nie będę nic tłumaczył, bo już to zrobiłem wcześniej. Musisz się więc bardziej postarać z tym czytaniem ze zrozumieniem a mniej czepiać
    Rozumiem, że chcesz pełnić rolę guru na forum, ale pamiętaj o tym,aby zachować szacunek i kulturę wobec wypowiedzi innych użytkowników. Stwierdzenia typu: "czytaj ze zrozumieniem" są nie na miejscu, dlatego odbiłem piłeczkę. Jak widzisz, nic w tym przyjemnego. Wytłumacz zamiast się mądrzyć. I skoro inni użytkownicy uważają Cię za cwaniaka, czy że się przemądrzasz a Twoje wpisy męczą, to może jednak się zastanów nad tym, czy nie czas zmienić styl treści swoich postów i odpowiedzi.Z mojej strony koniec dyskusji.
    Tupnij jeszcze raz nóżkami Nic nie będziesz tłumaczył bo wytłumaczyć się nie da, siebie też trzeba czytać ze zrozumieniem Uważasz mnie za cwaniaka Twój problem, "przemądrzam" się ok. Twoja ocena. Moje wpisy męczą, nie czytaj albo ignoruj będziesz zdrowszy. Może zacznij wypowiadać się za siebie a nie za innych. Nie Tobie dyktować innym w jakim stylu mają się wypowiadać na forum choć to ostatnio jakaś przypadłość nawet w sejmie. Skoro skończyłeś dyskusję, nie spodziewam się odpowiedzi
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  11. #13231

    Domyślnie

    Do inspiracji dorzucam moj ulubiony mebel w domu Debowe, znalezione w jakieś starej stodole u chłopa. Po piaskowaniu:

    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  12. #13232

    Domyślnie

    Postaraj się jeszcze o wkład do tej pięknej kołyski .A jeśli chodzi o sprzeczki to uważam że lepsza konstruktywna wymiana zdań niż wazeliniarstwo dla poklasku .To forum na szczeście wolne jest od wszelkiego rodzaju oszołomstwa i niech tak zostanie .
    Ostatnio edytowane przez butynski ; 08-06-2018 o 20:03

  13. #13233

    Domyślnie

    W tym celu została przygotowana
    3 wkłady na razie mi wystarczą, hehe
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  14. #13234
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Autobus 4x4

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Miejscowość
    Kod pocztowy
    00-123
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post

    Dla uspokojenia emocji wrzucam zdjęcie swojego:

    Dobry,

    podoba mi się sufit wykończony na biało, jak to jest zrobione w tym przypadku? płyta GK czy inna OSB i na to tynk?

    Pozdrawiam
    Andrzej

  15. #13235

    Domyślnie

    Płyta KG i glina niepigmentowana. Nie jest czysto biały, lekko wpada w szarość. Taka glina aby była naturalna i w kolorze jasnym występuje naturalnie w Gorach Świętokrzyskich i taka dla celów komercyjnych - w Czechach, moja jest właśnie z Czech. Tutaj jest polski przedstawiciel tej czeskiej firmy:

    https://www.facebook.com/budujnaturalnie/

    Na tym zdjęciu trochę widać sufit:



    I tu kuchnia:




    A apropo jeszcze zduna, to w dniach 6-11 sierpnia odbędą się warsztaty zduńskie, to tak jakby ktoś chciał coś zrobić własnymi rękami

    https://pracowniajwa.pl/warsztaty-zdunskie/
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  16. #13236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DziadekT

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Racibory
    Kod pocztowy
    05-505
    Posty
    294

    Domyślnie

    Cytat Napisał remiczka Zobacz post
    Co zrobić, jeśli do domów z bali wdały się korniki? Czy warto zatrudnić profesjonalną firmę?
    Jak ktoś buduje z nieokorowanych bali (tylko wtedy mogą być korniki), to mu żadna profesjonalna firma nie pomoże, nawet ta, którą masz zamiar polecić,

  17. #13237

    Domyślnie

    Hej Aglar,

    Jesteś mistrzem... Znalazłem więcej zdjęć z Twojego domu. Widzę , że masz w kuchni olbrzymi piec (kaflowy?).
    Taki dom to moje marzenie Niestety ale raczej będe budował szkielet drewniany ale dużo pomysłów chciałbym zaczerpnąć od Ciebie. Dzięki za kontakt do tynków glinianych, tego ostatnio szukałem
    Mógłbyś napisać jak cenowo wyszedł Cię kominek a jak piec w kuchni? Tutaj lub priv, dzięki!
    Chylę czoła za fenomenalne pomysły. Zdjęcia znalazłem na FB.
    Tynki, łączenia bali, piece, stół w salonie... Raj.

  18. #13238
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    siemka, sorki że tak dawno nie pisałem ale czasu brak na wszystko. Ta pleśń o której pisałem to z powodu niedostatecznego wypłukania mydła. Coś żle zrobiłem, ale powoli samo zanika. a nie mam czasu żeby tego zmyć.
    Mam pytanie:
    Zaczynam robić podłogi na legarach na dole. Wylewka betonowa pod nią folia izolacyjna.
    Wykonawca podpowiedział żeby robić legary na krzyż. Czyli 2,5 cm deska i na to 12 cm legar. Chodzi o to żeby legar nie lezał na betonie.
    No ale ta deska już będzie. No to nie rozumiem sensu.
    Na pewno ktoś z was takie coś robił
    I jeszcze jedno : między legarami / deskami lepszy filc czy samoprzylepna pianka pod deski na legarach?

  19. #13239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Piotr - cześć! sam nie robiłem, ale na logikę - na filcu będą mniejsze opory przy przemieszczaniu się desek i nie powinny temu towarzyszyć dźwięki. Ktoś na forum pisał, że warto zainwestować w naturalny filc, a nie syntetyczny. Nie pamiętam jakie było uzasadnienie, ale to Cię chyba finansowo nie zabije
    Również nie bardzo rozumiem dlaczego deska może na betonie, a legar nie. Może zapytaj wykonawcę i podziel się odpowiedzią?
    powodzenia!

  20. #13240
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Podłogę na legarach robiłem na górze i tutaj filc jak najbardziej uzasadniony. Filc nie pod deską a pod legarem na belkach.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 662 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony