dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 690 z 690
Pokaż wyniki od 13.781 do 13.785 z 13785

Temat: Domy z bali

WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GabrielaPiotrowska

Kod pocztowy
    56-100

Domyślnie

Cytat Napisał zubinho Zobacz post
    Również zależy mi na naturalności, jednak dla mnie musi iść w parze z izolacyjnością. Nie trzymanie ciepła powodujące konieczność zużycia więcej surowca do ogrzania nie ma dla mnie nic wspólnego z naturalnością, z resztą tak samo jak utrata izolacyjności ścian ocieplanych wełną mineralną, o której można tutaj przeczytać. Poza tym czy dwie folie i wełna bądź piana w ścianie ma coś wspólnego z naturalnością? I tak właśnie się zastanawiam, jak zrobić naturalnie i zachować dobrą izolacyjność. Stąd moje pytanie. Spodziewam się, że nie tylko ja mam takie dylematy .
    Jak masz takie preferencje dot domu, to poczytaj o systemie Thoma Holz100.
    W grudniu będzie rok odkąd mieszkamy w takim domu - nic nie siada, nic nie pęka, jest mega ciepło (zima) i przyjemnie chłodno (lato). Ze względu na ograniczone koszty zewnętrzne ściany mamy cieńsze (bo tylko 24) do nich jest przykręcana wełna drzewna prasowana a na to idą już tylko deski elewacyjne (bez pianki, bez kleju , tylko wkręty-bo jakoś musieli tą wełnę przymocować.)

Dom ogrzewany pompą ciepła-powietrzną najmniejszą jaka była na rynku (6 albo 8 kw), gdzie wg obliczeń projektanta to i tak była za duża.
    Zimą było mega ciepło (pomimo, ze ja jestem zmarzluchem)

Domyślnie

Witam. Czy ktoś posiada opinie na temat firmy Eurobrus i Pana Pawła Kapery ? Nie ma opinii o tej firmie w internecie, mimo że kilka lat już działają. Widziałem że jeden użytkownik "zdanek" z nimi budował. Przymierzam się do podpisania umowy z tą firmą, ale brak opinii właśnie troszkę mnie zastanawia. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Domyślnie

Czy możecie polecić jaks firmę, która ma doświadczenie w projektowaniu domów z bali w terenie górskim? najlepiej z Małopolski
    Czy ktoś korzystał z projektów z firmy extradom?

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

Kod pocztowy
    81-603

Domyślnie

Narciarz 2 - z mojego doświadczenia wynika tak: najpierw wybierz technologię, potem wykonawcę, na koniec projektanta. Bierz projekt indywidualny - jak zaczniesz dostosowywać projekt typowy finansowo wyjdzie na to samo.
    Ja zapłaciłem za 1,5 projektu, nie popełnij tego błędu

Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Kod pocztowy
    58-560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

Domyślnie

Maciek z kim Ty budujesz, mam inne doświadczenia. Masz rację co do kolejności, technologia, wykonawca, projektant. Fajnie jest jak wykonawca i projektant są powiązani.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

Strona 690 z 690

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia