dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 689 z 689
Pokaż wyniki od 13.761 do 13.765 z 13765

Temat: Domy z bali

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

Kod pocztowy
    81-603

Domyślnie

Cześć! stało się - buduję DOM ponieważ sam dużo zawdzięczam temu forum, postanowiłem odwdzięczyć się tym samym - doświadczeniem. Za czas jakiś popełnię bardziej wyczerpujący wpis, ale dzisiaj napiszę tylko jedno - nie pozwólcie aby więźba wybarwiona na zielono stanęła na domu z bala. Jeśli przyjdzie deszcz - barwnik przeniknie na bale i kłopot gotowy....
    Dużo lepiej postawić więźbę surową i po zmontowaniu pryskać solami boru tak u mnie będzie z deskowaniem, ale krokwie i deszcz zrobiły już swoje

Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Kod pocztowy
    58-560
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

Domyślnie

Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Cześć! stało się - buduję DOM ponieważ sam dużo zawdzięczam temu forum, postanowiłem odwdzięczyć się tym samym - doświadczeniem. Za czas jakiś popełnię bardziej wyczerpujący wpis, ale dzisiaj napiszę tylko jedno - nie pozwólcie aby więźba wybarwiona na zielono stanęła na domu z bala. Jeśli przyjdzie deszcz - barwnik przeniknie na bale i kłopot gotowy....
    Dużo lepiej postawić więźbę surową i po zmontowaniu pryskać solami boru tak u mnie będzie z deskowaniem, ale krokwie i deszcz zrobiły już swoje
    Zielona może stanąć ale musi być natychmiast przykryta. Z reguły te zielone z naszych tartaków to mokre drewno i tak musi być obite jak najszybciej i dociążone dachówką inaczej będzie kłopot jak zacznie schnąć. Osobiście uważam że drewno musi być chronione przed deszczem w tym czy innym miejscu (ściany też). Sam zostawiłem nie przykryte bale na kilka tygodni i bez chloru się nie obyło Z jedną ścianą szczytową czeka mnie mała walka bo nie chronione szczyty w 100%, pęknięcia niby niewielkie ale grzyby do nich się dostają a przy takiej pogodzie jak w tym roku mają pole do popisu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Kod pocztowy
    48-100

Domyślnie

Skończyłem dachówkowanie.
    Schudłem 4 kg
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img-20200730-wa0003 (1).jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	55,8 KB
ID:	446739
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	img-20200730-wa0000.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	446741
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

Kod pocztowy
    48-100

Domyślnie

Gratuluję.

Kod pocztowy
    48-100

Domyślnie

Maciek gratulacje.

Strona 689 z 689