dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 691 z 693
Pokaż wyniki od 13.801 do 13.820 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A niby dlaczego ma mieć ciepło w ciągu dnia a zimno w nocy przecież będzie miał panele i instalację on-grid. Z matami grzewczymi i akumulacją w wylewce byłbym ostrożny.
    Planowałem maty/folie grzewcze połozyć pod deskę/panel zamiast w wylewkę. Min dlatego aby grzać jedną warstwę mniej. Podobno folię można już stosowac pod płytkami, można na niej rozprowadzać klej.


    Mam też inne pytanie. Może się tak zdarzyć, że w domu z bala, zimą, nie bedzie nikogo przez 2-3 tygodnie. Jaką minimalną temperaturę należy zapewnić? Czy bal okrągły ma tutaj jakieś wymagania?

  2. #13802
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał narciarz_2 Zobacz post
    Planowałem maty/folie grzewcze połozyć pod deskę/panel zamiast w wylewkę. Min dlatego aby grzać jedną warstwę mniej. Podobno folię można już stosowac pod płytkami, można na niej rozprowadzać klej.


    Mam też inne pytanie. Może się tak zdarzyć, że w domu z bala, zimą, nie bedzie nikogo przez 2-3 tygodnie. Jaką minimalną temperaturę należy zapewnić? Czy bal okrągły ma tutaj jakieś wymagania?
    Sam bal raczej nie ma wymagań co do temperatury. Temperatura jaką należy utrzymać w domu to dla instalacji wodnej na pewno na plusie powiedzmy kilka stopni. Jeśli dom z wyposażeniem (elektronika) to moim zdaniem w okolicach kilkunastu minimum. Zimą przez 2-3 tygodnie dom musi być ogrzewany bo nigdy nie wiadomo jaka tamp. na zewnątrz w tym czasie się trafi (np kilka dni z minus 20).
    Ps. Maty folie grzewcze pod deskę panel ok. ale brak akumulacji wylewki i średnia bala powoduje że musisz grzać w trybie ciągłym. Taki sposób ogrzewania nadaje się raczej do domu użytkowanego na codzień.
    Ostatnio edytowane przez Remiks ; 14-12-2020 o 21:07
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #13803

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Sam bal raczej nie ma wymagań co do temperatury. Temperatura jaką należy utrzymać w domu to dla instalacji wodnej na pewno na plusie powiedzmy kilka stopni. Jeśli dom z wyposażeniem (elektronika) to moim zdaniem w okolicach kilkunastu minimum. Zimą przez 2-3 tygodnie dom musi być ogrzewany bo nigdy nie wiadomo jaka tamp. na zewnątrz w tym czasie się trafi (np kilka dni z minus 20).
    Ps. Maty folie grzewcze pod deskę panel ok. ale brak akumulacji wylewki i średnia bala powoduje że musisz grzać w trybie ciągłym. Taki sposób ogrzewania nadaje się raczej do domu użytkowanego na codzień.
    Dom będzie miał piwnice na całym poziomie -1, zakładałem, że na czas wyjazdu skonfiguruje system do utrzymywania temperatury np 5 stopni na poziomie -1 i 10 stopni na poziomie 0. 2-3 dni przed powrotem będę stopniowo podnosił temperaturę.

  4. #13804
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał narciarz_2 Zobacz post
    Dom będzie miał piwnice na całym poziomie -1, zakładałem, że na czas wyjazdu skonfiguruje system do utrzymywania temperatury np 5 stopni na poziomie -1 i 10 stopni na poziomie 0. 2-3 dni przed powrotem będę stopniowo podnosił temperaturę.
    Poziom -1 pewnie murowany, sporo betonu i duża bezwładność podnoszenie temperatury z +5 będzie trwało i pochłonie sporo energii. W części balowej podnoszenie temperatury będzie szybsze. Osobiście ustawił bym wyższe poziomy temperatur ale to tylko moje zdanie. Trzeba to dobrze przemyśleć by nie doprowadzić np. do powstania punktu rosy na wyziębionych przegrodach itp.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #13805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cześć! Po kilku miesiącach pobytu na obczyźnie wróciłem do mojego domku i okazało się, że na jednej ścianie są czarne kropki... Jest to wynik mojego zaniedbania i nie wykonania procedury oprysku bali roztworem zaleconym przez Wykonawcę - po prostu nie miałem fizycznie takiej możliwości. W tym miejscu jeszcze raz chcę podkreślić fachowość pana Romana T - gdybym zrobił jak on zalecił, problemu by nie było.
    Będę wdzięczny za Wasze wspominki walki z sinizną

  6. #13806
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Cześć! Po kilku miesiącach pobytu na obczyźnie wróciłem do mojego domku i okazało się, że na jednej ścianie są czarne kropki... Jest to wynik mojego zaniedbania i nie wykonania procedury oprysku bali roztworem zaleconym przez Wykonawcę - po prostu nie miałem fizycznie takiej możliwości. W tym miejscu jeszcze raz chcę podkreślić fachowość pana Romana T - gdybym zrobił jak on zalecił, problemu by nie było.
    Będę wdzięczny za Wasze wspominki walki z sinizną
    Czarne kropki to nie sinizna.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #13807
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - dajesz, z czym walczę? proponujesz gąbkę czy szczotkę?

  8. #13808
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - dajesz, z czym walczę? proponujesz gąbkę czy szczotkę?
    Zależy jak z tym walczysz, pamiętaj że wdychanie grzybków nie jest zbyt zdrowe Ja kupił bym np. Pilmas spryskał odczekał z godzinkę i zmył gąbka kilka razy, poczekał kilka, kilkanaście dni i przemył to jeszcze raz wodą z szarym mydłem gąbką ale taką z czyścikiem do garów.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #13809

    Domyślnie

    Cytat Napisał GabrielaPiotrowska Zobacz post
    Witam.
    Ja razem z mężem mamy dom w tym systemie. System Thoma Holz 100, gdzie ściana jest zbudowana zku warstw desek. Dodatkowo jest to drzewo księżycowe.
    Projektowała nam go i budowała polska firma.Mieszkamy tam już rok.
    Zero pękań, zero plesni innych takich. I ten zapach lasu w domu.Załącznik 447942Załącznik 447942
    Ściany zewnętrzne + część w środku mamy drewniane w systemie Thoma Holz 100, + ocieplenie wełną drzewną + deskowanie na zewnątrz.
    Część Ścian wewnątrz + sufit jest z płyt glinianych + wełna drzewna.
    Jak ktoś chciałby zobaczyć na żywo to zapraszam (woj. dolnośląskie) mój tel; 601786724
    Jest wyjątkowo przytulnie i bardzo ciepło
    Pozdrawiam,
    Gabi
    a jak cenowo wypada taki dom w prównaniu do domu z bali?

  10. #13810

    Domyślnie

    podobnie ale zależy co tam chcesz mieć
    Ostatnio edytowane przez michal02 ; 28-02-2021 o 00:14
    Czasem tu zaglądam reklama na FM jest płatna

  11. #13811

    Domyślnie

    Hej,
    marzenia zaczynają się spełniac (narazie na papierze, a własciwie na komputerze) - jestem na etapie projektowania domu.
    Projektanta mam z okolicy, a teraz szyukam miejscowych wykonawców. Czy ktos może polecic kogos z Orawy (Jabłonka, Nowy Targ)?
    Dom chciałem ogrzewac powietrzną pompa ciepła, ale wszyscy miejscowi i projektant odradzają(choc nik z nich takiej nie ma) ze względu na stosunkowo czeste niskie temperatury (ostatnimi dniami -10 do -30 w nocy). W związaku z tym planujemy w projekcie uwzględnic piec na paliwo stałe (ekogroszek lub pellet), bo jak mówi projektant zawsze mozemy zmienic na pompe ciepła a w druga strone sie nie da. Czy ktos z was mieszka w okolicy (lub rejonu o niskich temp) i stosuje taką pompe ciepła w domu z bala?? Jesli tak proszę o opinię. Dodam że bal, a wlasciwie plaz ma byc nieocieplany, a w domu ma byc jeszcze kominek konwekcyjny z wyprowadzeniem na koryrarz na poddaszu. Główny cel kominka to zrobienie klimatu ale w zimniejsze dni mozna dogrzewac.

  12. #13812

    Domyślnie

    Śliwki, mam płaz nieocieplany 19 cm, palę gazem i tak jak planujesz dogrzewam czasem kominkiem z rozpr. grawitacyjnym, ale bardzo rzadko i jestem mega zadowolony z kosztów i trzymania ciepła. Ważne, żeby dobrze wykonać technologię. Moi wykonawcy są z Chochołowa, odezwij się na PW to podam namiar.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  13. #13813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliwki Zobacz post
    Hej,
    marzenia zaczynają się spełniac (narazie na papierze, a własciwie na komputerze) - jestem na etapie projektowania domu.
    Projektanta mam z okolicy, a teraz szyukam miejscowych wykonawców. Czy ktos może polecic kogos z Orawy (Jabłonka, Nowy Targ)?
    Dom chciałem ogrzewac powietrzną pompa ciepła, ale wszyscy miejscowi i projektant odradzają(choc nik z nich takiej nie ma) ze względu na stosunkowo czeste niskie temperatury (ostatnimi dniami -10 do -30 w nocy). W związaku z tym planujemy w projekcie uwzględnic piec na paliwo stałe (ekogroszek lub pellet), bo jak mówi projektant zawsze mozemy zmienic na pompe ciepła a w druga strone sie nie da. Czy ktos z was mieszka w okolicy (lub rejonu o niskich temp) i stosuje taką pompe ciepła w domu z bala?? Jesli tak proszę o opinię. Dodam że bal, a wlasciwie plaz ma byc nieocieplany, a w domu ma byc jeszcze kominek konwekcyjny z wyprowadzeniem na koryrarz na poddaszu. Główny cel kominka to zrobienie klimatu ale w zimniejsze dni mozna dogrzewac.
    Moim zdaniem, lepiej skupić się na jednym urządzeniu grzewczym na drewno jako uzupełnienie PC. Doinwestować kominek, chociaż niekoniecznie....Mając pompę ciepła, będziesz jej używać jako podstawowego źródła ciepła. Przy spadkach temperatury poniżej 0, zawsze kominkiem wyrównasz ewentualny ujemny bilans cieplny. Prawdziwy problem może (nie musi) występuje przy spadkach poniżej -10 o C. Ale tu nadal kominek eksploatowany w bardzo minimalnym stopniu, da rade "podgonić". Może piecokominek zamiast pieca na paliwo stałe? Jaki duży planujesz ten dom?

  14. #13814

    Domyślnie

    Domy z bali są według mnie przepiękne. Dużo fajnych informacji można znaleźć o nich na grupach Facebookowych.

    Mam do Was pytanie: Jak cenowo wyszły Wasze domy z bali? Interesuje mnie metraż 75 m2. Chcę zorientować się w cenach bo mam wrażenie, że facet u którego byłam po ofertę mocno ją naciągnął...
    Sądzę, że to najwyższy czas postawić na EKO rozwiązania w każdej strefie.
    zakupów | sklepów | produkcji prądu | oszczędności | segregacji | przyrody

    Ja już zaczęłam. Minimalizm w szafie, planowanie zakupów, rzadkie a duże zakupy w SPAM | oszczędzanie H2O i prądu | rower zamiast auta

  15. #13815

    Domyślnie

    To tak jakby zapytać ile kosztuje m2 samochodu
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  16. #13816

    Domyślnie

    Dom planuje ok 160 m2. Co do piecokominka...
    jestem jak najbardziej za. Nawet dobrze by mi sie komponowal przy obecnym planie domu ...ale, no niestey żonie się nie podoba.
    Co masz na mysli mówiąc "doinwestowac w kominek"? Wkład wiekszej mocy? Płasz wodny?
    Jestem ciekaw Twojej opinii jako specjalisty w tej dziedzinie.

    I jeszcze pytanie ogólne dotyczace ogrzewania. Co polecacie do ogrzewania domu z płaza?
    Planuje tak jak napisałem wczesniej, ale jestem otwarty na inne mozliwości. Wiem że ogrzewanie takiego budynku to troche inna bajka niż murowańca - termosu. Przy balu mamy ogrzewanie powietrza, a nie scian.
    Ostatnio edytowane przez sliwki ; 07-02-2021 o 10:05

  17. #13817
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliwki Zobacz post
    Dom planuje ok 160 m2. Co do piecokominka...
    jestem jak najbardziej za. Nawet dobrze by mi sie komponowal przy obecnym planie domu ...ale, no niestey żonie się nie podoba.
    Co masz na mysli mówiąc "doinwestowac w kominek"? Wkład wiekszej mocy? Płasz wodny?
    Jestem ciekaw Twojej opinii jako specjalisty w tej dziedzinie.

    I jeszcze pytanie ogólne dotyczace ogrzewania. Co polecacie do ogrzewania domu z płaza?
    Planuje tak jak napisałem wczesniej, ale jestem otwarty na inne mozliwości. Wiem że ogrzewanie takiego budynku to troche inna bajka niż murowańca - termosu. Przy balu mamy ogrzewanie powietrza, a nie scian.
    Teorie na temat braku akumulacyjnych właściwości drewna rozpowszechniają producenci konkurencyjnych materiałów. Oczywiście nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie stawiał znaku równości między drewnem a betonem, ale uchwalono nieuczciwe wobec drewna prawo. Takie czasy....Ustalmy najpierw co się Twojej żonie nie podoba, bo po co strzępić język po próżnicy? http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/

  18. #13818

    Domyślnie

    Zacytuję "po prostu mi sie nie podoba".
    Ogladalismy Twój blog i zdjęcia ;]

  19. #13819

    Domyślnie

    Zacytuję "po prostu mi sie nie podoba".
    Ogladalismy Twój blog i zdjęcia ;]

  20. #13820

    Domyślnie

    Jeszcze w innym temacie. Jakies opinie/sugestie co do ulepszenia/poprawy, zmian obniżających koszt budowy?
    Poniżej plan domu

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PLAN.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	452730Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PLAN.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	452730

Strona 691 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony