dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 681 z 693
Pokaż wyniki od 13.601 do 13.620 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13601
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Możecie powiedzieć jak wy liczycie, albo inaczej skąd dane o punkcie rosy w balu albo w ociepleniu? Coś ten punkt rosy to się pokićkał
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  2. #13602
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks, ja powtarzam dane zasłyszane na pewnym forum ("w naszym klimacie w balu wystąpi 12-13cm od zewnątrz"). Nic nie liczyłem, za tępy jestem na to
    Napisz proszę, jak Ty widzisz temat, a jeszcze lepiej jak masz pewne wiadomości

    Dodam, że na Litwie widziałem domy stare i bardzo stare ze ścianą zewnętrzną 15cm plus jakiś rodzaj ocieplenia wewnątrz (glina, trzcina). W związku z tym dane te uznałem za wiarygodne

  3. #13603
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Co tu wyjaśniać, wystarczy sięgnąć do naukowych źródeł. W drewnie nie ma znaczenia gdzie on wystąpi chyba że będzie to na jego powierzchni. Punkt rosy a właściwie temperatura punktu rosy to taka w której para wodna w wyniku schładzania staje się przesycona i zaczyna się skraplać. Zerknij np. na wykres maksymalnej zawartości wody w powietrzu w zależności od temperatury. W temperaturze np. 30 stopni powietrze może zawierać prawie dwa razy więcej wody niż w 20 stopniach dlatego zimą jak szyby schłodzą na jej powierzchni ciepłe powietrze o sporej wilgotności to masz wodę na parapecie im będziesz miał niższą wilgotność w pomieszczeniu tym to zjawisko rzadziej wystąpi. Tak samo jest z ociepleniami i pustkami w ścianach, ocieplenie od zewnątrz i pustki wentylowane w tych miejscach nie stwarzają problemu. Problem może powstać wewnątrz jeśli w jakąś pustkę czy ocieplenie wpuścimy powietrze wilgotne o jakiejś tam temperaturze a wewnątrz tej pustki jest strefa chłodna o takiej temperaturze że spowoduje przesycenie.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #13604
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    właśnie Remiks - chodzi o to, aby pkt wystąpił w balu, a nie na jego powierzchni - pełna zgoda. i teraz pytanie - jakiej grubości ma być bal, aby pkt rosy nigdy nie wystąpił na powierzchni?
    nie wiem do jakich źródeł sięgnąć, ale jak masz jakieś pod ręką - to napisz. Potomni będą Ci wdzięczni po wsze czasy
    albo napisz mi, na Mikołajki

  5. #13605
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    właśnie Remiks - chodzi o to, aby pkt wystąpił w balu, a nie na jego powierzchni - pełna zgoda. i teraz pytanie - jakiej grubości ma być bal, aby pkt rosy nigdy nie wystąpił na powierzchni?
    nie wiem do jakich źródeł sięgnąć, ale jak masz jakieś pod ręką - to napisz. Potomni będą Ci wdzięczni po wsze czasy
    albo napisz mi, na Mikołajki
    Masz jednowarstwową ścianę drewnianą zapomnij o problemie ale jak chcesz go osłaniać od wewnątrz to trzeba by pomyśleć
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #13606
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Ja będę miał jednowarstwową, ale potomni nie wszyscy więc dajesz - pisz dla mniej zorientowanych

  7. #13607
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Ja będę miał jednowarstwową, ale potomni nie wszyscy więc dajesz - pisz dla mniej zorientowanych
    Maciek nie ma tak łatwo trzeba wyciągać wnioski Nie ma złotej rady dla wszystkich inaczej będzie przy domu takim jak nasz z "zielonego" bala inaczej dla suszonych balików a jeszcze inaczej w murowanych a tym bardziej starych zawilgoconych. Dlatego napiszę tylko tyle że nie można zamykać powietrza o dużej wilgotności. Wentylowane pustki po zimnej stronie nie stanowią problemu niestety to samo po ciepłej stronie może przysporzyć problemów.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #13608
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    na tym forum nie doradzamy murowańcom
    ja tylko dodam z mojego wewnętrznego przekonania - zewnętrzny bal min 15cm grubości ))
    może Czołgista zrobi jakieś wyliczenia - on jest dobry w te klocki

  9. #13609
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    na tym forum nie doradzamy murowańcom
    ja tylko dodam z mojego wewnętrznego przekonania - zewnętrzny bal min 15cm grubości ))
    może Czołgista zrobi jakieś wyliczenia - on jest dobry w te klocki
    Jak dla mnie to taki bal jak piszesz to szkielecior i tak powinien być budowany.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #13610
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Piotrze - bardzo dziękuję za tą wypowiedź! oszczędziła mi czerpni pod fundamentem
    Przeczytałem artykuł i podsumowując - jeśli kanały w kominie będą odizolowane (12cm cegła) to czerpać powietrze mogę spokojnie przez komin?
    Polecasz jakieś rozwiązania systemowe? boję się murowanego komina ze względu na kwaśne odczyny w dymie. może zresztą przesadzam...
    Rozwiązania systemowe to raczej stal. W cegle czy w pustaku, to kwestia Twojego wyboru (cegła stabilniejsza). Systemowy pustak kominowy + pustak wentylacyjny. Też zadziała pobór powietrza z góry. Oczywiście wykonane w odseparowany, szczelny sposób.

  11. #13611
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - 15cm to szkielecior? ech, ortodoks z Ciebie dla mnie to już bal ))

  12. #13612
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - 15cm to szkielecior? ech, ortodoks z Ciebie dla mnie to już bal ))
    Oj tam! 15cm to zdecydowanie za mało jako jednowarstwowa ściana zewnętrzna, czyli jest raczej ozdobą zewnętrzną albo wewnętrzną, szkoda drewna na takie rozwiązanie bo podlega zasadom budowy jak szkielecior.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #13613

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za pociągnięcie tematu. W między czasie postanowiłem podzwonić po firmach, zajmującymi się budowa domów z bala. Praktyk prawde ci powie . Pięciu praktyków i pięć różnych prawd Na bardzo ogólne pytanie, jak prawidłowo ocieplać, w każdym przypadku ekspresowa, jednak również ogólna odpowiedź. Jak zaczęło się o konkretach, to szło coraz gorzej, jeden nawet rzucił słuchawką . A tak w ogóle to membrana paroprzepuszczalna to ściema i wyciąganie pieniędzy od ludzi!! ZAŁAMKA Nie mogę uwierzyć że temat jest tak trudny, no bez jaj...

  14. #13614
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał MałaBania Zobacz post
    Dzięki Panowie za pociągnięcie tematu. W między czasie postanowiłem podzwonić po firmach, zajmującymi się budowa domów z bala. Praktyk prawde ci powie . Pięciu praktyków i pięć różnych prawd Na bardzo ogólne pytanie, jak prawidłowo ocieplać, w każdym przypadku ekspresowa, jednak również ogólna odpowiedź. Jak zaczęło się o konkretach, to szło coraz gorzej, jeden nawet rzucił słuchawką . A tak w ogóle to membrana paroprzepuszczalna to ściema i wyciąganie pieniędzy od ludzi!! ZAŁAMKA Nie mogę uwierzyć że temat jest tak trudny, no bez jaj...
    Polecam spojrzeć w zeszyt katalogowy na stronę 25 Przedsatwione jest tam rozwiązanie ocieplenia domu z bali własnie od środka. Całość rozwiązania pokazana tak by uniknąć problemów z wilgocią t akim domu. Wszystko przeliczone w programie C-W. Być może okaże się dla ciebie pomocne pozdrawiam
    https://cdn01.rockwool.pl/siteassets...20191104074136
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  15. #13615
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Polecam spojrzeć w zeszyt katalogowy na stronę 25 Przedsatwione jest tam rozwiązanie ocieplenia domu z bali własnie od środka. Całość rozwiązania pokazana tak by uniknąć problemów z wilgocią t akim domu. Wszystko przeliczone w programie C-W. Być może okaże się dla ciebie pomocne pozdrawiam
    https://cdn01.rockwool.pl/siteassets...20191104074136
    Ocieplenie od środka czy aby na pewno? Przecież to typowy szkielecior do tego bez wiatroizolacji, oczywiście szczelność bala gwarantowana Widać że bal nawet nie jest konstrukcją nośną, równie dobrze można by zastąpić go deską elewacyjną. Dom z bala to taki gdzie elementem nośnym są ściany z bala a nie szkielet obity balem ozdobnym.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  16. #13616
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - fajna definicja domu z bala. serio, bez ironii.
    Ale co z domami sumikowo - łątkowymi? Przeca tam bale wypełniają ruszt (ruszt też z bali)

  17. #13617
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - fajna definicja domu z bala. serio, bez ironii.
    Ale co z domami sumikowo - łątkowymi? Przeca tam bale wypełniają ruszt (ruszt też z bali)
    Jak dla mnie to dom drewniany jak wiele innych. zacytuję za wiki "Konstrukcja sumikowo-łątkowa – rodzaj szkieletowej konstrukcji ściany".
    Propozycja podlinkowana wcześniej niestety nie nadaje się do bala a i konstrukcji sumikowo-łątkowej też. To podlinkowane to propozycja o jakiej pisałem "wentylowanie pustki po zimnej stronie".
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  18. #13618
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks, jak na mój gust jesteś za bardzo ortodoksyjny - dla mnie sumiki łątki to też dom z bala. Może być nawet jednowarstwowy

  19. #13619
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks, jak na mój gust jesteś za bardzo ortodoksyjny - dla mnie sumiki łątki to też dom z bala. Może być nawet jednowarstwowy
    Dla mnie nie ma problemu, jest domem z bala. Technologia budowy jest taka jaka jest, szkielet wypełniony balem. Co nie zmienia faktu że ocieplić tak jak w linku się nie da.
    Ps. Oczywiście wiesz co to bal bo ciężko ustalić co to bale, płazy, belki
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #13620
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    o linku od pana sprzedawcy dawno zapomniałem, ale jak się komuś przyda to spoko.
    a ustalenie co bal, belka itd na sucho się nie może udać )))

Strona 681 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony