dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 693
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #41

    Domyślnie

    Edzia,
    Podoba mi się pomysł w RWPG
    My jesteśmy na etapie szukania działki gdzieś w okolicach Warszawy. Potem będę musiał przekonać moją żonę do domu z bali... A potem pewnie będziemy budowali.
    Wydaje mi się, że stary dom do przeniesienia ma tę zaletę, że drewno jest sprawdzone i wysuszone. W nowych trochę bym się bał, że zacznie schnąć i cały dom będzie chodził. Ale są przecież suszarnie... No i tak w zasadzie na każdy problem jest rozwiązanie.
    Myślę, że zanim wybiorę firmę do budowania nowego to koniecznie zapytam się komu już wybudowali i postaram się porozmawiać z conajmniej kilkoma rodzinami mieszkającymi w takim domu. To mi da pogląd na mieszkanie w domu z bali a w szczególności da opinię o konktretnej firmie i jej solidności...

    Chciałbym zobaczyć Twój projekt ale nie mogę znaleźć strony tej firmy Stollux ?

    Piwnice. Jeśli robić to pod całością według mnie. A czy rozważałaś podwyższoną piwnicę, potem można obsypać ziemią albo obłożyć otoczakami i robi się taki troszkę podniesiony dworek !

  2. #42

    Domyślnie

    Aha, jeszcze jedno. Dom z drewna to na pewno nie jest experyment... Sam widuje raz na jakiś czas (w czsie poszukiwań naszej działki) takie domy i zawsze mi tak się wtedy robi cielo na duchu i zaczynam się "rozmarzać" (od marzycielstwa)...
    Maciek

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Maco dnia 2002-04-19 15:38 ]</font>

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Już podaję. W pracy pisałam to co zapamiętałam po rozmowie z architektem który pracuje w tej firmie/chodzi o tę powierzchnię podłogi.Teraz podaję co w wycenie szacunkowej.Otóż tu piszą ,że ceny dotyczą 1 m2 powierzchni całkowitej domu z montażem i jest to stan surowy zamknięty:tzn konstrukcja ścian zew.konstr.ścianek działowych, konstrukcja dachu,pokrycie dachu papa wierzchniego krycia,drzwi wejściowe,strop,podłoga technologiczna na stropie, stolarka okienna ,impregnacja wstępna preparatem ognioochronnym i grzybobójczym.
    Ewa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-04-19 16:00 ]</font>

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Podaję namiar na Stollux http://www.stollux.com/ już wspominałam wybrałam projekt L-34 bez garażu i zamiast kotłowni planuję przenieść pokoik i powiększyć łazienkę, żeby była z natryskiem i w kuchni w ścianie która graniczy w tym projekcie z garażem zrobić drugie drzwi wejściwe. Dom będzie raczej w środkowej części działki i od strony drogi tzn.chcę zrobić garaż wolno stojący z jakimś połczeniem z domem przez dodatkowe drzwi kuchenne.Zgadzam się ,że dom drewniany to nie eksperyment, bo w Zakopanem są domy drewniane z ponad stuletnim stażem i dobrze się trzymają tylko budowali je górale dla siebie a tę sztukę wyssali z mlekiem matki.A obecna komercjalizacja niestety to zniszczyła.inaczej buduje się dla siebie a inaczej dla ceprów jak nas nizinnych nazywają górale.
    pozdrawiam EWa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-04-19 17:30 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-04-19 19:34 ]</font>

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Byłam, widziałam,rozmawiałam i zabieram się do dzieła.Realizuję projekt L-34 bez garażu i kotłowni z większą łazienką na dole i nic nie zmieniam taki był orginalny projekt.Byłam w Firmie i tak szacunkowo do tego co podawałam wcześniej należy dodać ocieplenie 3000zł wełna + folia 250zł,płyty k-g 3500zł, boazeria ok.14zł droższa za 1m2, kominek 7000zł, inst.elektr.4500,wod kan 2000 schody 3500 i fundament ok.3000. Rozmawiałam z użytkownikami, jak wejdziesz na stronę Stolluxu nasze realizacje Dom w Istebnej Zaolziu, piękny -babka mówiła,że jest trochę ugodowa ale nie miała z nimi większych problemów, mieszka już 2 lata i z chałupą za to teraz ma kłopoty z takimi klientami jak ja którzy chcą zobaczyć i porozmawiać.Jadę zaraz na swoją działkę i reszta będzie później
    pozdrawiam EWA

  6. #46

    Domyślnie

    Ewa, cieszę się, że zabierasz się do dzieła. Przyda się nam planującym ktoś działąjący Z jakich bali w końcu budujesz?

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Zdecydowałam się na 16 cm grubości + ocieplenie, widziałam taki i jest bardzo ładny.Można w środku wykończyć w zależności od upodobań boazerią lub płytami g-k.Zdecydowałam się na technikę mieszaną.Udało Ci się może wejść na stronę Stolluxu i zobaczyć ten mój domek L-34, tylko bez garażu, bez kotłowni, z większą łazienką na dole.Proszę o opinię

  8. #48

    Domyślnie

    Ewa, domek jest ok. Góra bardzo mi się podoba i tak bym ją zostawiła. Na dole zrobiłabym trochę inaczej, ale to przecież bardzo indywidualna sprawa. Minimum ścian na dole i bezpośrednie wejście z salonu do kuchni - tak mam zamiar zrobić. W każdym razie L34 zapowiada się bardzo ładnie bez garażu. Kiedy zaczynasz budowę?

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Wiesz z tymi ścianami na dole nie można za bardzo kombinować, gdyż są to ściany nośne.Dziś mam zmiar wykonać telefon do arcitekata i zaklepać ten projekt i projekt na jakiś garaż wolno stojący będzie to trwało ok. 3 dni.Potem rozmieszczenie tych budynków na działce i zatwierdzenie projektu, potem pozwolenie na budowę i ruszam.To zależy jak długo potrwają te procedury. A stawianie domu to zależy od Firmy narazie wygląda,że ok. listopada wcześniej się nie wyrobią .Nie wiem gdzie mieszkasz ale jak bale będą poukładane to zapraszm
    Ewa

  10. #50

    Domyślnie

    Oj, z tym pozwoleniem na budowę może trochę potrwać ALe bądźmy dobrej myśli.
    Jestem z Warszawy. A gdzie stawiasz swój domek?

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Na Śląsku okolice może trochę daleko. Ja co sobotę wyjeżdżm do Istebnej w celu ustalenia jakichś szczegółów i wcale mnie to nie męczy.Maco też zdaje się jest z Warszawy zatem jak już będą poskładane bale to zapraszam na wycieczkę- w grupie zawsze lepiej.
    Pozdrawiam Ewa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-04-24 10:42 ]</font>

  12. #52

    Domyślnie

    Ewa, czy dobrze policzyłam, że dom w stanie surowym zamknietym ze ścianami z płyt gipsowych wyniesie Cie ok. 140 tys?

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    No tak coś koło tego.A dokładnie będę znała koszt jak zrobią mi dokładną wycenę po przekazaniu im projektu.A co sądzisz, że to dużo czy mało?
    Ewa

  14. #54

    Domyślnie

    oczywiście fajnie by było, gdyby było mniej Ale myślę, że nie jest to dużo. Widziałam wtępną wycenę w innej firmie, dom był z bali 6 cm, powierzchnia mniejsza niż Twoja (8m x 8m) i wyszło ok. 120 tys. Także na pewno wybrałabym Stollux.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Wiesz ja jeszcze mam inną wątpliwość.Szukając domku który został zbudowany przez Sollux zapytaliśmy przypadkowych górali gdzie jest i okazało się,że Ci panowie też mają firmę budowlaną i wykonują prace kompleksowo i ponoć dużo taniej i szybciej niż Ta moja Firma.Chyba dam ten mój projekt do wyceny dwom wykonawcą i zobaczę co wybiorę /do podanych cen należy jeszcze doliczyć podatek/.To są takie koszty szacunkowe które wydaje mi się,że będę mausiała ponieść ile jeszcze będzie takich których w tej chwili nie przewidziała???
    Ewa

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-04-22 11:34 ]</font>

  16. #56

    Domyślnie

    Ja też na razie porównuję. Jest z czego wybierać. ALe sztuką jest znaleźć najlepszą. Jest wiele firm, o których się nie słyszy, np. małe firmy, często rodzinne, które, jak się później okazuje, budują wspaniałe domy. Na pewno warto sprawdzić tyle, ile się da.

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Właśnie ale co by się nie wybrało to i tak zawsze człowiek będzie się zastanawiła czy gdzieś nie ma kogoś kto zrobiłby to lepiej i taniej.Ale na to nie ma mądrych.Szkoda, że wśród nas nie ma nikogo kto miałby jakieś doświadczenia z inną firmą.Chciaż ja mam jakoś tak podświadomie największe zaufanie do górali i do świerków istebniańskich o których słyszałam od dziecka jakie to wspaniałe i zdrowe drzewa.Nie mam jakoś zaufania do tej sosny syberyjskiej, a to z dwóch powodów
    1.Łukaszenko nie zezwala na sprowadzanie od nich surowca tyko przetworzonego produktu, zatem te domy są tam przygotowywane i sprowadzane głównie przez jakieś firmy handlowe, które dzisiaj są a jutro zwijają żagle i szukaj wiatru w polu i gwarancji...
    2.Te mocno żywiczne drewno ponoć wcale nie jest takie dobre jak to zachwalają, ponoć im więcej żywicy tym gorzej, ja się na tym nie znam ale taką opinię słyszałam od większości ludzi niekoniecznie zwolenników domów z bali.Ile człowiek będzie musiał jeszcze różnych tajników drewna poznać
    Ewa

  18. #58

    Domyślnie

    wysłuchać wszystkich za i przeciw na pewno warto, ale jakąś decyzję trzeba podjąć. Najwazniejsze to mieć dobre rozeznanie, troche poczytać i przede wszystkim wiedzieć, czego się chce. Wtedy można współpracować z firmą, która buduje Ci dom, a nie ślepo jej ufać. Ja w każdym razie wciąż mam wielką ochotę na stary dom do przeniesienia.

  19. #59

    Domyślnie

    Tak od czasu do czasu przegladam (teraz coraz rzadziej - nawał pracy zawodowej) i bardzo sie cieszę,że temat tak się rozwinął.
    Ze swej strony radze dać projekt do wyceny kilku firmom albowiem różnice czasem mogą być duże.
    Solidność i zorientowanie w temacie można czasem wywnioskować z rozmowy z przedstawicielem danej firmy
    najgorsze jak ktoś uczy się budować na naszym domu
    -oprócz nas oczywiście-
    to na razie
    powodzenia
    babis

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Też tak kombinuję.Mam namiar na trzech wykonawców.Gotowe budynki dwóch z nich widziałam na własne oczy.Projekt już zaklepałam jak tylko go otrzymam, rzucę ten temat tym firmą i myślę, że coś wtedy wybiorę.
    Pozdrawiam Ewa

Strona 3 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony