dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 577 z 693
Pokaż wyniki od 11.521 do 11.540 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Nie tak do końca wilgoć, skoro na betonie pod dachem. Trzeba tylko z pomyślunkiem...Fajne marzenie, nie daj się zniechęcić! Ale tak jak napisałem...potrzeba kogoś z głową.

  2. #11522

    Domyślnie

    Porozglądałam się i opcja ułożenia kostki pod domkiem tez najtaniej nie wyjdzie. Do stawiania na bloczkach betonowych jakoś nie mam przekonania - wydaje mi się to jakieś takie "tymczasowe"... Może po niedzieli któraś z firm odpisze czy i za ile by się podjęła. Ciekawi mnie to drewno z Ukrainy... Tamta firma skoro już postawiła taka chatkę to i podłogę załatwi pewnie, ale to pochodzenie drewna...

    A swoja drogą - wiem, że cześć Użytkowników stawiała drewniane domki ogrodowe. Nie pamiętam kto w tej chwili. Moglibyście polecić którąś z firm? Domki wszędzie takie same, nawet nazwy maja identyczne. Interesuje mnie taki w stylu "Weekend", ":Ania", Wiktor". Gdzieś widziałam prawie idealny, ale zapomniałam jak się nazywa. Jak znajdę to wstawię. Myślę o poddaszu na którym zmieściłyby się materace (a przynajmniej antresola), na dole aneks kuchenny i łazienka.
    Ostatnio edytowane przez ania.j ; 23-08-2015 o 19:02

  3. #11523
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    To nie jest lot na Księżyc, czy Marsa. Jest do zrealizowania, tylko z głową, jak napisał "kominkowy".
    O narożne połączenia bali, to chodzi mi o to, że są korzenie podpierające dwa bale, a na nie półbale tworzące podłogę - tak zrozumiałem. Każdy półbal powinien być połączony z balem poniżej na "tzw. zamek" (prosty). Wg mnie wystarczą 4 podpory z korzeni. Korzeń położony na wylewce. Wylewka zasypana kamykami, lub jak napisałaś korą.
    To wyceniono, że sama podłoga będzie za 30k. A to cały komplet: korzenie + bale + półbale?
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  4. #11524

    Domyślnie

    Nie nie 30k kosztowała cała ta chatka - całość Pytanie o samą podłogę dopiero do nich wysłałam - czekam na wycenę. Tylko sprowadzają drewno z Ukrainy dlatego ewentualnie szukałabym innej firmy. I tu już liczę na Wasze doświadczenie

    Jerzy - przyjrzyj się dokładnie - tam te 2 bale rzucają się w oczy ale całość wydaje mi się że jest też podparta na schodach - na poprzedniej stronie chyba było to zdjęcie gdzie lepiej było widać wszystko od spodu.

    Powiedzcie mi jeszcze czy jest konieczne robić te wszystkie połączenia wod-kan już na etapie szykowania choćby kostki czy wylewki pod domek? Elektrykę wiem, że da się w ściankach w ociepleniu zrobić w razie czego i później. Żeby nie wchodzić w tej chwili w koszta - priorytetem jest postawienie domku. Cała reszta później, tylko czy podłączenie szamba do już postawionego domku nie będzie problemem? Czy trzeba będzie podnosić cały domek?

    Znalazłam firmę Drewnolandia - stawia takie domki - wiecie coś na ich temat? Jeśli są solidni to wybierając ich - wypytałabym już tam dokładnie o takie szczegóły, a nawet chyba robią wszelkie podłączenia.
    Ostatnio edytowane przez ania.j ; 23-08-2015 o 21:58

  5. #11525
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Podłączenia wodne zrób na etapie wylewki/kostki - nie musisz zaraz podłączać szamba, wystarczy wykonać same wypusty kanalizacyjne i podprowadzić wodną rurę PE. Jak rzeczywiście chcesz zrobić domek na podwyższeniu to na etapie projektowania zastanów się jak zamaskować instalacje bo sama rura kanalizacyjna ma 100 mm średnicy.

  6. #11526

    Domyślnie

    Dlatego chyba odpuszczę podwyższenie. Za dużo problemu z tym. Dziecku zrobię domek na drzewie a sobie postawię na ziemi jednak . Chyba, że któraś z firm zaproponuje cenę porównywalną z zabawą w kostkę itp. Wtedy można w korzeniu poprowadzić rurę (środkiem). Ten kto układałby kostkę czy bloczki będzie wiedział jak takie wypusty zrobić czy musi to zrobić inny fachowiec?

  7. #11527
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Do osadzenia wypustu kanalizacji nie trzeba nadprzeciętnej inteligencji. Ważne by rura była skierowana w kierunku przyszłego szamba i miała zalecany spadek. Jeśli chodzi o wodę, to najlepiej zrobić łącze na gotowo - w jednym kawałku. Unikasz wtedy wykonywania studzienki.

  8. #11528

    Domyślnie

    Studzienkę na działce już mam. Jeśli o tym samym myślimy. Mam wyprowadzony kran. To to?

  9. #11529

    Domyślnie

    Witam Balowicze

    Chcemy zrobic wylewke i pod styropianem dawaliscie folie, czy nie? Bo mamy sprzeczne informacje z dwoch roznych swiatow budowlanych

    Pozdrawiam!!!!

  10. #11530
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    ania.j - jak jest już studzienka to masz większy luz. Wyprowadzasz z niej osobne łącze do domku i problem z głowy.


    gos1303 - u mnie na chudziaku kładłem papę, potem grubą folię ( tak na wszelki wypadek, żeby styropian nie wchodził w reakcję z lepikiem na łączeniach papy) , potem styropian, potem kolejna warstwa folii i na to wylewka.
    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 24-08-2015 o 20:11

  11. #11531
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania.j Zobacz post
    Nie nie

    Znalazłam firmę Drewnolandia - stawia takie domki - wiecie coś na ich temat? Jeśli są solidni to wybierając ich - wypytałabym już tam dokładnie o takie szczegóły, a nawet chyba robią wszelkie podłączenia.
    Ania
    Nie mogę zrozumieć, że najpierw pokazujesz na fotach, jaki mniej - więcej chcesz domek , piękne! a potem piszesz o firmie Drewnolandia, która zupełnie odbiega od Twoich oczekiwań. Przecież to jest masówka. I za 30k, to już zupełnie zwątpiłem.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  12. #11532
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    No to z rozpędu jeszcze stolik, którego dorobiłem się dzisiaj. Utrzyma balon wina i od samogonu tyż się nie przewróci. No i wreszcie obiad będę mógł zjeść bez wyginania się w pałąk




  13. #11533
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    No to z rozpędu jeszcze stolik, którego dorobiłem się dzisiaj. Utrzyma balon wina i od samogonu tyż się nie przewróci. No i wreszcie obiad będę mógł zjeść bez wyginania się w pałąk
    Gratuluję! Ładna robota.
    To ja zmawiam balon z winem. Gumową rurkę do wina przywiozę, taką dłuższą, bo myślę, że ktoś przyłączy się do wina. Potnę rurkę na kilka kawałków i będziemy pić bezpośrednio przez rurki, tak jak palą fajkę wodną .
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  14. #11534

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Ania
    Nie mogę zrozumieć, że najpierw pokazujesz na fotach, jaki mniej - więcej chcesz domek , piękne! a potem piszesz o firmie Drewnolandia, która zupełnie odbiega od Twoich oczekiwań. Przecież to jest masówka. I za 30k, to już zupełnie zwątpiłem.
    Bo to nie dom ma być tylko domek na działce prawdziwy z bala na razie w sferze marzeń
    Ale masz rację - Drewnolandia to nie to - oni tylko deskami obijają . Chcę taki z balików 4,5.
    Ostatnio edytowane przez ania.j ; 25-08-2015 o 10:29

  15. #11535
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Gratuluję! Ładna robota.
    To ja zmawiam balon z winem. Gumową rurkę do wina przywiozę, taką dłuższą, bo myślę, że ktoś przyłączy się do wina. Potnę rurkę na kilka kawałków i będziemy pić bezpośrednio przez rurki, tak jak palą fajkę wodną .
    Jurek - przypomniałeś mi ulubioną scenkę z Siekierezady Tylko trza będzie przydzielic role - kto będzie Nowym a kto Peresadą No i kto leśniczym oczywiście

    Ostatnio edytowane przez marmur7 ; 25-08-2015 o 09:25

  16. #11536

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    ania.j - jak jest już studzienka to masz większy luz. Wyprowadzasz z niej osobne łącze do domku i problem z głowy.


    gos1303 - u mnie na chudziaku kładłem papę, potem grubą folię ( tak na wszelki wypadek, żeby styropian nie wchodził w reakcję z lepikiem na łączeniach papy) , potem styropian, potem kolejna warstwa folii i na to wylewka.
    Dzieki Marek za odpowiedz!!!

    Widze, ze pojechales grubo, najpierw skromnie laweczka, a tu widze, ze caly komplet zrobiles. Piekny!!Gratuluje zdolnosci i cierpliwosci. Do bimbrowania to wysle mojego meza, a do winka z JezrzymBw chetnie sama siade, oczywiscie ziemniaki po cabansku tez przytacham ze soba .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4809.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	328615
    Ostatnio edytowane przez gos1303 ; 25-08-2015 o 09:38

  17. #11537
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Fajny film. Aż wstyd przyznać się, że nie oglądałem tego filmu a lubię takie filmy. Muszę to nadrobić. Podobne klimaty są w filmach "Rozmowy przy wycinaniu lasu", "Konopielkę"...
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  18. #11538
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Konopielka, Siekierezada i Żywot Mateusza - trzy moje ulubione. Przypadkowo wszystkie w reżyserii ś.p. Witolda Leszczyńskiego

    gos1303 - taaa, zaraz Jurek albo Maciej wrzuca fotę z kolejnym rzeźbionym przez siebie słupem albo drzwiami i mnie ustawią w szeregu z tym moim amatorskim dłubaniem na trawie I słusznie.

  19. #11539

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania.j Zobacz post
    Czyli tamtą firmę odrzucam.
    Tamtą to znaczy jaką ? Mi budowała firma sprowadzająca drewno z ukrainy i mogę śmiało polecić ich pracę.

  20. #11540
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania.j Zobacz post
    Ale masz rację - Drewnolandia to nie to - oni tylko deskami obijają . Chcę taki z balików 4,5.
    Od marzeń się zaczyna.
    Widziałaś moje zdjęcia poniżej? Może bym mógł Tobie pomóc, żeby był taki z balików u Ciebie. Napisz do mnie na priv.
    Ostatnio edytowane przez JerzyBw ; 26-08-2015 o 17:41
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

Strona 577 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony