dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 590 z 693
Pokaż wyniki od 11.781 do 11.800 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #11781
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Batata. Wyburzyć zawsze łatwiej, niż potem budować od nowa. Szczególnie komin w zamieszkanym domu.
    W naszych łazienkach, będziemy stosować zasłonki. Takie zawieszone na miedzianych rurkach, podwieszonych u sufitu.
    Nie znam się, ale wydaje mi się, że taka szyba na balu to będzie „samo zuo” Bal musi oddychać. Tutaj będziesz miała parowanie, i jak sama napisałaś problem z czyszczeniem (w „stałym” domu mamy duży przeszklony prysznic – uwierz mi). Czy chcesz za każdym razem biegać do łazienki ze ściereczką, kiedy ktoś weźmie prysznic?
    W domu z bali, wykonanie podłogi wylewanej z odpowiednim profilowaniem oznacza spory nacisk na strop i zabawę z hydroizolacją. Dodatkowo to sporo podniesie poziom podłogi łazienki.
    Stąd u nas deski dębowe na piętrze, ale pod nimi mocna hydroizolacja. Całość leży na płytach OSB przykręconych krzyżowo. Na piętrze stoi wanna wolnostojąca (taka retro), na parterze dębowa balia. Wszyscy używają ich jak brodzików 
    Poniżej masz linki. Zdjęcia dość stare. Teraz jest nieco ładniej
    https://lh3.googleusercontent.com/-y...2/DSC06184.jpg
    https://lh3.googleusercontent.com/-B...2/IMG_1240.JPG
    https://lh3.googleusercontent.com/-j...2/DSC06187.JPG
    https://lh3.googleusercontent.com/-R...2/DSC06186.JPG
    Piwnica. Jak wspomniałem, mamy kominek w piwnicy. Ale ponieważ tam teraz trwają prace wykończeniowe (temy rencamy) – patrz link https://lh3.googleusercontent.com/-R...2/IMG_1864.JPG
    Efekt chłodu ciągnącego od piwnicy (stała temp 7 st w zimie) jest wyczuwalny. W Lato to miłe, ale w zimie zdecydowanie schładza dom. Dlatego kiedy wykończę piwnicę, będę palił w kominku na dole również.
    Dlatego przemyślcie 2x zanim zrezygnujecie z ogrzewania piwnicy (nie mówię o piwniczce/spiżarce). W przeciwnym razie, w niedalekiej przyszłości na chybcika będziecie instalowac kaloryfery elektryczne.

  2. #11782
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojcieszek Zobacz post
    Stąd u nas deski dębowe na piętrze, ale pod nimi mocna hydroizolacja. Całość leży na płytach OSB przykręconych krzyżowo.
    Jak mocna ta hydroizolacja jakieś szczegóły? Mam do wykończenia łazienkę na piętrze właśnie na OSB i pomysł z dębowymi deskami fajny. Deska jak wykończona, olej? Jak się sprawdza?

    batata miejsce na piec, kominek idealne u mnie umiejscowiony centralnie piecokominek służy jak jedyne źródło ciepła sprawdza się super.

  3. #11783
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Remiks. Mój wykonawca, oprócz tego że jest złotą rączką to ma jakieś tam certyfikaty Mapei. I głównie stosuje ich rozwiązania. Nie znam szczegółów.Wiem, że na podwójne OSB, położył "legary" z pasków płyty OSB. Na to folię (z zawinięciem na ściany), i na całość wylał cienka warstwę hydroizolacji. Będę się z nim widział za dwa tygodnie, dopytam się i dam Ci znać.
    Na tak przygotowana hydroizolację, naklejał deskę dębową (grubość 2cm). Deska szczotkowana i olejowana na biało.
    Docelowo deską miała być pokryta tylko podłoga w salonie. Jednak sporo mi jej zostało, więc dokupiłem kilka metrów i postanowiłem wykorzystać ja w łazience.
    Producent deski zalecił mi pokryć ją dodatkowo jakimś środkiem (cytuję) OSMO, który miał chronić olej. Środek ten miałem u niego dokupić.
    Sprawę olałem i olej nieco się wypłukał wokół umywalki i wanny. Producent powiedział, że nie ma tragedii. Wystarczy lekki szlif, poprawić olej, odczekać kilka dni, aż olej się skrystalizuje, i wtedy nałożyć OSMO.
    Planuję zrobić to na wiosnę. Podkreślam jednak, że nie wygląda to brzydko, tylko trochę rustykalnie. Wyciągnęły się trochę słoje w desce. Ale żona lubi mieć wszystko idealnie na biało, więc czeka mnie robota.
    To jest ta deska. niestety na żadnym ze zdjęć nie pokazano białej.
    http://www.stolarniamazurska.pl/oferta_podlogi.html
    Sprawdza się. Mimo że podłoga nie jest podgrzewana, a źródłem ciepła jest nawie DGP (lub kaloryfer elektryczny, kiedy kominek jeszcze nie daje 100%) nie odczuwany jest dyskomfort. Podłogą myta jest mopem i wodą ze środkiem do pielęgnacji podłóg olejowanych. Woda nie wsiąka w drewno.

  4. #11784
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Dziękuje za info, nie musisz sprawdzać wiem o co chodzi. Co do oleju to używałem w wielu miejscach niestety olej z czasem pod wpływem wody się troszkę wymywa ale jestem przeciwnikiem zabezpieczania tego jakimiś dziwnymi środkami wolę to raz na jakiś czas odświerzyć.

  5. #11785
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kingpiter
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    witam,
    no to się pochwalimy .chatka postawiona, chatka odebrana, chatka zamieszkana , chatka wykańcza .
    zostało dopieszczenie na zewnątrz i wewnątrz. ale małymi kroczkami do przodu .
    dzięki za odpowiedzi na priv co nie którym ;O) jak również za podpowiedzi na publicznym forum .choć tutaj byłem raczej jako wolny słuchacz. ostateczne rozwiązania i decyzje podejmowałem sam i sam się będę winić. ale to sprawdzimy za kilka latek jak wszystko się dopasuje popęka :O) .
    i kilka fotek jak mi się uda wstawić bo mam problemy i już dwa razy mnie wywaliło

    no i nie udało się jakaś blokada .... :O(
    więc tutaj .... http://1drv.ms/1KtJbm3

  6. #11786

    Domyślnie

    Fajny pomysł z piwnicą, drzwi mega Wejście tam tylko od zewnątrz?
    Czym pokryłeś tragarze?
    Jakimś olejem?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  7. #11787
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Aglar. Pytanie do mnie? Nie jestem pewien, ponieważ dla mnie link z postu kingpiter nie działa, więc nie bardzo wiem, czy to do mnie czy do kingpiter
    Jeśli do mnie to tak....
    - Wejście do piwnicy z domu (w salonie) i od zewnątrz
    https://lh3.googleusercontent.com/-1...2/DSC05659.jpg
    (stare zdjęcie)
    i od środka:
    https://lh3.googleusercontent.com/-U...2/IMG_1865.JPG
    Drzwi będę tapicerował dla docieplenia.

    "Tragarze"? Jeśli miałeś na mysli te belki
    https://lh3.googleusercontent.com/-f...2/IMG_1863.JPG
    Są to belki rozbiórkowe, wyszczotkowane, wyczyszczone, pokryte Xerinem (dzięki za radę ZDENEK) i zaolejowane.
    https://lh3.googleusercontent.com/-x...2/IMG_1809.JPG
    To co widać na zdjęciu, ma być docelowo regałem. Brakuje jeszcze środkowej poziomej belki, i półek.

  8. #11788

    Domyślnie

    Pytanie było do kinga, ale przy okazji zrodziły mi się do Ciebie
    Link kinga działa, spróbuj kopiuj/wklej:

    Kod:
    https://onedrive.live.com/?authkey=%21ANoyhKOnzsdP0ck&id=83D82EE94AB27D08%212844&cid=83D82EE94AB27D08
    Czy masz jakąś kratkę odpływową w zejściu do piwnicy?
    Drzwi do piwnicy ciekawe, jakiś stolarz Ci robił?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  9. #11789
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A.. No to przepraszam za nieporozwumienie. Szkoda że u mnie link nie działa - proszony jestem o podanie hasła do konta "[email protected]. Nie posiadam konta w chmurze Microsofta, więc może o to chodzi.

    Odpływ oczywiście jest w najniższym punkcie, na spoczniku przed drzwiami. Dodatkowo próg drzwi znajduje się jakieś 20cm nad poziomem spocznika.
    Odpływ nie podłączony z kanalizą. Wkopaną mam rure PCV zasypaną pospółką

    Drzwi od wykonawcy domu (firma Stomasz). Nic szczególnego, ale mają swój urok. Musze nad nimi jeszcze popracować.

  10. #11790

    Domyślnie

    Ja też nie mam tam konta i dziala, spróbuj moze inną przeglądarką.
    U siebie mam podobne zejscie do piwnicy i też planuję kratkę, połączyć ja z odpływem deszczówki do studni chłonnej. Odradzono mi łączenie z kanalizacją.

    Drzwi czym prostsze tym ładniejsze
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  11. #11791
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Kingpiter - gratulacje. Uwinąłeś się błyskawicznie. Pozazdraszczam

  12. #11792
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wojcieszek

    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    181
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Ja też nie mam tam konta i działa, spróbuj może inną przeglądarką.
    Miałem nadzieję, że nigdy nie będę zmuszony tego pisać" Internet Explorer czyni cuda
    Teraz jest OK.
    Dzięki
    kingpiter - piękny dom.

  13. #11793

    Domyślnie

    Projekt podobny do mojego, którego będę budował w tym roku bardzo ładny domek

  14. #11794
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kingpiter
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Fajny pomysł z piwnicą, drzwi mega Wejście tam tylko od zewnątrz?
    Czym pokryłeś tragarze?
    Jakimś olejem?
    wszystkim dzięki za pochwały ;O)

    drzwi jak będzie temperatura dodatnia to palink opalanie szlifowanie i olejowanie .
    tragarze pokryte olejem jeszcze przez ekipę "górlai" mam gdzies zapisane co to było.jednak na wiosnę małe płukanie z kurzu i olejowanie już olejem vocca.Garaż właśnie zaimporegnowałem izohanem + mieszanka oleju woca ( bezbarwny + larch )
    do piwniczki tylko z zewnątrz.

  15. #11795
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kingpiter
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    zachodniopomorskie
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Kingpiter - gratulacje. Uwinąłeś się błyskawicznie. Pozazdraszczam

    z życie wyrwane na razie dwa lata . został jeszcze rok :O).
    niestety ma dość wszelkich ekip fachowc ow znajomych itp. jeśli chodzi o wykończenia srodka.
    niestety sam , a że lata nie te i sił brak to wiadomo , ciężko.

  16. #11796

    Domyślnie

    Witam szanownych forumowiczów.

    Jestem nowa ale jak najbardziej wśród " swoich " . Dotąd podczytywałam ale teraz potrzebuję Waszej pomocy . Postawiliśmy właśnie dom z bali . Stan surowy zamknięty. Przed nami wykończeniówka . I moc wątpliwości . Podzielcie się proszę doświadczeniem . Wymyśliłam , że w jednej z łazienek ( małej ) nie położę płytek. Zostawię drewno. Ktoś, kiedyś mnie uspokoił , że spoko są lakiery . Coś mówiono , że lakier - szkło czy coś...
    Czym zabezpieczyliście drzewo w łazience ? Chodzi mi o naprawdę skuteczne specyfiki. W sensie - niekoniecznie 300% ekologii ale spokój na jakiś czas .

    pozdrówka i proszę o pomoc

  17. #11797
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorubka Zobacz post
    Witam szanownych forumowiczów.

    Jestem nowa ale jak najbardziej wśród " swoich " . Dotąd podczytywałam ale teraz potrzebuję Waszej pomocy . Postawiliśmy właśnie dom z bali . Stan surowy zamknięty. Przed nami wykończeniówka . I moc wątpliwości . Podzielcie się proszę doświadczeniem . Wymyśliłam , że w jednej z łazienek ( małej ) nie położę płytek. Zostawię drewno. Ktoś, kiedyś mnie uspokoił , że spoko są lakiery . Coś mówiono , że lakier - szkło czy coś...
    Czym zabezpieczyliście drzewo w łazience ? Chodzi mi o naprawdę skuteczne specyfiki. W sensie - niekoniecznie 300% ekologii ale spokój na jakiś czas .

    pozdrówka i proszę o pomoc
    Wbrew pozorom to nie jest tak że drewno w łazience jest jakimś problemem inaczej wszystkie szafki z płyt po roku były by do wyrzucenia. Mam w łazience jedną ścianę z bala zabezpieczona tylko olejem, nic się z nią nie dzieje. Osobiście jestem przeciwnikiem lakierów zwłaszcza na balach i tak popęka. Zależy jaki to bal, jaka wentylacja itp. jaki układ pomieszczenia gdzie prysznic, ja np. mam problem ze zbyt suchym powietrzem nawet w łazience

  18. #11798

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorubka Zobacz post
    Witam szanownych forumowiczów.

    Jestem nowa ale jak najbardziej wśród " swoich " . Dotąd podczytywałam ale teraz potrzebuję Waszej pomocy . Postawiliśmy właśnie dom z bali . Stan surowy zamknięty. Przed nami wykończeniówka . I moc wątpliwości . Podzielcie się proszę doświadczeniem . Wymyśliłam , że w jednej z łazienek ( małej ) nie położę płytek. Zostawię drewno. Ktoś, kiedyś mnie uspokoił , że spoko są lakiery . Coś mówiono , że lakier - szkło czy coś...
    Czym zabezpieczyliście drzewo w łazience ? Chodzi mi o naprawdę skuteczne specyfiki. W sensie - niekoniecznie 300% ekologii ale spokój na jakiś czas .

    pozdrówka i proszę o pomoc
    Dzien dobry Balowicze!!!

    Dawno nie zagladalam, a tu widze, ze przybywa nam nowych formulowiczow.
    Jak pisalam "kiedys tam" chcielismy swieta spedzic w balowym domku i jakims cudem udalo nam sie. Nie, zeby bylo wszystko z gorki, ale dom zamknelismy; dzien przed wigilia przyjechala nam czesc drzwi wewnetrznych, podlogi zrobili bez spadow, o ktore waliczylismy od poczatku budowy, podloga w salonie grzeje na ful non stop.... No coz, uroki budowania na odleglosc. Ale to wszystko to jest pryszcz do tego jak w tym domu pieknie pachnie, jak totalnie wypoczelismy, mimo gosci srednio co drugi dzien, tam az chce sie zapraszac znajomych. Moja przyjaciolka, goralka z krwi i kosci, piekla na naszej kuchni "weglowej" placki ziemiaczane, podplomyki i inne cuda. Zyc nie umierac. Zal bylo wracac....
    dorubka ja w lazience tez mam drzewo (zreszta w calym domu mam sciany obite roznym drzewem), dlugo szukalam i wyszukalam, plusem jest to ze mieszkam w Skandynawi wiec moglam przemaglowac temat zachowania sie drzewa w lazienkach z miejscowymi Finami .Zalaczam zdjecia jak to u nas wyglada.

    Pozdrawiam!!!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26bc9950-4b0d-4516-80f9-66759eb27b24.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	65,4 KB
ID:	344615Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a6d56065-07e7-4cc2-b0e9-ff3cf7fb60ee.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	33,0 KB
ID:	344616

  19. #11799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zdanek Zobacz post
    Piotrze i znów mogę udzielić Ci kilka wskazówek, ale ciężko jest o wszystkim pisać. Mój dom jest ogrzewany piecokominkiem, całe 130m2 jako podstawowe źródło ogrzewania w projekcie były zwykłe grzejniki eleketryczne, których jeszcze nie wypakowałem z kartonów mimo iż juz miałem mróż -19 stopni. grzejnik z programatorem kosztuje 120zł i można go ustawić aby pracował tylko w 2 taryfie prądu. Acha a w kotłowni mam dużą sypialnię na parterze
    A jeszcze zapomnialam napisac o ogrzewaniu. W okresie swiatecznym temperatura byla od +10 do -20. Mamy ogrzewanie podlogowe na dole plus grzejniki elektryczne i piecokominek. Ogrzewanie podlogowe i grzejniki elektryczne na czas naszego pobytu byly wogole nie uzywane. Piecokominek dal nam niezle popalic bylo tak goraco, ze przy temperaturze plusowej musialam otwierac okna w calym domu, a kiedy przyszly mrozy smialo moglismy chodzic w podkoszulku, poprostu bylo cieplo. Jeszcze nie dorobilam sie termometru w domu, ale kupie przy nastepnej wizycie. Hmmm chociaz nie wiem, czy to dobry pomysl, jak moja druga polowka zobaczy ponad 20 stopni to czy nie zakreci doplywu opalu do kominka
    A tak nas wital dzien
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	12620694_1020017744724610_1128349871_o.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	38,9 KB
ID:	344625
    Ostatnio edytowane przez gos1303 ; 26-01-2016 o 12:01

  20. #11800
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agatka2106

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    326
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorubka Zobacz post
    Witam szanownych forumowiczów.

    Jestem nowa ale jak najbardziej wśród " swoich " . Dotąd podczytywałam ale teraz potrzebuję Waszej pomocy . Postawiliśmy właśnie dom z bali . Stan surowy zamknięty. Przed nami wykończeniówka . I moc wątpliwości . Podzielcie się proszę doświadczeniem . Wymyśliłam , że w jednej z łazienek ( małej ) nie położę płytek. Zostawię drewno. Ktoś, kiedyś mnie uspokoił , że spoko są lakiery . Coś mówiono , że lakier - szkło czy coś...
    Czym zabezpieczyliście drzewo w łazience ? Chodzi mi o naprawdę skuteczne specyfiki. W sensie - niekoniecznie 300% ekologii ale spokój na jakiś czas .

    pozdrówka i proszę o pomoc

    Ja w łazience mam trzy ściany w kafelkach, jedną zostawiłam w drewnie. Ta drewniana ściana nie została niczym zabezpieczona i po 6 latach mieszkania nic się nie dzieje. Mimo, ze jest obok kran i przy myciu rąk się chlapie to nie ma żadnych problemów. Zaznaczę, że dom z bali nie z ciosanych kwadratowych.
    Pozdrawiam

Strona 590 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony