dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 629 z 693
Pokaż wyniki od 12.561 do 12.580 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12561

    Domyślnie

    Witam,
    zaczynamy budowę domu z bala i nie mogę się już doczekać marca ponieważ wtedy mamy go mieć już u siebie na działce

    Widzę, że jest tu wielu szczęśliwych posiadaczy takiego domu więc będzie kogo prosić o pomoc w pokonywaniu wszystkich wyzwań jakie na nas czekają w związku z tą budową

  2. #12562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    No to wiesz...ścianę za kominkiem zrób lepiej z cegieł

  3. #12563
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Pierdzielisz waść! Szklanka niepotrzebna, mówię Tobie ja...A wiem co mówię, bom na żerdziach siedem lat strawił....Znaczy sie zarobkowo rąbał...
    No to akurat wiem, tylko nigdy nie uściśliłeś co rąbałeś i czy się narąbałeś

  4. #12564

    Domyślnie

    Kominek ma być cały w murowanej ścianie.

  5. #12565
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Maciek74 - cerkiew oryginalna służyła chyba w obrządku greko-katolickim. Ale to nieważne - takie cudo przytuli każdy obrządek
    Jakie domy będziesz budował w przyszłym roku? podobne do tego z zeszłego czy coś kompletnie nowego?

  6. #12566
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    jestem jeszcze w trakcie, ale już prawie po dwutygodniowym pobycie w Tatrach i trochę mi się zmienia podejście do świerka. on prawie zawsze rośnie idealnie prosty, inaczej niż sosna. zastanawiam się, czy to nie jest najważniejszą przyczyną jego popularności w budownictwie domów?
    czy świerki można "korować" karcherem?
    jaką maks dłg ściany dopuszcza ZS? KT mówił o max 10m.

  7. #12567
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    czy świerki można "korować" karcherem?
    jaką maks dłg ściany dopuszcza ZS? KT mówił o max 10m.
    1. A czemu nie
    2. Z tą długością byłbym ostrożny zwłaszcza jeśli są w niej otwory tym bardziej drzwiowe.
    Długość ściany tez ogranicza sam materiał, zmiana średnicy przy tej długości.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #12568

    Domyślnie

    Temat - malowanie z zewnątrz

    Przeglądając ostatnio czeluście internetu natknąłem się na kawał dobrej roboty i sporą dawkę wiedzy. Lektura trudna do przebrnięcia ale wbudowany w przeglądarkę googla tłumacz świetnie sobie radzi.

    Szwedzki test preparatów do malowania drewna na zewnątrz. Powala rozmachem:
    https://www.folksam.se/tester-och-go..._utomhusfarger
    Szczegółowy opis:
    https://www.folksam.se/media/Folksam...tcm5-23396.pdf

    I drugie ujęcie z Niemiec. Mniej profesjonalnie ale bardziej ciekawie bo:
    dłuższy okres czasu
    więcej produktów dla naszych zastosowań (szwedów interesują głównie preparaty na drewniane elewacje więc skupiają się głównie na powłokotwórczych)
    http://www.wikidorf.de/reintechnisch...enLangzeitTest
    Na tej stronie jest dużo dużo więcej informacji. Np.:
    http://www.wikidorf.de/reintechnisch/Inhalt/HolzAussen

    Po lekturze niemieckiej stronki można wysnuć naprawdę sporo wniosków i zobaczyć na własne oczy czy ludowe wierzenia w magiczne środki mają odzwierciedlenie w naturze.

    Miłej lektury
    Ostatnio edytowane przez kolek20 ; 15-09-2016 o 10:57

  9. #12569

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolek20 Zobacz post
    Temat - malowanie z zewnątrz

    Przeglądając ostatnio czeluście internetu natknąłem się na kawał dobrej roboty i sporą dawkę wiedzy. Lektura trudna do przebrnięcia ale wbudowany w przeglądarkę googla tłumacz świetnie sobie radzi.

    Szwedzki test preparatów do malowania drewna na zewnątrz. Powala rozmachem:
    https://www.folksam.se/tester-och-go..._utomhusfarger
    Szczegółowy opis:
    https://www.folksam.se/media/Folksam...tcm5-23396.pdf

    I drugie ujęcie z Niemiec. Mniej profesjonalnie ale bardziej ciekawie bo:
    dłuższy okres czasu
    więcej produktów dla naszych zastosowań (szwedów interesują głównie preparaty na drewniane elewacje więc skupiają się głównie na powłokotwórczych)
    http://www.wikidorf.de/reintechnisch...enLangzeitTest
    Na tej stronie jest dużo dużo więcej informacji. Np.:
    http://www.wikidorf.de/reintechnisch/Inhalt/HolzAussen

    Po lekturze niemieckiej stronki można wysnuć naprawdę sporo wniosków i zobaczyć na własne oczy czy ludowe wierzenia w magiczne środki mają odzwierciedlenie w naturze.

    Miłej lektury
    Witam wszystkich Balowiczow.

    Wysluchalam co mila Pani z ochrony srodowiska, ale dziwnym trafem za jej plecami prezentuje sie firma Beckers, miala do powiedzenia, jako iz mieszkam w Szwecji i jezyk ten jest mi znany, stwierdzam, ze bylo to toalne pierdzielenie Zadnych konketow, tekst typu, ze klient musi wiedziec, czy jego dom jest stary, czy nowy, ewentualnie, czy deska byla malowana, czy tez nie .....eeee nie wiem jak to skomentowac. Oczywiscie Szwedzi wiekszosc domow maja drewnianych, wiec niezaprzeczalne jest, ze ich srodki sa dobre. Beckers nie jest najtansza firma, sa tutaj o wiele tansze produkty i tak samo skuteczne. Poza tym testy nowych srodkow, o ktorych mowa, beda zakonczone w roku 2018.

    Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!!!

  10. #12570
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Witam wszystkich Balowiczow.

    Wysluchalam co mila Pani z ochrony srodowiska, ale dziwnym trafem za jej plecami prezentuje sie firma Beckers, miala do powiedzenia, jako iz mieszkam w Szwecji i jezyk ten jest mi znany, stwierdzam, ze bylo to toalne pierdzielenie Zadnych konketow, tekst typu, ze klient musi wiedziec, czy jego dom jest stary, czy nowy, ewentualnie, czy deska byla malowana, czy tez nie .....eeee nie wiem jak to skomentowac. Oczywiscie Szwedzi wiekszosc domow maja drewnianych, wiec niezaprzeczalne jest, ze ich srodki sa dobre. Beckers nie jest najtansza firma, sa tutaj o wiele tansze produkty i tak samo skuteczne. Poza tym testy nowych srodkow, o ktorych mowa, beda zakonczone w roku 2018.

    Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!!!
    Gocha, a oni te innowacyjne podpowiedzi dla kobiet w sprawie imigrantów ( że np lepiej coby ubierały tenisówki zamiast szpilek, to będą mogły szybciej spierdzielać) to tak na poważnie ? Bo to się potem przekłada na wiarygodność wszelkich innych informacji...

  11. #12571

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Gocha, a oni te innowacyjne podpowiedzi dla kobiet w sprawie imigrantów ( że np lepiej coby ubierały tenisówki zamiast szpilek, to będą mogły szybciej spierdzielać) to tak na poważnie ? Bo to się potem przekłada na wiarygodność wszelkich innych informacji...
    Jakbyscie widzeli jaki tu jest cyrk, to ja nie wiem jak to nazwac, bo glupota to za malo! Tenisowki to nic! Oni nam proponuja opaski "antygwalty" z napisem NEJ, czyli nie i taki imigrant po opasce ma wiedziec, ze zgwalcic mnie nie mozna..... nie wiem, czy lepiej by nie bylo napisac HIV !!! Procz tego jak zapewne slyszeliscie zaprosili te "biedne dzieci", chlopcow 14-15 lat, ktorzy okazali sie dwudziesto- kilu-latkami!!! To nie miejsce na problemy z imigrantami, ale az mnie szlak trafia, jak widze co sie dzieje, a tu (w Szwecji) slowa o tym pisnac nie mozna bo od razu rasista!

  12. #12572

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Witam wszystkich Balowiczow.

    Wysluchalam co mila Pani z ochrony srodowiska, ale dziwnym trafem za jej plecami prezentuje sie firma Beckers, miala do powiedzenia, jako iz mieszkam w Szwecji i jezyk ten jest mi znany, stwierdzam, ze bylo to toalne pierdzielenie Zadnych konketow, tekst typu, ze klient musi wiedziec, czy jego dom jest stary, czy nowy, ewentualnie, czy deska byla malowana, czy tez nie .....eeee nie wiem jak to skomentowac. Oczywiscie Szwedzi wiekszosc domow maja drewnianych, wiec niezaprzeczalne jest, ze ich srodki sa dobre. Beckers nie jest najtansza firma, sa tutaj o wiele tansze produkty i tak samo skuteczne. Poza tym testy nowych srodkow, o ktorych mowa, beda zakonczone w roku 2018.

    Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!!!

    Wszystko trzeba palcem. Linka wrzuciłem jako kierunek do tematu.Przecież tam jest link do pdf-a z wynikami testów już przeprowadzonych. Filmiku z tą panią nawet nie zamierzałem oglądać.
    Rzuć okiem tu:
    https://www.folksam.se/media/Folksam...tcm5-23396.pdf

    Oczywiście jeśli chodzi o wyniki to dużo wyrobów Beckers jest podejrzanie wysoko chociaż zmieniając miasto jako miejsce testów można zobaczyć jak zmieniają się wyniki. W niektórych przypadkach wyroby Beckersa lądują w "niezalecanych" ale zakładam że to stare linie produktowe z których Beckers chciałby się wyluzować na korzyść nowych, lepszych czytaj droższych.

    Jak wspomniałem dla mnie dużo bardziej merytoryczna jest strona niemiecka i na nią zwracam szczególną uwagę.
    Ostatnio edytowane przez kolek20 ; 19-09-2016 o 07:13

  13. #12573
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - niestety masz rację poniosła mnie fantazja
    Maciej74 - w domkach, które Ty budujesz jak długie mogą być ściany?

  14. #12574
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam ponownie. Jakis czas mnie nie bylo. Zajęty fundamentami i ogrodzeniem byłem. Do impregnacji stosuje Altax wczesniej wspominany i deski modrzewiowe, pomimo duzej ilosci żywicy całkiem niezle go przyjmuja. Moj pien od maja bodajze leży na ziemii i nic sie nadal nie dzieje. Sosna za to czarna jakby ja w weglu wytarzał. Mam pytanie co do korowania woda przez RT. Jak po zmontowaniu budynku na fundamentach czyszcza bale? Marmur, jak to u Ciebie bylo? Czy na budynek pozniej leja wode czy papierem? Ja deski na ogrodzenie koruje recznie, strugam i szlifuje boki. Mam nadzieje ze strugarka i flex wytrzymaja takie obciazenia.

  15. #12575
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Mam pytanie co do korowania woda przez RT. Jak po zmontowaniu budynku na fundamentach czyszcza bale? Marmur, jak to u Ciebie bylo? Czy na budynek pozniej leja wode czy papierem? Ja deski na ogrodzenie koruje recznie, strugam i szlifuje boki. Mam nadzieje ze strugarka i flex wytrzymaja takie obciazenia.
    Niczym nie czyścili. Drewno prezentowało się jak z igły. Jedyne prace szlifierskie dotyczyły okolicy otworów okiennych, które były dopieszczane już na miejscu. Po roku od postawienia usunąłem żywicę, która pojawiła się na balach. Szlifierka z regulowanymi obrotami plus nakładka w postaci szczotki drucianej. Pisałem już o tym wcześniej.

  16. #12576
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Piotr1985 - miło Cię czytać znowu!
    może fotka obu bali?

  17. #12577
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danielosmachos

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witajcie,

    Buduję dom z bala jodłowego, surowego po sezonowaniu rok czasu.
    Stanąłem przed wyborem jakich środków użyć do impregnacji oraz malowania.
    Oferta na rynku jest tak bogata że można zginąć na kilka tygodni próbując coś wybrać. Na pewno chcę coś co będzie w miarę naturalne i pozwalało oddychać drewnu.
    Dom i drewno jest na etapie stawiania więźby, więc wilgotność też jest jeszcze podwyższona.
    Pierwsza wątpliwość i decyzja którą muszę podjąć: produkty rozpuszczalnikowe czy wodorozcieńczalne? Podobno przy podwyższonej wilgotności lepsze są produkty wodorozcieńczelne?
    Druga sprawa: czy jeżeli zastosuję impregnat rozpuszczalnikowy to potem wodorozcieńczalnym lakierem/bejcą/olejem będę mógł pokryć następne warstwy?
    Czy macie jakieś swoje doświadczenia w tych tematach? Jak wygląda w praktyce stosowanie różnych środków na zewnątrz i wewnątrz? Stosować te same? Impregnować też od wewnątrz?
    Firmy i produkty o których myślę to: Sikkens, Teknos, Remmers i Tikkurila. Wszystkie z produktami przemysłowymi do drewna.

    Dziękuję i pozdrawiam

  18. #12578
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Szkoda kasy na tym etapie na wymyślne i drogie impregnaty. Mimo rocznego sezonowania to nadal drewno świeże i mokre. Użyj najtańszego np Fobosu, który przy okazji zabezpieczy Ci dom przeciwpożarowo. Zyskasz rok na zastanawianie się czym zaimpregnować docelowo.

  19. #12579
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    marmur z tym zabezpieczeniem ppoż nie przesadzaj Ale reszta rady jak najbardziej trafiona.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  20. #12580
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Co ja bym bez Ciebie zrobił. Nie chce mi się już edytować, ale tam miało być jeszcze słówko "trochę"

Strona 629 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony