dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 630 z 693
Pokaż wyniki od 12.581 do 12.600 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #12581
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    danielosmachos

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Dębe Wielkie
    Kod pocztowy
    05-311
    Posty
    43

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Wiem że drewno jest i będzie mokre. Dlatego chcę iść w impregnaty wodne.
    Myślałem o Fobosie, ale:
    - zabarwi drewno na zielono lub brązowo ( no chyba że bez barwnika zaaplikować ale to znowu nie będzie widać gdzie nałożone było a gdzie nie), a chcę mieć jak najbardziej naturalny, jasny kolor końcowy
    - nie ochroni na zimę przed wilgocią i "czarnienem" drewna
    - sól która jest w Fobosie będzie cały czas wyłaziła przy zmianach wilgoci.
    Tikkurilla ma polecany taki system właśnie jako też certyfikowany "przeciwogniowy": Fobos M4 jako impregnat + warstwa Pinjasol Lazur. Rozmawiałem z przedstawicielem i potwierdził, że na inwestycjach które zrobili tym systemem sól wychodzi cały czas na zewnątrz bali i widać białe plamy pomimo zabezpieczenia ostatnią warstwą z kolerem
    Druga sprawa to podbitka - ją należy już pomalować przed przybiciem (biję na krokwie by były widoczne). Sam Fobos chyba będzie za mało, później już po złożeniu i przybiciu nie pomaluję tak dokładnie. Tak samo wystające belki stropowe i krokwie.
    A Ty - marmur jak zabezpieczałeś swoją chatkę zaraz po postawieniu? Jakieś inne propozycje (nie muszą być produktowe, chodzi o system i metodę działania )

    Dzięki.

  2. #12582
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Niczym nie zabezpieczałem. Bale były wstępnie zabezpieczone przez wykonawcę jeszcze na placu budowy - jedynie w miejscach gdzie podczas stawiania konstrukcji coś przecinali lub szlifowali ( głównie chodziło o stolarkę okienną) dali impregnat natryskowo. Prawdopodobnie był to środek solny typu Fobos czy Boramon, nie pamiętam. Uznałem za logiczną argumentację, że szkoda impregnatu na dom z drewna mokrego , stawiany w październiku. Tym bardziej, że prawie przez cały czas stawiania konstrukcji, padał deszcz. Oczywiście dom został przed zimą zadaszony. Na wiosnę zlikwidowałem kilka punktowych ognisk sinizny, która wystąpiła na czołach paru bali, a rok później, po letnim przeschnięciu domu, zaimpregnowałem docelowo. W kolejności - Boramon c30 , potem Penetrin, Altax woskowy. Było to 4 lata temu. W tym roku impregnowałem ponownie.

  3. #12583
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Az trudno uwierzyc ze przy rozbiorce, przewozeniu i ponownym skladowaniu nie pobrudzili. No ale tu ukazuje sie ich profesjonalizm.
    Maciek, postaram sie wrzucic ale posty dodaje tylko gdy jestem w pracy bo w domu zalatany jak bak w kobylej. Tak to jest jak samemu sie muruje. No syn mi zaprawe naklada, ale ma dopiero 4,5 roku wiec trzeba pomagac z tempem i koordynowac jakosc nalozonej spoiny. Niezle mu idzie takze olejowanie desek i pomoc w przykrecaniu. Z urabianiem zaprawy idzie mu troche gorzej bo tempo go wykancza, ale dokoszenia dzialki nikt inny sie nie tyka.
    Płot tez robimy modrzewiowy, wrzuce ci jutro fotki jak to wyglada. Nic innowacyjnego, zwykle ala ranczo, tyle ze troche bardziej czerwone.

  4. #12584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał gos1303 Zobacz post
    Jakbyscie widzeli jaki tu jest cyrk, to ja nie wiem jak to nazwac, bo glupota to za malo! Tenisowki to nic! Oni nam proponuja opaski "antygwalty" z napisem NEJ, czyli nie i taki imigrant po opasce ma wiedziec, ze zgwalcic mnie nie mozna..... nie wiem, czy lepiej by nie bylo napisac HIV !!! Procz tego jak zapewne slyszeliscie zaprosili te "biedne dzieci", chlopcow 14-15 lat, ktorzy okazali sie dwudziesto- kilu-latkami!!! To nie miejsce na problemy z imigrantami, ale az mnie szlak trafia, jak widze co sie dzieje, a tu (w Szwecji) slowa o tym pisnac nie mozna bo od razu rasista!
    Szwecja...? Przecież Szwecji już nie ma....

  5. #12585
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Szwecja...? Przecież Szwecji już nie ma....
    Piotrze, mam do Ciebie pytanie. Bedzie u mnie komin zaraz przy scianie z bala. Komin bedzie systemowy z welna w srodku. Bez wentylacyjnego. Czy odsuniecie od sciany 10cm zapewni dostateczna ochrone czy moze zabudowac sciana z gk z welna dodatkowo? A moze mur ochronny z cegly. Drugi komin bedzie mial bala z dwoch stron i tez bedzie odsuniety ok 10 cm od bala. Moge odsunac wiecej ale bedzie to kiepsko wygladac bo jeden komin bedzie stal na srodku sciany salonowej. Kominek bedzie wolnostojacy, cos w formie kozy. Na zabudowe nie moge sobie pozwolic ze wzgledu oszczednosci miejsca.

  6. #12586
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał marmur7 Zobacz post
    Prawdopodobnie był to środek solny typu Fobos czy Boramon, nie pamiętam. Uznałem za logiczną argumentację, że szkoda impregnatu na dom z drewna mokrego , stawiany w październiku. Tym bardziej, że prawie przez cały czas stawiania konstrukcji, padał deszcz. Oczywiście dom został przed zimą zadaszony. Na wiosnę zlikwidowałem kilka punktowych ognisk sinizny, która wystąpiła na czołach paru bali, a rok później, po letnim przeschnięciu domu, zaimpregnowałem docelowo. W kolejności - Boramon c30 , potem Penetrin, Altax woskowy. Było to 4 lata temu. W tym roku impregnowałem ponownie.
    O mamy całkiem podobne doświadczenia w zakresie zabezpieczenia domu. RT stosował inny środek nie pamiętam już nazwy ale dopytywałem. Sam na zewnątrz stosowałem też Fobos NW, po roku penetrin i zamiast woskowego altax olej.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #12587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Piotrze, mam do Ciebie pytanie. Bedzie u mnie komin zaraz przy scianie z bala. Komin bedzie systemowy z welna w srodku. Bez wentylacyjnego. Czy odsuniecie od sciany 10cm zapewni dostateczna ochrone czy moze zabudowac sciana z gk z welna dodatkowo? A moze mur ochronny z cegly. Drugi komin bedzie mial bala z dwoch stron i tez bedzie odsuniety ok 10 cm od bala. Moge odsunac wiecej ale bedzie to kiepsko wygladac bo jeden komin bedzie stal na srodku sciany salonowej. Kominek bedzie wolnostojacy, cos w formie kozy. Na zabudowe nie moge sobie pozwolic ze wzgledu oszczednosci miejsca.
    Generalnie odległość 10 cm to bardzo dobre zabezpieczenie. Nie wypełniaj tej przestrzeni niczym, niech tam krąży powietrze (najlepszy jest delikatny przedmuch)...Można zastosować ekran na drewnie, choćby płyta GK, jeśli estetyka na tym nie straci. Koza żeliwna przy ścianie z drewna minimum 50 cm. Ekran mile widziany. To samo dotyczy odkrytych rur dymowych. Chyba, że masz tam ściany z ceramiki lub kozę o innej konstrukcji, a producent określił w instrukcji odległość od ścian z drewna.

  8. #12588
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Generalnie odległość 10 cm to bardzo dobre zabezpieczenie.
    Zabezpieczenie dobre ale do wszelkich prac obróbkowych do d... A przecież trzeba jakoś ten systemowy wykończyć, tynk malowanie itp. Całe szczęście takie 10cm mam tylko na ok 0,5m2
    Ps. Nie gniewaj się Piotr ale to taka praktyczna uwaga.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #12589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Zabezpieczenie dobre ale do wszelkich prac obróbkowych do d... A przecież trzeba jakoś ten systemowy wykończyć, tynk malowanie itp. Całe szczęście takie 10cm mam tylko na ok 0,5m2
    Ps. Nie gniewaj się Piotr ale to taka praktyczna uwaga.
    Nie wiem o co miałbym się gniewać. Czyżby o to, że ludzie tynkują i malują kominy? Chcesz mieć bal? No to tańcz...

  10. #12590
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wizualnie wlasnie by to zepsulo, a koza bedzie wystawiona w kierunku srodka domu i rura od niej bedzie odcieta od bala kominem, te 10 cm systemowki jakos obmaluje raz na kilka lat. Toz to tylko systemowka 40 cm niecale. I tak tm nikt nie bedzie zagladal co na niej jest. Macku, mam zdjecia, do wieczora wrzuce, przynajmniej sie postaram. A jeszcze jedno. Czy wystarczy rura fi 110 zeby doprowadzic powietrze do kominka?

  11. #12591
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Wizualnie wlasnie by to zepsulo, a koza bedzie wystawiona w kierunku srodka domu i rura od niej bedzie odcieta od bala kominem, te 10 cm systemowki jakos obmaluje raz na kilka lat. Toz to tylko systemowka 40 cm niecale. I tak tm nikt nie bedzie zagladal co na niej jest. Macku, mam zdjecia, do wieczora wrzuce, przynajmniej sie postaram. A jeszcze jedno. Czy wystarczy rura fi 110 zeby doprowadzic powietrze do kominka?
    Wypadało by tą systemówkę do malowania przynajmniej siatką i klejem objechać i zobaczysz jak fajnie jest gdy ręka z pacą się nie chce zmiescić a bale uwalisz przy okazji. do malowania wałek może dać radę, pędzel trzeba będzie obciąć Jak do tyłu komina będzie dostęp z dwu stron to dasz radę.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #12592
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02162.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	368157Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02167.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	368158Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02163.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	368159Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02165.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	368160No o siatce to wiem, planuje siatke klej i jakies oblozenie. Malowanie bedzie ostatecznoscia.

    przesylam tez zdjecia obiecanych bali i desek na ogrodzenie.

  13. #12593
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    zdjęcie z dwoma balami mówi samo za siebie... dzięki Piotr!

  14. #12594
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    zdjęcie z dwoma balami mówi samo za siebie... dzięki Piotr!
    ale pamietaj ze to jest wersja hardcore. Pnie leza na ziemi zarosniete chwastami. Co jakis cas przetaczm.normalne domu tak nie traktujesz, ale ja chcialem sprawdzic ten altaz jak na sloncu i wilgoci sie bedzie sprawowal. I juz wiem ze nim takze zrobie dom. Ogrodzenie nim zabezpieczam. A kolejne warstwy to blachostka. Caly plot moznaby w jeden dzien przeciagnac od nowa. No i bez szlifowania bo powloki nie tworzy. Raz w roku mozna sie pobawic z domkiem.

  15. #12595

    Domyślnie

    A co powinno się zrobić z balem w środku domu też go należy zaimpregnować a może jeszcze przeszlifować był zabezpieczony tylko fobosem zaraz po postawieniu a to już chyba z 5 lat na razie jest bielutki jakby był stawiany wczoraj

  16. #12596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrK1985 Zobacz post
    Wizualnie wlasnie by to zepsulo, a koza bedzie wystawiona w kierunku srodka domu i rura od niej bedzie odcieta od bala kominem, te 10 cm systemowki jakos obmaluje raz na kilka lat. Toz to tylko systemowka 40 cm niecale. I tak tm nikt nie bedzie zagladal co na niej jest. Macku, mam zdjecia, do wieczora wrzuce, przynajmniej sie postaram. A jeszcze jedno. Czy wystarczy rura fi 110 zeby doprowadzic powietrze do kominka?

    Robi się 110 - 160. Ta większa wartość przy bardzo dużych paleniskach....

  17. #12597
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to wspaniale, zostawiłem dziurę fi150 już obłożoną papą więc 160 mi nie wejdzie, a 110 idealnie. Dzięki za odpowiedź.

  18. #12598
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Piotr, masz już papę na dachu???... Budujesz i nie dzielisz się zdjęciami?
    Może jednak coś powklejasz?

  19. #12599

    Domyślnie

    Panie, Panowie

    remont mojej drewnianej rezydencji postępuje i chciałem zapytać was co można dać w szpary pomiędzy balami?
    nie chce mszyć bo i tak w środku jak i z zewnątrz będzie deskowanie, oraz co na ocieplenie pod deski,
    średnia grubość bala fi 20 cm ale są też grubsze i cieńsze.
    Ostatnio edytowane przez mthc13 ; 29-09-2016 o 15:43

  20. #12600
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dziure w ostatniej warstwie bloczkow fundamentowych. Tyle udalo mi sie w tym roku. Jeszcze wylewke i piwnice. A ogrodzenie jak pogoda dopisze to tez moze dokoncze. Wiecej nie ma. Dom jeszcze w lesie rosnie.

Strona 630 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony