dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 667 z 693
Pokaż wyniki od 13.321 do 13.340 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13321

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    Po wielu latach znow wrocilem na to forum - planuje wybudowac swoj drugi dom z bala. W pierwszym mieszkam od ponad 13 lat i jest super - zycie sie tak uklada ze przyszedl czas na drugi. Czy ktos moze podpowiedziec, ktore firmy sa teraz na "topie". Z ktora z dostepnych firm warto obecnie budowac dom?
    Swoj obecny zbudowalem z firma Logpol - chcialbym jednak zbadac obecny rynek i zobaczycz z kim warto budowac.

    A moj domek obecnie wyglada tak:

  2. #13322

    Domyślnie

    Czasami lepsze jest wrogiem dobrego
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  3. #13323

    Domyślnie

    Cytat Napisał aglar Zobacz post
    Czasami lepsze jest wrogiem dobrego
    Taaa, a co to wnosi do zadanego przeze mnie pytania?

  4. #13324
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar skvarec
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rudnik
    Kod pocztowy
    47-411
    Posty
    50

    Domyślnie

    Ja mam bardzo dobre doświadczenia z firmą Loghouse ze Skomielnej Czarnej...

  5. #13325
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar skvarec
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rudnik
    Kod pocztowy
    47-411
    Posty
    50

    Domyślnie

    Ja mam rekuperację i bardzo dobrze się spradza - w zimie nie musze otwierać okien a w lwcie daje na najmniejsze poziom i tez jest ok
    w zakresie wentylacji mechaniczej pomieszczeń sprawdza się znakomicie

  6. #13326

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Czy Ty masz bale od wewnątrz ocieplone czy bez ocieplenia? Firma od rekuperacji z, którą rozmawiałem odradza mi montaż, z tego względu, że bale bez ocieplenia od wewnątrz nie będą w 100% szczelne i zawsze gdzieś tam może delikatnie powietrze wwiewać.

  7. #13327
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar skvarec
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Rudnik
    Kod pocztowy
    47-411
    Posty
    50

    Domyślnie

    Oczywiście że na 100% może być problem z wykorzystaniem ale rekuperacja to nawiew z odzyskiem ciepła i ta funkcja działa b dobrze - powietrze jest czyste i jest zawsze świeże - szczególnie zimą... standard domu pasywnego to koncepcja dla mnie trochę zdrowotnie nienormalna no ale każdy może mieć swoje zdanie.... a w dobie dzisiejszych słabych zim traci na znaczeniu, więc idealnie wszystko sie sprawdza

  8. #13328

    Domyślnie

    Witam
    wkońcu doczekalismy się swojego domu z bali co polecacie do zabezpieczenia/impregnacji bali? Narazie był zaimpregnowany fobosem i bochemitem przez firmę, która nam stawiała domek. Najlepiej coś bezbrawnego

  9. #13329
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Kagome - gratulacje! może jakieś zdjęcie?
    Spróbuj olej, wiele osób chwali Osmo - drogi, ale dobry.

  10. #13330
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniak25
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    370
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał startom Zobacz post
    Witam serdecznie,
    Po wielu latach znow wrocilem na to forum - planuje wybudowac swoj drugi dom z bala. W pierwszym mieszkam od ponad 13 lat i jest super - zycie sie tak uklada ze przyszedl czas na drugi. Czy ktos moze podpowiedziec, ktore firmy sa teraz na "topie". Z ktora z dostepnych firm warto obecnie budowac dom?
    Swoj obecny zbudowalem z firma Logpol - chcialbym jednak zbadac obecny rynek i zobaczycz z kim warto budowac.

    A moj domek obecnie wyglada tak:
    Ja właśnie też wracam bo będę budować domek letniskowy. Zastawiam się jeszcze czy drewno, bale czy murowany czy może łączony (widziałam takie w Kudowie - dół mur, góra bale i bardzo mi się podobały). Szukam projektu, który by nam odpowiadał a widząc twoje zdjęcie od razu rzuca sie w oczy weranda którą sobie wymarzyłam i chciałabym mieć. Możesz powiedzieć czy twój dom był budowany wg projektu własnego czy gotowego a jeśli tego drugiego to poprosze o nazwę.


  11. #13331

    Domyślnie

    Cześć. Dawno nie pisałem. Planuje w tym roku ukończyć nasz wymarzony domek. Znacie może firmę gdzie można kupić wełnę owczą do uszczelniania bali?

  12. #13332
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Jacek - cześć! Rzeczywiście dawno Cię nie było!
    Pochwal się jak Ci poszło, masz zdjęcia?

  13. #13333

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Jacek - cześć! Rzeczywiście dawno Cię nie było!
    Pochwal się jak Ci poszło, masz zdjęcia?
    Cześć. Zdjęcia niebawem. Czekam tylko na pogodę i w tym roku chce ukończyć dzieło

  14. #13334

    Domyślnie

    Witajcie szanowne grono użytkowników
    Potrzebuje zaczerpnąć z wiedzy waszej nabytej..
    Od czterech lat mieszkam w domu z bali, świerk, okrągły 24cm.
    Pierwsza impregnacja robiona produktami koopmans i wyszła tragedia.
    Nie polecam.
    Czy moglibyście mi polecić coś lepszego ??
    Najlepiej sprawdzonego ..
    Za miesiąc staruje z myciem i czyszczeniem .
    pozdrawiam.

  15. #13335
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To i ja się odmelduje, skoro widzę że stara gwardia powróciła. U nas prace idą powoli do przodu, trochę bieżących spraw, a trochę poprawek po producencie. Jesienią zauważyłem delikatne tąpnięcia dachu po dwóch rogach. okazało się, że dach usiadł po zewnętrznej stronie dobre parę centymetrów, co zaowocowało wygiętą linią gąsiorów. Niestety wykonawca zaoszczędził na dwóch dodatkowych filarach na każdej stronie i takie oto efekty. Musiałem unosić dach pokryty dachówką 10 cm do góry i podstawiać nowe filary aby delikatnie podprostować linię dachu. na szczęście się udało i efekt jak na zdjęciach.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190126_150153.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	427133

  16. #13336
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Piotr - dostawiłeś słupy na balkonie? Czy na parterze skrajne ze zdjęcia?

  17. #13337
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dostawiłem te balkonowe, bo dach zaczął się uginać na górnych podciągach. W domu też pierwotnie nie było filarów. dopiero wstawiałem 4 filary gdy zacząłem układać dachówkę. No ale o zewnętrznych nie pomyślałem.

    Teraz u nas powoli zaczynam kłaść elektrykę, kanały wntylacyjne i CO. Ścianki działowe porpbione, dach ocieplony i przykryty. KONIEC ZABAWY Z WEŁNĄ. No prawie bo jeszcze kilkanaście rolek w ściany i podłogi. No ale to już pikuś.

  18. #13338
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Piotr - jak w sumie w konstrukcji brakowało 6 słupów to raczej poważny błąd - albo projektanta (konstrukcja) albo wykonawcy.
    Jaki przekrój masz belek w konstrukcji dachu?
    Czy dom masz z modrzewia czy świerku?

  19. #13339

    Domyślnie

    Ja w projekcie też nie miałem mieć tych słupów ( to się fachowo stolec nazywa ) ale wykonawca cieśla z krwi i kości od razu wyszydził architekta i postawił podpory . Przy cięzkiej dachówce raczej konieczne . Tylko ,że ograniczają trochę zabudowę poddasza . Pozdrawiam

  20. #13340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Butynski - brawo Twój Wykonawca!!! lepiej mieć stolec na poddaszu, niż żeby Ci sufit na łeb się spier..lił
    a na poważnie - ile miałeś w projekcie podpór i na jakiej rozpiętości, a ile zrobił cieśla?

    to są chyba najciekawsze kwestie w budowaniu, a nie pitu pitu o kolorze na ściany

Strona 667 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony