dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 675 z 693
Pokaż wyniki od 13.481 do 13.500 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13481

    Domyślnie

    A ten domek to z mokrego budowali ? Nie był ten bal sezonowany ,ani trochę ? Bo jak z mokrego to może być problem ze schnięciem po zamknięciu oknami . Co na to ekipa która budowała ?

  2. #13482
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    kagome to czego chcesz się dowiedzieć od tych co ktoś im zbudował skoro masz tam fachowców.
    Dom z zielonego bala jak ja to nazywam też nie ma problemu ale wentylację trzeba zapewnić, kontrola wilgotności powietrza wewnątrz sporo wyjasni. Wietrzyć, wietrzyć, wietrzyć.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  3. #13483
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar piotrzlu
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    meszno
    Kod pocztowy
    48-385
    Posty
    20
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    dom z bala zielonego "siada " 6% i tu nic sie nie da oszukać. my wstawialiśmy okna i drzwi po 1.5 roku . dom z bala 36-50 .okna osadzone w skrzynkach na listwach poslizgowych z zostawioną strefą osiadania .po 1.5 roku zostawiałem od 3-6 cm na osiadanie
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  4. #13484

    Domyślnie

    Te skrzynki poślizgowe ( jak to nazwałeś) robią swoją robotę . Zresztą wszystko co będzie mocowane w przyszłości do ścian z bala musi mieć poślizg ( ścianki działowe,stelaże , meble kuchenne, itp. itd.) . Kwestia tylko jaki długi ,ale to już musi ustalić ogarnięty fachowiec .

  5. #13485
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Skrzynki z listwami poślizgowymi dobre rozwiązanie, da się też na samych listwach poślizgowych. 6% to jest od etapu stawiania u producenta na placu no chyba że od razu dłubią u inwestora. Wstawiałem okna i drzwi w domu z zielonego jak pisałem po 4 miesiącach od postawiienia u mnie ścian z bala i jeden miesiąc po dociążeniu dachem, da się i nic się nie dzieje, troszkę większe odległości na osiadanie wszystkiego.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #13486
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pluk

    Zarejestrowany
    Apr 2019
    Skąd
    Grybów
    Kod pocztowy
    33-330
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Jestem tutaj nowy, więc witam wszystkie Panie i wszystkich Panów, miłośników drewna
    Nie wiem czy dobrze trafiam, albo nie zbeszczeszczę tego miejsca - planuję wraz z małżonką budowę domu z bali klejonych
    Chciałbym zapytać czy ktoś ma jakieś doświadczenia, potrafi coś doradzić? Może polecić jakąś firmę? Czy któreś z poniższych rozwiązań widzieliście i możecie odradzić/polecić?

    Nasz plan na etapie uzgodnień z architektem. Projekt indywidualny. Dopiero będzie przekazany do adaptacji gdy znajdę odpowiednią firmę.
    Dom na planie prostokąta 9x11. Antresola i poddasze użytkowe. Balkon po przeczytaniu wielu wpisów w tym i w innych wątkach przestaje być atrakcyjny. Choć chcieliśmy tutaj zrobić bardziej wysunięty dach nad tarasem i balkonem. Z drugiej strony, dość mocno u nas wieje - południowa małopolska - i obawiam się o wytrzymałość/ryzykowność takiego rozwiązania. Szczególnie że dach by ograniczyć koszty miałby być pokryty lekkim gontem bitumicznym (papą jak kto woli).
    Najprawdopodobniej 2 lukarny, zamiast okien dachowych.
    Ocieplenie ścian i dachu wełną mineralną. Wykończenie w części pomieszczeń - szczególnie salon - deska imitująca bal okrągły, w niektórych płyta GK.

    Dom na płycie fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym wodnym - Legalett lub odpowiednik. Ogrzewanie domu - gazowy piecyk kondensacyjny podłączony do ogrzewania podłogowego. System rekuperacji. Kominek w salonie z DGP jako uzupełnienie (bez wiatraczków).

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez pluk ; 29-04-2019 o 22:38

  7. #13487

    Domyślnie

    Remiks lubię się dowiedzieć u kilku źródeł Dom był stawiany z bala zielonego, grubości 37-42cm, świerkowego. A co macie na sufitach między belkami stropowymi? Szukamy inspiracji Nie możemy się zdecydować czy dać deske, boazerie, białą płyte fornirową czy jeszcze coś innego.

  8. #13488

    Domyślnie

    U mnie karton-gips a na nim jasna, nierówno położona glina.
    Ostatnio edytowane przez aglar ; 24-06-2019 o 09:52
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  9. #13489
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Między belkami a właściwie na nich, boazeria (deska podbitkowa) ale teraz poszła by pewnie deska nieobrzynana
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #13490
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - dlaczego nieobrzynana? względy praktyczne czy zmiana preferencji estetycznych?

  11. #13491
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - dlaczego nieobrzynana? względy praktyczne czy zmiana preferencji estetycznych?
    Raczej względy estetyczne, jakoś lepiej pasuje mi szeroka nieobrzynana deska do okrągłego grubego bala ale to kwestia gustu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  12. #13492
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kagome Zobacz post
    Zapomniałam dopisać, że domek z bala okrągłego. Budowała ekipa ZS Ekipa od okien wstawiała już okna w innym domu z bala i podobno umi Zastanawiam mnie tylko czy przy wstawieniu okien i zmniejszeniu przewiewu w domu nie będzie jakiś niespodzianek z wysychaniem domu.
    u mnie jak ZS budował pod koniec kwietnia, okna wstawiałem 2 maja, dom pryskali fobosem 4 maja. Nic nie gniło, nic nie pleśniało. Wszystko OK. I od razu też strop zabudowałem, dokładnie 3 maja zrobiłem deski końcowe na stropie i to całe zlali 200 litrów fobosem.

    A ja po 2 miesiacach jeszcze poprawiłem drugi raz.

  13. #13493
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    u mnie na suficie są odpady z produkcji dachu. Deski modrzewiowe o pięknym kolorze. Oczywiście wszystkie wyheblowane. Jedyny minus to po roku trzeba było dokładać, bo z długości domu ubyło około 15 cm. Ale efekt jest niezły. Teraz już nie ma żadnych szpar. Wszystko jest Ok.

  14. #13494
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maniulka

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kagome Zobacz post
    Zapomniałam dopisać, że domek z bala okrągłego. Budowała ekipa ZS
    Kim jest tajemnicza ekipa ZS? Szukam solidnej ekipy do postawienia domu z bali.
    Ostatnio edytowane przez maniulka ; 18-06-2019 o 18:08

  15. #13495
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    PiotrK1985

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    obecnie Pabianice
    Kod pocztowy
    95-200
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Goszczanów - reszta to przeglądarka Ci powie.

  16. #13496
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Wybór ekipy to połowa sukcesu, stąd od lat największym powodzeniem cieszy się tutaj ZS i RT

  17. #13497
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    nikt również się nie sparzył na panu KT

  18. #13498
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks, Marmur - w jakim miesiącu mieliście stawiane domy u siebie na placu?

  19. #13499
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar marmur7
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Los Grabos
    Dzielnica
    UnIted States of Wielkopolska
    Posty
    795
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks, Marmur - w jakim miesiącu mieliście stawiane domy u siebie na placu?
    Mój dom był stawiany w październiku. W ulewnym , ciągłym, jesiennym deszczu.

  20. #13500
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    W lipcu.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 675 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony