dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 679 z 693
Pokaż wyniki od 13.561 do 13.580 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13561
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Caiman
    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Puszczykowo
    Kod pocztowy
    62-040
    Posty
    21

    Domyślnie

    Podziwiam, ja pracy bez dźwigu sobie nie wyobrażam, tzn. może i sobie wyobrażam, ale sam na budowie nie dałbym rady. A dźwig nauczyłem się obsługiwać samemu

  2. #13562
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Cytat Napisał Caiman Zobacz post
    Podziwiam, ja pracy bez dźwigu sobie nie wyobrażam, tzn. może i sobie wyobrażam, ale sam na budowie nie dałbym rady. A dźwig nauczyłem się obsługiwać samemu
    Jak to się stało, że wpadłeś na pomysł budowy w tej technologii? Jest nas już trzech na forum.
    Moja chatka własnoręcznie wystrugana starym ośnikiem, piłą spalinową, dłutami i świdrem.
    Także i garaż. Już nie tylko siłą mięśni, ale sprzętem elektrycznym, bo był takowy strug i kątówka.
    http://www.fotosik.pl/u/arkajerzybw

  3. #13563

    Domyślnie

    Zgłaszam się na przeszkolenie

  4. #13564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Powinien być dobrany do mocy paleniska . Gdzieś wyczytałem ,że 150 to minimum . Lepiej większy i ewentualnie przymykać niż za mały . Pan Piotr Batura pewnie by to wyjaśnił - może tu zaglądnie .
    palenisko potrzebuje ~10m3 na 1kW mocy czyli 10 kW mamy 100m3 rura fi 160 będzie ok.
    Pod kocioł zetką z rury stalowej giętkiej mam doprowadzenie fi 160 moc 25 kW. tak że.

  5. #13565
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Czołgista - dzięki!!!
    Jak Twoje prace - zamierzenia zrealizowane?

  6. #13566
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Caiman
    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Puszczykowo
    Kod pocztowy
    62-040
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał JerzyBw Zobacz post
    Jak to się stało, że wpadłeś na pomysł budowy w tej technologii? Jest nas już trzech na forum.
    Jakoś tak uznałem, że jak ma to być mój dom, to muszę go sam sobie wybudować . Z początku miało być z bala o przekroju prostokąta, ale gdy przeglądałem internety, to naturalny bal bardziej do mnie przemówił. Naoglądałem się filmików na Youtubie, nakupiłem masę narzędzi ręcznych niezbędnych wg mnie do budowy itp. Później znalazłem książkę z płytą p. Chambersa i tak to się zaczęło. Okazało się, że co nagle to po diable, bo narzędzia ręczne leżą grzecznie w dedykowanych skrzynkach, a mi wystarczają trzy pilarki łańcuchowe, dwie szlifierki kątowe i urządzenie wielofunkcyjne zamiast dłuta + oczywiście narzędzia pomiarowe. Ale człowiek uczy się na błędach i dobrze, że na swoich

  7. #13567
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Czołgista - dzięki!!!
    Jak Twoje prace - zamierzenia zrealizowane?
    dzięki że pytasz tak się poskładało, że mamy bazę 1km od tego domu z bali do remontu, kawał dużej stodoły, domek i trochę podwórka- tak że dojazd, tak że czas i możliwości wzrosły, planów nie zaniechałem. Somisad - teraz widzę, że wymienia drewno na pustaki, fakt nawet Go nie zachęcałem do ratowania, masa gwoździków w ścianie + trzcina + tynk, a resztę zrobiła fizyka budowli, pod oknem - gdzie już były belki wymieniane - pod gołym leonem (sic) grzybek niczym koralowiec - tylko wersji nie 3d a na płasko . mnie japka ..
    Mój jeszcze na szczęście jest w stanie, że można go ratować. Nie ma tynków wszystko widać. Roboty będzie trochę.
    dwie szlifierki kątowe i urządzenie wielofunkcyjne zamiast dłuta
    do pracy w środku - planuję jakąś pilarkę akumulatorową łańcuchową.
    Zobaczę co będzie wygodniejsze, czy rozebrać całość - wtedy każdy bal chcę uzupełnić klejonką i poskładać ponownie.
    W azot, czy ozon - żeby spuszczele, czy inne gady wybić.

  8. #13568

    Domyślnie

    Dzięki kolego za informacje.

  9. #13569

    Domyślnie

    Pomimo zaimpregnowania fombosem, bochemitem i lazura z remmersa pojawił się u nas grzyb na dolnych balach i słupach na zewnątrz. Co z tym można zrobić?

  10. #13570
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    kagome - Witamy ponownie
    grzyb czy sinizna? jak daleko zachodzi dach nad ścianę? bal płaski czy okrągły?

  11. #13571

    Domyślnie

    Grzyb na 100%. Bal okrągły. Z 40cm zachodzi na ścianę dach, ale to grzyb pojawił się na pierwszym balu od dołu. Będę rozmawiać jeszcze z wykonawcą, ale narazie jest nie uchwytny. Troche mnie to niepokoi, dom stoi od stycznia, a już takie kwiatki się pokazują.

  12. #13572
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Sinizna to też grzybki Fobos jest wymywalny więc na powierzchni może słabo działać tak jest z roztworami wodnymi bardziej nadają się do moczenia czy ciśnieniowego zabezpieczenia do malowania zwłaszcza w miejsca narażone na deszcz i wiatr mniej. Bochemit to różne środki a co tam było zastosowane? Lazury to żadne zabezpieczenie raczej ozdoba. Spryskać grzybki jakimś środkiem chlorowym, ja używam "pilmas" ale jest tego sporo do wyboru, oczywiście po spryskaniu spłukać zgodnie z instrukcją środka. Zabezpieczyć impregnatem rozpuszczalnikowym głębokopenetrującym i dbać o bala, drewno jest wymagające
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #13573

    Domyślnie

    Bochemit qb był dany. Zgadzam się drewno jest wymagające Fobos i bochemit rozpylał wykonawca. Niby się miało nic nie dziać. Dzięki za rade Remiks

  14. #13574
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Szkoda, że Wykonawcy nieuchwytny w takiej sytuacji, ja bym raczej oczekiwał rady od niego.... Tym bardziej, że na forum był on chwalony przez wielu swoich klientów

  15. #13575

    Domyślnie

    Zanim coś zrobimy z tym to chce, żeby wykonawca na miejsce przyjechał. Daleko nie ma więc myśle, że przyjedzie. Dziwne jest to, że pleśń się pojawiła na stronie północnej, gdzie deszcz rzadko zacina. A na południowej i zachodniej nic się nie dzieje, a tam zawsze deszcz mocniej zacina.

  16. #13576
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Wg mnie podstawa to daleko wystający dach, chroniący ściany od nadmiermej ekspozycji na deszcz i słońce, więc kwestia projektu. Ale oczywiście wykwit grzyba to splot iluś tam okoliczności. Mam nadzieję, że Wykonawca coś doradzi, a jak nie to rady innych forumowiczów okażą się wystarczające

  17. #13577

    Domyślnie

    Hej. Budował ktoś w Was albo zna może kogoś kto zbudował dom wg projektu Maranka Justyny Chojnowskiej? Bardzo mi się podoba ale do pełnego przekonania ogromnie chciałbym zobaczyć jak to w środku wygląda po zbudowaniu. Za wszelkie namiary będę wdzięczny.

  18. #13578
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Wg mnie podstawa to daleko wystający dach, chroniący ściany od nadmiermej ekspozycji na deszcz i słońce, więc kwestia projektu. Ale oczywiście wykwit grzyba to splot iluś tam okoliczności. Mam nadzieję, że Wykonawca coś doradzi, a jak nie to rady innych forumowiczów okażą się wystarczające
    To bardzo dobry wniosek, sam muszę pomyśleć o daszkach na szczytowych ścianach/
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #13579
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - serio? po ilu latach to robisz?
    Jest sens od razu postawić zadanie RT?

  20. #13580
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - serio? po ilu latach to robisz?
    Jest sens od razu postawić zadanie RT?
    Serio, serio po 7 latach.
    Budując w tej chwili ujął bym to w projekcie.
    U mnie wiatry dość mocne jednak i w mniej wietrznej okolicy osłonił bym bale na wysokości ostatniego wieńca na wszystkich ścianach jak to robią w stylu zakopiańskim.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Strona 679 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony