dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 686 z 693
Pokaż wyniki od 13.701 do 13.720 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13701
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - w moim przypadku to nie możliwości finansowe, ale przekonania i poszukiwanie cenowych okazji nie wszystkie mebelki są "z jednej kolekcji IKEA" ale mi to nie przeszkadza a dzieciaki mają prawie wszystko w surowej sośnie, którą własnoręcznie pokrywam olejem
    A co do tradycyjnego wędzenia - jestem za ))) to moje klimaty )))

  2. #13702
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aleksandra S

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Bolszewo
    Kod pocztowy
    84-239
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna Dwojak Zobacz post
    Cenę za olej mieliśmy 25 zł/litr przy zakupie 100 l, bo policzyliśmy, że aby pomalować dwa razy potrzebujemy tego tyle.
    Pan, który nam to sprzedawał powiedział, że wydajność to 10mkw z litra a nam z tego próbnego litra wyszło koło 8 mkw więc zamówiliśmy 100l.
    Jednak podczas malowania całości okazało się, że bal nie pije tyle i malując dwa razy zużyliśmy 50l więc drugie tyle nam zostało.

    Jeśli będziesz chciał to możemy Ci to sprzedać, bo nie zużyjemy tego. Opakowania są oryginalnie zamknięte.

    Malowaliśmy to pędzlami nakładając cienką warstwę.
    Najpierw olej stał na budowie i był trochę gęsty co utrudniało malowanie (ciężko się rozprowadzał i bolały nas ręce od malowania) ale później zabraliśmy go do naszego domu i stał w temperaturze pokojowej więc malowanie szło bardzo ładnie.
    Bal wpił olej i nie ma na nim powłoki.
    Jest "dziwny" zapach ale to ponoć wywietrzeje.....mam taką nadzieję przynajmniej
    I mam nadzieję, że nic złego się z tym nie stanie.

    Próbowaliśmy pomalować tym też cegłę, bo mamy ścianki działowe na parterze zrobione ze starej cegły ale cegła robi się jednolita i traci swój urok.
    Dzień dobry mam pytanko na jakiej stronie mogę dostać ten olej? pozdrawiam

  3. #13703
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Aleksandra, dzień dobry! Kto Wam stawiał domek? zadowoleni?

    wydaje mi się, że post, który cytujesz jest już stary, może się tak zdarzyć, że nie będzie odzewu

  4. #13704
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Cześć Wam wszystkim po dłuższym czasie.

    Jakoś tak się ułożyło życie, że będę sprzedawał swoją chatkę (robioną przez RT). Zmieniam miejsce zamieszkania, no i szukam dobrej (jakość + rozsądna cena) firmy, która postawi dom z płaza (24cm grubości). Ktoś, coś? Wybaczcie, gdyby chodziło o okrąglaka, to bym nie pytał, ale płaz to inna bajka

    Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  5. #13705

    Domyślnie

    24 na gotowo? Bez rdzenia? Masz już swój materiał?
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  6. #13706
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Michu, a dlaczego przechodzisz na płaza? masz jakieś przemyślenia po paru latach mieszkania w okrąglaku?

  7. #13707

    Domyślnie

    Cytat Napisał michuzg Zobacz post
    Cześć Wam wszystkim po dłuższym czasie.

    Jakoś tak się ułożyło życie, że będę sprzedawał swoją chatkę (robioną przez RT). Zmieniam miejsce zamieszkania, no i szukam dobrej (jakość + rozsądna cena) firmy, która postawi dom z płaza (24cm grubości). Ktoś, coś? Wybaczcie, gdyby chodziło o okrąglaka, to bym nie pytał, ale płaz to inna bajka

    Z góry dzięki za Wasze odpowiedzi
    http://www.jawordomy.com/ Spróbuj u nich . Tanio nie b
    ędzie ale satysfakcja gwarantowana . Mi budowali właśnie z takiego płaza 24cm .Na ich stronie ta chałupa z bawolim okiem to moja . Powodzenia

  8. #13708

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191202_143750.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	442734 to ta

  9. #13709
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi

    Aglar - materiału nie mam. Rozeznaję, która firma warta uwagi - no i jej surowiec...
    Maciek 3miasto - okrąglaka uwielbiam, ale tak mi się życie zmieniło w przeciągu roku, że zmieniam miejsce zamieszkania, więc chatę od RT sprzedam, a moja nowa druga połówka uwielbia drewno. Ale płaskie... Z dwojga złego P Wolę płaza niż beton.
    Butynski - chata klimatyczna, zdradzisz, o ile jesteś w stanie, jak Ciebie kosztował w tej firmie SSO za m2?

    Dzięki
    Są dwa rodzaje problemów - takie, które da się rozwiązać i takie nierozwiązywalne.
    Skoro problem - rozwiążesz - nie przejmuj się nim. Jeśli nie - to po co się tym przejmować - i tak go nie rozwiążesz

  10. #13710

    Domyślnie

    Ok wysłałem Ci na PW namiar na moich
    Ja mam z płaza, 19 cm na gotowo i powiem Ci że jest bardzo ciepło zimą, bez ocieplenia. Płacę mniej za gaz niż za węgiel w wynajmowanym wcześniej domu W 24cm to będziesz mógł swieczką ogrzewac.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  11. #13711
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Aglar - dziękuję. Za jakiś czas skorzystam z Twoich informacji. A chatę masz klimatyczną

  12. #13712
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar michuzg
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    66

    Domyślnie

    Mały edit. Butynski - miałem na myśli Twoją chatę

    Mea culpa

  13. #13713

    Domyślnie

    Cytat Napisał michuzg Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi



    Butynski - chata klimatyczna, zdradzisz, o ile jesteś w stanie, jak Ciebie kosztował w tej firmie SSO za m2?

    Dzięki
    Niestety dokładnie nie pamiętam ale coś około 2000 za m2 za SSO . Było to 10 lat temu .

  14. #13714
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JerzyBw
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Głubczyce
    Kod pocztowy
    48-100
    Posty
    624

    Domyślnie

    Witajcie. Zdrowia i szczęścia życzę. Siły w realizacji celu.

    Cz możecie polecić impregnat biały do wnętrza; taki, który pokazuje słoje drewna a nie zakrywa?

  15. #13715
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Jerzy - impregnat wewnątrz? może lazur, np osmo? dobry, ale tani nie będzie
    https://osmo.com.pl/produkt/wosk-wewnetrzny/

  16. #13716

    Domyślnie

    Tylko czy wyciągnięcie słojów na ścianie nie spowoduje, że będą one ciemniejsze, będą gorzej odbijać światło?
    Ja zrobiłem u siebie tak, że ściany niczym nie impregnowałem a tragarze opaliłem i szczotkowałem. Słoje na tragarzach wyszły przepięknie, a jednocześnie super kontrastują z jasną ścianą i jasną gliną na suficie.
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  17. #13717
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Aglar - czy po szczotkowaniu olejowałeś? Czym opalałeś?
    Może jakieś fotki jak to finalnie wyszło?

  18. #13718

    Domyślnie

    Opalarką do świń Szczotki jakieś szwajcarskie dedykowane do wyciągania słoi.
    W środku niczym nie smarowane, bo po co zabijać tak piękny naturalny efekt:


    Na zewnątrz opalanie, szczotkowanie + szwedzka smoła drzewna + terpentyna + olej lniany, czyli tak jak dawniej konserwowano łodzie wikingów
    I na to wszystko musialem namówić górali, co łatwe nie było, bo dla nich chałupa ciemna to chałupa niezadbana, ale po robocie sami gwizdali z zachwytu
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  19. #13719

    Domyślnie

    Cześć. Piąty rok buduje swoją wymarzoną chatkę. Powoli zmierzam do końca. Obiecałem żonie, że na koniec maja przewiozę na płac budowy. Mam kilka pytań.
    W fundamencie mam zatopione szpilki. Pomyślałem, że wykonam podwaline z plaża 20 cm, przykręcę wystającymi szpilkami, obetnie szpilki i na to będę układał pierwszą warstwę, którą przykręcę do podwaliny długimi wkrętami. Czy to dobry pomysł?
    W środku i tak przyjdzie styropian, posadzka, wszystko około 20 cm.
    Czym zaimpregnowane podwaline?
    Między fundament a podwaline dam grubą folie. A czy między podwaline a pierwszą warstwę tez dawać folię?
    Między zewnętrzne bale dam wełnę owczą. Czy dawaliście na brzegach dodatkowo taśmy uszczelniające? Jak tak to jakie?
    I jak ponumerować te bale do rozbiórki, żeby się nie pomieszały?

  20. #13720
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Jacek, trzymam za Ciebie kciuki, żeby wszystko wyszło
    Szpilki między fundamentem a podwaliną podobno potrzebne są tylko przy drzwiach. Wiem, że mój wykonawca nie stosuje łączenia podwaliny z pierwszym balem.
    Folia między podwaliną a pierwszym balem - wydaje mi się, że zupełnie niepotrzebna.
    Numerowanie bali chyba ogarniesz stosując sobie znany system literowo - cyfrowy Daj foty jakieś

Strona 686 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony