dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 692 z 693
Pokaż wyniki od 13.821 do 13.840 z 13859

Temat: Domy z bali

  1. #13821
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał sliwki Zobacz post
    Zacytuję "po prostu mi sie nie podoba".
    Ogladalismy Twój blog i zdjęcia ;]
    Po co więc tracić czas na rozmowy o kominku?!

  2. #13822

    Domyślnie

    Pokaż żonie te, moze bardziej przypadną do gustu U mnie w domu jest tej produkcji
    https://pracowniajwa.pl/galeria/kominki/

    Czym grubszy bal tym lepsza akumulacja, druga sprawa że komfortowe uczucie ciepła w domu drewnianym jest 1-2 stopnie niższe niż w budownictwie murowanym. Jeśli miałbym wybierac miedzy ekogroszkiem i pelletem wybrałbym pellet ze względu na mniejszy syf. Ale równie ciekawą alternatywą jest holzgaz: http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzy...s-gaz-drzewny/
    W tym miejscu próbowałem pochwalić swoich wykonawców, ale jak twierdzą administratorzy forum: "Reklama na Forum jest patna."

  3. #13823

    Domyślnie

    Pokaże żonie. Ale to są kominki czy piecokominki? Bo w opisie strony stoi "kominki".
    Też kieruje sie ku pelletowi. Znalazłem informacje że eksploatacja jest nieco droższa niz ekogroszek, ale znacznie wygodniejsza (raz ładuje i mam spokój na kilka dni co ma dla mnie znaczenie bo pracuje w systemie 2 tyg praca i 2 tyg wolne- kiedy mnie nie ma w domu przez 2 tygodnie żona łatwiej ogarnie temat), a ponadto sam sie rozpala i gasi a ekogroszek musze rozpalac.
    Przyznam że o holgazie nigdy nie słyszałem - poczytam.
    Dzieki za pomysły.

  4. #13824
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    jestem na etapie ścianek szkieletowych - czy ktoś z Was (zwłaszcza osoby, którym budował RT) uważa, że standardowe rozwiązanie nie jest dość dobre pod względem akustycznym? warto robić grubsze albo myśleć o innych patentach?

  5. #13825
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Ścianki stawiałem sam więc nie wiem jaki to standard
    Pytasz o ścianki na dole czy na górze.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #13826
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    jestem umówiony na jedne i drugie tzn dół i góra. Wiem, że dół ma inną konstrukcję, widziałem w domie w trakcie budowy
    Remiks - napisz jak to robiłeś u siebie i czy jesteś zadowolony z efektu

  7. #13827
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    jestem umówiony na jedne i drugie tzn dół i góra. Wiem, że dół ma inną konstrukcję, widziałem w domie w trakcie budowy
    Remiks - napisz jak to robiłeś u siebie i czy jesteś zadowolony z efektu
    Dół szkielet drewniany obity jednostronnie osb na to drewno druga strona g-k czasami podwójna tam gdzie kafle. Góra część szkielet drewniany obity jednostronnie osb część konstrukcja typowa dla g-k.
    Generalnie jestem zadowolony.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #13828
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Remiks - możesz rozbudować: osb i drewno? boazeria?
    I generalnie osb tam, gdzie zależało Ci na lepszej izolacji akustycznej? Dobrze zrozumiałem?
    a g-k nie popękało? myślałem, że bezpieczniej iść po prostu w boazerię

  9. #13829
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Remiks - możesz rozbudować: osb i drewno? boazeria?
    I generalnie osb tam, gdzie zależało Ci na lepszej izolacji akustycznej? Dobrze zrozumiałem?
    a g-k nie popękało? myślałem, że bezpieczniej iść po prostu w boazerię
    Tak osb + boazeria.
    Osb tam gdzie zależało mi na sztywności konstrukcji, ścianki na dole nie są powiązane ze stropem bo klatka. G-k nie ma prawa pękać jak jest dobrze zrobione i pracuje samodzielnie.
    Szkielet na dole obity osb od strony kuchni salonu i przedpokoju na to boazeria, od drugiej strony płyta gk, g-k w spiżarce i w pom gosp tylko malowane w łazience podwójna warstwa na to kafle. Na górze część ścian klatka z jednostronnym obiciem osb w miejscu gdzie chodziło mi o usztywnienie konstrukcji dachu tak by zastąpić wiatrownicę.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #13830

    Domyślnie

    Jestem na etapie projektowania domu. Mam wstępny projekt i przed podjęciem dalszych decyzji chciałbym zorientować się ile mógłby kosztować, bo jeszcze mogę cos zmienić, zmniejszyć itd.
    Mam plan przedzwonić do kilku wykonawców, wysłać im rzutu domu i wizualizacje jakie dostałem od projektanta. U dwóch, którzy mieszkają w pobliżu byłem już osobiście jakiś czas temu, ale bez projektu (miałem wstępny rysunek na kartce i wymiary budynku) rzucali tylko kwotami za m2 o dużej rozpiętości, mówiąc –zresztą słusznie żeby przyjść z projektem. Do tego mam zamiar dorzucić listę co powinna zawierać wycena, bo jak napiszę SSZ, SSO lub deweloperski to każdy inaczej to może zinterpretować. Nigdzie (w tym na forum) nie mogłem znaleźć listy dotyczącej domu z bala (może gdzieś tu jest, a ja przegapiłem ). Sam wypunktowałem moim zdaniem kluczowe etapy (przedstawiam je poniżej). Może ktoś podpowie czy cos powinienem dodać bądź wykreślić. Mam nadzieje ze przyda się to tez innym.
    1 Piwnica wraz z wykopem i izolacjami
    2 Ściany zewnętrzne (płazy o grubości 20 cm - na gotowo; montowane na podwójne pióro obce + uszczelka) i wewnętrzne parteru - wyszlifowane wewnątrz na gotowo
    3 Sciany zewnętrzne poddasza (kolankowe i szczytowe) w technologii szkieletowej z ociepleniem i izolacją
    4 Kompletna więźba dachowa (łaty, kontrłaty, folia dachowa i paraizolacyjna)
    5 Strop nad parterem deskowany (prosty) z widocznymi legarami i sosrebem
    6 Kominy
    7 Poszycie dachowe (blachodachówka Janosik) z obróbkami
    8 Rysie, okapy, strzechy, podbitka dachowa - drewniana
    9 Kompletne orynnowanie i rury spustowe (stalowe w kolorze dachu)
    10 Ramy drzwiowe i okienne z parapetami drewnianymi
    11 Okna drewniane z montażem ( z wyjątkiem drzwi balkonowych)
    12 Drzwi zewnętrzne drewniane
    13 Drzwi wewnętrzne drewniane
    14 Wykonanie schodów drewnianych
    15 Kanały technologiczne pod instalację elektryczną, CO CWU
    16 Wewnętrzne ściany działowe poddasza w technologii szkieletowej z wygłuszeniem wykończone deską imitującą bale
    17 Ocieplenie i izolacja poddasza (dachu i ścian zewnętrznych)
    18 Wykonanie konstrukcji właściwej podłogi poddasza (na legarach) wraz z wygłuszeniem (do położenia systemu suchej zabudowy ogrzewania podłogowego)
    19 Transport materiałów, noclegi ekip budowlanych itp.

  11. #13831
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    jestem na etapie komina w salonie - musi łączyć zasilanie piecyka, spaliny i wentylacje. Jakieś rady odnośnie rozłożenia ciągów? zadawałem już to pytanie, odpowiedział Piotr B (pozdrawiam) ale nie zrozumiałem. Jeśli ktoś może prosto wytłumaczyć/doradzić? tak dla kompletnego laika, do tego niezbyt lotnego

  12. #13832
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    jestem na etapie komina w salonie - musi łączyć zasilanie piecyka, spaliny i wentylacje. Jakieś rady odnośnie rozłożenia ciągów? zadawałem już to pytanie, odpowiedział Piotr B (pozdrawiam) ale nie zrozumiałem. Jeśli ktoś może prosto wytłumaczyć/doradzić? tak dla kompletnego laika, do tego niezbyt lotnego
    A czego nie zrozumiałeś. W projekcie masz wentylację czyli ile kanałów wentylacyjnych, do tego plus jeden jeśli chcesz zasilać powietrzem kominek. Kanał spalinowy to osobny kanał o innych wymiarach. Pewnie Piotr radził by postawić sam szacht bez wkłady a przy instalacji kominka włożyć tam wkład stalowy. Jak coś to pytaj podlinkuje Ci jakieś pismo obrazkowe
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #13833
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    szukać z prefabrykatu czy murować z cegły? Jakie powinno być rozłożenie względem siebie kanałów?
    odnośnie wkładu z nierdzewki - trafia do mnie ten pomysł, ale myślałem, że dotyczy tylko spalinowego? mylę się? Czy ma sens wkład podwójny (ogrzewanie spalinami powietrza zasilającego kominek)?

  14. #13834
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    szukać z prefabrykatu czy murować z cegły? Jakie powinno być rozłożenie względem siebie kanałów?
    odnośnie wkładu z nierdzewki - trafia do mnie ten pomysł, ale myślałem, że dotyczy tylko spalinowego? mylę się? Czy ma sens wkład podwójny (ogrzewanie spalinami powietrza zasilającego kominek)?
    Z cegły z wentylacyjnymi zajmie Ci pół domu Rozłożenie raczej dowolne tak by wygodnie podłączyć. Nierdzewka do kanału spalinowego, wentylacyjne są bez wkładów. Nie ma sensu wkład podwójny. A tak poza pytaniami dlaczego zdecydowałeś się na wentylację grawitacyjną?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  15. #13835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Grawitacyjna - dlatego, że nie jestem kawalerem i wiem jak wygląda u mnie otwieranie okien
    nie wytłumaczę, że świeże powietrze może trafić do chałupy inaczej niż przez uchylone okno u Ciebie wentylacja z reku? chwalisz?

  16. #13836

    Domyślnie

    W domu z bali naturalnych bez chemii trzeba dbać o ciepło- niski poziom wilgoci inaczej mogą się wprowadzić lokatorzy typu kołatek szpeciel czy grzyby. Grzanie albo odciąganie wilgoci z budynku zasiedlenie im uniemożliwia . Przynajmniej w środku

  17. #13837

    Domyślnie

    Jak najbliżej środka domu, aby kanały były mniej więcej jednakie. A zdałoby się aby miał ten piec zasilanie w powietrze do spalania w posadzce nie w kominie Bo te w jednym trochę się kłócą: tu spalin,y a tu pobór okazjonalny powietrza przez wentylację grawitacyjną . A to nie rozgryzie się na odległość, ściana lasu, budynki różne kierunki wiatru i ich siła . Wentylacja mechaniczna jest bardziej policzalna.

  18. #13838
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek 3miasto Zobacz post
    Grawitacyjna - dlatego, że nie jestem kawalerem i wiem jak wygląda u mnie otwieranie okien
    nie wytłumaczę, że świeże powietrze może trafić do chałupy inaczej niż przez uchylone okno u Ciebie wentylacja z reku? chwalisz?
    Troszkę źle mnie zrozumiałeś, nie miałem na myśli rezygnacji z wentylacji a raczej jej zmianę na mechaniczną. Sam okien raczej nie otwieram. Tak chwalę i polecam, grawitacja to działanie loteryjne raz ciągnie raz dmucha do tego miejsce na kominy.
    Co do problemów z wilgocią to w domu z naturalnego bala ogrzewanego ceramicznym piecokominkiem to jest problem z niską wilgotnością
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  19. #13839

    Domyślnie

    Niestety tak jak wykorzystywany i grzany okazyjnie. zwłaszcza jak dom ma na karku te kilka dziesiątek lat. W tym drugim winna była technologia budowy piec wygasł a rankiem lód w misce dzbanku w izbie bywał. Okna z jedną szybą i szczelinami po pól centymetra. W pierwszym okazjonalny pobyt ludzi

  20. #13840
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciek 3miasto

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-603
    Posty
    284

    Domyślnie

    Czy ktoś chciałby polecić producenta kominów prefabrykowanych, z wkładem z nierdzewki do spalinowego przewodu? ma być zgodnie z radą Piotra może Piotrze się wypowiesz?

Strona 692 z 693

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony