dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie pomocy - wyciek w lazience developerskiej

    Szanowni Hydraulicy,

    Proszę o pomoc. Kupiłem mieszkanie w budynku developerskim.

    Wykończenie łazienki zleciłem firmie zewnętrznej.

    Kilka dni temu zauważyłem na ścianach od dołu "morke". Dzień później sąsiad z dołu poinformował mnie że go zalewam.

    Zaczeły się poszukiwania. Hydraulkik developera stwierdził że to geberit lub wanna. Po rozkuciu ściany od pokoju sąsiedniego z łazienka okazało się że geberit jest szczelny, pod wanną sucho.

    Wykuli kawałek wylewki, woda pojawia się pod posadzką, zawsze jak spuszcza się wodę z wanny lub z umywalki lub praki. WYCIEK W PKT B (na zdjęciu
    www.universalmedia.home.pl/lazienka.png )


    Moi wykonawcy nie kuli posadzki. Zrobili jedynie redukcje odpływu uwywalki w pkt. A, wyjeli kolanko 50 i wstawili redukcje na 32
    Nie wiem jak idzie połączenie od pkt A do trójnika dlatego narysowałem dwie wersje (na zdjęciu

    www.universalmedia.home.pl/lazienka.png )

    Hydraulik developera przyznał się do winy, jednak na drugi dzień zmienił zdanie i mówi że muszą jescze poszukać i stwierdzić bo może moi wykonawcy jak robili redukcje w pkt.A ze zdjecia mogli wyszarpać rure pod posadzką z trojnika?

    Proszę o pomoc czy to jest możliwe? Na wtorek mam umówione spotkanie, zamówiłem dwóch hydraulików bo zaczyją coś kręcić. Jak to jest Waszym zdaniem. Czy nie kując i nie wiercać w posadzce, robiąc jedynie redukcje, można rozpiąć coś podposadzką?
    Ostatnio edytowane przez lazienka-pomoc ; 17-04-2016 o 09:46

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Nie ma takiej możliwości gdyż po drodze jest jeszcze kolanko i przejście z poziomu posadzki do pionu.
    Fachowcy developera kręcą.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    nadmienie ze kolanko wykute przez moich wykonawcow bylo przy posadzce, ze sciany pw pionie za umywalka wyjeli dn50 i kolanko dn50, w to miejsce wkladajac kolanko dn50/32 i rure dn32,

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Cytat Napisał lazienka-pomoc Zobacz post
    Moi wykonawcy nie kuli posadzki. Zrobili jedynie redukcje odpływu uwywalki w pkt. A, wyjeli kolanko 50 i wstawili redukcje na 32,
    Cytat Napisał lazienka-pomoc Zobacz post
    nadmienie ze kolanko wykute przez moich wykonawcow bylo przy posadzce, ze sciany pw pionie za umywalka wyjeli dn50 i kolanko dn50, w to miejsce wkladajac kolanko dn50/32 i rure dn32, ,
    To wreszcie jaka jest ostateczna wersja.

    Po jaką cho....rę kuli przy posadzce jeśli mogli zredukować na kolanku na wysokości odpływu zlewu.
    Co byś nie robił i gdzie nie kuł to nie naruszysz zabetonowanej w posadzce rury odpływowej dn 50.
    Developer nie daje ci tyle ocieplenia w posadzce aby cała weszła a jeszcze musi zapewnić spadek 2%.
    Najpewniej podczas montażu kanalizacji uszczelka na kielichu im się podwinęła bo nie dali wazeliny i koniec.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    MARKU czy mozemy pomowic na PW? bardzo prosze jesli masz 5min,.

  6. #6

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Lakus Lokalizacja

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-215
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    To wreszcie jaka jest ostateczna wersja.

    Po jaką cho....rę kuli przy posadzce jeśli mogli zredukować na kolanku na wysokości odpływu zlewu.
    Co byś nie robił i gdzie nie kuł to nie naruszysz zabetonowanej w posadzce rury odpływowej dn 50.
    Developer nie daje ci tyle ocieplenia w posadzce aby cała weszła a jeszcze musi zapewnić spadek 2%.
    Najpewniej podczas montażu kanalizacji uszczelka na kielichu im się podwinęła bo nie dali wazeliny i koniec.
    Też uważamy, że to jest wywinęta uszczelka... najlepiej takie rzeczy sprawdzać kamerami endoskopowymi. Koszt żaden, kuć bez potrzeby nie trzeba a dodatkowo jak mieszkanie nowe to pewnie ubezpieczone, a ubezpieczyciele zwracają koszty poszukiwania awarii...

    pozdrawiamy
    Lakus - lokalizacja wycieków

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony