dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie Wodomierz z nakładką radiową

    Mam pytanie do osób znających troszkę prawo. Czy ja muszę na własny koszt założyć wodomierz z nakładką czy wystarczy zwykły. Mój dostarczyciel wody żąda ode mnie takiego właśnie wodomierza który kosztuje prawie 250 zł. Dlaczego nie mogę zamontować zwykłego wodomierza z odpowiednią legalizacją? Dlaczego ja mam płacić za ich wygodę jak nie chce się jednemu z drugim wysiąść z auta i odczytać. Dodam że wodomierz mam w studni na granicy posesji.

  2. #2

    Domyślnie

    A kto jest u Ciebie właścicielem wodomierza ?
    U mnie właścicielem wodomierza zawsze było ZGK (dom) lub spółdzielnia (mieszkanie). Jeśli była wymiana z jakiegoś powodu niezależnego ode mnie np. koniec legalizacji lub wymiana na "radyjko" - zawsze to było na koszt właściciela wodomierza. Nigdy nie ponosiłem z tego tytułu kosztów.

    Pytanie jak jest u Ciebie, na jakiej podstawie to Ty masz ponosić koszty. CHyba że jakieś wewnętrzne przepisy, zapisy w umowie, itd... ustal..

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał SJ413 Zobacz post
    A kto jest u Ciebie właścicielem wodomierza ?
    U mnie właścicielem wodomierza zawsze było ZGK (dom) lub spółdzielnia (mieszkanie). Jeśli była wymiana z jakiegoś powodu niezależnego ode mnie np. koniec legalizacji lub wymiana na "radyjko" - zawsze to było na koszt właściciela wodomierza. Nigdy nie ponosiłem z tego tytułu kosztów.
    Zawsze ponosiłeś koszty. Co najwyżej nie czytałeś umów i regulaminów. Jeżeli nie ponosiłeś jednorazowej opłaty, to na pewno koszt wodomierza oraz całej pozostałej infrastruktury był wliczony w cenę wody. To tylko kwestia rozłożenia na raty.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Dodam że wodomierz mam w studni na granicy posesji.
    Nie znam się na ofercie tych wodomierzy, ale w paru firmach widzę, że wersja zewnętrzna jest sporo droższa od wewnętrznej. Może przenieś wodomierz do domu, to cię taniej wyjdzie?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Nie w tym rzecz. Nie chodzi o to żeby nie zapłacić. Pytałem tylko czy muszę się zgodzić ( dla ich wygody) na wodomierz z nakładką. Dlaczego nie może być zwykły z atestem. Takie też mają w sprzedaży.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gersik Zobacz post
    Nie w tym rzecz. Nie chodzi o to żeby nie zapłacić. Pytałem tylko czy muszę się zgodzić ( dla ich wygody) na wodomierz z nakładką. Dlaczego nie może być zwykły z atestem. Takie też mają w sprzedaży.
    Tak naprawdę, to wygoda jest i dla nich, i dla ciebie. Trudno o jednoznaczną odpowiedź, czy musisz, bo nic nie wiemy o umowie, jaką z nimi masz.

    Ale na pewno nie musisz. Najwyżej nie puszczą ci wody

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Wodę puszczą. Łaski nie robią.Wygody dla mnie nie ma żadnej bo ja nie korzystam z odczytu radiowego. Już jeden wodomierz mam w studni bez ograniczonego dostępu. Kwestia idzie o wodomierz na swojej wodzie. Czy muszę dla ich wygody zakładać wodomierz z nakładką a nie zwykły.

  8. #8

    Domyślnie

    To dobry pomysł, ale są lepsze - sprawdź tu -
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 20-04-2021 o 11:15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony