dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 63
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1246
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    pod schodami pojemna zabudowa, a ławeczka w tej wnece przy wejsciu nad ławeczką haki na kurtki. jakbym znała dokładne wymiary mogłabym coś pokombinować

    Iscra bierzesz tą szafę wielką starą co przez nią poł domu przeprojektowałaś?

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Też bym nie budowała ścianek, Mieszkanie w bloku i tak już jest kiszkowate wiec po co robić jeszcze więcej kiszek? znajomi też mają mieszkanie bez korytarzy i przez to jest mega przestronne, chociaż metraż malutki.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emila3000 Zobacz post
    pod schodami pojemna zabudowa, a ławeczka w tej wnece przy wejsciu nad ławeczką haki na kurtki. jakbym znała dokładne wymiary mogłabym coś pokombinować
    Dokładnie coś takiego planujemy Pomierzę i dam znać. Może nawet jutro, bo kurka ma być gościu od sprawdzania kanałów wentylacyjnych i trzeba by się w mieszkanku pojawić
    Iscra bierzesz tą szafę wielką starą co przez nią poł domu przeprojektowałaś?
    Haha Zmieścić się to się zmieści Ale kurczę jest mało pojemna (i mąż by mnie udusił gdyby miał ją wnosić na górę ). W dworku nie było z tym problemu, bo garderoba miała być zaraz obok sypialni. Tutaj jednak każdy centymetr się liczy... Łóżko bierzemy, bo jest MEGA wygodne, ale szafa chyba musi poczekać trochę lat

    Liliputku, zabudowa pod schodami z drugiego zdjęcia jest mniej-więcej tym, co chcemy uzyskać. Musimy tylko wymyślić najbardziej optymalny rozkład, żeby wykorzystać max miejsca.

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Ale wy liliputki, to zupełnie zmienia postać rzeczy

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Ooo to siedzisko pod schodami super , na dole jakiś kawałek miejsca do siedzenia się przyda

    kanapa pod skosem - jeśli dach pod dużym kątem, to jeszcze może się da, ale jeśli nie, to wstając trzeba uważać, chyba, że kanapę odsuniecie na środek

    patrząc na rzut wydaje mi się, że jedyne miejsce na biurko to właśnie pod skosem przy oknach, chyba, że przewidujecie do doświetlenia biurek tylko oświetlenie sztuczne

    pomyślcie może, czy szafa w pokoju dziecięcym musi być z drzwiami przesuwanymi, taka zabudowa jest głębsza niż zwykła szafa, droższa, a u Was nie byłaby na całą ścianę, bo jest skos

    mi bardzo podoba się takie wysuwane cargo na ubrania, normalnie w szafie głębokiej na 60 cm dostęp do rzeczy na półkach jest trudny,,alternatywą są szuflady, ale takie cargo też mi się podoba
    Przy biurkach może być oświetlenie sztuczne. I tak mamy czas posiedzieć dopiero wieczorami, jak młodzież się ulula... Natomiast kanapę faktycznie chcemy trochę odsunąć od skosu, a pod samym skosem zrobić komodę na rzeczy rzadziej używane. Albo odsunąć na tyle, by można było sięgnąć i zrobić regał na książki?... W każdym razie chcę jakoś tę przestrzeń wykorzystać.

    Co do zabudowy w dziecięcym: drzwi przesuwne zrobić od sufitu do podłogi, a w środku poprzykręcać co trzeba do ścian: uchwyty, prowadnice, itp. Kojarzy mi się do tego jakiś ikeowy cwany system. Może to wyjść wcale nie tak drogo, a na pewno będzie funkcjonalnie.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Iskro, sorki, ze tak z grubej rury zapytam, ale da to jakis poglad na to czego ewentualnie mamy pomóc szukać...
    Czy urządzacie się tak żeby Polska nie zginęła, tyle o ile, na bolka oko bo zaraz startujecie z budową i nie ma co wywalac kasy na mieszkanie które i tak sprzedacie...
    Czy, robimy Wersal na Podlasiu, nie widziała dupa słońca, wyzej srajo niz dupe majo...
    Asekuracyjnie zaznaczam, ze pomiędzy jednym czy a drugim są widełki

  5. #45

    Domyślnie

    Wiedziałam, że mój pomysł na korytarzyk zjedziecie , dla mnie taka przestrzeń to niewielka strata dla części dziennej, a zyskuje się intymność i wc przestaje być koło stołu

    Co do zabudowy w dziecięcym, to chyba inną ścianę miałam na myśli, wydawało mi się, że zabudowa ma być przy dłuższej ścianie, od drzwi do okna

    Ciekawa jestem Waszego pomysłu na podział funkcjonalny części dziennej

  6. #46

    Domyślnie

    Iscra mnie też kiedyś chodziła po głowie majolika : ale moi znajomi położyli w łazience i bardzo narzekali na jakość płytek. Oni kładli te niebieskie płytki

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Czy urządzacie się tak żeby Polska nie zginęła, tyle o ile, na bolka oko bo zaraz startujecie z budową i nie ma co wywalac kasy na mieszkanie które i tak sprzedacie...
    Czy, robimy Wersal na Podlasiu, nie widziała dupa słońca, wyzej srajo niz dupe majo...
    Początkowo miało być według pierwszej opcji, ale... kurka wodna, prowizorki są najtrwalsze, nie wiadomo kiedy będziemy się budować, ile lat będziemy mieszkać w bloku. Więc jak robić to tak, żebyśmy chcieli tam wracać, bo to ma być NASZ DOM. Pierwszy własny!

    Wersal może niekoniecznie, bo żadna sztuka wydać na wykończenie połowę wartości mieszkania... Ma być piękny efekt bez wydania majątku Kto jak kto, ale babki na FM są w tym mistrzyniami

    Cytat Napisał mamik Zobacz post
    Wiedziałam, że mój pomysł na korytarzyk zjedziecie , dla mnie taka przestrzeń to niewielka strata dla części dziennej, a zyskuje się intymność i wc przestaje być koło stołu

    Co do zabudowy w dziecięcym, to chyba inną ścianę miałam na myśli, wydawało mi się, że zabudowa ma być przy dłuższej ścianie, od drzwi do okna

    Ciekawa jestem Waszego pomysłu na podział funkcjonalny części dziennej
    Na zabudowę w dziecięcym chcę przeznaczyć ścianę zaraz przy wejściu, tę krótszą. Zabudowa w tym miejscu da jeszcze jeden bonus: wygłuszy hałasy z łazienki, bo nieraz czymś człowiek łupnie kąpiąc się w wannie (ostatnio się tak wyrypałam, że było tylko jedno wielkie ŁUBUDU ale mąż miał słuchawki na uszach w pokoju to nie słyszał )

    Parę pomysłów już nam się zmieniło. Początkowo myśleliśmy o narożniku, ale chyba będzie 3-osobowa sofa + fotel i ustawione inaczej niż był pierwotny zamysł. Obmyślę, obmierzę i wtedy od razu dam Wam znać.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał waniliana Zobacz post
    Iscra mnie też kiedyś chodziła po głowie majolika : ale moi znajomi położyli w łazience i bardzo narzekali na jakość płytek. Oni kładli te niebieskie płytki
    Nie strasz! Chcę się łudzić, że to była wadliwa partia produkcyjna...
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    przecież to są płytki retro, nie mogą być proste i idealne

  10. #50

    Domyślnie

    Tyż prowda!
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Pusiu, patrzyłam na Pinteresta Pestki i kurczę... ona ma tych tablic całe mnóstwo i żadne po nazwie nie określa tego, czego szukam. Chyba, że źle szukam? Nie umiem?
    Ech, też nie potrafię tam nic znaleźć, ale poprosiłam Pestkę o inspiracje i dała mi "gotowca"
    W ogóle to mam wrażenie, że ona jeszcze nie znalazła Waszego nowego dziennika

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pusia&Kssawery Zobacz post
    Ech, też nie potrafię tam nic znaleźć, ale poprosiłam Pestkę o inspiracje i dała mi "gotowca"
    W ogóle to mam wrażenie, że ona jeszcze nie znalazła Waszego nowego dziennika
    Nigdy nie pojawiła się w starym (a przynajmniej się nie ujawniła), więc nic dziwnego, że i w nowym jej nie widzę
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar matkaleena
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    wielkopolskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    Witam się i ja! Coś*czuję, że będzie super! Układ miekszania jest bardzo ciekawy. Moi znajomi mieli bardzo klimatyczne mieszkanie na poddaszu starego domu. Było prześwietne. Będę kibicować!! A te schody poziom niżej przypominają mi mieszkanie Bridget Jones

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    basiaimirek

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No, ale wieści dopiero teraz poczytałam jakie zmiany u Was. Kolekcja majolika swego czasu też mi się podobała, chciałam mieć taką łazienkę. No to trzymam kciuki

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Cytat Napisał matkaleena Zobacz post
    Witam się i ja! Coś*czuję, że będzie super! Układ miekszania jest bardzo ciekawy. Moi znajomi mieli bardzo klimatyczne mieszkanie na poddaszu starego domu. Było prześwietne. Będę kibicować!! A te schody poziom niżej przypominają mi mieszkanie Bridget Jones
    Notting Hill też

  16. #56

    Domyślnie

    Szukałam kanapy. Ewentualnie narożnika. Tak w sumie to czegokolwiek, co spełniałoby poniższe założenia::
    - wysoki zagłówek
    - wysoko nóżki (minimum 10 cm, mam tam normalnie wjechać odkurzaczem)
    - 3 osobowa
    - możliwość spania (czyli może to być wersalka, rozkładana kanapa, cokolwiek)
    - niewygórowana cena (nie uśmiecha mi się wydawanie 5k na samą kanapę)
    - podłokietniki, które można wykorzystać jako podparcie dla głowy jeśli chcę się wywalić na kanapie w poprzek (tu może być z pomocą dodatkowej poduchy)

    Wiecie co znalazłam? Nówka sztuka a'la głęboki PRL o zupełnie niepasującej nazwie "Malaga":



    No i się załamałam

    To znaczy: widzę w tej wersalce potencjał. Można na oparcie odłożyć kubek z herbatą (a mi się nigdy do ławy nie chce sięgać). Podobnie jest z fotelem. Do kolekcji jest też pufa, która może pełnić funkcję podnóżka. No i inne obicie może sprawić, że wersalka będzie całkiem klawo wyglądać. Ale Tern to skomentował tak: "te nóżki to siekierą odrąbywaliśmy przy przeprowadzce do nowego domu w '95..."

    I co ja mam zrobić?
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał basiaimirek Zobacz post
    Kolekcja majolika swego czasu też mi się podobała, chciałam mieć taką łazienkę
    Z jakiego powodu przestała się podobać? Zmieniła się koncepcja?
    I dzięki za kciuki, przydadzą się

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    I co ja mam zrobić?
    Szukaj rozwiązań na biurka pod pecety I na... wybacz brzydkie słowo... meblościankę do salonu

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tern Zobacz post
    Szukaj rozwiązań na biurka pod pecety I na... wybacz brzydkie słowo... meblościankę do salonu
    Jednak PRL!

    To w sumie nie taki głupi pomysł, zaaranżować mieszkanie na lata 70-te
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  19. #59

    Domyślnie

    Obicie ma sofa zupełnie nietwarzowe ale sama w sobie jest fajna, mi się podoba

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iscra Zobacz post
    Szukałam kanapy. Ewentualnie narożnika. Tak w sumie to czegokolwiek, co spełniałoby poniższe założenia::
    - wysoki zagłówek
    - wysoko nóżki (minimum 10 cm, mam tam normalnie wjechać odkurzaczem)
    - 3 osobowa
    - możliwość spania (czyli może to być wersalka, rozkładana kanapa, cokolwiek)
    - niewygórowana cena (nie uśmiecha mi się wydawanie 5k na samą kanapę)
    - podłokietniki, które można wykorzystać jako podparcie dla głowy jeśli chcę się wywalić na kanapie w poprzek (tu może być z pomocą dodatkowej poduchy)

    Wiecie co znalazłam? Nówka sztuka a'la głęboki PRL o zupełnie niepasującej nazwie "Malaga":



    No i się załamałam

    To znaczy: widzę w tej wersalce potencjał. Można na oparcie odłożyć kubek z herbatą (a mi się nigdy do ławy nie chce sięgać). Podobnie jest z fotelem. Do kolekcji jest też pufa, która może pełnić funkcję podnóżka. No i inne obicie może sprawić, że wersalka będzie całkiem klawo wyglądać. Ale Tern to skomentował tak: "te nóżki to siekierą odrąbywaliśmy przy przeprowadzce do nowego domu w '95..."

    I co ja mam zrobić?
    Zmienić Terna na inny model...nie koniecznie z.funkcją spania

Strona 3 z 63

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony