dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1

    Domyślnie ogrzewanie podłogowe

    Witam serdecznie, od pewnego czasu zastanawiam się jak to będzie z ogrzewaniem w moim przyszłym domu. Wstępnie myślałem nad ogrzewaniem podłogowym elektrycznym, jednak z tego co zrozumiałem do kominka i tak muszą być podpięte rury z wodą które trzeba umieścić pod posadzką, a więc chyba lepiej także te rury wykorzystać do ogrzewania podłogowego nie tylko do kominka ale także do ogrzewania bezpośredniego czyli tzw. wodne ogrzewanie podłogowe. Wtedy o ile się nie mylę aby to ze sobą współpracowało potrzeba jakiegoś sprzętu ze sterownikiem oraz do tego wybrany bufor do ogrzania wody która będzie mogła być ogrzana za pomocą kominka jak i urządzeniu związanym z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym. Dobrze to rozumuje? do tego jeszcze trzeba coś dołożyć aby uzyskać akumulację ciepła?

  2. #2

    Domyślnie

    cos gdzies dzwoni...
    JEzeli chcesz robic elektryczna podloge to wtedy rob kominek z nadmuchem powietrza - wada: nadmuchowe powietrze dosc mocno brudzic sciany w miejscach wylotu no i caly dom ciezko nim ogrzac na codzien (grzeje tylko gdy palisz, nie akumuluje ciepla.
    JEzeli natomiast chcesz miec kominek z plaszczem wodnym czyli grzac nim wode w instalacji centralnego ogrzewania to musisz miec ogrzewanie wodne (w podlodze lub kaloryfery) - taki kominek jest droyzszy w wykonaniu ale caly dom mozezs nim grzac.

  3. #3

    Domyślnie

    Robić z salonu kotłownię ? Dobre dla fanatyków kominków i piromanów

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    Witam serdecznie, od pewnego czasu zastanawiam się jak to będzie z ogrzewaniem w moim przyszłym domu. Wstępnie myślałem nad ogrzewaniem podłogowym elektrycznym, jednak z tego co zrozumiałem do kominka i tak muszą być podpięte rury z wodą które trzeba umieścić pod posadzką, a więc chyba lepiej także te rury wykorzystać do ogrzewania podłogowego nie tylko do kominka ale także do ogrzewania bezpośredniego czyli tzw. wodne ogrzewanie podłogowe. Wtedy o ile się nie mylę aby to ze sobą współpracowało potrzeba jakiegoś sprzętu ze sterownikiem oraz do tego wybrany bufor do ogrzania wody która będzie mogła być ogrzana za pomocą kominka jak i urządzeniu związanym z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym. Dobrze to rozumuje? do tego jeszcze trzeba coś dołożyć aby uzyskać akumulację ciepła?
    A jaki duży ten domek? Bo może okazać się, że na niewielką powierzchnię nie trzeba tyle kombinować. Pamiętaj, że im więcej tych wszystkich dodatków to większy koszt montażu i później naprawy/eksploatacji.

    Możesz podesłać na maila [email protected] rzuty z projektu to doradzimy coś z naszej strony, żeby było tanio i dobrze.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    Witam serdecznie, od pewnego czasu zastanawiam się jak to będzie z ogrzewaniem w moim przyszłym domu. Wstępnie myślałem nad ogrzewaniem podłogowym elektrycznym, jednak z tego co zrozumiałem do kominka i tak muszą być podpięte rury z wodą które trzeba umieścić pod posadzką, a więc chyba lepiej także te rury wykorzystać do ogrzewania podłogowego nie tylko do kominka ale także do ogrzewania bezpośredniego czyli tzw. wodne ogrzewanie podłogowe. Wtedy o ile się nie mylę aby to ze sobą współpracowało potrzeba jakiegoś sprzętu ze sterownikiem oraz do tego wybrany bufor do ogrzania wody która będzie mogła być ogrzana za pomocą kominka jak i urządzeniu związanym z ogrzewaniem podłogowym elektrycznym. Dobrze to rozumuje? do tego jeszcze trzeba coś dołożyć aby uzyskać akumulację ciepła?
    Kominek może być z płaszczem wodnym lub nie. Jeżeli nie to możesz zrobić z niego rozprowadzenie ciepłego powietrza lub nie.

    Zacznij od tego jakie duży dom, jakie zapotrzebowanie, czyli jakiej mocy grzewczej potrzebujesz. Przeanalizuj różne systemy pod kątem własnych oczekiwań (obsługowe, bezobsługowe, inne.) i kosztów, czy się opłaca inwestować. Jeżeli nie wiadomo do jakiego domu, czego chce użytkownik, jakie ma przyłącza i możliwości, to nie bardzo jest co podpowiedzieć. Podłogówka jest dobrym pomysłem, ale co do reszty to nie bardzo jest co doradzić.
    Warto mieć rozeznanie w technologiach i świadomie wybierać potrzebne i wygodne rozwiązania. Trzeba starać się o tym myśleć już na etapie projektu. Potem też się da prawie wszystko "uratować", ale nakład finansowy będzie większy.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Robić z salonu kotłownię ? Dobre dla fanatyków kominków i piromanów
    co racja to racja

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Robić z salonu kotłownię ? Dobre dla fanatyków kominków i piromanów
    dlaczego kotłownie? nigdy tak na to nie patrzyłem. Dla mnie to wygląda tak że po prostu podpalam drewno w kominku, przyjemnie się na to patrzy i jeszcze daje ciepło więc to raczej przyjemność podłożyć kolejny duży kawałek drewna. Być może po jakimś czasie będzie mi to przeszkadzać, to pokaże przyszłość

    Do Klimon:

    ok wyśle za momencik wiadomość mailową

    do Instaltechnic:

    Aby zrobić kominek z płaszczem wodnym muszę dodatkowo rozprowadzić rury po podłodze czyli wtedy także do tych rur warto chyba dodać ogrzewanie elektryczne wodne chociaż nie wiem czy dużo taniej wychodzi w opłatach w okresie grzewczym. Będę próbował zrobić dom bliski energooszczędności, w sensie ocieple i zaizoluje go możliwie najlepiej, tylko tak koszty ogrzewania elektrycznego będą w miare normalne.

    Dom 115m2 użytkowej (150 netto, 180 zabudowy) . Salon 35m2+komunikacja 20m2+kuchnia 10m2+łazienka 13m2 to wszystko co będę użytkował w sumie bo będe mieszkał sam- razem te pomieszczenia które mam zamiar użytkować to około 80m2 tylko nie wiem czy to tak można nieogrzewać wszystkich pomieszczeń, bo w sumie takie nieogrzewane pomieszczenie będzie ochładzać te ogrzewane.

    Co do rodzaju ogrzewania to właśnie nie mam za dużego wyboru dlatego chyba pozostaje mi elektryczne które jest wygodne i tanie w założeniu, oszczędzone pieniądze na założeniu ogrzewania elektrycznego zainwestuje w lepsze ocieplenie całego obiektu.

    Gazu nie ma u mnie na działce i nie będzie

    W ekogroszki itp. nie bardzo mi się widzi chodzić do kotłowni co chwile i dosypywać

    Zostaje olej opałowy który w ogrzewaniu nie jest tani a wręcz przeciwnie więc też nie ma co w to wchodzić

    Po wielu godzinach przemyśleń jestem zdania że najlepiej w ramach możliwości wybudować i ocieplić dom możliwie najlepiej i zrobić ogrzewanie elektryczne z kominkiem który będzie nawiewał ciepłe powietrze

    Myślałem jeszcze o pompie ciepła ale ponoć trzeba dać 5 dyszek za samą pompe i rozprowadzenie podłogówki do tego pozostałe media to kolejne kilkadziesiąt tyś a ja chce przeznaczyć max 50tyś na instalacje

    aa i jeszcze jedno: czyli jak wybiore ogrzewanie elektryczne to komina też nie budować?
    Ostatnio edytowane przez westen ; 01-05-2016 o 08:29

  8. #8

    Domyślnie

    Ogrzewanie na podczerwień - może ten system
    [spam]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-05-2016 o 12:19

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    Myślałem jeszcze o pompie ciepła ale ponoć trzeba dać 5 dyszek za samą pompe i rozprowadzenie podłogówki do tego pozostałe media to kolejne kilkadziesiąt tyś a ja chce przeznaczyć max 50tyś na instalacje

    aa i jeszcze jedno: czyli jak wybiore ogrzewanie elektryczne to komina też nie budować?
    Pompa ciepła z podłogówką myślę spokojnie można się zamknąć w 35.000zł na gotowo. Jest w tym cała instalacja ciepłej wody, którą też trzeba zrobić przy innym źródle ciepła. Oszczędzasz na kominie, a w przypadku ogrzewania elektrycznego (na corocznych kosztach).

    Osobiście polecałbym nie robić żadnego komina - tylko pompa ciepła i wentylacja mechaniczna. Jeżeli podoba Ci się kominek w salonie to pozostawić komin tylko dla niego.

    Robiąc wszystko sensownie zmieścisz się w tych 50.000zł z instalacją elektryczną, wodną i ogrzewaniem. Będziesz miał bezobsługowe ogrzewanie o którym wcale nie będziesz pamiętał i przede wszystkim tanie w eksploatacji.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  10. #10

    Domyślnie

    No nie wiem czy się zmieszcze za 50tyś wszystkie instalacje, prawde mówiąc wątpię co nie znaczy że bym nie chciał. Sąsiad ma identyczny dom i za pompe ciepła wybulił 50tyś.(razem z ogrzewaniem chyba)

    w projekcie są zawarte 2 kominy, jeden dla kominka w salonie a drugi do ogrzewania domu, rozumiem że i przy ogrzewaniu elektrycznym i pompie ciepła ten drugi komin jest niepotrzebny i można go nie wybudować? jeśli tak to w sumie dobrze bo to dodatkowa oszczedność

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak będziesz miał rekuperacje to odpadaja też kominki wentylacyjne.

  12. #12
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    Co do rodzaju ogrzewania to właśnie nie mam za dużego wyboru dlatego chyba pozostaje mi elektryczne które jest wygodne i tanie w założeniu, oszczędzone pieniądze na założeniu ogrzewania elektrycznego zainwestuje w lepsze ocieplenie całego obiektu.

    a i jeszcze jedno: czyli jak wybiore ogrzewanie elektryczne to komina też nie budować?
    Rozsądne decyzje,z tym,że zamiast kabli czy mat zapakuj kociołek elektryczny i wodną podłogówkę,taki kociołek to koszt ok.2,5tys.zł a calość z wodną podłogówką powinna być na podobnym poziomie cenowym co kable grzewcze a jest to o wiele uniwersalne rozwiązanie.
    Poniżej masz taki kociołek:
    http://allegro.pl/elterm-major-aszn-9kw-kociol-wodny-elektryczny-gda-i5752740517.html
    Co do kominka,jak lubisz ogień to zrób zwykły,bez PW.
    Co do pompy ciepła,fakt,jest droższa ale nie 50tys.zł jak piszesz ale sądzę,że ok.20tys.zł ale za to masz niższe rachunki od prądu o ok.3 krotnie także musisz sobie to policzyć

    Oczywiście,że jak będziesz miał ogrzewanie,które nie powoduje dymu czyli elektrycznie to komin jest zbędny przecież.

  13. #13

    Domyślnie

    zgadza się, sama pompa ciepła może kosztować 20tyś, ale są dodatkowe koszty takie jak odwierty, przygotowanie podłogi+montaż itp to razem coś koło 50tyś. W sumie jakbym dostał ofertę za dobrą pompę ze wszystkim za 35tyś to prawdopodobnie bym się skusił, z pozostałymi mediami zmieściłbym się wtedy pewnie w kwocie 50-60tyś a to max jaki przewiduje na instalacje

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    No nie wiem czy się zmieszcze za 50tyś wszystkie instalacje, prawde mówiąc wątpię co nie znaczy że bym nie chciał. Sąsiad ma identyczny dom i za pompe ciepła wybulił 50tyś.(razem z ogrzewaniem chyba)

    w projekcie są zawarte 2 kominy, jeden dla kominka w salonie a drugi do ogrzewania domu, rozumiem że i przy ogrzewaniu elektrycznym i pompie ciepła ten drugi komin jest niepotrzebny i można go nie wybudować? jeśli tak to w sumie dobrze bo to dodatkowa oszczedność
    Pytanie jaką pompę ma sąsiad - pamiętaj, Ty masz jeszcze kominek, Możesz spokojnie postawić na powietrzną pompę ciepła, bez odwiertów
    Taką, która zapewni zarówno ogrzewanie co jak i cwu.

    Możesz sprawdzić w naszym konfiguratorze ile by kosztowało samo urządzenie i jakiego urządzenia potrzebujesz - TUTAJ

    Lub zadać zapytanie ofertowe TUTAJ- to nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    zgadza się, sama pompa ciepła może kosztować 20tyś, ale są dodatkowe koszty takie jak odwierty, przygotowanie podłogi+montaż itp to razem coś koło 50tyś. W sumie jakbym dostał ofertę za dobrą pompę ze wszystkim za 35tyś to prawdopodobnie bym się skusił, z pozostałymi mediami zmieściłbym się wtedy pewnie w kwocie 50-60tyś a to max jaki przewiduje na instalacje
    Kolega Arturo mial na mysli pompe p/w czyli nie ma kosztu odwiertow.

    Nie wiem jaki duzy masz dom, ale za 35tys zainstalujesz pompe+podłogówke bez problemu. Jesli troche poszukasz to moze i w 30tys sie zmiescisz za calosc (o ile nie masz wielkiego domu 150++ m2)


    e: oferta kolegi wyzej na pewno bedzie droga, wiec nia sie nie sugeruj
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 04-05-2016 o 10:44

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Kolega Arturo mial na mysli pompe p/w czyli nie ma kosztu odwiertow.

    Nie wiem jaki duzy masz dom, ale za 35tys zainstalujesz pompe+podłogówke bez problemu. Jesli troche poszukasz to moze i w 30tys sie zmiescisz za calosc (o ile nie masz wielkiego domu 150++ m2)


    e: oferta kolegi wyzej na pewno bedzie droga, wiec nia sie nie sugeruj
    Jeśli chodzi o pompę powietrzną - to ja jak najbardziej polecam nasze rozwiązania - polecam też przeanalizować nasze referencje, zapoznać się z warunkami serwisu, z jakością produktów. W razie pytań, pozostaję do dyspozycji!

    Polecam mimo wszystko nasz konfigurator - można negocjować ceny!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Kolega Arturo mial na mysli pompe p/w czyli nie ma kosztu odwiertow.

    Nie wiem jaki duzy masz dom, ale za 35tys zainstalujesz pompe+podłogówke bez problemu. Jesli troche poszukasz to moze i w 30tys sie zmiescisz za calosc (o ile nie masz wielkiego domu 150++ m2)


    e: oferta kolegi wyzej na pewno bedzie droga, wiec nia sie nie sugeruj
    dom 114m2 użytkowej więc nie taki duży wolałbym pc gruntową niżeli powietrza (nie chce np. tych wiatraków montować na ściane zewnętrzną, ponadto to ponoć hałasuje no i nie chłodzi latem)
    spróbuje znaleźć oferte 35tyś za pompe+działające ogrzewanie. Jak się nie uda to pozostanie mi elektryczne

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Pompa gruntowa jest raczej nieuzasadniona ekonomicznie wiec nie wiem czemu bys ja wolal..chyba jedynie po to zeby wydac sporo kasy, ktora sie nigdy nie zwroci. Wiatraki i halas? Halasu nie bedziesz slyszal, a wiatraki to widzimisie, rownie dobrze moze Ci przeszkadzac słup z pradem, po drugiej stronie drogi.

    Przy takiej powierzchni wystarczylby spokojnie panasonic 9kw 1f, a wtedy moglbys sie zamknac nawet i w 30tys.
    Jesli chodzi o chlodzenie, jest to tylko dodatek, opinie sa rozne na temat dzialania. Kable grzewcze tez nie beda chlodzily wiec nie wiem dlaczego uzywasz to jako argumentu. Jesli chlodzenie bedzie dzialalo to fajnie, jesli nie to zadna strata.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    dom 114m2 użytkowej więc nie taki duży wolałbym pc gruntową niżeli powietrza (nie chce np. tych wiatraków montować na ściane zewnętrzną, ponadto to ponoć hałasuje no i nie chłodzi latem)
    spróbuje znaleźć oferte 35tyś za pompe+działające ogrzewanie. Jak się nie uda to pozostanie mi elektryczne
    Zapraszam po szczegóły. Myślę że spokojnie zmiescimy się w 35.000zl.

    "Wiatraki" stawiamy na fundamencie przy ścianie. mogą być nawet kilkanaście metrów od domu jeżeli właściciel sobie zazyczy . Hałas nie jest uciążliwy.

    Chłodzenie domu poprzez podłogówke również można wykonać bez większego problemu.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  20. #20
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    zgadza się, sama pompa ciepła może kosztować 20tyś, ale są dodatkowe koszty takie jak odwierty, przygotowanie podłogi+montaż itp to razem coś koło 50tyś.
    Mylisz się,nie mówimy o pompach gruntowych które w obecnym czasie nie są zbyt opłacalne ale mówimy o pompie powietrze-woda i za tyle,czyli sądzę,że za ok 20tys.zł miałbyś całość łacznie z montażem i zasobnikiem cwu plus oczywiście jeszcze podlogówka

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony