dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 65
  1. #41
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    czy służycie także pomocą co do PC gruntowych? jak tak to czy istnieje możliwość wyliczenia zapotrzebowania na ciepło i zaproponowania określonej oferty? mam tu na myśli PC+odwierty+podłogówka+ chyba pojemnik na cwu
    pozdrawiam
    Witam! Oczywiście, mamy również szeroka ofertę na gruntowe pompy ciepła. Co do kompleksowe obsługi - polecam naszych autoryzowanych partnerów - znajdziesz TUTAJ takiego, które jest najbliższy twojej lokalizacji.

    Nasi partnerzy są przez nas szkoleni i oferują:
    Bezpłatne, niezobowiązujące i indywidualne doradztwo, także bezpośrednio w miejscu instalacji
    Określenie zapotrzebowania na ciepło/wodę użytkową w gospodarstwie domowym/nieruchomości klienta
    Konkretne zalecenie, który nośnik energii – olej, gaz, energia słoneczna, drewno, ciepło z powietrza i gruntu – najlepiej odpowiada danemu zamierzeniu budowlanemu lub modernizacyjnemu
    Informacje o możliwości połączenia różnych nośników energii w celu osiągnięcia maksymalnych oszczędności
    Kontrola komina w porozumieniu z kominiarzem pod kątem przystosowania do nowego kotła grzewczego oraz spełnienia wymogów ustawowych
    Poglądowa kalkulacja potencjału oszczędności kosztów ogrzewania dzięki modernizacji
    Informacje dotyczące publicznego dofinansowania oraz wsparcia na etapie składania wniosków
    Kalkulacja okresu zwrotu nakładów inwestycyjnych nowej instalacji grzewczej

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #42

    Domyślnie

    Witam
    Wskocze w temat z zapytaniem bardzo ogolnym.Ile kosztowalaby cala instalacja lacznie z podlogowka pompy pow.woda do budynku o powierzchni grzewczej 250mkw .Sciany porotherm,ocieplenie 20cm ,okna i drzwi dwuszybowe,went. mechaniczna.Zadaje pytanie czysto orientacyjnie ,biorac pod uwage tansze pompy np. Ecopower C14

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Witam
    Wskocze w temat z zapytaniem bardzo ogolnym.Ile kosztowalaby cala instalacja lacznie z podlogowka pompy pow.woda do budynku o powierzchni grzewczej 250mkw .Sciany porotherm,ocieplenie 20cm ,okna i drzwi dwuszybowe,went. mechaniczna.Zadaje pytanie czysto orientacyjnie ,biorac pod uwage tansze pompy np. Ecopower C14
    Ja również odpowiem niestety bardzo ogólnie i odeślę Pana do naszych partnerów sprzedażowych i serwisowych, którzy na podstawie większej ilośc informacji, planu budynku OZC itd dobiorą urządzenie i zasugerują ceny i sposób wykonania.

    Polecam poszukać na naszej stronie: TUTAJ wyszukasz najbliższego partnera.

    No i przypominam o trwającej promocji na pompy ciepła Viessmann! Szczegóły TUTAJ

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Klimon
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Więcbork
    Kod pocztowy
    89-410
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał vze Zobacz post
    Witam
    Wskocze w temat z zapytaniem bardzo ogolnym.Ile kosztowalaby cala instalacja lacznie z podlogowka pompy pow.woda do budynku o powierzchni grzewczej 250mkw .Sciany porotherm,ocieplenie 20cm ,okna i drzwi dwuszybowe,went. mechaniczna.Zadaje pytanie czysto orientacyjnie ,biorac pod uwage tansze pompy np. Ecopower C14
    Należy wyliczyć zapotrzebowanie itp. Ale myślę że poniżej 50.000 z podlogowką może być problem jeżeli jest to 250m2.
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto.

    Klimon.pl - nowoczesne ogrzewanie

    www.klimon.pl - pompy ciepła od 7 do 200kW


    Usati.pl

  5. #45

    Domyślnie

    a przy ogrzewaniu podłogowym trzeba jakoś inaczej zrobić podłogę?? Tzn wylewka z innego rodzaju betonu niż przy braku ogrzewania w podłodze?

  6. #46
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    a przy ogrzewaniu podłogowym trzeba jakoś inaczej zrobić podłogę?? Tzn wylewka z innego rodzaju betonu niż przy braku ogrzewania w podłodze?
    Nie,jedynie grubsza o 2-3cm będzie wylewka.

  7. #47
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazi07 Zobacz post
    a przy ogrzewaniu podłogowym trzeba jakoś inaczej zrobić podłogę?? Tzn wylewka z innego rodzaju betonu niż przy braku ogrzewania w podłodze?
    Dobrze byłoby dodać plastyfikator i dla wzmocnienia posadzki włókna rozproszone
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a ja polecam anhydryt

  9. #49

    Domyślnie

    To i ja polecę anhydryt .
    Ps. brawo TY Elfir.

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a ja polecam anhydryt
    Po co?

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na posadzki z ogrzewaniem podłogowym - nie pęka, można dać cieńszą warstwę, nie wymaga dylatacji.

  12. #52
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Ja właśnie rozważam jaką wylewkę u siebie zastosować.
    100 % ogrzewanie podłogowe znam zalety i wady obu wylewek a mimo to dalej trudno mi podjąć decyzję.
    Jeszcze trochę czasu mam ale imo nie daje mi spokoju ten temat.
    Tzn jedynym co przemawia za tradycyjną to lepsza akumulacja ciekawe ile szybciej wystygnie anhydryt

  13. #53
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    Tzn jedynym co przemawia za tradycyjną to lepsza akumulacja ciekawe ile szybciej wystygnie anhydryt
    Szybko ze względu na cienką warstwę.
    Jesli zamierzasz grzać akumulacyjnie miksokret jeśli bez patrzenia na taryfy anhydryt no chyba,że zapakujesz 8-9cm anhydrytu to anhydryt ale to bezsens bo jedyna jego zaleta to cienka warstwa czyli szybkie i bezpośrednie oddawanie ciepła,dla innych to jest własnie wadą.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-06-2016 o 23:45

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Jeśli ktoś planuje np. gres polerowany to anhydryt i mniejsza ilośc dylatacji może być pomocna
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  15. #55
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Właśnie cały myk jest taki że nie wiem jeszcze czym będę pędzić tą podłogówkę celuję w PC PW ale nie wiem jak wyjdę z kasą na koniec budowy możliwe że będzie to zwykły kocioł elektryczny lub bufor ciepła.
    Miejsce na posadzkę mam może być grubsza z 8-9 cm bo taką zakładałem właśnie.

    Sąsiadowi zrobili z miksokreta i ogólnie wszystko ładnie pięknie zatarta itd tylko ma taki głuchy pogłos ta posadzka jak się chodzi zupełnie inaczej niż np na wylewce betonowej nie wiem może po położeniu kafli ten pogłos zniknie ale byłem nieco zdziwiony tym faktem.

    No dobra czyli pod PC powietrze woda 100% podłogówki co byście wybrali ?

  16. #56
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil2k3 Zobacz post
    No dobra czyli pod PC powietrze woda 100% podłogówki co byście wybrali ?
    Czy to PC p-w,czy bufor czy kociołek elektryczny lepiej jak jest wylewka akumulacyjna.
    Dla niektórych wada ale dla mnie zaletą jest właśnie wylewka cementowa bo ma dużą bezwładność i fajnie stabilizuje temperaturę w domu na stałym poziomie.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba, że dom jest już tak bardzo akumulacyjny, że wylewka nie gra już dużej roli

  18. #58
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    chyba, że dom jest już tak bardzo akumulacyjny, że wylewka nie gra już dużej roli
    No chyba,że
    Ale ileś tam m3 betonu bezpośrednio nagrzane do optymalnej temperatury na dłużej posłuży niż nawet ściany z silikatu pośrednio nagrzane powietrzem.

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    No chyba,że
    Ale ileś tam m3 betonu bezpośrednio nagrzane do optymalnej temperatury na dłużej posłuży niż nawet ściany z silikatu pośrednio nagrzane powietrzem.
    Sorki ale jakie to ma znaczenie jak wyłączasz grzanie czy beton ( silka ) był nagrzany bezpośrednio czy pośrednio?

  20. #60

    Domyślnie

    U mojego wujka w łazience jest podgrzewana podłoga, bardzo podoba mi się to rozwiązanie. Myślę o czymś takim u siebie.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony