dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Folia w płynie, a elektryczne ogrzewanie podłogowe

    Witam!
    Mam pytanie. Niedługo zaczynam wykańczanie nowego mieszkania. W łazience chcę założyć elektryczne ogrzewanie podłogowe, a łazienka nie ma jeszcze hydroizolacji. Chodzi mi o kolejność warstw:
    1. wylewka (już jest)
    2. grunt
    3. folia w płynie + taśmy na łączeniach ścian i podłogi
    4. siatka z przewodami grzejnymi (zalana klejem do płytek żeby wyrównać poziom i ułatwić późniejsze układanie płytek)
    5. elastyczny klej do płytek
    6. płytki.
    Czy tak można zrobić? Zależy mi na tym aby podłoga w łazience nie podniosła się za dużo, żeby nie było różnicy wysokości wobec paneli w reszcie mieszkania.

  2. #2

    Domyślnie

    styropian minimum 2-3cm, folia do podlogowki, podlogowka, wylewka minimum 4cm a potem rób co chcesz

  3. #3

    Domyślnie

    To jest stan deweloperski. Mam już 6cm styropianu i 4cm wylewki. Na to dopiero chcę dać folię w płynie i ogrzewanie. Zastanawiam się tylko w jakiej kolejności i czy siatkę z przewodami grzewczymi można ułożyć bezpośrednio na folii w płynie. Z tego co widziałem to na matę można bezpośrednio przyklejać płytki. Chciał bym żeby całość miała grubość w okolicach 1cm.

  4. #4

    Domyślnie

    A to chcesz elektryczne tak? a nie rurki wodne?

  5. #5

    Domyślnie

    Tak. Kable grzewcze, elektryczne, na siatce. Prawdopodobnie firmy Devi bo oni robią wyjątkowo cienkie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_byd Zobacz post
    Tak. Kable grzewcze, elektryczne, na siatce. Prawdopodobnie firmy Devi bo oni robią wyjątkowo cienkie.
    Cześć, mogę wiedzieć jak poradziłeś sobie z problemem?
    Ja chciałabym zmienić nieco kolejność warstw, tj:
    1) wylewka
    2) 2cm izolacji termicznej
    3) kable grzewcze przykryte 4mm wysokoelastycznym klejem do płytek
    4) folia w płynie
    5) płytki
    Czy to ma sens? Czy folia w płynie nie traci właściwości przy ciągłym nagrzewaniu? Nie zacznie się to tam pod spodem paskudzić? No i co z przewodzeniem ciepła, czy folia coś zmieni?
    A może w ogóle odpuścić sobie tę folię i założyć, że warstwa kleju do płytek jest wystarczająca?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony