dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 79
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzegorz_007

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Odolanów
    Kod pocztowy
    63-430
    Posty
    4

    Domyślnie Piece Defro na pellet Bio Slim

    WItam wszystkich, wielkimi krokami zbliża się uzbrojenie kotłowni w nowo wybudowanego domu kotłownia jest szeroka na 1,7m i długa na 5m tak ze wymiary kotła są ograniczone. Na chwile obecna moim faworytem jest Defro Bio Slim piec jest dostepny od niedawna i tu pytanie do osób które posiadają jakikolwiek piec typowo peletowy Sigma, Duo Ekopell czy Kompact z rusztem EKOPELL jak sie te piece spisują?
    Ile peletu zużywacie na sezon grzewczy? Bo niby te piece typowo peletowe mają mniejsze zapotrzebowanie na paliwo niż uniwersalne.
    Jeśli nie Defro to może Red compact?
    A może pelet to zły wybór?
    Dom powierzchnia zabudowy 185m2 parter + poddasze użytkowe dach 4 spadowy.
    Ocieplenie scian styropian grafitowy 031 15cm
    podloga Styropian 035 12cm
    Dach deskowany papowany + welna 035 25cm
    Okra Drutex Iglo Energy 3 szyby.
    Czy piec w granicy 15 KW wystarczy do ogrzania domu + ok 200l cwu?
    Z gory dzięki za odpowiedz.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Posiadam i użytkuję bio slim 10kw , jak by co to można pytać . W porównaniu do wcześniejszego śmieciucha jest dużo lepiej

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Czy piec w granicy 15 KW wystarczy do ogrzania domu + ok 200l cwu?
    Z gory dzięki za odpowiedz.
    spokojnie, ciut za duży może być jeszcze, choć w przypadku peletu jakoś się to upcha
    Licząc spokojnie 60W/m2 =daje to 11,1 kW mocy .. a bliżej jest z zapotrzebowaniem na moc 50 Wat X m2 .. oczywiście podstawą powinno być OZC, dokładne.
    Było by 9,25 kW i to jest wynik bliższy prawdzie. Dom jest ciut wyżej niż obecne standardy.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Witam sympatyków forum może podzielę się, trochę wrażeniami z użytkowania pieca Defro Bio Slim 10kw w tym temacie aby nie zaśmiecać forum jak i z braku czasu aby odpowiadać każdemu z osobna .Piec chodzi od około 3tyg. ma do "opędzlowania" parter70m a docelowo w przyszłości górę a więc łącznie 140m .Zapotrzebowanie ciepła na parter 65w/m2 . Ściany cegła pełna czerwona 45cm docieplona10cmm styropianu. Okna 3szybowe, grzanie grzejnikami z termostatami , temperatura w domu na poziomie 22,5 +/- 0,5 z utrzymywaniem takiej temp. przez 24h. W tym roku zainstalowałem dwa rekuperatory ścienne firmy prana . Długo szukałem i zastanawiałem się nad wyborem pieca z racji braku gazu z rury .Rozpatrywałem Biawara Compact , Red Compact który też jest fajnym kociołkiem zresztą nie neguję innych producentów .Problemem peleciaków jest natomiast wyregulowanie ich aby zjadały go jak najmniej z tąd biorą się takie opinie o nich u jednego pali pół worka u drugiego 1 czy 2 .Sukcesem jest dobra regulacja palnika i często pomijany komin .(ciąg kominowy). Wcześniej u mnie pracował śmieciuch 20kw tak tak słownie dwadzieścia kilowatów No taki piec kupiłem razem z domem pewnie hydraulik starej daty polecił inwestorowi co bym nie zmarzł kiedy rozbuduję górę i przyjdzie zima stulecia . Patrzę w dokumentację a tam zapotrzebowanie na ciepło 6kw razem z ciepłą wodą .Po kilku sezonach nauczyłem sie palić od góry i na temperaturach 70-80 (piec miał sterownik)Paliłem brykietem rekord 760zł /t węglem kilka razy spróbowałem ale okazał się bardziej brudzący i kamienie w popiole .Brak jako takiej kontroli jeśli chodzi o temperaturę w domu spalanie na poziomie 2,5 -3t plus rozpałka .Razem z żona staneliśmy przed wyborem albo dokupujemy bufor ciepła 1000litrów aby móc załadować piec do pełna i wykorzystać wpełni tą moc i mieć kontrolę oraz komfort cieplny albo zmiana pieca . Jako że mam przyjemność pracowania z różnymi nacjami narodowymi w trakcie rozmów o ogrzewaniu zaciekawili mnie właśnie peletem . Piec Defro Bio Slim jeśli chodzi o wykonanie jest staranne i pod względami estetycznymi nie ma się czego wstydzić względem zagranicznej konkurencji. Stołek widoczny na zdjęciu jest płatny dodatkowo 300 zł ja sobie kupiłem w kaście za 70 zł dla faceta załadunek nie będzie problemem ale dla kobitki troszkę za wysoki. Spalanie w tej chwili około 1 worka/dziennie ale dlatego że palnik wymaga regulacji i piec podtrzymuje wlasną temperaturę zadaną 75 z histerezą 20 stopni a więc odpala się samoczynnie mimo nagrzania mieszkania .Tak tak wiem musi być regulator pokojowy ale czekam na niego już dłuższy czas . W tedy kociołek spokojnie może zejść do pół worka dziennie przynajmniej tak spalał kiedy chodziłem go wyłączać ale nie o to chyba chodzi mając taki kocioł. Palę peletem 8mm certyfikowanym firmy Fabich 890zł/t Nie będę przecież karmił tygrysa trawą.Palnik czyści się samoczynnym przedmuchem z możliwością dokupienia mechanicznego czyszczenia + 1400zł .Ja mam ten pierwszy i jest ok. brak spieków. Czyszczenie pieca co 2-3 dni dla leniwych 1tydzień ja sobie czyszczę raz dziennie za pomocą odkurzacza kominkowego z uzupełnieniem paliwa zajmuje to pięć minut .Płomieniówki co drugi/trzeci dzień sobie czyszczę tak dla siebie bo i też lubię mieć czysty kociołek .Samo się rozpala i samo wygasza , popiołu tyle co kot napłakał i na ogródek pod roślinki .Kocioł oprócz różnych nastaw ręcznych pracuje pod PID jest możliwość też regulacji mocy kotła do 110% jak i obniżeniu mocy Instrukcja DTR jest napisana wg. mnie lakonicznie i nie zawsze pokrywa się z tym co na panelu . Po prostu serwisant/inżynier/wynalazca sam sobie napisał dla siebie aby nie zapomniał gdzie co jest bo dla zielonego człowieka z palenia, objaśnienia co do nastaw za wiele tam nie ma jeśli chodzi o ustawienie palnika. Piec powinien być też regulowany na zimno a nie kiedy już trochę grzeje. Ponieważ nastawy mogą wprowadzać w błąd z tego co zauważyłem podczas obserwacji. O ile Defro się chwali że jedna z największych firm kotlarskich tak serwis jak i kontakt z firmą to słabiutko oceniam także jeśli macie jakieś inne firmy blisko swojego zamieszkania czy dobrego serwisanta z doświadczeniem w regulacji pieca z palnikiem na pelet to możecie śmiało rozglądać się za innym peleciakiem .Dla mnie inne kociołki są równorzędne nie będę rozwodził się nad drobiazgami chociaż nie ukrywam że pomagają . Zakup dobrego kotła to tylko połowa sukcesu bo co ci po mercedesie jak silnik ma nie wyregulowany także wizyta serwisanta jeśli chodzi o ustawienie dobrego spalania może być kilkukrotna albo w najlepszym przypadku skończyć się na jednej wizycie .
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 06-11-2016 o 17:13
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  5. #5

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie sterownika. Na stronie internetowej są sprzeczne informacje.
    Ile pomp i zaworów obsługuje ? Czy internet jest po kablu czy wifi? Sterownik pokojowy - jest jakiś dedykowany jest czy uniwersalny? Czy instalację robiłeś zgodnie ze schematem Defro czy nie? Mam podłogówkę, grzejniki, CWU, pompa obiegowa -zgodnie z ich schematem w każdym miejscy ma być pompa i 2 sumie 2 zawory (2x4D lub 3D+4D - w zależności od schematu) - pytanie czy sterownik to ogarnia w standardzie.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    grzegorz_007

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Odolanów
    Kod pocztowy
    63-430
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ruszył trochę temat, dzięki bardzo za porady kupiłem jakiś miesiac temu bio slim 15 kw czeka na hydraulika. Piecyk robi wrażenie mam nadzieje ze się będzie spisywał.
    mico1 piec w standardzie z internetem łączy się po kablu, pewnie rzadko kto go ma w kotłowni ale to nie problem repeater za 50zl i sprawa zalatwiona, obsługuje do 5 pomp i 2 zawory mieszające, Sterowniki dostarcza firma TECH jest to model APC 2 Adapitve Control jest malo wiadomosci w sieci o nim bo to pewnie nowość chyba montują go tylko w 2 piecach defro. Ja kupiłem regulator pokojowy SPK LUX ale jak to się będzie spisywać to mogę napisac jak juz bedzie wszystko zamontowane i przetestowane.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał mico1 Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie sterownika. Na stronie internetowej są sprzeczne informacje.
    Ile pomp i zaworów obsługuje ? Czy internet jest po kablu czy wifi? Sterownik pokojowy - jest jakiś dedykowany jest czy uniwersalny? Czy instalację robiłeś zgodnie ze schematem Defro czy nie? Mam podłogówkę, grzejniki, CWU, pompa obiegowa -zgodnie z ich schematem w każdym miejscy ma być pompa i 2 sumie 2 zawory (2x4D lub 3D+4D - w zależności od schematu) - pytanie czy sterownik to ogarnia w standardzie.
    Witam , wydaje mi się że piec łączenie z netem ma na Wi-Fi , ale nie chciałbym wprowadzać w błąd sprawdzę w czwartek i odpiszę .Gniazdo z tyłu pieca przypomina telefoniczne ale jest to chyba do komunikacji RS z regulatorami typu spk lux które muszą być z dystrybucji Defro . Początkowo nosiłem się z zamiarem kupna tego regulatora ale cena do możliwości jest nieadekwatna .Płacimy za wygląd i wodotryski mało przydatne no chyba że kotłownia w piwnicy lub poza domem i interesują nas dodatkowo wskazania temperatury na czujnikach, pokaz slajdów oraz lepszy wygląd z kolorowym wyświetlaczem.Ja z racji kotłowni na tym samym poziomie i wizyt w kotłowni kilka razy dziennie(przejście do garażu) odpuściłem sobie i zdecydowałem na techa 290 . Instalacja obsługiwana jest przez dwie pompy jedna na grzejniki i tu zawór 4drożny druga pompka na obieg CWU bez zaworu 3 czy 4 drożnego ale przegląd startowy przez serwisanta przeszedł bez problemów i uwag .Ja akurat grzeję prądem na drugiej taryfie 140l i za ogrzewanie ciepłej wody wychodzą śmieszne pieniądze w przedziale 20-30zł/mc ale jak ktoś ma pieniądze i chce mieć czyste sumienie może zrobić wg.schematu.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    maciar1

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Prościeniec
    Kod pocztowy
    96-315
    Posty
    7

    Domyślnie

    Barkliniak na pierwsze uruchomienie pieca dzwoniłeś do defro po "ich autoryzowanego serwisanta" czy uruchamiał Ci Twój zaprzyjaźniony hydraulik?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Witam, pierwszy raz piec odpaliłem sam na nastawach fabrycznych .Przecież nie będę marzł zanim przyjedzie serwisant Po 2dniach od telefonu przyjechał pan z serwisu zewnętrznego poklikał na panelu ,wypełnił papiery i pojechał . Łączenie pieca z netem za pomocą kabla z ruterem niestety Dobrze jest czyścić wyczystki z tyłu pieca górną/boczną i dolną .Po 4 tyg. trochę popiołu się tam nazbierało także jeśli macie ochotę radzę zaglądać częściej (2tyg.) Obowiązkowo do pieca odkurzacz kominkowy bez niego opowieści o czystej kotłowni bez kurzu i suszeniu prania można włożyć między bajki
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bootla

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Szydłowiec
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam
    Też mam u siebie ten piec, ogólnie jest bardzo fajny i przyjazny do używania.
    Pytanie mam do jego posiadaczy - czy macie sterowanie pokojowe? U mnie na chwilę obecną nie ma pokojówki tylko ustawiam temperaturę zaworami 4D... problem jest tylko taki, że piec się uruchamia 7-8 razy na dobę, lecz w sumie bez potrzeby ponieważ w domu jest między 21-23 stopnie (dla mnie wystarczy 20-21). Jakie macie sterowniki pokojowe? Jeśli jest sterownik to czy piec uruchamia się tylko wg informacji ze sterownika?

    Jeśli chodzi o pytania powyżej to:
    - piec bez problemu obsługuje 2 pompki obiegowe, 2 zawory 4D oraz można sterować pracą dzienną i tygodniową pompką obiegową do CWU
    - mam u siebie 10kW i bez problemu radzi sobie z domem parterowym 115m2 plus garaz okolo 40m2
    - popiołu jest bardzo mało - ja czyszczę go odkurzaczem przemysłowym (takim najtańszym) ponieważ przy ręcznym zamiataniu pieca sie bardzo kurzy (popiołu z pelletu nie ma dużo jednak jest lekki i przy zamiataniu bardzo się unosi do góry - szkoda to wdychać)
    - internet trzeba podłączyć po kablu (odkręcamy z tyłu obudowę i do skrzynki sterownika wpinamy się kabelkiem RJ45)
    - świetna aplikacja do obsługi kotła - kocioł można obsługiwać na odległość przez internet - każdy problem (np. nieudane rozpalenie) piec wysyła SMSa z informacją
    - u mnie jest tylko taki problem że w palenisku zbiera się po 2-3 dniach taka skorupa z popiołu i pojawia się wtedy problem z rozpaleniem (zatkany jest otwór od grzałki i nie dochodzi do zapłonu pelletu) - trzeba palenisko czyścić co 2 dni ze spieku z popiołu - i wtedy nie ma problemu. Nie wiem czy tylko u mnie jest taki problem.
    - pojemnik w kotle mieści 90kg pelletu (do poziomu kratek ale można wsypać teoretycznie jeszcze więcej).
    - u mnie nie ma pokojówki i piec chodzi w trybie ciągłym (podgrzewa się do 65st i histereza na 25st) w domu jak wspomniałem bardzo ciepło - zużycie dzienne to ok 1 worka czyli 15kg... wg mnie za często się uruchamia - nie ma takiej potrzeby - piec grzeje się sam dla siebie. Zdecydowanie można ograniczyć do 4 rozpaleń dziennie ale narazie zastanawiam się czy działać z pokojowym czy kombinować z programowaniem tygodniowym....
    Pozdrawiam

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Witam ,u mnie piec rozpala się 9-12razy na dobę przy 68 i hist.20 nie posiadam regulatora ale chcę dokupić bezprzewodowego techa 290 dwustanowego ,do komunikacji RS musi być z dystrybucji Defro w techu 290 można ustawić temp. dzień/noc w 294 tylko temp. a w tych rozbudowanych najwyższych modelach ładniejszy wyświetlacz i sterowanie dodatkowo pompami itp. Grzałka w piecu ma żywotność 30tyś rozpaleń także około 10 lat spokoju w teorii .Spieki powstają prawdopodobnie z winy peletu kup kilka worków innego porównaj. Pojemnik w moim mieści 75-80kg .Ogólnie jestem zadowolony tylko serwis mają kulawy w moim rejonie za mało serwisantów.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  12. #12

    Domyślnie

    do 30 tyś odpaleń te 10 lat to pobożne życzenia wiesz sam że ten żarnik może Ci się spalić nawet jutro. Wystarczy że do żarnika dostanie się trochę popiołu i już po żarniku.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bootla

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Szydłowiec
    Posty
    5

    Domyślnie

    Pellet mam markowy ponieważ używam Lavy zatem z jakością raczej nie ma problemu - ładnie się spala.
    Mam bardzo ważne pytanie jeśli chodzi o sterownik pokojowy - czy przy podłogówce i zaworze 4D to sterownik pokojowy będzie sterował rozpalaniem i wygaszaniem kotła czy jedynie ustawieniem zaworu 4D?
    Chodzi mi o to czy jak pokój osiągnie zadaną temperaturę to sterownik jedynie zmniejszy otwarcie zaworu 4D aby podłoga nie grzała a piec i tak się bedzie uruchamiał i trzymał sam dla siebie zadaną temperaturę? Czy po prostu się wygasi i będzie czekał na sygnał z pokojówki że jest za zimno i wtedy się rozpali i zacznie grzać?
    Jak to jest u Was przy piecach rozwiązane? W tej chwili rozpala się, pochodzi z 0,5h i wygaśnie bo nie ma potrzeby dogrzewania - ale pellet zużywa na każde rozpalenie bez potrzeby.

    Jak u Was wygląda korytko bez czyszczenia po ok 2-3 dniach pracy?
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Ja właśnie zamówiłem, wersja 15 kw, jak dobrze pójdzie to będzie przed świętami. Ale rozruch pewnie po nowym roku, najpierw muszę wodę uzdatnić.

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    do 30 tyś odpaleń te 10 lat to pobożne życzenia wiesz sam że ten żarnik może Ci się spalić nawet jutro. Wystarczy że do żarnika dostanie się trochę popiołu i już po żarniku.
    Wiadomo to jest teoria te 10 lat więc warto zaopatrzyć się w drugą grzałkę zawczasu.Mocy pobiera może i dużo bo około 900watt ale mam nadzieję że chociaż trochę pociągnie.W sumie to Puławiak przyczyniłeś się w jakiś 70% do kupna przeze mnie pieca na pelet i nie żałuję.Szkoda tylko że tak daleko mieszkasz bo dobrych fachowców od peleciaków jak na lekarstwo.W redach podoba mi się prostota żadnego kombinowania przy sterowniku jak ma to miejsce w polskich konstrukcjach on/off + temperatura zadana a resztę przejmuje procek.Tylko ta cena podchodząca do PPC.i fachowiec który miał mi to montować zrazili mnie do reda.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał mico1 Zobacz post
    Ja właśnie zamówiłem, wersja 15 kw, jak dobrze pójdzie to będzie przed świętami. Ale rozruch pewnie po nowym roku, najpierw muszę wodę uzdatnić.
    Odkurzacz , regulator obowiązkowo oraz dobry serwisant który to ustawi i będzie Pan zadowolony.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał bootla Zobacz post
    Pellet mam markowy ponieważ używam Lavy zatem z jakością raczej nie ma problemu - ładnie się spala.
    Mam bardzo ważne pytanie jeśli chodzi o sterownik pokojowy - czy przy podłogówce i zaworze 4D to sterownik pokojowy będzie sterował rozpalaniem i wygaszaniem kotła czy jedynie ustawieniem zaworu 4D?
    Chodzi mi o to czy jak pokój osiągnie zadaną temperaturę to sterownik jedynie zmniejszy otwarcie zaworu 4D aby podłoga nie grzała a piec i tak się bedzie uruchamiał i trzymał sam dla siebie zadaną temperaturę? Czy po prostu się wygasi i będzie czekał na sygnał z pokojówki że jest za zimno i wtedy się rozpali i zacznie grzać?
    Jak to jest u Was przy piecach rozwiązane? W tej chwili rozpala się, pochodzi z 0,5h i wygaśnie bo nie ma potrzeby dogrzewania - ale pellet zużywa na każde rozpalenie bez potrzeby.

    Jak u Was wygląda korytko bez czyszczenia po ok 2-3 dniach pracy?
    Pozdrawiam
    Regulator pokojowy wyśle sygnał do pieca ze zrobiło się zimno w" rumie" i da znać do kotła" rozpalić w piecu" .Kiedy w piecu się pali oraz po wygaszeniu zaworem 4d steruje dalej kociołek ponieważ w jakimś sensie jest to mały bufor ciepła . U siebie minimalne ustawienie zaworu 4D mam na 15% można jeszcze mniej ale u mnie się nie sprawdziło.Korytko po 2 dniach jest spoko z kilka razy były spieki tylko nie pamiętam czy znikły po zmianie nastaw czy takie worki z peletem się trafiły.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 24-11-2016 o 16:41
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bootla

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Szydłowiec
    Posty
    5

    Domyślnie

    Zatem można połączyć pogodówkę z pokojówką (nie mylić z obsługą hotelową
    Pokojowy będzie wysyłał sygnał rozpal / wygaś piec, zaś pogodowy ustawi temperatury na poszczególne obiegi wg krzywej grzewczej?
    Stosuje ktoś takie rozwiązanie?

    Jakie macie ustawienia pieca oraz jaki stosujecie pellet?
    U mnie jest CO na 60
    Histereza 25
    Podlogówka na 27
    Grzejniki na 22
    CWU wyłączone
    Pellet LAVA
    Piec jak wspomniałem uruchamia się 7-8 razy na dobę.
    Temperatura w domu ok 20 stopni
    Zużycie ok 15 kg na dzień

    Pozdrawiam

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Wcześniej na piecu CO miałem 75 teraz zmniejszyłem do 68 histereza 20 wydłużyłem też przerwę w podawaniu .Temperatura w domu trochę spadła oscyluje w granicach 21,2- 22,2 ,spadło też zapotrzebowanie na pelet wcześniej żarł 15kg dzienne teraz około 8kg.CWU mam załączone ale dogrzewa na zmianę z grzłką .Pellet z firmy Fabich ,próbowałem też tańszego z Ukrainy i nie widzę różnicy poza ceną.
    Ostatnio edytowane przez Barliniak ; 23-11-2016 o 23:07
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bootla

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Szydłowiec
    Posty
    5

    Domyślnie

    W jaki sposób wydłużyć przerwę podawania? Znalazłem tylko opcje zmniejszenia ilości podawanego pelletu... Proszę o sugestię - to też może być przyczyna że zostaje u mnie w korytku dużo popiołu - po prostu za dużo podaje "paliwa".
    A ktoś ma doświadczenia ze sterowaniem pokojowo-pogodowym?

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony